• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana rasy gościnnej - budynki

Azulena

Rozbójnik
Witam,
znalazłam na Wiki to czego szukałam, ale ten górnolotny styl... :p Wolę się upewnić.
Czytam na Wiki:
Kiedy już "gościnna rasa" będzie wystarczająco silna by istnieć sama, podzieli się całą wiedzą, całkowicie ulepszysz z ich pomocą miasto, a wydobywane przez nich surowce nie będą już potrzebne, osada będzie mogła być zastąpiona przez nową dla kolejnej nowo wskrzeszonej rasy.

Ponieważ budynki znacznie dłużej się buduje niż burzy, proszę o potwierdzenie:
- czy po rozpoczęciu pierwszego badania z rozdziału VII Wróżki, mogę zburzyć portal Krasnoludów i inne ich budynki???
 

DeletedUser449

Guest
Zależy. Są jeszcze zadania główne (nie do odrzucenia), które mogą wymagać odpowiedniego poziomu budynku lub produktów danej rasy. Jeśli oprócz badania masz zrobione również zadanie główne na zwiad (zaawansowany zwiad jest wyznacznikiem każdej ery) - możesz usunąć wszelkie budynki.
W linii zadań wróżek istnieje zadanie na zburzenie portalu krasnoludów, lecz jest ono jednorazowe (czyli możliwe do odrzucenia). Jeśli zaś chodzi o budynki produkcyjne - to polecam zapełnić portal towarami rasy gościnnej. Po zburzeniu portalu nadal możesz korzystać z tych towarów, co oznacza możliwość budowania dróg danej rasy (w tym przypadku krasnoludzkich). Oczywiście nie jest to potrzebne, jeśli ich nie potrzebujesz.
 

Azulena

Rozbójnik
Dziękuję bardzo. :)

Jestem w trakcie badania zwiadu, mam to zadanie, czyli nie mogę zburzyć portalu, ale resztę tak. Ufff... wstrętne krasnale! :p ;)

Niestety, nie mogę zapełnić miejsca tak, jak bym chciała, bo muszę je zachować na wróżki..
 

MiroXXL

Wędrowiec
Dziękuję bardzo. :)

Jestem w trakcie badania zwiadu, mam to zadanie, czyli nie mogę zburzyć portalu, ale resztę tak. Ufff... wstrętne krasnale! :p ;)

Niestety, nie mogę zapełnić miejsca tak, jak bym chciała, bo muszę je zachować na wróżki..

Małe niezrozumienie ! :) Kalartowi chodzi o to, że jak napchasz portal krasnoludów granitem i miedzią pod sufit, to nawet jak usuniesz portal nadal będziesz mogła wykorzystywać surowce do budowy bardzo efektywnych dróg krasnoludzkich dróg ... :)
 

DeletedUser48

Guest
Małe niezrozumienie ! :) Kalartowi chodzi o to, że jak napchasz portal krasnoludów granitem i miedzią pod sufit, to nawet jak usuniesz portal nadal będziesz mogła wykorzystywać surowce do budowy bardzo efektywnych dróg krasnoludzkich dróg ... :)
Jeżeli się nie mylę, to jak usuniesz portal, to możesz najwyżej sobie pogwizdać a nie używać surowce. Musisz go mieć chociaż na 1 poziomie.
 

DeletedUser80

Guest
Jeżeli się nie mylę, to jak usuniesz portal, to możesz najwyżej sobie pogwizdać a nie używać surowce. Musisz go mieć chociaż na 1 poziomie.
Po wyburzeniu portalu możesz użyć surowce do budowy dróg. Inna rzecz, że nie wiadomo ile ma się tych surowców i tym samym ile można zbudować.
Do niczego innego te surowce nie są potrzebne to i portal niepotrzebny.
 

DeletedUser79

Guest
Niedawno skończyłem etap z krasnoludami - surowce potrzebne do budowy dróg można użyć bez konieczności posiadania portalu, tak jak koledzy wyżej napisali - jedyny minus to brak wglądu, ile surowców pozostało, ale przykładowo ja nie potrzebowałem wielu nowych dróg, bo wszystkie już wcześniej ulepszyłem - jeśli planujesz większą przebudowę, to nie usuwaj, a poprzenoś drogi :)


Reasumując: póki nie wykonasz wszystkich zadań głównych u krasnoludów, nie usuwaj budynków, ale o tym już jest napisane :p
 

Azulena

Rozbójnik
Dziękuję bardzo za wszystkie wyjaśnienia. :)

Zrobiłam właśnie badanie zwiadu i dostałam zadanie zburzenia portalu krasnali. ;)

Niestety zburzyłam wytwórnie miedzi, zanim przeczytałam, że można używać miedzi po przejściu do wróżek. Trochę mam, jak będę potrzebowała dobrych dróg, to na parę "metrów" wystarczy. :)
 

DeletedUser110

Guest
Jeżeli się nie mylę, to jak usuniesz portal, to możesz najwyżej sobie pogwizdać a nie używać surowce. Musisz go mieć chociaż na 1 poziomie.
Można używać surowców: ja mogę budować drogi wróżkowe, choć ich portal zburzyłem. Fakt, że nie wiem ile tych wróżkowych surowców mam.
 
Do góry