• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Żywiołaki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
Witajcie,

Mam kilka pytań:
1. Czy żywe towary to tylko produkcja T1, czy również T2 i T3?
2. Ile postawić manufaktur do produkcji?
3. Kiedy zacząć stawiać manufaktury? (obecnie jestem w Niziołkach)
4. Czy bonus z Górskich Hal jest wliczany do produkcji żywych towarów?
5. Czy macie inne wskazówki na co warto zwrócić uwagę i jak się przygotować?

Pozdrawiam
Mighty Garoth
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Hej,
1. W żywiołakach będziesz potrzebował tylko T1+1, co oznacza, że jeśli Twoim bonusem T1 jest stal, to bonusowy żywy towar T4 będziesz produkował w manufakturze drewna rozbudowanej do poziomu 24+ i będzie to kauczuk.
2. Ja postawiłam dwie i na początku faktycznie się przydały, bo dużo żywych towarów potrzeba do rozbudowy manu T1 i T4. Potem jednak zapotrzebowanie spada i często moje manu T4 stały bezrobotne. W końcu jedną wyrzuciłam. Na zapas produkować nie warto, bo żywe towary rozpadają się jak mana czy ziarna.
3. Najlepiej stawiać tak, żeby rozbudować je do wejścia w żywiołaki, o ile masz miejsce.
4. Bonus z Górskich Hal niestety się nie wlicza. Ale jeśli masz wystarczająco reliktów to po zbadaniu zwiększenia produkcji od razu wskoczy Ci na 700%. W sumie dopiero wtedy opłaca się tam coś produkować.
5. Przy planowaniu miasta weź pod uwagę rozbudowę kupca, musisz go rozbudować, żeby móc handlować żywym towarem

Możesz też zerknąć tutaj
https://elvengems.com/elementals/
 

Koval92

Kapłan
To nie dość, że trzeba mieć T1 to potem jeszcze trzeba stawiać innego rodzaju T1 żeby zdobywać T4? Ale mieszają w tej grze. Gracze by zaoszczędzili diamenty na ekspansje gdyby T1 i T4 były produkowane w jednej manufakturze.
 

DeletedUser

Guest
Też mam pytanko, gdyż jest możliwe, ze kiedyś dotrę do tego rozdziału:
Czy jest sens produkować w bonusowych manufkach T1 niebonusowe T4 ?
(przykładowo - mam bonus na marmur i platynę - czy jest sens poświęcić manufakturę marmuru na produkcję kamienia czy zostawić produkcję marmuru ? )

@Mighty Garoth
Postaw już i zacznij rozwijać manufakturę drewna - dobrze mieć na początku żywiołaków podniesioną na 23 poziom, a to chwilę potrwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
Hej,
1. W żywiołakach będziesz potrzebował tylko T1+1, co oznacza, że jeśli Twoim bonusem T1 jest stal, to bonusowy żywy towar T4 będziesz produkował w manufakturze drewna rozbudowanej do poziomu 24+ i będzie to kauczuk.
2. Ja postawiłam dwie i na początku faktycznie się przydały, bo dużo żywych towarów potrzeba do rozbudowy manu T1 i T4. Potem jednak zapotrzebowanie spada i często moje manu T4 stały bezrobotne. W końcu jedną wyrzuciłam. Na zapas produkować nie warto, bo żywe towary rozpadają się jak mana czy ziarna.
3. Najlepiej stawiać tak, żeby rozbudować je do wejścia w żywiołaki, o ile masz miejsce.
4. Bonus z Górskich Hal niestety się nie wlicza. Ale jeśli masz wystarczająco reliktów to po zbadaniu zwiększenia produkcji od razu wskoczy Ci na 700%. W sumie dopiero wtedy opłaca się tam coś produkować.
5. Przy planowaniu miasta weź pod uwagę rozbudowę kupca, musisz go rozbudować, żeby móc handlować żywym towarem

Możesz też zerknąć tutaj
https://elvengems.com/elementals/

Są w sumie 3 różne "T4", czy wszystkie są potrzebne i czy będzie trzeba wymieniać je u kupca?
 

DeletedUser2262

Guest
Wymieniasz je u kupca tak jak wszystkie pozostałe surowce, z taką różnicą, że handel żywymi towarami obejmuje cały świat bez prowizji kupca, a nie tylko sąsiadów i bractwo, jak to jest w przypadku zwykłych towarów.
Super dzięki za odpowiedź. Powiedz mi tylko jescze czy żywe to tylko na jeden rozdział czy też na kolejne potrzebne?
 

Nusion

Kapłan
Będą nadal potrzebne w kolejnych rozdziałach. W Amunach znów trzeba dostawić manufakturę. Tym razem T2+1, czyli kolejną po Twojej bonusowej. Jak po Amunach wejdzie nowy rozdział, z pewnością będzie potrzebne T3+1
No i wszystkie zostają, nie usuwamy ich po skończeniu rasy...
 

DeletedUser2262

Guest
Będą nadal potrzebne w kolejnych rozdziałach. W Amunach znów trzeba dostawić manufakturę. Tym razem T2+1, czyli kolejną po Twojej bonusowej. Jak po Amunach wejdzie nowy rozdział, z pewnością będzie potrzebne T3+1
No i wszystkie zostają, nie usuwamy ich po skończeniu rasy...
Tylko skąd na to wszystko wziąć ludzi do pracy i tereny pod budowę fabryk. Chyba oszaleli :/
 

DeletedUser

Guest
Będą nadal potrzebne w kolejnych rozdziałach. W Amunach znów trzeba dostawić manufakturę. Tym razem T2+1, czyli kolejną po Twojej bonusowej. Jak po Amunach wejdzie nowy rozdział, z pewnością będzie potrzebne T3+1
No i wszystkie zostają, nie usuwamy ich po skończeniu rasy...
Jak rozumiem bonus produkcji jest wyznaczany z reliktów dla danej manufaktury (T1+1 na żywiołakach , T2+1 na Amunach)
i to jest mocno niepokojące.
Przyjmując, że najbardziej przydatnym zaklęciem jest magiczna produkcja (myślę, że większość się ze mną zgodzi) na którą zużywamy 2 relikty t2 (przesunięte o +1)

Przy akademii na 5 poziomie i produkcji tylko ww. zaklęcia mamy zużycie reliktów t2+1 na poziomie 42 na tydzień , czyli 378 na 9 tygodni (cykl turniejowy).

Deficyt jest nieunikniony i co za tym idzie brak maksymalnego bonusa na T5 - turniejem się tego nie wyrówna.
Podobnie będzie na nowej rasie (relikty t3+1), zakładając, że przesunięcie jest zawsze +1.

W/g mnie to bardzo nieprzemyślany mechanizm - praktycznie wyklucza produkcję ww. zaklęcia w jakichś rozsądnych ilościach.
Chyba, że to utrudnienie wprowadzone z pełną świadomością.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
A czy zaklęcie magicznej produkcji działa na żywe towary?
 

DeletedUser110

Guest
Przyjmując, że najbardziej przydatnym zaklęciem jest magiczna produkcja (myślę, że większość się ze mną zgodzi)
Jestem w mniejszości, bo się nie zgodzę: produkuję tylko czary młotkowe i raz na kilka cykli medytację i katalizator. Choć towarów na turniejach idzie dużo, to praktycznie nie używam czaru produkcji.
 
Do góry