• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.
można by podyskutować o "sprawiedliwości" takiego rozwiązania. Jak ktoś jest zablokowany na mapie orkami to mu nie zaliczą. Jak ktoś ma minusową populację to mu nie zaliczą. "sprawiedliwość" rządzi
To co innego. Niemoznosc zrobienia niektorych zadan z powodu
braku orkow czy minusowej populacji jest wynikiem:
a. zlego planowania
b. niedoinformowania
c. swiadomej decyzji gracza
Niepotrzebne skreslic, ale zawsze bedzie to jeden z tych 3 powodow.
Niemoznosc rozbudowy jakiegokolwiek budynku do 14 poziomu w poczatkowych epokach
jest natomiast czyms, na co gracz nie ma zadnego wplywu i wlasnie dlatego
support w takich przypadkach pomaga. Inna kwestia jest, ze taka sytuacja w ogole nie powinna
miec miejsca i w takim zadaniu powinna istniec alternatywa,
np. "zbadaj 2 technologie" czy "podbij 2 prowincje".
Co do zadan na konflikty, to mam nadzieje, ze koniecznosc rozwiazywania
konfliktow na mapie w tym evencie jest tylko wynikiem skopiowania mechaniki Woodelvenstock
i w przyszlych eventach znow pojawi sie alternatywa w postaci rozwiazywania konfliktow
w turnieju.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Co do zadan na konflikty, to mam nadzieje, ze koniecznosc rozwiazywania
konfliktow na mapie w tym evencie jest tylko wynikiem skopiowania mechaniki Woodelvenstock
i w przyszlych eventach znow pojawi sie alternatywa w postaci rozwiazywania konfliktow
w turnieju.
raczej zobaczyli ze jest zbyt szybko robiony ewent i sie rakiem wycofuja z tej zmiany, wbrew pozorom warunek rozwiazania konfliktu w prowincji poza turniejem jest ciezki dla osob w syocej epoce majacych czas zwiadu ponad 2 dni
 

DeletedUser3332

Guest
A czym się niby różni brak możliwości rozbudowy budynku do wysokiego poziomu od braku możliwości tworzenia orków? W obu wypadkach winien jest brak odpowiedniego etapu rozwoju.
 
A czym się niby różni brak możliwości rozbudowy budynku do wysokiego poziomu od braku możliwości tworzenia orków? W obu wypadkach winien jest brak odpowiedniego etapu rozwoju.
Nie. Konflikty mozna rozwiazywac w kazdej epoce, a rozbudowac budynek
do 14 poziomu juz nie. To jest zasadnicza roznica.
Brak orkow na podboje, czyli innymi slowy podbicie zbyt duzej
ilosci prowincji przed epoka Orkow to po prostu blad taktyczny,
lub wynikajacy z niewiedzy. Pewnie nie wszyscy, ale wielu
znanych mi graczy czyta forum i dyskutuje z innymi na temat tego, czego
mozna oczekiwac w pozniejszych epokach. Nikt mi nie wmowi,
ze w miare juz doswiadczony gracz w epoce Krasnoludow czy Wrozek,
majacy podbite ponad 200 prowincji nie bral udzialu w zadnym evencie.
Nikt mi tez nie wmowi, ze nie zauwazyl, ze w tych eventach sa zadania
na konflikty na mapie.
Ani ze na mapie swiata robiac zwiad nagle nie odkryl, ze do negocjacji
potrzebne sa takie male smieszne stworki ;) Jesli sie nie zainteresowal,
"z czym to sie je", ani nie dodal dwa do dwoch, no to wybacz...
Nie mozna kazdego prowadzic za raczke i tworcy gry tez takiego obowiazku
nie maja ;)
 

blazius1

Paladyn
" podbicie zbyt dużej ilości prowincji przed epoką Orków to po prostu błąd taktyczny,"

Dla mnie to rewolucyjne stwierdzenie.

Zawsze myślałem że wprowadzenie bariery orkowej na mapie to celowy zabieg twórców żeby spowolnić graczy.
Byłem przekonany, że im więcej podbiję, tym lepiej. Że na tym polega każda gra, żeby grać raczej celowo szybciej, niż żeby zwalniać. Zwłaszcza że gra polega na tym że coś w niej rozwijasz, a np. zwijasz. W końcu stale piszą, że "gra polega na rozwoju miasta". Nie na tym, że rozwijasz miasto i mapę przez pół roku i nadziewasz się na barierę z orczych łbów i musisz stanąć w rozwoju. O tym nigdy nie pisali.

Jak wprowadzili barierę i do niej doszedłem, to poczułem się lekko oszukany. Ale widocznie nie powinienem był, skoro twierdzisz, że to był mój błąd taktyczny, a nie chytry plan twórców.
 
" podbicie zbyt dużej ilości prowincji przed epoką Orków to po prostu błąd taktyczny,"

Dla mnie to rewolucyjne stwierdzenie.
Wyrwales moje zdanie z kontekstu, bo dyskutujemy tu o zadaniach na konflikty, a nie o ogolnej
strategii rozwoju miasta. Piszac o zbyt duzej ilosci mialem na mysli wszystkie mozliwe do
podbicia prowincje bez orkow. Z punktu widzenia rozwiazywania zadan na konflikty w eventach
to blad. Wystarczy zostawic sobie kilka niepodbitych prowincji z mysla wlasnie o eventach.
Widzisz jakas luke w tym rozumowaniu ?
Jak wprowadzili barierę i do niej doszedłem, to poczułem się lekko oszukany
Ja rowniez, bo pobijalem prowincje na mapie tak szybko, jak zwiad pozwalal i juz pod koniec
Krasnoludow "wpadlem na sciane" i musialem wyhamowac z rozwojem. Tyle, ze nie ma
to nic do rzeczy, jesli chodzi o zadania na konflikty. Jak juz wczesniej napisalem, wystarczy
dodac dwa do dwoch i kilka prowincji zostawic sobie w zapasie. Jesli ktos tego nie robi, popelnia
blad taktyczny.
 
Ostatnia edycja:
A nie taki był kontekst tej waszej dyskusji?
Moim zdaniem taki
Nie, nie taki. Przesledz prosze dyskusje od poczatku, bo toczyla sie w kontekscie
roznicy w zaliczaniu zadan przez support w 3 wyzej wymienionych sytuacjach,
czyli: niemoznosc podbojow na mapie bez orkow, brak populacji i niemoznosc rozbudowy
budynku do okreslonego poziomu, w tym przypadku bodajze 14.
a pytanie jest retoryczne: niczym.
To Twoje zdanie. Moim zdaniem wszystkim, poniewaz w ponizszym twierdzeniu @yojinek.pl
rowniez napisal tak naprawde nie na temat, a glownie to do tej wlasnie wypowiedzi sie odnosiles.:
A czym się niby różni brak możliwości rozbudowy budynku do wysokiego poziomu od braku możliwości tworzenia orków? W obu wypadkach winien jest brak odpowiedniego etapu rozwoju.
Nie na temat, poniewaz brak produkcji orkow nie ma nic do rzeczy. Nie chodzi o to, czy
w danej epoce gra pozwala na produkcje orkow. Chodzi o to, czy w danej epoce gra
pozwala rozwiazywac konflikty na mapie. Tylko w przypadku braku mozliwosci rozbudowy
budynku do 14 poziomu i wyzej winien jest brak odpowiedniego poziomu rozwoju.
Dlatego te zadania support zalicza.
Ale dlaczegoz niby mialby zaliczyc zadanie komus, komu brakuje populacji do postawienia
niebonusowych manufaktur ? Gra z minusowa populacja to swiadoma decyzja gracza, lub brak
odpowiedniego balansu w miescie. Tak samo brak dostatecznej ilosci prowincji bez orkow to wynik
albo niewiedzy, albo braku umiejetnosci przewidywania, albo tez swiadomego wyboru.
Ale nie wynik zbyt niskiego poziomu rozwoju.
Krotko mowiac: brak populacji czy brak prowincji na podboje (z orkami czy bez) = wina lub decyzja gracza
Brak mozliwosci rozbudowy w poczatkowych epokach = wina gry (lub konstrukcji eventu, zalezy jak na to patrzec).
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Nie, nie taki. Przesledz prosze dyskusje od poczatku, bo toczyla sie w kontekscie
roznicy w zaliczaniu zadan przez support w 3 wyzej wymienionych sytuacjach,
czyli: niemoznosc podbojow na mapie bez orkow, brak populacji i niemoznosc rozbudowy
budynku do okreslonego poziomu, w tym przypadku bodajze 14.

