• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
hmm sporo napisałeś ale ja się tylko z częścią zgodzę że tak jest piszesz o powiększeniu oddziału tak cena rośnie i to tak drastycznie że nie trzeba sobie spisywać by zobaczyć jak się robią pustki w magazynach :)
każdy ma odrobinę inne spostrzeżenia na temat cen turnieju bo jest na różnym etapie gry czy też skupia się na woju lub na surce :)
idziesz wojem z ogromnym wsparciem surki ;)
w drzewku za każde badanie rośnie cena tylko jest mniej lub bardziej do zaobserwowania zerknij nie wiem czy już zrobiłeś badanie zaawansowana Driada ;);)
ja to obserwuje od starszy trent, wojownik orków, strateg orków ,złowrogi cerberus:)
teraz dokładnie sprawdzę na Zwiadowca ile na tym badaniu skoczy ale nie tylko na takich badaniach skacze
to że cena rośnie to jest oczywiste lecz jest to skokowy wzrost i o gigantycznych różnicach po jednym badaniu
twoja subiektywna ocena wynika z tego że 80% walczysz wojem tam gdzie nic nie dasz rady zdziałać wojem klikasz surke
ja to mam tak zrobione że nie muszę sobie pisać wiadome czasami nie mam czasu ale jak ty to piszesz to taki nawyk powtarzanie tego samego czasami jednak warto sobie zapisać ile turniej pochłania surki mi pomaga rutyna cały czas to samo i na samych magazynach widzę ile mi znika surki np: mam bonus XXX w magazynie ale nie bonusowe mam na przykład po 100k na jedną gwiazdkę w turnieju i widzę jak to znika
ale też nie chodzi oto że to wszystko jest koszmarnie zrobione w grze cena rośnie nie proporcjonalnie do rozwoju gracza ale ceny rosną nawet jak nic się nie zmienia i to może nikt nie widzi ale i zakłada że tak było ale raczej nikt aż tak nie sprawdza o_O
u mnie cena rośnie co turniej a do drzewka zaglądałem z miesiąc temu ;)
nom ale ci co są na końcu badań to już nie widzą żadnej różnicy bo czy ktoś zauważy 100-1k surki jak wydaje 500k :)
a jeszcze dodam że od kiedy robie turnieje to nigdy nie było tak że cena poprzedniego turnieju była =cenie kolejnego turnieju zawsze jest większa od poprzedniego turnieju i nie ważne czy stopuje badania w drzewku teraz robiłem cuda przez miesiąc 0 w drzewko
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ajaj, widze, ze kompletnie nic nie zrozumiales z mojego postu ;)
Podejme ostatnia probe.
Mowiac o testach porownawczych mialem na mysli zapisywanie kosztow w surowcach
od prowincji 1-16 na kazdej z 6 gwiazdek. I tak w kilku kolejnych turniejach. Koszty kazdej rundy
byly sumowane. Potem porownywalismy koszty roznych turniejow (tyle samo prowincji, tyle samo rund).
Wojsko nie ma tu absolutnie nic do rzeczy, bo sumowalismy realne koszty uczt z
poszczegolnych prowincji, a nie opieralismy sie tylko na ubytkach surowcow w magazynie.
Dlatego wyniki tych testow nie maja nic wspolnego z subiektywizmem.
Powtorze, jakie byly wyniki: dopoki nie zrobi sie nastepnego w kolejnosci badania na powiekszenie
oddzialu, koszty nie rosna z turnieju na turniej. Wystepuja tylko niewielkie wahania w zaleznosci
od tego, czy byl to turniej bonusowy (odrobine tanszy), czy niebonusowy.
Po zrobieniu badania na powiekszenie oddzialu koszty rosna i to prawie dokladnie o tyle procent,
o ile procent rosnie wielkosc oddzialu. Jasniej tego wyjasnic nie potrafie :)
I cos jeszcze: to nie ja tak twierdze, ze koszty nie rosna. Tak twierdzi matematyka,
czyli mowiac inaczej tak twierdza liczby, ktore gra pokazuje jako koszty w poszczegolnych
prowincjach. Ja je tylko zapisywalem i sumowalem :)
 

DeletedUser3033

Guest
oki sprzeczał się nie będę bo niby poco :)
ale zgadnij jaką wielkość oddziału teraz mam :)
w tym turnieju bawiąc się bo teraz sprawdzałem 29 powiększenie oddziału niestety jest obowiązkowe a dokładnie sprawdzałem jak i kiedy cena jest naliczana ale nie ważne i badanie zrobiłem pod koniec turnieju w magazynach sobie ustawiłem tyle surki ile zakładałem że wydam biorąc pod uwagę poprzedni turniej na 6 gwiazdce to powiem że pożarło dwa razy tyle niż zakładałem :)
a i tak przy każdym turnieju zakładam że cena wzrośnie ;)
 

DeletedUser

Guest
Koszt uczty jest wprost proporcjonalny do wielkości oddziału przeciwnika - to jest akurat pewne , potwierdzają to praktycznie wszyscy, moje własne obserwacje również, naprawdę nie ma się co sprzeczać - zresztą możesz sam sprawdzić w każdym momencie.

Z kolei wielkość oddziału przeciwnika zależy od :
- wielkości twojego oddziału (bezpośrednie przełożenie na liczbę zbadanych powiększeń oddziału)
- numeru prowincji turniejowej
- rundy turnieju / liczba gwiazdek

Na US Forum ktoś wrzucił nawet formułę do wyliczenia wielkości oddziału przeciwnika - przyznam się , że nie sprawdzałem, ale może zerknę w tygodniu :
player SS * .05 * province # * (1 + (province round - 1) * .1)
gdzie :
player SS - wielkość twojego oddziału (player squad size)
province # - numer prowincji - 1,2,3 itd
province round - runda turnieju - pierwsza to 1* , druga 2* itd.
https://us.forum.elvenar.com/index.php?threads/tourney-cater-cost-estimating.16537/
To co prawda przeczyłoby tezie chrisa o różnicy w turniejach bonusowych i niebonusowych, chyba, że province # to odległość od miasta, ale raczej jest to numer prowincji turniejowej.

A to , że wielkość oddziału rośnie w astronomicznym tempie w kolejnych badaniach to już inna sprawa, niemniej jest to jedyny czynnik związany z rozwojem gracza wpływający na średni koszt uczty.

Koszt uczty zmienia się dokładnie w momencie zbadania powiększenia - zrobiłem kiedyś screenshoty na tych samych prowincjach przed i po zbadaniu powiększenia - różnica w koszcie uczty odpowiadała mniej więcej procentowo powiększeniu oddziału.

Reasumując : powiększenie oddziału to ZŁO ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2017

Guest
Porzadne testy porownawcze tego nie potwierdzaja, wydaje mi sie po prostu, ze w
tym przypadku to nasza subiektywna, selektywna percepcja troche plata nam figla ;)
Tutaj przyznam ci rację ponieważ nie robiłem tego typu testów porównawczych o których piszesz a tylko jest to moje subiektywne odczucie i przyznaję się do błędu z którego mnie wyprowadziłeś. Jak również dziękuje ci za wyjaśnienie na czym polega tak naprawdę wzrost kosztów w turnieju ponieważ nie robiłem tego typu testów porównawczych o których piszesz :)
Opieram się jedynie na własnej ocenie oraz kalkulatorze turniejowym co do ilości gwiazdek w poszczególnych prowincjach oraz uzyskanych nagród z tego tytułu. Prosto mówiąc czy jest to dla mnie opłacalne czy nie np. zrobienie 10 prowincji na 5-6 gwiazdek a 20-25 na 2 gwiazdki czy może inny sposób.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
tak ja specjalnie napisałem koszt nie jak wyliczyć wielkość jednostek przeciwnika
koszt to zależność po między rozwojem jak możliwościami poniekąd bo jak wyliczyłem że kolejny turniej mnie wyzeruje czyli koniec game over
dlaczego bo nie będe wstanie grać dalej bo koszt turnieju dawno przekroczył produkcje nom więcej nie wyprodukuje a możliwości niema :(
ja się nie poddaje zbyt łatwo ale gra się kończy dla mnie zresztą nic dziwnego sąsiedzi pewnie też do tego doszli dlatego pustki są 80% mapy to puste miasta i to u każdego gracza
to kto i co zaobserwował czy sprawdził to i tak nic nie daje jak niema porównania puste słowa jak wyliczyć ilość przeciwnika tylko co to ma do kosztów ile produkcja tych jednostek ci zajeła ile na nią straciłeś ile możesz wyprodukować jednostek względem turnieju ale to itak nie jest cena turnieju
teraz oficjalnie się poddaje w dyskusji jak jeszcze zerkne znaczy że dalej gram jak nie to nom wiecie kolejne miasto do nawiedzania ;)
 

Koval92

Kapłan
Potwierdzam nie było....
Aha, więc wprowadzili je jakoś rok temu bo ja zaczynałem w kwietniu tuż przed eventem feniksa to już był ten samouczek z nagrodami. W każdym bądź razie jest teraz taki właśnie samouczek z 18 questami, jak sie go zrobi to sie dostaje te nagrody w tym 100 diaxów, plus 50 diaxów za potwierdzenie maila itd
//
tak ja specjalnie napisałem koszt nie jak wyliczyć wielkość jednostek przeciwnika
koszt to zależność po między rozwojem jak możliwościami poniekąd bo jak wyliczyłem że kolejny turniej mnie wyzeruje czyli koniec game over
dlaczego bo nie będe wstanie grać dalej bo koszt turnieju dawno przekroczył produkcje nom więcej nie wyprodukuje a możliwości niema :(
ja się nie poddaje zbyt łatwo ale gra się kończy dla mnie zresztą nic dziwnego sąsiedzi pewnie też do tego doszli dlatego pustki są 80% mapy to puste miasta i to u każdego gracza
to kto i co zaobserwował czy sprawdził to i tak nic nie daje jak niema porównania puste słowa jak wyliczyć ilość przeciwnika tylko co to ma do kosztów ile produkcja tych jednostek ci zajeła ile na nią straciłeś ile możesz wyprodukować jednostek względem turnieju ale to itak nie jest cena turnieju
teraz oficjalnie się poddaje w dyskusji jak jeszcze zerkne znaczy że dalej gram jak nie to nom wiecie kolejne miasto do nawiedzania ;)
U mnie jest 90% graczy nieaktywnych w regionie, zostałem z kilkoma osobami wyrzucony na lewy skraj mapy, po lewej ode mnie są same niezajęte miejsca. Chciałbym, żeby przeniesli mnie w pobliże mojego bractwa, ale nie ma nigdzie takiej możliwości, żeby to zgłosić. Jako jedyny jestem oddalony od nich o lata świetlne.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
U mnie jest 90% graczy nieaktywnych w regionie, zostałem z kilkoma osobami wyrzucony na lewy skraj mapy, po lewej ode mnie są same niezajęte miejsca. Chciałbym, żeby przeniesli mnie w pobliże mojego bractwa, ale nie ma nigdzie takiej możliwości, żeby to zgłosić. Jako jedyny jestem oddalony od nich o lata świetlne.
A w jakim celu chciałbyś być bliżej bractwa? To trochę bez sensu. Dzięki dywersyfikacji graczy z bractwa na większym obszarze macie możliwość wymiany i pozyskania szerszego spektrum zasobów towarowych!
 

Koval92

Kapłan
A w jakim celu chciałbyś być bliżej bractwa? To trochę bez sensu. Dzięki dywersyfikacji graczy z bractwa na większym obszarze macie możliwość wymiany i pozyskania szerszego spektrum zasobów towarowych!
w takim celu, że jak już mam mieć 5/100 graczy aktywnych wokół mnie to wole być blisko mojej elvenarowej rodziny. Rzeczywiście, szerokie mam spektrum będąc wokół 95 osób które nie grają a algorytm gry nie kasuje ich tylko dlatego, że przeszli 3 rozdziały. I tak rok czasu już.
 

DeletedUser110

Guest
Jeśli należysz do bractwa to odległość nie ma najmniejszego znaczenia. Odwiedziny, handel bez prowizji - wszystko działa tak, jakbyś wszystkich miał w pierwszych kręgach wokół siebie.
 

Nusion

Kapłan
Mam przykrą wiadomość..., na becie właśnie ogłoszono kolejną rundę Przygód Bractw. Tam wystartują jutro, więc u nas zapewne 17 stycznia. A miało być tak pięknie...
(Dla niektórych to być może dobra wiadomość, ale dla mnie i dla wielu niestety nie)
 

Koval92

Kapłan
Żywe towary 3 sortu (T6) z plików gry
c5f3b4d814587.png


Ikonki i nazwy żywych towarów 3 sortu
silly soap - głupie mydło
alloy shrooms - stopione grzybki / stop grzybków
cosmic bismuth - kosmiczny bizmut

manufaktury 3 sortu 24 poziomu mają mieć wg plików gry rozmiary 5x5.
Wszystko zostało odnalezione w plikach gry w grudniu przez anglojęzycznych użytkowników forum beta elvenar. 3 sort żywych towarów wyskakiwał w ratuszu, gdy szybko zebrało się pieniądze z rezydencji i od razu kliknęło w ratusz.

Nie wiadomo, jaka to może być rasa gościnna, ale sądząc po nazwach towarów to zapewne brzydka estetycznie, coś w stylu powtórki z orków.
 
Ostatnia edycja:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Koval92 Spoilery należałoby umieszczać w odpowiedniej formie. ;)
Kod:
[spoiler] tekst [/spoiler]
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Żywe towary 3 sortu (T6) z plików gry
c5f3b4d814587.png


Ikonki i nazwy żywych towarów 3 sortu
silly soap - głupie mydło
alloy shrooms - stopione grzybki / stop grzybków
cosmic bismuth - kosmiczny bizmut

manufaktury 3 sortu 24 poziomu mają mieć wg plików gry rozmiary 5x5.
Wszystko zostało odnalezione w plikach gry w grudniu przez anglojęzycznych użytkowników forum beta elvenar. 3 sort żywych towarów wyskakiwał w ratuszu, gdy szybko zebrało się pieniądze z rezydencji i od razu kliknęło w ratusz.

Nie wiadomo, jaka to może być rasa gościnna, ale sądząc po nazwach towarów to zapewne brzydka estetycznie, coś w stylu powtórki z orków.
Nazwy nowych żywych towarów według @nizusia : post z 26.11 2018 https://pl.forum.elvenar.com/index....piszczy-spoilery-cz-2.2232/page-40#post-40572
Silly soap - Nierozsądne mydło
Alloy shrooms - Halucynogenny stop
Cosmic bismuth - Kosmiczny bizmut
 

DeletedUser1921

Guest
Nowa rasa to krwiożeczy i zachłanni bossowie IG przemieniający się w zombie. Z miast widm. A badania to kup więcej diamentów,a dostaniesz 100 cukierków.
 

DeletedUser3671

Guest
Nazwy nowych żywych towarów według @nizusia : post z 26.11 2018 https://pl.forum.elvenar.com/index....piszczy-spoilery-cz-2.2232/page-40#post-40572
Silly soap - Nierozsądne mydło
Alloy shrooms - Halucynogenny stop
Cosmic bismuth - Kosmiczny bizmut


Zgadza się. Takie nazwy towarów wyświetlały mi się w ratuszu. Skopiowałam to jak umiałam i dodałam jako ciekawostkę BEZ ŻADNYCH ZMIAN (odnośnie gracza który tak uważał, ale to jego problem).
 
Status
Zamknięty.
Do góry