• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Zgadza się. Takie nazwy towarów wyświetlały mi się w ratuszu. Skopiowałam to jak umiałam i dodałam jako ciekawostkę BEZ ŻADNYCH ZMIAN (odnośnie gracza który tak uważał, ale to jego problem).
nie ma to jak zmienić głupie na nierozsądne, żeby lepiej brzmiało... xD
 

marcinekk24

Zwiadowca
Jak z eliksirów może powstać mydło, z magicznego pyłu stop, a z kryształu bizmut? Poprzednie towary żywe są logicznymi odpowiednikami normalnych towarów, ale to? Całkowicie bez sensu, a grafika tych towarów tragiczna.
 

Sorcha

Rycerz
Jak z eliksirów może powstać mydło, z magicznego pyłu stop, a z kryształu bizmut? Poprzednie towary żywe są logicznymi odpowiednikami normalnych towarów, ale to? Całkowicie bez sensu, a grafika tych towarów tragiczna.
Eliksiry to mydło w płynie;), magiczny pył to zarodniki grzybów (shrooms), a kryształy to ruda bizmutu :rolleyes:? Przyznaje to tłumaczenie jest ciekawe i może ostatnie nawet wątpliwe. Wystarczy trochę poczytać o bizmucie i dowiemy się, ze wcale tak nie jest jak się z pozoru wydaje.
 

Koval92

Kapłan
Jak z eliksirów może powstać mydło, z magicznego pyłu stop, a z kryształu bizmut? Poprzednie towary żywe są logicznymi odpowiednikami normalnych towarów, ale to? Całkowicie bez sensu, a grafika tych towarów tragiczna.

Nie wiem, natomiast bardzo dziwne te nazwy i towary. Tutaj dają jakieś głupie czy nierozsądne mydło i grzybowy stop co baaaardzo mocno kojarzy się z orkami (które były głupie, smrodliwe i ćpały grzybki) a tam jakiś bizmut z kosmosu, co kojarzy się z jakąś nową rasą która przyleciała z Plutona podbić krainę Elvenaru. Nie trzyma się to fabularnie moim zdaniem. Rasa Amunów wg lore gry była niszczycielem Elvenaru, wysuszała całą ziemię dookoła aż powstawała tylko pustynia, po czym przenosiła się dalej. Wszystkie rasy, krasnoludy, wróżki, orki, niziołki, zostały wygnane właśnie przez Amunów, którzy zniszczyli większość terenów krainy. Przetrwały wyłącznie leśne elfy, gdzieś głęboko w lasach Elvenaru.

Zwrotem akcji było pojawienie się Amunów w teraźniejszym świecie, gdzie gracz nauczył ich, jak swoją egzystencją mogły wspomóc świat i inne rasy, zamiast go niszczyć, chociaż Amunowie dalej zachowali o sobie wysokie mniemanie i w swoim jednym cudzie przerabiają orki na pasztet.

Kolejna rasa wg lore gry moim zdaniem powinna być przyjaźniej nastawiona do gracza i milsza, bardziej nastawiona znów w stronę natury, którą Amunowie raczej niszczyli .
 

Sorcha

Rycerz
Kolejna rasa wg lore gry moim zdaniem powinna być przyjaźniej nastawiona do gracza i milsza, bardziej nastawiona znów w stronę natury, którą Amunowie raczej niszczyli .
To by nawet pasowało, bo bizmut z linku który podałem można się dowiedzieć że niektóre związki bizmutu mają zastosowanie medyczne (leczenie wrzodów żołądka) więc to może będzie rasa kosmicznych uzdrowicieli, tylko te grzybki by wtedy średnio pasowały. Nastawiona w stronę natury proszę bardzo, grzybki są z natury, a jak jeszcze to będą jacyś zielarze czy Magowie Natury to tym lepiej, 3 * Kwitnącego Maga chyba czeka na odkrycie?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1775

Guest
na becie było:
"Gems is the only one that looks inspired by next GR style, tho... others looks more like orcs style..."

Szczerze się obawiam, że to nawet nie gnomy, a dodomy* będą :( ;)

*dodomy - nie mogę akurat sięgnąć do rękopisu znalezionego w smoczej jaskini by AS, ale z tego, co pamiętam: były tak paskudnymi i złośliwymi, że kto je zobaczył, wołał: " do domu, gnomy!"...
stąd w skrócie te "dodomy" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3812

Guest
Tworcy tej gry robia z ludzi glupcow i dojne krowy.
Doja ludzi albo z czasu albo z pieniedzy, prawie nic nie dajac.
Za to stwarzajac nie realne ograniczenia, tak, zeby gracz byl nie tylko marionetka ale i nie mogl swobodnie grac.
Co za chore i chciwe umysly.
 