To Twoje zdanie. Moim zdaniem wszystkim, poniewaz w ponizszym twierdzeniu @yojinek.pl
rowniez napisal tak naprawde nie na temat, a glownie to do tej wlasnie wypowiedzi sie odnosiles.:

Nie na temat, poniewaz brak produkcji orkow nie ma nic do rzeczy. Nie chodzi o to, czy
w danej epoce gra pozwala na produkcje orkow. Chodzi o to, czy w danej epoce gra
pozwala rozwiazywac konflikty na mapie. Tylko w przypadku braku mozliwosci rozbudowy
budynku do 14 poziomu i wyzej winien jest brak odpowiedniego poziomu rozwoju.
Dlatego te zadania support zalicza.
Ale dlaczegoz niby mialby zaliczyc zadanie komus, komu brakuje populacji do postawienia
niebonusowych manufaktur ? Gra z minusowa populacja to swiadoma decyzja gracza, lub brak
odpowiedniego balansu w miescie. Tak samo brak dostatecznej ilosci prowincji bez orkow to wynik
albo niewiedzy, albo braku umiejetnosci przewidywania, albo tez swiadomego wyboru.
Ale nie wynik zbyt niskiego poziomu rozwoju.
Krotko mowiac: brak populacji czy brak prowincji na podboje (z orkami czy bez) = wina lub decyzja gracza
Brak mozliwosci rozbudowy w poczatkowych epokach = wina gry (lub konstrukcji eventu, zalezy jak na to patrzec).
i to co poprawione zostało aby każdy miał możliwość zrobienia ewentu poprzez dodanie opcji ewentualności wyboru rozwiązania tego samego zadania zostało znowu cofnięte ;(
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
i to co poprawione zostało aby każdy miał możliwość zrobienia ewentu poprzez dodanie opcji ewentualności wyboru rozwiązania tego samego zadania zostało znowu cofnięte ;(

Może jest jakaś mała szansa, że się zreflektują i zmienią to przed wypuszczeniem z bety...


Edit:
CM bety napisał:
For this event the decision was made to leave it at World Map encounters indeed.
W wolnym tłumaczeniu: nic z tego. :(
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1530

Guest
@visit0r
jak się nie mylę takie ograniczenie jest tylko do 4 rozdziału bo akurat wtedy są już w badaniach zaawansowane rezydencje, warsztaty i manufaktury marmuru, stali i drewna
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Nie tylko my. Sprawdziłam z ciekawości amerykańskie i angielskie fora - tam też jeszcze nic. Pewnie jutro rano wejdzie. W sumie nie widzę nic złego w ogłaszaniu eventu w ten sam dzień, w który się ów zaczyna, wiele gier tak robi.
 

DeletedUser3671

Guest
Ciekawostka :)
 

Załączniki

  • gra1.JPG
    gra1.JPG
    191,7 KB · Wyświetlenia: 111
  • gra2.JPG
    gra2.JPG
    194 KB · Wyświetlenia: 108
  • gra3.JPG
    gra3.JPG
    193,7 KB · Wyświetlenia: 104

DeletedUser80

Guest
Odpowiedź jest w samym obrazku (2 i 3), zobacz co oprócz gry ma otwarte koleżanka;)
Choć wiem, jakie będzie wytłumaczenie.
Chyba, że ktoś potwierdzi bo sam się z tym nie spotkałem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry