• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
przepraszam nie mam latarni. Rozważałam opcje jej postawienia, ale na szczęście gra mnie uratowała... jak zawsze! IG jest niezrównane w tej materii - pomnik im powinniśmy postawić

Niewdzięcznicy!!! Nie ogarniacie swoimi małymi rozumkami poświęcenia IG?! Przecież po tej fenomenalnej zmianie ludziki juz zupełnie oleją motywki. Pomyślcie tylko jak to odciąży serwery!!! Bo mi sie absolutnie nie chce ganiać za złotem po sąsiadach, nawet bonus z latarni (obecny) mnie nie zmotywował do jej postawienia i klikania. A po zmianach? taaa już widzę tę zaciekłość w walce o prawo pierwszeństwa wejścia do miasta.

błagam nie zlinczujcie mnie.

Ale mamy trąbkę! Cieszycie się?
 

DeletedUser2010

Guest
może to jest działanie celowe, zepsuł się turniej bractw to to dla odwrócenia uwagi walniemy w motywki za tydzień lub dwa posłuchamy ludu i wrócimy do starego motywowania ,ludzie się ucieszą i zapomną o turnieju :p
 

DeletedUser2401

Guest
To chyba jakiś głupi żart . Zabierać surowce aktywnym Graczom co poświęcają swój czas na motywki a dawać tym co klikną na kilku sąsiadów i narzekają że topka daleko ?
To jakaś kpina .... Obecnie dziennie wyciągam ponad 230k surowców z mapy i Bractwa teraz dostane ponad 15k ???
Pytam dlaczego dziennie mam tracić ponad 200k surowców ? dla tego ze gram aktywnie ?
 

DeletedUser1496

Guest
Nie łudź się, jeżeli to wprowadzą, to będzie jak z kupcem, skopali go równo !!! :mad::(
Nie pomogły żadne posty, było za późno !
Ale teraz ... chcą to dopiero wprowadzić w czwartek, zróbmy co się tylko da, żeby tego nie zrobili.
Jeżeli to w ogóle możliwe :(:(:(
Ale sądząc z aktywności na forum, to NAS motywujących jest chyba więcej niż 1% !!!!!!!!!
 

DeletedUser2409

Guest
Przepraszam bardzo ale co im latarnia przeszkadzała? Skarżył się ktoś na jej bonusy że postanowili ja zmienić ? Czemu nie zajmą się tym o co gracze proszą tylko psują to co daje korzyć w grze aktywnym osoba którym sie chce motywować. Jak komus sie nie chce to nie ma zysku a teraz nie ważne czy ktoś aktywny czy nie wszyscy dostaną tyle samo
 

DeletedUser2038

Guest
Dziwne bardzo dziwne.
Chyba doliczają tych co nie grają od roku-dwóch i tylko zajmują miejsce. Wtedy faktycznie wyjdzie, że tylko 1% motywuje większą ilość sąsiadów. Gdyby nie doliczali nieaktywnych to procenty byłyby całkiem inne a tak wiadomo kłamstwo-wielkie kłamstwo-statystyka :(
 

DeletedUser1550

Guest
mam ochote skonczyc te gre,bo wszystko jest tu nie do przewidzania,a wszystko zjmowalo duuuuzo czasu w grze,a skoro tworcy nas olewaja i zabieraja przewidziane bonusy ?
 

DeletedUser629

Guest
No no ... u mnie luzik ... dawno wywaliłam latarnie poz 6 ze względów gabarytowych ... wolałam postawić w to miejsce mankę :) uuuffff nerwa nie mam :p
Już nie motywuję mapki ... tylko Tych co mnie motywują ... jest Ich garstka ... ale z Moim bractwem jest ponad 30 motywacji ...
Tak więc ... już wiecie dlaczego ciągle tu dziamiemy
Podejrzewam że to jest specjalne zagranie IG ... na multi ... wcześniej tyle ich nie było, jak cuda nie miały jeszcze aktualizacji ... teraz stwierdzili że dostajemy za dużo i za dużo "kombinujemy " hehe ... każdy rzucił się na hurtową rozbudowę cudów ...
hmm czekam co następnego "fajnego" wymyślą Nam ... te "gorące głowy" ... a myślałam że to ja rozumuję na opak :D:D
 

DeletedUser1504

Guest
jedna wielka bzdura więcej zasobów dostanę z 3 skrzyń niż z ponad 400 sąsiadów,stracę na tym i to grubo ponad 70k zasobów,po co mi latarnia?
na becie już to spieprzyliście,mam nadzieję ze tu gracze wypowiedzą się bardziej zdecydowanie w tej kwestii
jak nie ma pomysłu na nową rasę to to trzeba ograniczyć rozwój gracza ciekawe podejście mają twórcy gry
 

Azulena

Rozbójnik
Opis Kryształowej Latarni jest tak niejasny (szczególnie po zmianach opisów na te "poetyckie"), a miejsca zajmuje tak dużo, że jako pierwszy "Cud" postawiłam Górskie Hale.
Teraz żałuję, że nie zrobiłam odwrotnie - do czasu tej planowanej zmiany miałabym z tego już jakąś niezłą korzyść. Hale mam na poziomie 8, plus inne "Cuda", czyli Latarnia też byłaby na takim.
Nie umiem policzyć, ile osób motywuję - Bractwo 17, a sąsiedzi bliscy to w większości miasta-duchy. :( Dalsi Sąsiedzi nie wszyscy mogą oddać motywację, bo mają dalej do mnie niż ja do nich.... :(
Kilkunastu odwiedzam, ale nie regularnie, czas.... A w FoE odwiedzam co dzień 180 osób (znajomych i sąsiadów) - bo tam jest to super zrobione...
 

lukawsz

Wędrowiec
Należę do tego 1%, dla którego pomaganie sąsiadom - prawie codziennie 250 prowincji - (z wzajemnością - monety i surowce) należy do głębokiego sensu tej gry. Ta gra, do tej pory, uczyła, że warto pomagać, że jest jakaś wzajemność i harmonia, przynajmniej w tym świecie... Nie rozumiem więc posunięcia, które podkopuje same fundamenty.

Dlatego nie zgadzam się, i proszę przekazać ten głos komu trzeba (i nie tylko mój, jak widzę), na zmianę logiki nie tylko samej gry, ale ważnego wydarzenia, jakim są nasze wzajemne relacje tutaj, pomoc, współpraca, lojalność i zaufanie. Nie zgadzam się na wciśnięcie wraz z nową aktualizacją przesłania, że "nie warto już pomagać".
 

DeletedUser2419

Guest
Twórcy tej gry już mnie przyzwyczaili, że lubią utrudniać życie swoim użytkownikom, ale żeby zabierać bonusy aktywnym graczom aby zadowolić tych mniej aktywnych? Gratuluję pomysłu na "dobrą zmianę". Tygodnie wklepywania pw żeby rozbudować latarnię, całe miesiące obklikiwania wszystkich sąsiadów żeby wykorzystać możliwości cudy i teraz mam za to dostać 15k surowców? Nie chciałbym być niegrzeczny, ale ...

Wyrzucam część budynków żeby postawić mnóstwo warsztatów, po czym się okazuje, że gra nie działa i mam wyrzucać warsztaty i budować od nowa poprzednie budynki. Teraz się okazuje, że po rozbudowaniu latarni mam ją zburzyć i wyrzucić w błoto wszystkie pw, które zużyłem do jej rozbudowania. Bo przecież nie będę trzymał budynku o wymiarach 6x4, żeby zbierać jakieś ochłapy surowców. Czy wy pozwalnialiście z pracy rozsądnych ludzi i poprzyjmowaliście jakichś oszołomów?
 

DeletedUser2420

Guest
W tej grze już wiele razy były wprowadzane nieracjonalne, aby nie powiedzieć głupie zmiany. Ale tym razem przeszliście samych siebie!


Jeśli już zależało Wam na tym, aby te martwe dusze zmotywować do motywowania (takie masło maślane jak Wasze zmiany;) ) to trzeba było dać taki bonus po każdych 10 zmotywowanych graczach, ale nie zabierać to, co już jest.


A może to ma jakiś większy sens............np. taki, że to ma nie mieć sensu o_O


Generalnie to myślę, że Ci ludzie, co dziennie odwiedzają 200 do 300 sąsiadów pokażą Wam środkowy palec a reszta graczy, którzy dawno pokazali, co sądzą o codziennej motywacji.....też pokażą środkowy palec. I słusznie :D
 

DeletedUser1220

Guest
Przykre jest to, że tak jak w przypadku wcześniejszych zmian w grze (chociażby zmiany w kupcu czy w systemie walk), które były nie-pomyśli graczy, my-gracze musieliśmy je zaakceptować.

Żenujące jest to jak IG traktuje swoich graczy... czas chyba pokazać środkowy palec. Szkoda czasu.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Poczytałam sobie dyskusję na becie i takie nasuwają się wnioski:
- zmiana systemu walk nastąpiła, by spowolnić graczy; tutaj przy tak dużych korzyściach (kilkadziesiąt czy ponad 100k towarów) gracze za szybko mogli kupować kolejne prowincje, więc trzeba im to zabrać, żeby spowolnić rozwój (między wierszami doczytałam, że ilość ekspansji z prowincji i tak jest ograniczona - do 60 za wiki),
- uznali, że wraz z systemem motywacji, jaki jest w aplikacji, a jaki wejdzie do gry na PC w bliżej nieokreślonym czasie (w tym roku? w przyszłym? za 2 lata?), działanie tych cudów byłoby nadużyciem (przynajmniej w porównaniu do reszty cudów), więc taką zmianę trzeba wprowadzić już teraz, kiedy sama aplikacja jest "legalnie" dostępna tylko w 2 krajach; być może dojdą do tego jeszcze jakieś zmiany w systemie pomocy sąsiedzkiej i możliwe, że mają coś wspólnego z kolejną rasą gościnną,
- oni naprawdę wierzą, że gracze dają motywki, bo chcą pomóc sąsiadom, a przynajmniej chcieliby, żeby taka idea przewodziła pomocy sąsiedzkiej :rolleyes:, cytuję "Nagrody* są jedną zachętą, narzędzia i monety drugą, ale satysfakcja z pomocy znajomym w grze jest najsilniejszą i najbardziej dla nas ważną".
*w domyśle: towary

Mam nadzieję, że jednak posłuchają głosu graczy i przynajmniej wdrożą sugerowane już na becie rozwiązanie ze zwiększeniem ilości skrzynek, bo na powstrzymanie tego nie ma co liczyć.

Edit: Zapomniałam wspomnieć, że widziałam wzmiankę o niemożności dostania skrzynek przy motywowaniu członków Bractwa i nie jest to dla mnie jasne, czy to wejdzie razem z aktualizacją czy co, bo dzisiaj jeszcze dostawałam skrzynki z odwiedzania współtowarzyszy... Przeoczyłam coś? Jeśli ma wejść w 1.39, to zrozumiem ich zamysł ze zwiększeniem kliknięć pomocy w statystykach, ale to wciąż zły pomysł, kiedy ponad połowa sąsiadów i tak nie gra, nie mówiąc już o motywkach... Już lepiej by zrobili, jak co niektórzy proponowali, gdyby zmniejszyli bonus cudu o połowę dla "balansu".
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Napiszę to, co piszę już od kilku aktualizacji - jest po prostu żałosna.
Ukarali aktywnych graczy.
Zamiast zająć się bajzlem związanym z Przygodami, czy innymi sprawami, to wolą mącić w Dzwonnicy i dodawać trąby. A reszta to tylko kosmetologia.

Kolejne potknięcie IG, lub raczej upadek. Społeczność jest już zła. Mamy dość ciągłych błędów, utrudniania nam gry, okradania z zasobów czy PW i ignorowania niemalże wszystkich naszych skarg, lub raczej olewania ciepłym moczem. Tylko pieniędzy od nas chcecie - zdiamentowaliście już wszystko, co się dało. Idzie kolejny event. Ładny, to fakt. Ale dam sobie ręce uciąć, że bez płacenia, tych ładnych budynków nie zobaczę. Trudno, najwyżej będę chodził bez rąk.

Ciekaw jestem, czy kiedyś wreszcie skończy się ten bal murzynów i zabawa w tfórcowanie? Kiedy wreszcie doczekamy się konkretów, czyli gry idącej w jasno określonym kierunku, z długofalowymi planami zmierzającymi ku optymalizacji i wydajności; które plany to, będą realizowane systematycznie, uwzględniając opinie graczy z troską o ich satysfakcję z gry?
JEDYNE, jedyne co zostało uwzględnione jak kojarzę, to budynki eventowe z maną, o co musieliśmy kłócić się ponad rok. Rok - tyle zajęło, żeby łaskawie dodali jedną statystykę, uwzględniając potrzeby graczy dalekorozdziałowych. Jednak same opinie nie wystarczyły, musieliśmy stoczyć bój - zamiast kulturalnej opinii, musieliśmy wylewać gnój i szambo, walić taranami i najcięższą artylerią słowną, żeby wreszcie jakieś echo dudnienia się przedarło przez ten gruby, zakuty mur IG.

To jest po prostu jakaś kpina - syf, kiła i mogiła. A, jak to określiła bardzo dobrze @kikimora : ,,puste haki na mięso".
 
Status
Zamknięty.
Do góry