DeletedUser3575

Guest
Ja myślę że powód jest prosty: gra jest dość monotonna więc wszystko co pozwala wyznaczać nowe cele, wyzwala choć odrobinę adrenaliny, czy przełamuje rutynę przyciąga dużą część graczy nawet jeśli nagrodą jest kupa owinięta w złoty papierek.
 

Christo

Rozbójnik
Najgorsze jest to, że IG bazuje na statystykach, bo powiedzmy sobie otwarcie (już nie raz to pisałem).. żadne nasze komentarze (graczy, nie tylko wersji PL) nie są brane pod uwagę. To widać gołym okiem. Nie zdają sobie sprawy jak dużo ludzi jest już zdenerwowanych czy tam w złych nastrojach... ale mają przecież statystyki..

Jestem już tak cholernie znudzony tymi kolejnymi rozdziałami, że zaraz zacznę nimi rzygać. Nie potrafią rozwijać gry.. tylko odgrzewają stare kotlety. Dodawanie jakiegoś ulepszenia do gry zajmuje im rok czasu. Kpią sobie z graczy.. Co tu dużo pisać..

Dobrze, że już nie wchodzę tak często na te forum... porażka.
 

DeletedUser2264

Guest
Najgorsze jest to, że IG bazuje na statystykach, bo powiedzmy sobie otwarcie (już nie raz to pisałem).. żadne nasze komentarze (graczy, nie tylko wersji PL) nie są brane pod uwagę. To widać gołym okiem. Nie zdają sobie sprawy jak dużo ludzi jest już zdenerwowanych czy tam w złych nastrojach... ale mają przecież statystyki..

Jestem już tak cholernie znudzony tymi kolejnymi rozdziałami, że zaraz zacznę nimi rzygać. Nie potrafią rozwijać gry.. tylko odgrzewają stare kotlety. Dodawanie jakiegoś ulepszenia do gry zajmuje im rok czasu. Kpią sobie z graczy.. Co tu dużo pisać..

Dobrze, że już nie wchodzę tak często na te forum... porażka.

Ja też już nie wchodzę na forum tak często jak kiedyś, masa naprawdę dobrych pomysłów od graczy i co? - fajnie, podamy dalej, do rozpatrzenia, hehe..

Co jeszcze trzyma mnie w tej grze to super ludzie, jak im się chce to mi też jakoś łatwiej odnaleźć entuzjazm :)
A PB - wystarczyłoby dać lepsze nagrody, co to za problem? Ale bractwa i tak będą je robić bo w sumie jest tani fun i można sprawdzić kto gra zespołowo, tak?
 

DeletedUser2262

Guest
[...]Ale bractwa i tak będą je robić bo w sumie jest tani fun i można sprawdzić kto gra zespołowo, tak?
Fun to jest i adrenalina przy każdym turnieju i tu można właśnie sprawdzić czy ludzie w bractwie tworzą team - dlaczego? Ano dlatego że w turniejach jest tabela z zestawieniem i widać kto dał jaki wkład do turnieju, w przygodach takiego rozwiązania brak i ciężko jest zweryfikować udział kogokolwiek, nie mówiąc już o sprawdzeniu ilości wrzuconych "medali"....
 

DeletedUser2264

Guest
Fun to jest i adrenalina przy każdym turnieju i tu można właśnie sprawdzić czy ludzie w bractwie tworzą team - dlaczego? Ano dlatego że w turniejach jest tabela z zestawieniem i widać kto dał jaki wkład do turnieju, w przygodach takiego rozwiązania brak i ciężko jest zweryfikować udział kogokolwiek, nie mówiąc już o sprawdzeniu ilości wrzuconych "medali"....
zgoda, mój "fun" miał brzmieć cynicznie :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ale bractwa i tak będą je robić bo w sumie jest tani fun
Ze co niby jest ? :D Chyba mamy inna definicje tego slowa ;)
i można sprawdzić kto gra zespołowo, tak?
I na tym wlasnie polega problem z Przygodami. Juz kiedys pisalem, ze wiekszosc
uczestnikow bierze udzial ze zle pojetego poczucia lojalnosci wobec bractwa.
Gdyby kazdy z uczestnikow mial jeszcze swiadomosc, ze naprawde jest o co
walczyc, to co innego, ale z takimi nagrodami ? Zabawe i radosc z PB maja moze
2-3 osoby, a dla calej reszty oznacza to po prostu monotonne i bardzo frustrujace
zajecie. Ciezko sie z tego schematu wylamac, zeby nie byc posadzonym o brak
zaangazowania i brak checi pomocy. Dlatego wiele osob bierze udzial pomimo
zupelnego braku checi.
EDIT: A potem IG sprawdza sobie statystyki, widzi, ze calkiem sporo graczy
bierze w nich udzial i co ? I dochodza do wniosku, ze gracze musza lubic Przygody,
skoro sa tak popularne, prawda ? No to nastepne daja jeszcze szybciej,
niz planowali, a co beda graczom zalowac ;)

Sami strzelamy sobie klasycznego samoboja :D
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry