• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Zaklęcia, loteria.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser580
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser580

Guest
Cześć,

W niektórych grach jest dostępna codzienna opcja nagrody za logowanie, co akurat mniej mi się podoba, ale są też loterie. Jakieś koła fortuny, wiadomo o co chodzi... fajnie by było zaczynać dzień z Elvenarem od zakręcenia kółkiem, zdrapania zdrapki, czy spróbowania w jakieś Lotto i wygrania "czegoś". Ten dreszczyk emocji, który kończy się wygraniem 100 drewna, bonusu do budowy, kaski w ratuszu, a może nawet 1 diamencika? ;)

Druga rzecz dotyczy zaklęć. Wiem, że jeszcze ich nie ma, ale mowa jest póki co o zaklęciu na młotki, surowce i kulturę zdaje się. Może warto rozważyć zaklęcie na przyspieszenie szkolenia w Koszarach albo zwiad? Szczególnie ten drugi jest bolesny w późniejszych fazach gry i wtedy budynek z zaklęciami byłby bardziej użyteczny.
Pomyślałam też o runach z cudów. Teraz trochę się czasem marnują, a przynajmniej leżą bezproduktywnie, więc mogłyby stać się składnikami do zaklęć. To nawet trochę pasuje, że runa z cudów jest składnikiem zaklęcia do zwiadu.

Pojechane, czy spoko? ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja myślę, że co do pierwszego pomysłu można połączyć oba o jakich wspomniałeś: codzienna nagroda, ale z puli do wylosowania. Załóżmy, że cykl trwa 14 dni. Pierwszego są najsłabsze i rosną do 8, kiedy są najlepsze by potem spadać aż to 14. W ten sposób robimy sinusoidę, bez tego "tąpnięcia" jak zazwyczaj w grach jest, gdy po ostatnim dniu, z najlepszymi nagrodami mamy nagle badziewie.

Można też iść w połączenie kółka fortuny z nagrodą za codzienne logowanie. Szanse w kółku na określone rzeczy są te same cały czas, ale z każdym nieprzerwanym dniem wartość nagród odrobinę rośnie. Pozostaje tylko kwestia tego czy jeśli zdarzy nam się nie zdążyć z zalogowaniem każdego dnia, to wracamy do punktu startowego (jak zazwyczaj się dzieje w grach), czy nastąpi po prostu lekkie obniżenie wartości nagród.

Pomysł drugi osobiście uważam za mało przydatny w części. O ile Zwiad rozumiem tak produkcja w Koszarach byłaby w praktyce nieużywanym Zaklęciem. Na starcie jednostki produkują się szybko więc przyspieszanie jest zbędne. Na końcu zaś robimy i tak negocjacje, bo wojska są za słabe do walk, więc ich produkcja mija się z celem.

Gdy mowa o runach z cudów to ich wymiana na coś innego też nie ma sensu. Czemu? Bo i tak nawet runy do zbędnych cudów są używane do "produkcji" złamanych run, które wymienia się potem na runy nam potrzebne.
 

DeletedUser580

Guest
Thek, dzięki. To teraz popolemizuję. ;)

Ad thek 1 -> Strasznie skomplikowane. Ja jestem jednak fanką rozwiązań 'ockhamowskich'. ;) No i nigdy nie porywały mnie mechanizmy, które wymuszają codzienne logowanie. Raz zaśpisz i już masz poczucie utraconego progresu, bo rozumiem, że za tym optujesz skoro chcesz mieć górki i dołki.

Ad thek 2 -> Powiem Ci tak: na S2 jestem po skończonym drzewku - chciałabym przyspieszyć zwiad, na S1 wchodzę właśnie w V erę i zdecydowanie wojo mi się robi zbyt wolno jak na moje potrzeby podboju. Na S3 w sumie mam podobnie, więc i tutaj bym z tego skorzystała.

Ad thek 3 -> Nie do końca. Na odłamki możesz wykorzystać runy tylko wtedy jak dane "kółko" nie jest skończone. Jak już masz postawione elfickie/ludzkie cuda, to do ich lvl 5 (?) runy, że tak to ujmę... "kiszą się". Później zbierasz runy krasnalkowe i przy okazji dostajesz 'milion' run do elfickich/ludzkich cudów. W tym czasie naprawdę można by było zrobić z nich lepszy użytek, szczególnie, że jak już dojdziesz do podbicia na lvl 6 (?), to będziesz mieć ich tyle, że i ze dwa kółka z tych run byś wypełnił. ;)
 

DeletedUser626

Guest
A ja prosiłam.... jeden temat = jeden pomysł. I jak teraz dodać ankietę? Jak zgłoszę jeden z pomysłów, a drugiego nie, a trzeci na później, to temat powinien być zgłoszony czy odrzucony? Proszę, rozdzielajcie pomysły, bo się robi bałagan. Chciałam ten temat zostawić otwarty, ale jak widzę równoległe posty o 3 pomysłach to nie mogę, to już przesada. Proszę założyć nowe wątki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry