• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana wyglądu Kupca

  • Rozpoczynający wątek raventes83
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zmianą wyglądu Kupca w obu światach?

  • Tak, ponieważ nie podoba mi się i uważam że wygląd Kupca nie pasuje do wyglądu pozostałych budynków

    Głosy: 8 57,1%
  • Nie, ponieważ uważam, że jego wygląd jest odpowiedni i nie wymaga zmian.

    Głosy: 6 42,9%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.

W związku z tym, że uważam iż wygląd Kupca po prostu swoim wyglądem nie pasuje do wyglądu reszty budynków proponuję aby poruszyć temat kompletnej przebudowy jego wyglądu i poddać pod głosowanie jego wygląd :)
 

DeletedUser

Guest
Jestem za zmianą wyglądu. Zwłaszcza kupiec u elfów wydaje mi się zupełnie niepasujący.
 

DeletedUser363

Guest
Tutaj się podpisuję. U elfów kupiec przywodzi mi na myśl próbę zagnieżdżenia spaczonej wywerny w klimacie nomadów podczas pustynnej wędrówki. Można go w sumie porównać do wielu rzeczy, ale elfy z jakiegokolwiek uniwersum, w jakiejkolwiek odsłonie i z jakiejkolwiek mitologii to ostatnie skojarzenie, jakie mi przychodzi na myśl.
 

DeletedUser243

Guest
Jak dla mnie jest on odpowiedni, kupiec to kupiec, może ta karawana przybyła z dalekiego wschodu albo południa, gdzie nie ma elfów, wygląd kupca u ludzi jest jeszcze lepszy, latający statek gnomów, jej. :)
 

DeletedUser79

Guest
Trudno, aby wygląd pasował do reszty, skoro wszystko inne jest możliwe do rozbudowy i zmiany wyglądu, a kupiec jak stał tak stoi.
Zmienić wygląd Kupca bez rozbudowy chyba by się nie dało? Idąc dalej, to przy rozbudowie może jakieś dodatkowe opcje w handlu?
 

DeletedUser

Guest
Nie chodzi o to, że wszystko inne można rozbudować, i jednocześnie zmienić wygląd. Chodzi o to, że np rezydencje przedstawiają domki mieszkalne, manufaktury przypominają wyglądem to z czym są związane, koszary też. A Kupiec nie przypomina wyglądem budynku handlowego. Po prostu jest to coś, co wyglądem nie związane jest ze swoim przeznaczeniem.

Kupiec ma tylko 1 funkcję, więc po co go rozbudowywać? Rezydencje i manufaktury muszą się zmieniać bo albo zwiększają ilość mieszkańców, albo ilość produkowanych towarów. Kupca funkcja się nie zmienia.
 

DeletedUser79

Guest
wygląd Kupca po prostu swoim wyglądem nie pasuje do wyglądu reszty budynków

Nie chodzi o to, że wszystko inne można rozbudować, i jednocześnie zmienić wygląd. Chodzi o to, że np rezydencje przedstawiają domki mieszkalne, manufaktury przypominają wyglądem to z czym są związane, koszary też. A Kupiec nie przypomina wyglądem budynku handlowego. Po prostu jest to coś, co wyglądem nie związane jest ze swoim przeznaczeniem.

To teraz sam sobie zaprzeczasz ;) Kupiec nie przypomina budynku handlowego? To w jaki sposób można by go przedstawić? Targowisko? Ale przecież wtedy też nie odzwierciedlałby swojej funkcji. Moim zdaniem to szukanie dziury w całym.

Nawiązując do funkcji Kupca - rozbudowa mogła by dodać jakieś pozytywy, przykładowo zwiększenie obszaru handlu. To jest tylko luźna propozycja, ale nie będziemy schodzić z tematu.
 

DeletedUser

Guest
Osobiście uważam, że targowisko o wiele bardziej by odzwierciedlało jego funkcję niż jakiś smok lub coś w rodzaju jakiegoś samolociku - bo to mi właśnie przypomina :) Ewentualnie można by też postawić jakiś budynek z ikoną $ lub ikonami towarów jakie można w nim kupić. Coś w tym stylu, ale nie smoka lub " samolocik " :) Co to ma wspólnego z handlem? :)
 

DeletedUser79

Guest
Smok = skrzydła, Latający statek = latanie = Transport = Handel.
Ja to tak rozumiem.
 

