• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

Koval92

Kapłan
W ogłoszeniu jest jedynie napisane, że wisienką na torcie beda studnia, młyn, pomnik itd, a fakt, ze jest to napusane zaraz po wzmiance o nagrodach dziennych nasuwa skojarzenie, ze to tez sie tyczy dziennych. Zobacz na liste nagrod dziennych na gamersgem,... - pare dni do konca, nie ma ani studni, ani młynu, ani pomnika. Według mnie beda to tylko nagrody główne

Więc to tak ograniczyli możliwość zdobycia wielu studni na raz - dajmy ją do nagród głównych, zabierzmy z nagród dziennych... sprytne, teraz już nie zdobędziemy tylu diamentów bez płacenia! Gratulacje InnoGames!
 

visit0r

Paladyn
Więc to tak ograniczyli możliwość zdobycia wielu studni na raz - dajmy ją do nagród głównych, zabierzmy z nagród dziennych... sprytne, teraz już nie zdobędziemy tylu diamentów bez płacenia! Gratulacje InnoGames!
ale nalezy zwrocic uwage jak cenna nagroda nagle stala sie studnia ;)
 

Hassano

Łucznik
ale nalezy zwrocic uwage jak cenna nagroda nagle stala sie studnia ;)

Studnia zawsze była najcenniejsza, ja sie ciesze że wycisnąłem maxa z tego co było można i z każdego eventu po 12-14 studni wpadało, jak teraz to tak ograniczą to będzie lipa straszna, na win miałem 24 studnie to ze zbioru max 125 diaxów wpadało to z dwóch zbiorę tyle w tydzień albo i nawet nie..
 

DeletedUser

Guest
Jak na razie gra zmierza zdecydowanie w stronę P2W - renowacja i oszustwo ze schematami, teraz ograniczenie liczby studni w evencie (jak na razie wiemy o redukcji liczby studni w nagrodach głównych o połowę)
Zostało 5 dni na becie - przez 17 dni w dziennych nagrodach nie było żadnego z 4 budynków wymienionych w śmiesznym ogłoszeniu.
Wisienką na torcie są niektóre z Waszych ulubionych budynków tymczasowych, np. Studnia Życzeń, Pomnik Antycznej Wiedzy, Placówka Handlowa czy nowe Szaleństwa na diabelskim młynie
Nie wykluczam, że wcześniejsza zmiana na becie (zastąpienie połowy studni młynami) była spowodowana planowanym dodaniem studni jako dziennej nagrody, chociaż intuicja podpowiada mi, że ich nie będzie (pewnie placówek też nie - dla mnie miały wartość porównywalną ze studniami, może nawet wyższą) - w środę będziemy wiedzieć na 100%.
Z 6 pierwszych nagród dziennych w/g mnie najbardziej wartościowy jest przyspieszacz 4 x 14h , chatka many będzie powtórzona , "orcish float" (3x4 kultura+populacja) też , 2 budynki z kulturą to śmiech, "Elven Float" (3x5 kultura+populacja) jest w środę, więc już będzie wiadomo , czy losować czy czekać.
Ja chyba poczekam z losowaniem do środy, ewentualnie do poniedziałku (przyspieszacz) - nagrody są i tak słabe a szansa na wylosowanie mocno ograniczona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Ja nie wiem co i kiedy losować i jakie skrzynki otwierać - ktoś liczył, jak najkorzystniej wychodzi otwierać żeby szybciej zdobyć główne nagrody?

W ogóle dziwne, że fioletowa skrzynka ma 30% na dzienną nagrodę, zmienili zdanie, czy co? miała być szansa max 15%
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Jak na razie gra zmierza zdecydowanie w stronę P2W - renowacja i oszustwo ze schematami, teraz ograniczenie liczby studni w evencie (jak na razie wiemy o redukcji liczby studni w nagrodach głównych o połowę)
Zostało 5 dni na becie - przez 17 dni w dziennych nagrodach nie było żadnego z 4 budynków wymienionych w śmiesznym ogłoszeniu.

Nie wykluczam, że wcześniejsza zmiana na becie (zastąpienie połowy studni młynami) była spowodowana planowanym dodaniem studni jako dziennej nagrody, chociaż intuicja podpowiada mi, że ich nie będzie (pewnie placówek też nie - dla mnie miały wartość porównywalną ze studniami, może nawet wyższą) - w środę będziemy wiedzieć na 100%.
Z 6 pierwszych nagród dziennych w/g mnie najbardziej wartościowy jest przyspieszacz 4 x 14h , chatka many będzie powtórzona , "orcish float" (3x4 kultura+populacja) też , 2 budynki z kulturą to śmiech, "Elven Float" (3x5 kultura+populacja) jest w środę, więc już będzie wiadomo , czy losować czy czekać.
Ja chyba poczekam z losowaniem do środy, ewentualnie do poniedziałku (przyspieszacz) - nagrody są i tak słabe a szansa na wylosowanie mocno ograniczona.
niektorych moze skusic tez 20% zysku portalu z 14 dnia
 

DeletedUser

Guest
Jak najbardziej może - ja się skupiłem na 6 pierwszych nagrodach ze względu na to, że potem już będą znane wszystkie dzienne (event się kończy w środę na becie) , więc będzie wiadomo, czy są studnie i placówki.
 

Nusion

Kapłan
niektorych moze skusic tez 20% zysku portalu z 14 dnia
Dość słaba rekompensata za zabranie placówek z nagród dziennych... Jedna placówka dawała mi powiedzmy 24 zbiory po 5% i jak się ma te 20% zysku portalu do 120% z placówki? :(
Ja już miałam plan rozwoju pod te placówki usnuty w głowie i cóż, trzeba będzie go zweryfikować
(event się kończy w środę na becie) , więc będzie wiadomo, czy są studnie i placówki.
Masz nadzieję Radi że będą? Jakby były na samej końcówce to super, tyle cukierków do losowania :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3575

Guest
Dwie że skrzynek dają możliwość wylosowania bonusów 5 i 10 % do portalu więc jest szansa coś po drodze zdobyć ale niestety nie zastąpi to zysku z placówek.
 

DeletedUser

Guest
Masz nadzieję Radi że będą? Jakby były na samej końcówce to super, tyle cukierków do losowania :)
Szczerze mówiąc nie za bardzo, ale nie wykluczam tego całkowicie - kilka dni można poczekać.
Jeżeli nie będzie to jest straszne dno z tym eventem:
- główna linia zadań = 3380 cukierków
- zadania dzienne = 770 cukierków (22 dni x 35)
- zbiór w mieście ok. 400-600 cukierków (22 dni x ok. 25)

Trochę ponad 5000, może z 6000 cukierków da się zebrać (oczywiście jak ktoś ma duże szczęście do losowań to więcej)

Biorąc średnio ok. 20 cukierków na flagę , czyli ok. 400 cukierków na kolejną nagrodę dzienną (w rzeczywistości trochę mniej bo w skrzynkach są cukierki ) to nie wygląda to za dobrze.
Nagrody główne wyglądają mniej więcej tak (nagroda - lekko zawyżony koszt w cukierkach) :
set 400
młyn 800
set 1200
monument 1600
set 2000
placówka 2400
set 2800
biblioteka 3200
set 3600
studnia 4000
młyn 4400
---- 8 nagród w rotacji ------
monument 4800
placówka 5200
biblioteka 5600
studnia 6000
monument 6400
placówka 6800
biblioteka 7200
młyn 7600
---- potwórka ww. ------
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No niestety, ilosc cukierkow za zadania juz zostala u nas zredukowana
w ramach "cichej" miniaktualizacji juz po starcie eventu. Jestem na zadaniu
nr. 66, za ktore wg. rozpiski z gems powinno byc 60 cukierkow, a zadanie
pokazuje mi 33 cukierki... Lacznie po zrobieniu 65 zadan mam o kilkaset
cukierkow mniej, niz podana tam suma.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
To nie było zrobione w czasie trwania eventu, tylko jeszcze wczoraj czyli przed startem karnawału.

Przypominam także że beta to tylko serwer testowy i w docelowej wersji gry nie zawsze będą identyczne rezultaty jak na becie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
pewnie posypią się na mnie gromy, ale trudno...

ig zawsze robiło nas w konia. Wybaczcie, ale jakoś nie mam już siły sie tym nerwić. Nie chce mi się. Zamiast się ciskac i biadolic jak to te złe ig nas skrzywdziło trzeba po prostu przestać klikać. Przypominam: statystyka. Trzeba olać eventy, ale tak trochę... całkowicie i masowo tylko wtedy możemy mieć jakąkolwiek szansę na zmiany. Tylko własnie... kiedyś był projekt bojkotu przygód i co? połowa serwerów pobiegła migiem na mapki bo inni nie klikają to mamy szansę.. i tak przypadkiem całe mapki odblokowywali żeby wędrownego kupca zdobyć... Tylko ze niestety ale innej możliwości walki o jakiś przyzwoity poziom gry nie mamy

wcześniej była alternatywa: albo zbieram dobre budynki albo studnie. Brak studni (wyjaśnienie: nawet 2 studnie określam jako brak studni, bo moc studni wynika z ich masowości, wiec 1 czy nawet 2 budynki nie mają żadnego znaczenia... a przynajmniej nie przy zestawieniu opcji zbioru diaxów 25 szt przy wydatkach rzędu 1400 na budynek o kosmicznych cenach ze ekspansje już nie wspominając) ma jednak trochę zalet ;) Robię event tylko na jednej wiosce żeby zdobyć materiał na przepałkę do tworzenia... ile to mniej klikania, ile mniej czasu spędzonego na grze - same zalety...

Brakuje mi opcji zamknięcia danego wydarzenia. Na samym starcie pojawia się okienko informujące o nowym wydarzeniu z zapytaniem czy może się zadomowić w moim mieście... oczywiście z potwierdzeniem decyzji i przypomnieniem, ze decyzja jest ostateczna i nie będzie możliwości jej zmiany. Podobno to my jesteśmy gospodarzami w miastach a nie mamy żadnego wpływu na to czy jakiś motłoch szmaciarzy nam zacznie maszerować po ulicach czy nie. Bardzo chętnie pokazałabym wilczy bilet na te karnawałowe ścierwo... nie straszyłby mnie wtedy tez zapijaczony menel

Sorki ale rzygnę tęczą: szukajmy pozytywów :D
 
Do góry