• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

DeletedUser3033

Guest
chris07070707
hmm tak popełniłem błąd chcąc podkreślić co by było jakby zastosować losowanie w PB
ach ta skleroza sam nie pamiętam ale jak ktoś chce niech szuka zawsze to zajęcie
podnieść sobie range na forum nom jakąś tam mam i ty jak i inni i co to zmienia ?
 

DeletedUser2017

Guest
chris07070707
hmm tak popełniłem błąd chcąc podkreślić co by było jakby zastosować losowanie w PB
ach ta skleroza sam nie pamiętam ale jak ktoś chce niech szuka zawsze to zajęcie
podnieść sobie range na forum nom jakąś tam mam i ty jak i inni i co to zmienia ?
Ranga sranga chodzi bardziej o to że ludzie czytają to forum aby dowiedzieć się czegoś nowego na temat gry jednak treści mało merytoryczne i nie związane z tematem są raczej niezbyt chętnie czytane a wręcz lekko irytujące :)
Dlatego jak ktoś uważa że "lanie wody" jest fajne to fajnie ma :)
 

DeletedUser917

Guest
Hmmm, wygląda na to, że jednak podawane przez G prawdopodobieństwo losowań nie jest przeklamane , przynajmniej nie na próbce , którą wykonałem

View attachment 744

Nie wiem, czy miałem szczęście czy nie - starałem się zrobić jak najwięcej losowań, żeby wyniki były najbardziej miarodajne, nagrody mnie przestały interesować po kiludziesięciu kliknięciach skrzynki ;)

@radiradi... to teraz wez 6 wiosek i przestaw, ze zamiast 5/6 wiosek zdobywa nagrody, a tylko 1... odwrotnie niz u Ciebie - u mnie dokladnie 5 wiosek nie zdobylo nawet 8 nagrody... tylko 1 zdobyla 9... o 10, 11 czy 12 i deszczu nagrod dziennych mozna pomarzyc... i tak co event... co event za malo sie usmiechamy do szczescia?? ze studniami podobnie... inni codziennie po 25 diaxow, ja moze 1x na tydzien... zaczynam jednak twierdzic, ze "pech" jest przypisany do danego IP.

przy 6 wioskach, gdzi 5 ma pecha w losowaniu, podawane %IG raczej nie beda adekwatne do wygranych?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@radiradi... to teraz wez 6 wiosek i przestaw, ze zamiast 5/6 wiosek zdobywa nagrody, a tylko 1... odwrotnie niz u Ciebie
Szczerze mówiąc nie wiem, co Ci odpowiedzieć bez dokładnych danych - głównie chodzi o :
- liczbę losowań,
- ile z których skrzynek (na tej podstawie można wyliczyć średnią szanse dla budynków, dla cukierków była praktycznie wszędzie 10%)
- liczbę losowań z trafionymi budynkami i cukierkami

Dla mnie fakt zdobycia 9 nagrody nie był jakoś bardzo istotny - bardziej zależało mi na wynikach procentowych losowań dla wybranych nagród (tak jak napisałem wcześniej - po kilkudziesięciu kliknięciach i odnotowaniu każdego w arkuszu jest ci już wszystko jedno, byle dalej) i różnic w porównaniu do deklarowanych (dla próbki, którą przedstawiłem były niewielkie i jak dla mnie w pełni akceptowalne).

Co może mieć dodatkowe znaczenie - fakt, ze losowałem tylko w 2 dniach (ostatni i trzeci od końca), więc były bardzo długie serie losowań - od kilku eventów mam wrażenie, że więcej przydatnych nagród (w tym przypadku budynek i cukierki) pojawia się po kilku-kilkunastu losowaniach w serii, ale nadal jest to wrażenie, czyli spekulacja, nie twarde dane.

Analiza kolejności wylosowanych nagród (czyli np. ile razy wypadły cukierki/budynki w pierwszych 10 , 20 , 30 losowaniach itd) przerosłaby mnie czasowo - nie chciało mi się nawet jakiejś metodyki ani formuły do tego opracowywać, dodatkowo trudno zaprezentować dokładne dane w jakiś czytelny sposób.

Na pewno brak cukierków w pierwszych np. 20 losowaniach zmniejszy znacząco ich liczbę - im szybciej jakieś wylosujesz tym masz więcej losowań i więcej możliwości na wylosowanie dodatkowych i tak dalej - potwierdzałby to u mnie przykład wioski , w której skończyło się na 70 losowaniach i nagrodzie nr 7 (druga wioska główna, więc cukierków zebranych w mieście miałem tam więcej niż w 7 innych, z których w 6 prawie nie gram(farmy studni) i oczywiście w niej najbardziej potrzebowałem many i zestawu :D) . Ale to ogólnie wiadomo.

Spiskową teorię z przypisaniem "pecha" do IP możemy rozważać w kategorii żartu, ale chyba nikt w to nie wierzy.

Dodam ze nigdy się jakoś nie zaliczałem do szczęściarzy w losowaniach porównując moje skromne wyniki do deklaracji na forum, co to niektórzy nie powygrywali albo że mają ze studni po 100-150 diamentów dziennie .
I wydaje mi się, ze tym razem też tak nie było - po prostu moje wyniki były zbliżone do średnich - może to jest właśnie szczęście - w każdej wiosce uzyskać średnie wyniki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser917

Guest
@radiradi ... nastepny event skrupulatnie spiszemy... niestety ten zaczelam u siebie spisywac dopiero przy 4 losowaniu (ostatni dzien), gdy juz sie spostrzeglam, ze nie mam szans na 9 gl. nagrod, bo brak cuksow z poczatkowych losowan .... robilam 3-4 losowania po ok 20-40 powtorzenia... ;(
 

DeletedUser

Guest
Własnie wróciłem do twojego wcześniejszego komentarza z wynikami i 36 losowań wydało mi się za mało, ale już rozumiem.
 
Do góry