• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana w brzmieniu 7pkt regulaminu działu

Czy uważasz taką zmianę za przydatną

  • Tak, jak najbardziej

    Głosy: 13 68,4%
  • Nie widzę takiej potrzeby

    Głosy: 6 31,6%
  • Wstrzymuję się od głosu.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    19

Tajniakos

Paladyn
Czy jesteś za zmianą treści pkt 7 Regulaminu działu Pomysły i Propozycje w brzmieniu:
7. Temat z pomysłem musi zawierać ankietę anonimową, jednokrotnego wyboru, nieograniczoną czasowo. Ankieta musi umożliwiać oddanie głosów zarówno popierających dany pomysł jak i przeciwnych.
na pkt w brzmieniu:
7. Temat z pomysłem musi zawierać ankietę publiczną, jednokrotnego wyboru, nieograniczoną czasowo. Ankieta musi umożliwiać oddanie głosów zarówno popierających dany pomysł jak i przeciwnych.

Nie raz ankiety w zgłaszanych pomysłach pokazywały, że głosy przeciwne oddawane w anonimowej ankiecie często są oddawane złośliwie lub podyktowane nieznajomością bądź niezrozumieniem pomysłu
Czego można spodziewać się np po takim wpisie:
Mowisz chcesz sie tak bawic - nie ma sprawy przyjmuje wyzwanie:)
Skoro ktoś ma odwagę rzucać takie "Wyzwania" to niech robi to publicznie a nie anonimowo.
Za wprowadzeniem takiej zmiany przemawia także fakt, iż wiadomym jest, że najwięcej osób zgłaszających pomysły to osoby aktywne na forum, mające zarówno w innych użytkownikach forum swoich zwolenników jak i przeciwników, którzy dla zasady "nie bo nie" bombardują każdą nawet bardzo dobrą i potrzebną innym propozycję pomysłu. Taka forma ankiety dała by nam możliwość trzeźwej oceny podczas głosowania.
 

Zarie

Zwiadowca
Jestem za wprowadzeniem w życie ankiet publicznych. Dopiero wtedy wyniki beda miarodajne kiedy poznamy konstruktywne argumenty przeciw pomyslowi. Ci natomiast, którzy sie zgadzają nie muszą pisać czemu bo jest to juz wyjaśnione w pomyśle a po co spamować.. chyba, że ktoś jest za pomysłem ale trochę inaczej go widzi.
 
Zaglosuje na "tak", choc mam pewne watpliwosci.

Tak sie zastanawiam, komu wlasciwie maja sluzyc jawne wyniki glosowania. @jarq tego nie potrzebuje, bo zakladam, ze kto jak kto, ale CM raczej nawet w anonimowej ankiecie widzi, jak kto glosuje. A skoro widzi, to wie tez, jak traktowac "wage" niektorych glosow, w wielu przypadkach torpedujacych dany pomysl z czystej przekory czy antypatii wobec osoby autora pomyslu. W zwiazku z tym przypuszczam, ze jawnosc glosowania tak naprawde ani troche nie poprawilaby szans pomyslu na jego akceptacje i niczego by w tej kwestii nie zmienila.

Czyli w praktyce jawnosc wynikow glosowania sluzylaby tylko graczom. Czy to w celu zaspokojenia ciekawosci, czy oceny, jakiej czesci graczy pomysl sie naprawde podoba/nie podoba, a ile glosow zostalo oddanych przez powszechnie znanych "zyczliwych" :) . Tylko czy na pewno wyszloby nam to na dobre ? Patrzac na dyskusje w kilku ostatnich tematach w dziale "Pomysly i propozycje", mam watpliwosci. Obawiam sie, ze wtedy w prawie kazdym temacie w tym dziale takie glosy na "nie" bylyby szeroko komentowane, co prowadziloby do nastepnych prob przekonywania, przepychanek slownych i jalowych dyskusji. Kiedys sam z pasja bralem w nich udzial, ale ile mozna ? ;) Teraz tego typu dyskusje juz mnie tylko nudza i mecza. Powtorze cos, co napisalem w innym temacie: glosy na "nie" oddane z czystej zlosliwosci uwazam za zlo konieczne, ktore trzeba po prostu zaakceptowac. Buce zawsze byli, sa i beda. Mowi sie trudno :)
 