DeletedUser

Guest
Idąc takim tropem to równie dobrze można zamiast smoka lub " samolociku " ulokować paralotnie, samolot, balon lub cokolwiek innego co lata ( nawet jakiegoś ptaka ). Tylko czy ktoś chodzi lub chodził handlować czymś w którymkolwiek z tych miejsc? :) Osobiście wątpię :)

Handel mi się kojarzy właśnie z Targowiskiem, albo jakimś budynkiem handlowym / halą targową gdzie można dokonywać transakcji :)
 

DeletedUser363

Guest
Ewentualnie ustawmy gigantyczny posąg krowy. Posąg krowy = towar na sprzedaż = kupiec. Jeszcze szybsze skojarzenia. Oczywiście komuś może się to skojarzyć inaczej, na przykład tak: posąg krowy = rzeźba = rzeźbiarz = artysta = człowiek. Koniec, zero powiązań z kupcem.

Moje skojarzenia ze smokiem:

Smok = bestia fantastyczna = połączenie umysłów = człowiek. Na pewno nie elf. Na pewno nie handel.
Latający statek = samolot = technologia = jajogłowy = coś mądrego, ale na pewno nie związanego bezpośrednio z handlem i nie daje to skojarzeń z handlem.

Jak widzisz LUŹNYMI skojarzeniami (bardziej luźnymi niż występowały w starych, dobrych "Śpiewających Fortepianach") nie dojdziemy do tego. Bo ja Ci udowodnię, że mi się smok kojarzy z reakcją fuzji jądrowej.

Bądźmy szczerzy, kupiec nie jest w żaden sposób bezpośrednio związany wyglądem z elfami ani ludźmi, ani również z handlem. Zresztą jeśli nawet komuś się kojarzy z handlem (w końcu może) to jak tego smoka powiązać z elfami? Jakieś konkretne uniwersa, gdzie smoki były powiązane bezpośrednio z elfami? Ja znam głównie takie, w których się wiązały z ludźmi jeśli już. Ewentualnie miały wszystko gdzieś, bo były zbyt potężne. Zresztą, jakby to jeszcze smoka przypominało - dla mnie jest to jakaś pokręcona i wypaczona wywerna, która robi za przerośniętą, juczną jaszczurkę. To coś może przypominać wiele rzeczy, ale na pewno nie smoka. Żaden smok w żadnym bardziej popularnym uniwersum nie przypomina czegoś takiego - a tworzenie swoich własnych smoków i swojego własnego wyobrażenia smoków chyba trochę wykracza poza zasadność tej gry. Ona w końcu nie ma fabuły nawet i garściami czerpie z innych uniwersów.

A po co w ogóle go rozbudowywać, żeby zmienić jego wygląd? Tutaj chodzi o zmianę jego wyglądu na stałe, od pierwszego poziomu. Nie jest problemem załadować nową animację czy nową ikonę. Nic nie trzeba rozbudowywać. Poza tym jak widać na chwilę obecną prawie 90% osób jest za zmianą wyglądu. Znaczy to, że większość społeczności uważa, że wygląd jest nieadekwatny, zły i powinno się go zmienić. To nie jest pół na pół czy nawet 60% do 40%. Definitywna większość chce zmian. Prawie wszyscy ich chcą. Dawno nie widziałem w ankietach aż takiej zgody.
 

DeletedUser243

Guest
Ja chodziłem handlować do Oswalda na latający okręt.
oswalds_ship.jpg

Jeśli chcesz takie rzeczy brać na serio to powiedz mi gdzie widziałeś ostatni krasnoluda albo niebieskiego elfa, o trenty i golemy nawet nie pytam.
A tak widzę karawanę zmierzającą do mojego miasta:
394665_art_karavan_zhivotnye_beduiny_dinozavry_ptica_skal_1680x1050_www.Gde-Fon.com.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Screen jaki przedstawiłeś nie pochodzi z Elvenara - nie wiem z jakiej jest gry, ale tam może być inny klimat i ten statek może tam pasować, ale nie tu. Przykład zatem niezbyt trafiony :)

Każdy ma prawo mieć własną wizję i własne zdanie. Ja wyraziłem swoje zdanie i przedstawiłem swoją propozycję która jak widać w zdecydowanej większości spotkała się z akceptacją, a to znaczy że zdecydowana większość osób podziela moje zdanie i chciałaby zmian w tym względzie. Osobiście wątpię, że coś to zmieni w grze, ale przynajmniej można poznać zdanie innych graczy którzy z obecnego wyglądu Kupca nie są zadowoleni.
 

DeletedUser580

Guest
przedstawiłem swoją propozycję która jak widać w zdecydowanej większości spotkała się z akceptacją, a to znaczy że zdecydowana większość osób podziela moje zdanie i chciałaby zmian w tym względzie
Świetne! ;)
Na tę chwilę jest oddanych 10 głosów...
 

DeletedUser363

Guest
Świetne! ;)
Na tę chwilę jest oddanych 10 głosów...

Do wyborów przystąpiło poniżej 50% osób uprawnionych - czy to znaczy, że wybory są śmieszne i nieważne? :)

Wszystkim się nie dogodzi i jak wspomniał raventes - każdy może mieć swoją wizję. Okazuje się, że w momencie pisania posta akurat zdecydowana większość osób zainteresowanych tematem pokazała, że ma wizję innego wyglądu. Ja bym "świetnym" nazwał porównanie Icewind Dale'a i Elvenara. W sumie naprawdę jakby porównywać elfy i kolonię bakterii. Ewentualnie ewolucję produkcji stali i ewolucję systemów wieloprocesorowych. Dwie kompletnie różne sprawy, dwa kompletnie różne światy.
 

DeletedUser580

Guest
Mam na to odpowiedź, ale nie będę na forum Elvenar pisać o polityce. ;)
Nie było w mojej wypowiedzi nic o śmieszności, ale rzeczywiście kategoryczne stanowiska wzmocnione poparciem mikrogrupy bawią mnie niezmiernie. ;)

Żeby utrzymać się w temacie powiem tylko, że obecny Kupiec mi się podoba. Uważam, że smok jest świetnym tutaj wyborem, bo zarówno kupcy, jak i smoki śpią na górach złota (podobno). ;)
 

DeletedUser

Guest
Tak jak pisałem wcześniej: każdy ma prawo mieć własne zdanie i własną wizję
Ot i tyle w temacie odnośnie Twojego zdania dotyczącego wyglądu Kupca :)
 

DeletedUser243

Guest
Proszę ampH napisz coś o świecie Elvenaru, ewentualnie podeślij link, tylko konkrety, a nie własne wyobrażenia.

ampH wykazałem pewne podobieństwo pomiędzy Icewind a Elvenarem (dokładnie to tylko jeden drobny szczegół, jak widać, to wystarczyło), bo jak się okazało, jest kilka osób, którym maszyna latająca nie kojarzy się z handlem.

Proszę was, to na poważnie, podsumowujecie ankietę po 10 głosach, na samym forum jest zarejestrowanych ponad 600 osób.
 

DeletedUser

Guest
To, że ktoś jest zarejestrowany nie oznacza, że czynnie udziela się na forum. Jedno nie jest równoznaczne z drugim - wystarczy popatrzeć po ilościach wpisów w różnych tematach, oraz po wynikach innych ankiet.
 

DeletedUser79

Guest
Temat zszedł na to, co każdemu z nas kojarzy się z kupcem, ja tylko zasugerowałem co mogli mieć na myśli twórcy gry tworząc grafikę Kupca. Zamiast spierać się kto na co i ile osób głosowało to może niech każdy napisze, co proponowałby ZAMIAST aktualnych "budynków" Kupca (chodzi mi o osoby, którym aktualne formy nie odpowiadają), bo o to chodzi w temacie jak mniemam po wypowiedziach autora.
 
Status
Zamknięty.
Do góry