• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszenie: Problem z literą ''ą''

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13

Guest
No to tak:
1. Wpisujemy w górnym pasku wyszukiwania chrome://flags/#enable-npapi
2. Przy NPAPI klikamy włącz.
3. Na samym dole okna pojawi się "uruchom ponownie", które należy kliknąć.
4. Restartujemy przeglądarkę.
5. W górnym pasku przeglądarki wpisujemy chrome://Plugins
6. W prawym górnym rogu klikamy "szczegóły".
7. Odnajdujemy na liście Adobe Flash Player.
8. Przy PPAPI klikamy wyłącz.
9. Przy NPAPI klikamy włącz.

jeżeli zrobiłeś tak jak napisałem - wszystko będzie działać tak jak powinno ;)
 

DeletedUser

Guest
Kiedy piszę jakąś wiadomość i w wyrazie jest litera ''a'' to cała wiadomość znika.
 

DeletedUser

Guest
Problem znany od lat. Poruszany przy okazji wszystkich gier opartych o Flasha.
 

DeletedUser

Guest
Ja tylko ostrzegam, że niedługo ta metoda przestanie działać. Google już zapowiedziało, że będzie wycofywać wsparcie dla NPAPI i tym samym zostaną ludzie z ręką w nocniku. Problem jest bowiem taki, że NPAPI jest trochę niestabilne i ma za duże uprawnienia, a przez to łatwiej sprawić, że ktoś coś nam nabroi w kompie. Od wersji 42 wsparcie jest wycofane i wtyczki się nie uruchomią. To oficjalne stanowisko Google:
https://support.google.com/chrome/answer/6213033?hl=pl
Warto zwrócić uwagę na ostatni akapit.
 

DeletedUser13

Guest
Tak, nie pamiętam gdzie opisałem rozwiązanie przyszłościowe.

Jak wiadomo, Google Chrome aktualizuje się automatycznie. W najbliższym czasie obsługa wtyczek NPAPI w Google Chrome zostanie porzucona na rzecz wyłącznie PPAPI.
Oznacza to, że przywracanie NPAPI w celu rozwiązania problemu ze znikającym tekstem po wpisaniu litery "ą" nie będzie już możliwe (lub będzie złożone technicznie). W związku z tym, w celu rozwiązania problemu znikającego tekstu, zalecane jest następujące rozwiązanie:

  1. Na początek musimy zainstalować dodatek do Chrome, który nazywa się Shortcut Manager. Oczywiście, jak większość dodatków do Chrome, jest on darmowy i bezpieczny.
  2. Klikamy Dodaj do Chrome. Wyskoczy okienko z zapytaniem, czy dodać Shortcut Manager. Akceptujemy uprawienia i klikamy Dodaj.
  3. Klikamy na ikonkę Shortcut Managera, która powinna się pojawić u góry Chrome i wybieramy See all settings / Add new shortcuts. Jeżeli nie ma tej ikonki, należy wejść w Ustawienia -> Narzędzia -> Rozszerzenia, tam odszukać Shortcut Managera i nacisnąć Opcje.
  4. Następnie klikamy w okienko na prawo od "Shortcut Key", po czym wciskamy na klawiaturze problematyczny skrót, czyli Alt + A. W okienku powinno się pojawić "Ctrl+Alt+a".
  5. Jako kolejny krok, należy wybrać akcję, w polu "Action". Z listy wybieramy "Insert free text at the cursor position".
  6. W okienku "text or signature" wpisujemy po prostu ą.
  7. Następnie klikamy na Save u góry okna.
  8. Po restarcie przeglądarki wszystko powinno działać bez problemu!
    smileipb.png

Zdjęcie poglądowe:
theflashissue.png
 

DeletedUser

Guest
Po zastosowaniu tej metody rzeczywiście można normalnie używać "ą" w chacie sojuszu. Jednak u mnie, po jej zastosowaniu pojawił się inny problem. Nie mogę używać "ą" w komentarzach na fb...to jest jakoś powiązane ze sobą? Mogę to "ą" pisać na innych forach, czy nawet na samym fb ustalając własny status. Jednak jak chce napisać komentarz pod czyimś statusem, to kombinacja "alt+a" dająca "ą" nie działa. Co z tym fantem zrobić...

PS: Przepraszam za post nie dotyczący bezpośrednio gry, ale związany z rozwiązaniem problemu w grze:)
 

DeletedUser98

Guest
No tak, wszystko ładnie pięknie ale co jak ktoś nie używa Chrome i problem nadal występuje? :p Ja używam Opery i jest dokładnie to samo.
 

DeletedUser14

Guest
https://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=3878

2.2 Literka "ą" kasuje treść napisanej wiadomości
(poradnik oparty na wersji 30.0.1835.125)
Jeżeli podczas pisania wiadomości naciśnięcie literki "ą" powoduje skasowanie całej poprzedniej wypowiedzi, proszę postępować według poniższego poradnika.

1. Pobieramy Download Chrome Extensions, która pozwoli nam na zainstalowanie rozszerzeń z Chrome Web Store na przeglądarce Opera.
2. Otwieramy w przeglądarce ten link, a następnie klikamy "Dodaj do Opera".
3. Jeśli na górze okna pojawi się pasek z informacją "Rozszerzenie zostało wyłączone, ponieważ pochodzi z nieznanego źródła..." kilkamy przycisk "Przejdź", otworzy się okno Rozszerzenia, w którym przy wtyczce Shortcut Manager wybieramy. "Zainstaluj".
4. Po zainstalowaniu rozszerzenia pojawią się "Opcje", w które nalezy kliknąć, a następnie postępować wg. punktów 4-8 poniższej instrukcji:
Literka "ą" w przeglądarce Chrome.
Punkt 2.2 :p
 

DeletedUser14

Guest
Może dlatego, że (poradnik oparty na wersji 30.0.1835.125) i jest już trochę przestarzały :/
 

DeletedUser

Guest
Najprostszym sposobem jest zamiana klawiatury w windowsie z języka polskiego programisty na język polski (214) i nauczyć się, jeśli ktoś nigdy się nie uczył, gdzie są polskie znaki: ą, ę ... . Wtedy można pisać bez problemów nie korzystając ze skrótów klawiatury :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry