• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zwiad i zdobycie prowincji

  • Rozpoczynający wątek raventes83
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam :)

Mam pytanka odnośnie prowincji. Czy jeśli ja przeprowadzę zwiad prowincji i zdobędę ją to inny gracz nie może już zdobyć tej samej prowincji? O co w tym chodzi? I co tak właściwie daje zdobywanie prowincji poza możliwością ekspansji miasta? Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie ponieważ jestem świeżym graczem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Cześć! Odkrywanie prowincji jest dla każdego indywidualne - Ty odkrywasz je tylko dla siebie, inni gracze dla siebie. Każdy może zdobyć daną prowincje (odkrytą), a efekt jest widoczny tylko dla osoby, która tego dokonała, czyli przykładowo Ty zdobyłeś prowincję i sąsiad może ją zdobyć również (to jest i tak nieistotne) i tak samo na odwrót, zdobyta przez sąsiada prowincja, może być zdobyta przez Ciebie. Przy zdobywaniu prowincji zyskujesz za każdą walkę/negocjację 1 punkt wiedzy (czyli łącznie 8 na prowincje) oraz tak jak napisałeś, możliwość zyskania ekspansji miasta po zdobyciu określonej ilości prowincji. Zdobywanie prowincji jest również potrzebne do zyskiwania odłamków run, lecz to czeka Cię w późniejszym etapie gry.
 

DeletedUser13

Guest
...no i jeszcze symbolicznie otrzymujesz punkty do rankingu :)
 

DeletedUser

Guest
Dzięki za wyjaśnienia i zaspokojenie mojej wrodzonej ciekawości :)
 

DeletedUser79

Guest
Ciekawością bym tym tego nie nazwał, bo skoro chcesz grać, to zasady i to, na czym polega gra należałoby wiedzieć.
Polecam zapoznać się z informacjami zawartymi na Wiki, a jeśli czegoś nie będziesz wiedzieć, to śmiało pytaj.
 

Deleted User - 34008

Guest
Zapomnieliście o najważniejszym - o reliktach. Relikty zdobywane za każda walkę/negocjację zwiększają poziom produkcji manufaktur do których masz bonus. Będą także potrzebne do rozbudowy wspomnianych cudów.
 

DeletedUser

Guest
Mam jeszcze 1 pytanko. Czy ekspansja miasta jest ograniczona do jakiegoś etapu, czy można je rozbudowywać bez żadnych ograniczeń?
 

Deleted User - 34008

Guest
W tej chwili operujemy na polu 9x9 ekspansji. Jest całkiem prawdopodobne że zwiększy się ono wraz z nadejściem kolejnej rasy gościnnej.
 

DeletedUser79

Guest
Są ograniczenia jeśli chodzi o sposób zdobywania owych ekspansji: poprzez zdobywanie prowincji, z badań w drzewie technologicznym oraz ekspansje premium (możliwe do wykupienia za walutę premium, czyli diamenty). Więcej informacji na wiki.
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego mam coraz mniejsza ilość punktów mimo że cały czas gram i rozwijam miasto?
 

DeletedUser

Guest


Chodzi mi o te pod moim nickiem. Chyba, że to nie są punkty a miejsce które aktualnie się zajmuje?
 

DeletedUser79

Guest
Tak, to jest Twoje miejsce w rankingu, na którym jesteś. Klikając na to otworzy Ci się pełny ranking wszystkich graczy oraz ranking bractw.
 

DeletedUser

Guest
Mam misję " Ulepsz 1 budynek do 4 poziomu ". O który budynek chodzi? Mam już 1 warsztat, 2 rezydencję, i 1 manufakturę marmuru na 4 poziomie.
 

DeletedUser79

Guest
Zadanie mówi, abyś "ulepszył", a nie posiadał budynek na poziomie 4, czyli musisz jakikolwiek budynek dopiero ulepszyć do poziomu 4.
 

DeletedUser

Guest
W związku z rozbudową Ratusza mam możliwość ekspansji premium, tzn widnieje tam cyfra 4 obecnie. Stąd moje pytanie. Czy jeśli zakupię walutę premium, to za 450 diamentów będę mieć możliwość 4 ekspansji, czy każda ekspansja kosztuje 450?
 

DeletedUser

Guest
Mam misję : Wyprodukuj 3 zdobione kolumny ". O jakie kolumny chodzi?
 

DeletedUser79

Guest
Co do ekspansji premium, to nie każda kosztuje 450 diamentów , tylko pierwsze 3, później stopniowo cena rośnie - to tak dla sprostowania. Ilość ekspansji premium jest zależna od poziomu ratusza.
Kolumny jest to któraś produkcja towarów (w zależności od tego jakie masz bonusowe towary). "Kolumny" to inaczej określenie czasu produkcji w manufakturze bodajże marmuru (mogę się mylić).
 
Status
Zamknięty.
Do góry