• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

Tajniakos

Paladyn
Tylko pamiętaj, że przez te dwa lata wszystko wchodziło małymi kroczkami i nie jakimiś super mocnymi rzeczami. Przez te dwa lata wszystko się wzmocniło i takie porównywanie jest trochę słabe. Z każdym rozdziałem budynki są mocniejsze. Niech wprowadzą coś porządnego z czego ludzie na prawdę będą zadowoleni i wtedy można porozmawiać jak to było kiedyś, bo nie oszukujmy się.. nie wiele tego jest co nas zadowoliło.
@Christo Zgodzę się , że pewne rzeczy wprowadzane do gry wchodzą małymi kroczkami ale nie możemy tylko i wyłącznie narzekac:). Słabo to wygląda to,że co by nie zrobili zawsze znajdzie się grupa tych niezadowolonych. Właśnie teraz wprowadzają coś naprawdę mocnego i dziwi mnie , że tego nie widzisz:)
 
Niech wprowadzą coś porządnego z czego ludzie na prawdę będą zadowoleni i wtedy można porozmawiać jak to było kiedyś, bo nie oszukujmy się.. nie wiele tego jest co nas zadowoliło. ... Ludzie oczekują porządnego rozwoju gry, a nie jakieś śmieci. :D
Dla mnie rozwój gry przez ostatnie dwa lata? Klapa totalna.
Klapa totalna ? Chyba gramy w inna gre ;) Zeby nie byc goloslownym posluze
sie nastepnym porownaniem. Jestes doswiadczonym graczem i grasz w bardzo
silnym turniejowo bractwie. Najlepszym wyznacznikiem sily miasta i rozwoju
gry sa wlasnie turnieje. Powinienes wiedziec, o ile wzrosly srednie wyniki w
turniejach przez ten ostatni rok. Pal licho miejsca i same wyniki, chodzi mi o zyski
z turniejow. Rozwoj gry spowodowal, ze praktycznie kazdy moze co tydzien
zdobywac mnostwo czarow, reliktow i pw, co oznacza jeszcze szybszy rozwoj
miasta.
Juz teraz niektorych graczy ogranicza wylacznie liczba podbitych prowincji
i jesli nie klikaja 9-10k w kazdym jednym turnieju, to tylko dlatego
ze im sie po prostu nie chce, bo to za duzo klikania. Ale gra i wydajnosc miast
pozwalaja zdobywac te kilkaset pw i kilkadziesiat czarow tydzien w tydzien.

To ja sie pytam, co dla Ciebie oznacza "cos porzadnego" ? Co by "nas zadowolilo" ?
Moze jakis bot zbierajacy za nas produkcje ? Albo przycisk "przejdz rase", bo placowki
i scrolle portalowe to za malo (choc przechodzenie ras stalo sie i tak smiesznie latwe) ?
Moze szybki bonus "podnies cud na 25 poziom" ?
A chwila, moment, przeciez praktycznie cos takiego wlasnie dostajemy...
Ekwiwalent kilku cudow wojskowych na 25 poziomie... Ale to widocznie jeszcze
za malo. To zapytam wprost: co by Cie zadowolilo, co nie byloby "smieciem" ?
 

DeletedUser2017

Guest
Kiedyś nie było przyśpieszaczy, placówek, odpowiedniej wiedzy jak przejść poszczególne rasy aby zdobyć runki do cudu trzeba było się nieźle nagimnastykować to tylko kilka przykładów a teraz to wszystko mamy i dalej źle dalej niebobrze.
Może niektórzy powinni zmienić grę na coś łatwiejszego np. warcaby.
Zresztą to jest gra nie koncert życzeń jak ci nie pasuje nie graj to takie proste albo przestańcie w końcu ciągle narzekać :)
 

