• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiana wyglądu Kupca

  • Rozpoczynający wątek raventes83
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zmianą wyglądu Kupca w obu światach?

  • Tak, ponieważ nie podoba mi się i uważam że wygląd Kupca nie pasuje do wyglądu pozostałych budynków

    Głosy: 8 57,1%
  • Nie, ponieważ uważam, że jego wygląd jest odpowiedni i nie wymaga zmian.

    Głosy: 6 42,9%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser363

Guest
Arrakor - ależ proszę bardzo, oto linki, pod którymi poczytasz i pooglądasz sobie świat Elvenar:

Pierwszy link
Drugi link
Trzeci link

Kto ma oczy, niech ich używa. Kto nie umie używać ironii, niech lepiej tego nie robi. Nie wiesz jaki jest świat Elvenar? Nie widziałeś go nigdy? Znaczy nie grałeś nigdy w Elvenar, nie zaglądałeś na wiki, a na forum od razu zajrzałeś w ten wątek, nie czytając niczego innego? Przykro trochę. Mam nadzieję, że linki pomogą trochę Ci poznać świat Elvenar. Polecam zwłaszcza zacząć grać - popatrzysz na budynki, zobaczysz w jakim są stylu, poznasz główny podział technologii i produkcji i tak dalej.

Prz3mQ dobrze zauważył, że warto podać swoje wyobrażenia kupca. W takim razie zacznę (chyba, że komuś się uda wstrzelić przede mnie :p). Przede wszystkim wyobrażam sobie to jako budynek, który stylem odpowiada stylowi projektowanych budynków w Elvenarze. Skupię się na elfach, ponieważ elfami gram, a samych ludzi zbyt dobrze nie znam i nie wchłonąłem ich stylu architektonicznego. Wyobrażam sobie budynek jako atrium otworzone z jednej strony z charakterystycznymi dachami bocznymi podobnymi do chińskiej architektury cesarskiej. W środku mnóstwo pootwieranych worków, z których wysypuje się roślinność, kamienie szlachetne oraz pożywienie. Ewentualnie pójść o krok dalej i niech wysypuje się "magiczny pył", stoją bele jedwabiu, leżą zwoje papieru etc. Przy otworzonej stronie trójka postaci - elf, człowiek oraz krasnolud (w końcu już mamy krasnoludy) poruszające się i sypiące monetami wokół siebie.

Być może nie jest to zbyt wyszukany opis, ale efekt końcowy wykonany przez grafika z pewnością by lepiej oddał klimat. Jestem w stanie nawet się zgodzić na tego nieszczęsnego smoka, byle tylko to zwierzę wyglądało jak smok, a nie jakaś niedorobiona, niedołężna wywerna pokrzywdzona przez los przy narodzinach. W sumie im dłużej się temu przyglądam to trochę też przypomina jakiegoś kolorowego diplodoka z dziwnymi uszami. Z żadnej jednak strony smoka nie przypomina.
 

DeletedUser

Guest
Więc skoro ja jestem autorem tematu to pozwolę sobie jako pierwszy przedstawić swoją wizję. Mianowicie mogłoby to wyglądać w stylu takiej wiaty jak na zdjęciach, + oczywiście animacje ludności która się pod nią kręci i ewentualnie rozłożenie w niej jakiś towarów lub ozdób



Jednak kolega mnie uprzedził :) Więc jestem drugi :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Też byłbym za 'minibazarem', tylko nie zapominajcie, że to nieduży budynek (3x4) więc tłumów tam się nie upchnie.
EDIT:
Na targowisko nadawałby się Warsztat, poziom najbardziej przypominający dom handlowy to 9 i 10, przy czym dodałbym trochę ludzików (wystarczyłby faktycznie człowieczek, elf i krasnolud) i więcej towarów. No i obrót budynku o 90 stoni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Ech, przecież nazwa "budynku" to kupiec, a nie targ lub bazar. A kupiec to człowiek obcy, egzotyczny, przywożący towary na handel ze swojego kraju/okolicy.
Za wiki - Kupiec – dawna nazwa wędrownego handlarza, który przemieszczał się pomiędzy różnymi miastami i sprzedawał (ewentualnie kupował) towar.
Więc skojarzenie Prz3mQ jest jak najbardziej na miejscu. I dlatego też, nie powinien być to budynek w stylu naszego miasta.
Jak dla mnie, w wyglądzie tych "budynków" brakuje jedynie czegoś w rodzaju straganu, żeby jednoznacznie kojarzyło się z handlem.
 

DeletedUser

Guest
Nikt nie pisze o zmianie nazwy, tylko o zmianie wyglądu Kupca, na coś w rodzaju straganu właśnie / miejsca handlowego z którym obecne symbole ( przynajmniej dla mnie ) nie kojarzą się wcale. Jakoś nie widzę tego, że handlarz w średniowieczu przybywał - nie wiem, na smoku, smokiem, czy też drogą powietrzną. Sam zresztą zacytowałeś " wędrownego handlarza ". Wędrowanie dla mnie kojarzy się mimo wszystko z pokonywaniem dystansu z tzw buta lub konną z zaprzęgiem.
Myślę, że ciekawą opcją byłoby też umieszczenie wozu z zadaszeniem jak westernach. Mogłoby to ciekawie symbolizować Kupca. Jednak i tak naszego będzie tylko tyle, że sobie pogadamy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry