• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2010

Guest
z cyklu heheszki z IG proponuje wprowadzić we wszystkich manufakturach zmienić ilość wytwarzanych towarów i tak
pomysł 1
2 dni -np 1000
1 dzień 500
9 godz 175
3 godz 60
będzie sprawiedliwie wszyscy będą mieli równo
pomysł 2
wszyscy czekamy aż każdy gracz ze świata zbierze i wtedy dopiero wpada do magazynu towar
pozdrawiam
 

DeletedUser1496

Guest
w "Oparach absurdu" - chyba tak powinien zostać nazwany ten wątek :(

Wrzucamy tutaj mocno sfrustrowani coraz bardziej oderwane od rzeczywistości tej gry pomysły, do tego takie, których nigdy nie chcielibyśmy zobaczyć - sama mam ochotę też się wypowiedzieć w ten sposób, ale wiecie co? Nie będę podpowiadać IG, bo gotowi są jeszcze je wprowadzić - wyraźnie widać, że nie marketing, nie zdrowy rozsądek, nie liczenie się z odbiorcą i jeszcze trochę tych nie można tutaj dodać, ale co?
Może walka o władzę - bo wyraźnie widać po tej niespójności, że w IG - "kto pierwszy wstaje, ten rządzi" - a może niektórzy pracują w domu i to dzieci w wieku przedszkolnym dorwały się do komputera tatusia czy mamusi i mają niezłą zabawkę, do tego nową? :confused::confused::confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

babaruba

Wędrowiec
Super czyli ten 1% graczy dostanie mocno w kość. Współczuję wszystkim tym, którzy władowali po parę setek PW w rozbudowę Dzwonnicy/Latarni.

Tylko nie rozumiem dlaczego aktywność tego 1% graczy jest karana przez IG? Wynika z tego, że po prostu najlepiej w ogóle przestać pomagać sąsiadom, ogarnąć tylko bractwo i finito. Jak ktoś rozumie politykę IG, to będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo ja nie rozumiem.

Należę do tego nieszczęsnego 1% . Zwrotnych motywek mam 6-7 strom codziennie, co daje mi minimum 54 x 253 towary =ca 13662 towary dziennie.
Skrzynka dotychczas dawała relikty, zaklęcia, lub PW. Niezależnie od tego ile towarów dostanę- dostanę po d...pie. Nie szalałem z rozbudową latarni-> jest na 8 poziomie + 84 runy. Czuję się "oszukany" -> może sprzedać to "cudo", tylko kto zrekompensuje mi PW i pomoc włożoną w rozbudowę?
Siedzę w tej grze już trochę, więc jestem świadom, że IG i tak postawi na swoim. Podobnie jak w 2 Turnieju Bractw - nie liczę na jakiekolwiek "zadośćuczynienie" za lokowanie dodatkowych produkcji i częściowe ich zdjęcie!!! 10% rabatu na zakup diamentów to jawna kpina -> Wydaj kasę w realu, za to, że jesteś aktywnym graczem!!!!
Pozdrawiam wszystkich ogarniętych flustracją :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1496

Guest
Tak na poważnie
uważam, że wyjściem z sytuacji, żeby zniwelować zapaść między tym niecałym 1% graczy i 99% jest nienaruszanie obecnego stanu, a jedynie dołożenie tych trzech skrzynek odpowiadających 30 motywkom wszystkim graczom odwiedzającym sąsiadów i współbraci. Wtedy wszyscy powinni być zadowoleni, a IG statystyki i tak się poprawią. Drago pisała, że ma to zwiększyć ilość surowców w grze - więc tak się stanie, a to co zyska ten niecały procent aktywnych graczy, nie wpędzi chyba IG w bankructwo. Jednocześnie zostanie doceniona aktywność i poświęcenie własnego czasu - to byłoby przynajmniej uczciwe.
Drago, wiem, że nie od Ciebie to zależy i jesteś pośrednikiem albo posłańcem ze złymi wieściami, ale może uda Ci się jakoś wpłynąć na tych decydentów, bo powiem szczerze, że wczoraj całkowicie podcięło mi skrzydła i odechciało mi się grać, a sądząc po aktywności na Forum, nie tylko mnie.
Niech się trochę zastanowią nad tym w jakim kierunku ma iść ta gra i to nam przedstawią (tak się traktuje poważnie dorosłych ludzi), bo ostatnie posunięcia to faktycznie przypominają jakiś obłąkany taniec z miotaniem się we wszystkich możliwych i niemożliwych kierunkach.
Nie wnikam jakim cudem IG "osiągnęło" takie cyfry w statystykach, jeżeli faktycznie biorą pod uwagę tylko aktywnych graczy? Przecież spora część gra w bractwach (myślę, że dużo więcej niż 1% !!!), a tam się robi przeważnie motywki wszystkim współbraciom i to w miarę możliwości codziennie - już to daje liczbę ponad 20 motywek, więc wybaczcie, ale ten statystyk IG jest chyba totalnie ślepy i maturę razem z dyplomem kupił na bazarze.
I jeszcze tytułem uzupełnienia - kolega z bractwa na Felyndral wyliczył:
"bractw na serwerze jest 1779. Powiedzmy, że z pełną liczbą członków i walczące jest ok. 150. To daje 3750 graczy, którzy motywują 24 miasta (innym graczom w bractwie). Graczy na serwerze jest 18612. Nikt mi nie wmówi, że 3750 to jest 1% z 18612"
Dzięki Eulo :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Elelkal

Rozbójnik
Tylko nie rozumiem dlaczego aktywność tego 1% graczy jest karana przez IG? Wynika z tego, że po prostu najlepiej w ogóle przestać pomagać sąsiadom, ogarnąć tylko bractwo i finito. Jak ktoś rozumie politykę IG, to będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo ja nie rozumiem.

Dlatego, że chyba lepiej ukarać 1% graczy niż 99% ;) Skoro 99% graczy uważa, że motywacja dziesiątek czy setek sąsiadów jest bezużyteczna tak jak i ta Latarnia, to nic dziwnego, że IG wprowadza takie zmiany. I dobrze że tak robi, lepiej późno niż później. Ogólnie zmiana w tej kwestii na duży plus, chociaż i tak szkoda, że nastąpiła tak późno. Gdyby programiści grali w Elvenar i wiedzieli jak tragicznie wygląda obklikiwanie graczy, to już dawno by coś z tym zrobili. Większość graczy nie ma możliwości siedzenia pół dnia przed komputerem i klikania wszystkich sąsiadów, nie wspominając o cudzie, który tylko wspiera takie działania. Tak czy tak im szybciej coś zrobicie z tym łapkowaniem tym lepiej, skoro w FoE dali radę, to i tutaj się da. A malkontentami proponuje się nie przejmować, taka ich rola, że zawsze coś znajdą, co im nie będzie pasowało :D
 

DeletedUser174

Guest
Dlatego, że chyba lepiej ukarać 1% graczy niż 99% ;) Skoro 99% graczy uważa, że motywacja dziesiątek czy setek sąsiadów jest bezużyteczna tak jak i ta Latarnia, to nic dziwnego, że IG wprowadza takie zmiany. I dobrze że tak robi, lepiej późno niż później. Ogólnie zmiana w tej kwestii na duży plus, chociaż i tak szkoda, że nastąpiła tak późno. Gdyby programiści grali w Elvenar i wiedzieli jak tragicznie wygląda obklikiwanie graczy, to już dawno by coś z tym zrobili. Większość graczy nie ma możliwości siedzenia pół dnia przed komputerem i klikania wszystkich sąsiadów, nie wspominając o cudzie, który tylko wspiera takie działania. Tak czy tak im szybciej coś zrobicie z tym łapkowaniem tym lepiej, skoro w FoE dali radę, to i tutaj się da. A malkontentami proponuje się nie przejmować, taka ich rola, że zawsze coś znajdą, co im nie będzie pasowało :D

możesz wyjaśnić? bo oniemiałam
 

DeletedUser1496

Guest
Dlatego, że chyba lepiej ukarać 1% graczy niż 99% ;) Skoro 99% graczy uważa, że motywacja dziesiątek czy setek sąsiadów jest bezużyteczna tak jak i ta Latarnia, to nic dziwnego, że IG wprowadza takie zmiany. I dobrze że tak robi, lepiej późno niż później. Ogólnie zmiana w tej kwestii na duży plus, chociaż i tak szkoda, że nastąpiła tak późno. Gdyby programiści grali w Elvenar i wiedzieli jak tragicznie wygląda obklikiwanie graczy, to już dawno by coś z tym zrobili. Większość graczy nie ma możliwości siedzenia pół dnia przed komputerem i klikania wszystkich sąsiadów, nie wspominając o cudzie, który tylko wspiera takie działania. Tak czy tak im szybciej coś zrobicie z tym łapkowaniem tym lepiej, skoro w FoE dali radę, to i tutaj się da. A malkontentami proponuje się nie przejmować, taka ich rola, że zawsze coś znajdą, co im nie będzie pasowało :D
Też bym chciała wiedzieć, czemu ma służyć taki wpis???
 

Elelkal

Rozbójnik
możesz wyjaśnić? bo oniemiałam
Ogólnie system łapkowania/motywacji jest w Elvenarze tragiczny, do tego dochodzi cud, który wspiera ten cały tragizm, im więcej sąsiadów, tym więcej nagród ale kosztem czasu. Łapkowanie wszystkich trwa zbyt długo, po ostatnich zmianach wydłużyło to czas o wiele więcej. Także zmiany są koniecznie. Skoro nie są w stanie tego zautomatyzować( chociaż w Foe im się to udało i efekt jest znakomity), to dobrze, że chociaż zrobili coś z cudem, który tylko niejako wymuszał łapkowanie sąsiadów. Teraz cud będzie dawał większe korzyści przy mniejszym nakładzie czasu i to jest duża zmiana na plus. Może kiedyś doczekamy się jakiś zmian ale kiedy to nastąpi to chyba nawet IG nie wie a do tego czasu przynajmniej mamy pocieszenie w postaci lepszego cudu. Skoro wg. danych dobre 98-99% graczy ogranicza się do łapkowania gildii to oznacza, że większość graczy odczuje zmianę na plus. Poszkodowani będą w tym 1%, jednak jest to na tyle mała grupa, że można ją pominąć. Jeśli wydaje się komuś, że tego 1% nie można ignorować, to niech wyobrazi sobie sytuację z tymi diamentami za przejście do kolejnych rozdziałów. Na forum przeciwników takiego rozwiązania może jest i wielu ale kilka głosów przeciwko takiemu rozwiązaniu na kilkadziesiąt tysięcy graczy to tyle co nic.
 

DeletedUser1496

Guest
Ogólnie system łapkowania/motywacji jest w Elvenarze tragiczny, do tego dochodzi cud, który wspiera ten cały tragizm, im więcej sąsiadów, tym więcej nagród ale kosztem czasu. Łapkowanie wszystkich trwa zbyt długo, po ostatnich zmianach wydłużyło to czas o wiele więcej. Także zmiany są koniecznie. Skoro nie są w stanie tego zautomatyzować( chociaż w Foe im się to udało i efekt jest znakomity), to dobrze, że chociaż zrobili coś z cudem, który tylko niejako wymuszał łapkowanie sąsiadów. Teraz cud będzie dawał większe korzyści przy mniejszym nakładzie czasu i to jest duża zmiana na plus. Może kiedyś doczekamy się jakiś zmian ale kiedy to nastąpi to chyba nawet IG nie wie a do tego czasu przynajmniej mamy pocieszenie w postaci lepszego cudu. Skoro wg. danych dobre 98-99% graczy ogranicza się do łapkowania gildii to oznacza, że większość graczy odczuje zmianę na plus. Poszkodowani będą w tym 1%, jednak jest to na tyle mała grupa, że można ją pominąć. Jeśli wydaje się komuś, że tego 1% nie można ignorować, to niech wyobrazi sobie sytuację z tymi diamentami za przejście do kolejnych rozdziałów. Na forum przeciwników takiego rozwiązania może jest i wielu ale kilka głosów przeciwko takiemu rozwiązaniu na kilkadziesiąt tysięcy graczy to tyle co nic.
Uważam, że skoro to jest taka mała grupka (w co nie wierzę), to co to IG przeszkadza, niech sobie nagradzają tych co nie mają czasu - SŁUSZNIE, i konta służące jedynie jako dostarczyciele pw dla innych kont - NIESŁUSZNIE oraz graczy już nie pokazujących się w ogóle - OBOJĘTNE, ale niech sobie darują karanie za aktywność - to powinien być dodatkowy profit za poświęcony czas !!!
 

DeletedUser174

Guest
Ogłoszenie z mojej ukochane trąbki brzmi dokładnie tak:

Najnowsza aktualizacja gry zawita do nas 28 września (czwartek).
Poza poprawkami wprowadza ona zmianę w dwóch Antycznych Cudach (jednym u Elfów i jednym u Ludzi). Będą one teraz dawały dużo więcej towarów, które dostaniecie wraz z otwarciem skrzyń skarbów za pomoc sąsiedzką!

I jak tu sie nie pastwić nad autorem tego ogłoszenia? O jakich dwóch cudach mowa? I jak sa opisane bonusy? Czy opierając się tylko na tym ogłoszeniu nie można odnieść wrażenia ze skrzynki sa jako dodatkowy bonus? Pokłony!!! na trąbkę można liczyć! Może nowa akcja: trąbka dla trąby?
 

Elelkal

Rozbójnik
@Elelkal a posiadasz umiejętność czytania ze zrozumieniem? Wiesz jaka jest różnica pomiędzy więcej i mniej???

Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich. Jeśli jednak zmiany prowadzą do zwiększenia korzyści ale dla większości graczy to jestem za ich wprowadzeniem a ten pomysł właśnie takie wprowadzi. Fakt faktem, że forum niestety nigdy nie odzwierciedla oczekiwań graczy i trudno po tym wyciągnąć wnioski odnośnie gry, skoro na kilka, kilkanaście tysięcy graczy na forum wypowiada się zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset osób.
 

DeletedUser1496

Guest
Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich. Jeśli jednak zmiany prowadzą do zwiększenia korzyści ale dla większości graczy to jestem za ich wprowadzeniem a ten pomysł właśnie takie wprowadzi. Fakt faktem, że forum niestety nigdy nie odzwierciedla oczekiwań graczy i trudno po tym wyciągnąć wnioski odnośnie gry, skoro na kilka, kilkanaście tysięcy graczy na forum wypowiada się zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset osób.
Po prostu ręce opadają :mad::mad::mad:
To jest ich wybór !!!
Ja im niczego nie chce odebrać, a bronię tego co chcą odebrać mnie i podobnym do mnie !!!
I wybacz, ale nadal nie rozumiem czemu miała służyć Twoja wypowiedź ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich. Jeśli jednak zmiany prowadzą do zwiększenia korzyści ale dla większości graczy to jestem za ich wprowadzeniem a ten pomysł właśnie takie wprowadzi. Fakt faktem, że forum niestety nigdy nie odzwierciedla oczekiwań graczy i trudno po tym wyciągnąć wnioski odnośnie gry, skoro na kilka, kilkanaście tysięcy graczy na forum wypowiada się zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset osób.

bez komentarza.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Ja tak ale widać, że nie wszyscy takową posiadają ;) Skoro 99% graczy nie ma czasu na łapkowanie sąsiadów i ogranicza się tylko do gildii, to oznacza, że dostają znacznie mniej niż ten 1%. Zdaję sobie sprawę, że część graczy teraz będzie otrzymywać dużo mniej towarów niż wcześniej ale to tylko niewielki odsetek. Teraz większość graczy otrzyma dużo więcej towarów i ta suma będzie dużo większa niż ta kumulowana przez ten odsetek. Jak już pisałem, malkontenci zawsze się znajdą i nic z tym nie można zrobić poza ignorowaniem ich. Jeśli jednak zmiany prowadzą do zwiększenia korzyści ale dla większości graczy to jestem za ich wprowadzeniem a ten pomysł właśnie takie wprowadzi. Fakt faktem, że forum niestety nigdy nie odzwierciedla oczekiwań graczy i trudno po tym wyciągnąć wnioski odnośnie gry, skoro na kilka, kilkanaście tysięcy graczy na forum wypowiada się zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset osób.
Serio... Oni się zasłaniają ładnymi słówkami i statystykami, których nijak nie jesteśmy w stanie sprawdzić. Mówią o graczach aktywnych - ale co to znaczy "aktywny"? Czy taki, co wchodzi raz na miesiąc też jest aktywny? Bo jak bierzemy pod uwagę statystykę i ten raz na miesiąc zmotywuje, powiedzmy, 90 osób, bo tyle ma sąsiadów, to wychodzi zawrotne 3 motywki dziennie. Teraz wejdzie raz na miesiąc i po odwiedzeniu powiedzmy 10 sąsiadów dostanie 1/3 tego, co zbierał wcześniej, a więcej nie będzie mu się opłacało odwiedzać, bo po co, skoro dostanie co najwyżej monety? Statystycznie pomoc spadnie do 1/3 motywki dziennie. Towarów gracz też dostanie mniej.

Z tego, co widzę, tak naprawdę chodzi o to, że wchodzi aplikacja z szybkim systemem motywowania, który wprowadzą w bliżej nieokreślonej przyszłości też do wersji na PC. Jak to tak, gracze aktywni mają dostawać wciąż tyle samo spędzając na grze mniej czasu do tego potrzebnego?! Nie, nie, tak nie może być, bo za szybko będą się rozwijać! Trzeba im zabrać taką możliwość, zanim w ogóle będą mogli z niej skorzystać.
Tak samo nas spowolnili zmianą systemu walk.

Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby motywowanie sąsiadów było tak proste i przyjemne, jak w aplikacji, to dużo więcej graczy motywowałoby całą mapkę. Dużo więcej graczy dostawałoby towary z cudu, a nie tylko domniemany 1%. Ale nieee, przecież ludzie nie motywują tak słabo, bo system jest słaby i byłoby to zbyt czasochłonne! Wcale! Gracze dają tak mało pomocy sąsiedzkiej, bo za mało dostają! Więc trzeba zrobić tak, by każdy dostawał po równo, ale żeby nikt się nie musiał przemęczać, olać aktywnych. Przecież ci, co dają motywki wszystkim sąsiadom, robią to tylko i wyłącznie z dobroci serca, chcą być mili i pomóc!
 

DeletedUser449

Guest
Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby motywowanie sąsiadów było tak proste i przyjemne, jak w aplikacji, to dużo więcej graczy motywowałoby całą mapkę.
Co sprawiłoby, że latarnia byłaby zdecydowanie najlepszym cudem w grze. Jaki inny cud pozwala osiągać setki tysięcy towarów dziennie?
Już teraz latarnia była najlepszym cudem, ale wymagała do tego dużej aktywności co w pewnym stopniu ją ograniczało. Ale i tak żaden cud nie miał i nie ma takich możliwości, jak latarnia.
 

DeletedUser1448

Guest
co to będzie co to będzie co następne zrównają .za dużo na zachodzie równania do gorszych
 
Status
Zamknięty.
Do góry