Zarie

Zwiadowca
Myśle ze publiczna ankieta sprawi, że będzie mniej takich sytuacji o których piszesz chris07 dlatego, że dopiero wtedy ludzie zaczną czytać ze zrozumieniem i 3 razy sie zastanowią dlaczego zagłosują na NIE. Bo wtedy trzeba będzie podać dobry powód, że pomysł jest zły i zepsuje gre. Ludzie boją się braku anonimowości bo nie mają argumentów dobrych a nawet jak mają i okazuje się, że pomysłodawca ma lepsze to żaden wstyd sie przyznać i zmienić głos. To samo działa w drugą stronę.. zawsze ktoś może mieć lepszy argument by pomysł okazał sie zły
 

Tajniakos

Paladyn
@jarq zwrócę się na tym etapie do Ciebie z pytaniem czy są czysto formalne możliwości do zaproponowanej zmiany czy stoją tu na przeszkodzie odgórne zarządzenia twórców gry i żaden pomysł nie jest w stanie nic w tej kwestii zmienić?

Powtorze cos, co napisalem w innym temacie: glosy na "nie" oddane z czystej zlosliwosci uwazam za zlo konieczne, ktore trzeba po prostu zaakceptowac. Buce zawsze byli, sa i beda. Mowi sie trudno :)
Zdecydowanie wolał bym wiedzieć z kim mam do czynienia w głosowaniu <ciach> :) I to nawet nie dlatego aby przekonywać go do swoich racji a tylko dla własnego i innych poglądu na sytuację. W obecnym kształcie pkt7 sprawia, że chciałbym poznać stanowisko głosujących przeciwko pomysłowi bo temu powinna służyć dyskusja o pomyśle czyli wymianą argumentów. Gdybym widział głosujących miał bym jasną sytuację czy w ogóle jest sens w tym przypadku na ciągnięcie dyskusji :)

wycięto prowokację//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Poziomek

Rycerz
<ciach>

nie widze takiej potrzeby - bo
skoro obecnie jest zapis mówiący ze ankieta w tym dziale ma być anonimowa tzn ze jakaś mądrzejsza głowa po przeanalizowaniu zapewne za i przeciw uznała ze tak ma tu być.,
ankieta publiczna spowoduje to ze mniej osób będzie zabierało glos, bo nie każdy chce później czytać 'pretensje' tych co chcą jakiś pomysł przeforsować

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zarie

Zwiadowca
Pretensje Poziomku są tylko wtedy gdy pomysłodawca widzi, że ktoś psuje ankietę nie mając argumentów przeciwko niej. Jeśli mi ktoś napisze, ze moj pomysł jest zły bo np: "gra bedzie bardziej obciazac telefon" albo "będzie nieestetycznie i za duzo na ekranie" lub "to spowoduje chaos w handlu" to jak najbardziej jesli bedzie mozliwosc to sama swoj pomysl usune by nie zasmiecal forum. Ale jak ktos pisze ze wg niego "to nic nie zmieni" albo "mi to nie potrzebne bo gram w innym stylu" to to jest juz powod to wymiany zdan ktorej nikt tu nie lubi :)
(Wymiany zdan nie na temat stylu gry tylko tego ze ktos psuje ankiete nie majac argumentu).
 

Poziomek

Rycerz
To moze zamiast narzekac ze psuje statystyki w ankiecie, jedna osoba z druga zmobilizuje swoje bractwo Bo przeciez (jesli osoba X z bractwa X tego chce to MUSI oznaczac ze inni tez z jego bractwa tego chca :p) i niech przysle ich tu aby oddali swoj glos na tak wazna zmiane.
I wtedy po kilku dniach taka ankieta wygladalaby tak
125 glosow na tak/10 na nie.

Teraz glosujacych jest raptem z 20 osob w porywach i jeszcze tych co glosuja anonimowo chcecie pozbawic tego prawa:)
zacznijcie zmieniac od wlasnego podworka czyli przekonujcie ludzi we wlasnych bractwach aby logowali sie na forum, udzielali sie na forum a jesli nie bardzo maja ochote , to chociaz zeby oddawali glos w sprawach ktore Ich/Wasze bractwo dotycza. Patrz jakie proste
 

Zarie

Zwiadowca
Jeszcze prostsze jest zamieścić w ankiecie dwie opcje wyboru, które sugerują poparcie pomysłu tylko inaczej sformułowane hahahaha :D
Poziomku, masz rację z angażowaniem całych bractw do głosowania to dobry plan :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq zwrócę się na tym etapie do Ciebie z pytaniem czy są czysto formalne możliwości do zaproponowanej zmiany czy stoją tu na przeszkodzie odgórne zarządzenia twórców gry i żaden pomysł nie jest w stanie nic w tej kwestii zmienić?
Niestety nie mam technicznych możliwości aby ankieta była publiczna. Co do samych zmian to nie wydaje mi się żeby były jakieś potrzebne. Kiedyś zapytaliście się mnie jak kwalifikuje pomysły do zgłaszania. Wtedy powiedziałem wam że w ankiecie musi być znaczna większość za, czyli w okolicy 70-80%, dlatego wtedy nie pisałem 95% że właśnie zdaje sobie z tego sprawę że są osoby na forum które zagłosują tylko z przekory na nie. Nie może być tak żeby jakiś fajny pomysł na usprawnienie gry przepadł tylko dlatego że oni tak zagłosują. Do tej pory myślę że w miarę dobrze sprawdzał się ten system. Oczywiście są niedociągnięcia, ktoś głosuje na nie i nic o tym nie piszę, nie możemy poznać jego punktu widzenia, ale każdy ma prawo tak zagłosować i nie możemy tego zmienić. Ci co chcą to się wypowiadają i dyskusja się toczy, ja podejmując decyzję czytam cały wątek i zwracam szczególną uwagę na to ile jest racjonalnych opinii przeciwnych i jak są one umotywowane.
 

Lanariko

Szef kuchni
Niestety nie mam technicznych możliwości aby ankieta była publiczna
Techniczne możliwości są i zawsze były (choć niektórzy dopiero co je odkryli ;P ). Wystarczy zaznaczyć opcje ankieta publiczna przy jej tworzeniu.
problemem jest punk w regulaminie zabraniający nam tej opcji używać jeśli chcemy aby ankieta była ważna.

Co do samych zmian to nie wydaje mi się żeby były jakieś potrzebne
Też nie wiem czy to coś zmieni. Ale może pare osób zastanowi się drugi raz przed oddaniem głosu na nie - bo cię nie lubię.
I moim zdaniem, to nie te osoby, które argumentują swój głos zostaną wtedy wyeliminowane (tacy gracze głosują bo ich argumenty wydają się im słuszne), niezależnie od tego czy faktycznie takie są). Ja chciałabym wyeliminować głosy osób, które psują frekwencję "na złość", tylko dlatego, że anonimowość im na to pozwala.

Zresztą co szkodzi zrobić eksperyment i usunąć słowo anonimowy na jakiś określony czas (miesiąc, dwa?) zobaczyć czy i jak zmienią się ankiety i dyskusje przy nich. jeśli się nie sprawdzi zawsze możesz to cofnąć. Nie wymaga to praktycznie żadnej pracy, jedynie usunięcia jednego słowa z tekstu ba narzędzia do tego już są i zawsze były...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Techniczne możliwości są i zawsze były (choć niektórzy dopiero co je odkryli ;P ). Wystarczy zaznaczyć opcje ankieta publiczna przy jej tworzeniu.
problemem jest punk w regulaminie zabraniający nam tej opcji używać jeśli chcemy aby ankieta była ważna.
Faktycznie użyłem trochę zbyt dużego skrótu myślowego, chodziło mi nie o samo upublicznienie głosów ale o to aby wymusić na głosującym umotywowanie swojego stanowiska, bez tego to zaraz zacznie się polowanie na czarownice i będzie więcej kłótni niż dyskusji w temacie. Zaraz niektórzy zaczną szukać że ten gracz tak zagłosował i dlaczego nic nie napisał i tak dalej. Wolę aby wypowiadały się osoby które mają coś do powiedzenia i chcą to zrobić niż na siłę wyciągać kogoś do odpowiedzi. Jak już powiedziałem biorę pod uwagę to że ktoś może zagłosować tylko na przekór.
 
Do góry