• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zbliżanie sąsiadów na mapie świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser824
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser824

Guest
Jak wiadomo ostatnie czasy dostaliśmy kopalnie zamiast sąsiadów i to jeszcze okrojoną wersje bo dostajemy tylko połowę tego co z motywacji sąsiadów, nie uważam ten pomysł z kopalniami za zły ale jak tradycyjnie znowu są poszkodowani ci co maja mniej sąsiadów, do tego nie rozwiązuje to problemów współpracy i nagród w czasie turniejów.
Oczywiście nie mam lekarstwa w 100% na to ale może to zmniejszyć ogromną zapaść między graczami z wielką ilością sąsiadów a ich brakiem.

Więc pomysł jest taki, tak bym był dobrze zrozumiany wyobraźcie sobie strzykawkę gdzie w niej jest woda, zatkany wylot i nacisk na tłoczek, jest sprężenie i po puszczeniu rozprężna sie woda.

Teraz ten proces przełóżmy na naszą mapę świata w D2, kropla wody to miejsca gracza na mapie, gdy usuniemy krople wody ( czyli nasze obecne kopalnie) to zrobi sie miejsce, gdy powtórzymy proces zgniatania (strzykawka ścisk ) to gracze na obrzeżach będą zajmować wolne miejsce bliżej centrum, dzięki temu będziemy wszyscy mieli sąsiadów.
Oczywiście jest sporo nie aktywnych kąt i za jakiś czas będą te kona usuwane, wiec co aktualizacja może ten proces być powtarzany.
Nie zapomnijmy ze to nie do końca jest takie proste, trzeba pamiętać ze wszyscy maja swoje surowce bonusowe które sa nam przypisane do miejsca w jakim sie znajdujemy, nazwijmy to - miejsce bonusowe gracza.
Na to tez jest sposób, zobaczcie sobie swoje miejsce bonusowe jeśli przeniosę twoje miasto na północy zachód czy tez południowy wschód o jedno miejsce (czyli po przekątnej ) to będziesz miał te same surowce bonusowe czyli nasze miejsce bonusowe, to samo przenosząc cie o 3 miejsca w górę czy w dół, wiec taki proces "zgniatania" naszej mapy świata, gdzie zygzakiem przenosili by twoje miasto bliżej centrum, zbliżyło by wszystkich graczy, wtedy tez nie było by problemu bo miałbyś tych samych graczy odkrytych co obecnie tylko bliżej siebie oraz dodatkowo tych co są dość daleko poza granicami odkrytych prowincji.

Co prawda nie wypełniło by to wszystkich dziur, dlatego pomysł kopalni nadal by istniał ale rozwiązało by to sporo problemów, takich jak motywacja od innego gracza ( np: budynki kultury ) gdzie dostaje sie bonusy kulturowe wzrost na zwiększenie produkcji w rezydencjach czy warsztatach, także odwzajemnienie motywacji danemu graczowi gdzie dostaje sie dodatkowo narzędzia, co w pomyśle kopalni o tym zapomnieli, oraz problem podczas turniejów i nareście można by było rywalizować z kimś w tej samej prowincji, by dostać większe nagrody, bo przecież twórcom turniejów o to chodziło.

Technicznie jest to do zrobienia i to dość prosto zwykły program obliczeniowy, więc bez ściemy ze to technicznie nie możliwe, problem będzie polegał czy im sie pomysł spodoba i czy biedzi im to na rękę by tak zrobić.
Co do graczy to myślę ze pomysł przypadnie do gustu, ale wiadomo zawsze jest coś co mogłem przegapić czy tez nie brać coś pod uwagę, dlatego krytyka mile widziana :)
Trochę sporo napisałem ale liczę ze zrozumiale dla wszystkich.
 

DeletedUser449

Guest
Wyobraź sobie wielką, ogromną dłoń. Przecina cicho powietrze i z zaskoczenia łapie wpół i dusi, dusi, dusi... Dusi każdego, kto nie korzysta z opcji szukaj.
Pomysł występował wielokrotnie, administracja miała okazje się z nim zapoznać i kolejne tematy nie mają większego sensu. Jak zechcą to wprowadzą, jak nie - to głosy kilkunastu graczy na forum nie mają większego znaczenia.

PS: Wolałbym mieć same kopalnie wokół siebie niż graczy. Wchodzenie do każdego miasta z osobna jest strasznie czasochłonne i prawie nigdy tego nie robię, gdy przeklikanie rzędów kopalń jest łatwe.
Wspólne wykonanie prowincji na turniej to mrzonka - one są tylko dla graczy w końcówce gry. Trudność turniejów i odległości między takimi graczami uniemożliwiają współpracę. Zresztą, jaki miałaby sens? Dla tych kilku reliktów, gdy każdy łatwo sam osiągnie wymagane 500? Osiągnięcie ostatniego progu z runą zapewne nie miało miejsca w innych warunkach niż serwer testowy...
 

DeletedUser

Guest
@Kalart Osiągnięcie 6 gwiazdek jest mżliwe, ale masz niewielki margines błędu na to. Z tego co kojarzę to masz sumarycznie tylko kilka godzin rezerwy, więc trzeba zacząć prowincję wraz ze startem serwera i szybko po 16h timera za każdym razem ją robić, a nie sądzę by wielu chętnych było by się tak trzymać go. Na serwerze testowym oczywiście dla zasady sprawdzono, czy jest możliwe zdobycie wszystkich gwiazdek bez udziału diamentów, ale nie uznano tego za grę wartą świeczki.
 

DeletedUser449

Guest
@thek
Nie to miałem na myśli. Zdobycie sześciu gwiazdek jest łatwe. Margines błędu jest olbrzymi - aż 16 godzin. W temacie chodzi o współpracę graczy w celu zdobycia dodatkowych nagród, gdzie nagrody są kiepskie i wymagają zdobycia owych sześciu gwiazdek przez kilka osób. Nawet nie patrzyłem, ilu graczy trzeba; nie ma aż tylu aktywnych graczy wokół mnie.
 

DeletedUser

Guest
@Kalart Jeśli Tobie chodzi o bonusowe zwiększenie nagród z prowincji to fakt... Ich zdobycie jest możliwe jedynie w przypadku aktywnego centrum tak naprawdę. Nigdzie indziej nie bardzo się da.
 
Do góry