visit0r

Paladyn
Kiedy czytam niektóre posty to zastanawiam się czy cokolwiek co IG nam przygotuje jest dobre na tyle aby nie trzeba było narzekać. Moim zdaniem widać, że coś robią abyśmy byli zadowoleni... Dają tak ja @chris07070707 napisał potężne narzędzia w ivencie i jak zwykle jest źle. Proponuje otworzyć oczy i cofnąć się o dwa lata i przypomnieć sobie jak to wtedy wygladalo, a może zrozumiecie o co nam chodzi. Więcej empatii a mniej hejtu.Kiedy są powody do narzekania to i ja się odezwę, nie ukrywam, ale akurat w tym przypadku nie ma powodu do narzekań. Cieszcie się tym co dają, bo dają coś nowego i innego niż dotychczas;) Ja osobiście czekam za ognistym :) a o ile poziomów uda mi się go ewoluować będę martwił się pozniej:).
masz swiadomosc
Klapa totalna ? Chyba gramy w inna gre ;) Zeby nie byc goloslownym posluze
sie nastepnym porownaniem. Jestes doswiadczonym graczem i grasz w bardzo
silnym turniejowo bractwie. Najlepszym wyznacznikiem sily miasta i rozwoju
gry sa wlasnie turnieje. Powinienes wiedziec, o ile wzrosly srednie wyniki w
turniejach przez ten ostatni rok. Pal licho miejsca i same wyniki, chodzi mi o zyski
z turniejow. Rozwoj gry spowodowal, ze praktycznie kazdy moze co tydzien
zdobywac mnostwo czarow, reliktow i pw, co oznacza jeszcze szybszy rozwoj
miasta.
Juz teraz niektorych graczy ogranicza wylacznie liczba podbitych prowincji
i jesli nie klikaja 9-10k w kazdym jednym turnieju, to tylko dlatego
ze im sie po prostu nie chce, bo to za duzo klikania. Ale gra i wydajnosc miast
pozwalaja zdobywac te kilkaset pw i kilkadziesiat czarow tydzien w tydzien.

To ja sie pytam, co dla Ciebie oznacza "cos porzadnego" ? Co by "nas zadowolilo" ?
Moze jakis bot zbierajacy za nas produkcje ? Albo przycisk "przejdz rase", bo placowki
i scrolle portalowe to za malo (choc przechodzenie ras stalo sie i tak smiesznie latwe) ?
Moze szybki bonus "podnies cud na 25 poziom" ?
A chwila, moment, przeciez praktycznie cos takiego wlasnie dostajemy...
Ekwiwalent kilku cudow wojskowych na 25 poziomie... Ale to widocznie jeszcze
za malo. To zapytam wprost: co by Cie zadowolilo, co nie byloby "smieciem" ?
nie sądzisz że muszą cokolwiek dawać do gry aby gracze z niej nie odchodzili? brak silnego rozwoju w otoczeniu silnej konkurencji na rynku spowoduje w końcu odpadnięcie z wyścigu
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ale ja nie narzekam caly czas, narzekam tylko ze jedna reka daja druga zabieraja, i jak cieszylem sie na kazdy event bo mozna bylo zdobyc studnie, tak mimo ze w karnawalowym juz nie bylo tej mozliwosci, to ucieszylem sie z zdobytego zalego zestawu. Bo daje poteznego kopa i na bank zostanie juz ze mna do konca gry, renowacje to zaden problem. Z feniksow tez sie bardzo ciesze nawet na tym 7-10 poziomie. Zmierzam tylko do tego ze nie lubie zadnej masci P2W. I nie chcialbym zeby sie okazalo ze na maksa podniosa tylko ci co placa.
Wracajac do naszej rozmowy o studniach. Pod ostatnim filmikiem IG o evencie, wdalem sie w dyskusje z kolesiem pewnie z angielskich swiatow o to co dostalem w odpowiedzi. Bo on twierdzi ze studnie wycofali bo to byl exploit
"i had 105 wishing wells in 5 worlds generating around 2500-3000 diamonds each week which i spent all in the 6th world to get a massive advantage..."
Chyba nie trzeba dodawac czemu studnie zniknely i watpie zeby wrocily. Teraz to juz raczej napewno
 

DeletedUser2262

Guest
[...] Zmierzam tylko do tego ze nie lubie zadnej masci P2W. I nie chcialbym zeby sie okazalo ze na maksa podniosa tylko ci co placa[...]
@SandDiuna ale przecież to jest gra F2P (Free To Play - czyli daje możliwość grania i przechodzenia przez kolejne epoki całkowicie bez wnoszenia jakichkolwiek opłat), z możliwością P2W, a w zasadzie P2EGF (Pay To Win - to jest niewłaściwe określenie, właściwym jest Pay To End Game Faster - czyli zapłać żeby szybciej zakończyć grę) ponieważ nie ma w tej grze wygranych ani przegranych. Niniejsza gra polega na rozwijaniu miasta i przechodzeniu przez kolejne epoki - i na tym polega wg mojego osobistego odczucia podstawowy FUN z tej gry!

[...]I nie chcialbym zeby sie okazalo ze na maksa podniosa tylko ci co placa[...]
[...] Artefaktów Feniksa nie jest wiele i poza tym wydarzeniem będą pojawiać się bardzo sporadycznie, dlatego wybierajcie rozważnie, którego Feniksa wyewoluować jako pierwszego.[...]
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@SandDiuna ale przecież to jest gra F2P (Free To Play - czyli daje możliwość grania i przechodzenia przez kolejne epoki całkowicie bez wnoszenia jakichkolwiek opłat), z możliwością P2W, a w zasadzie P2EGF (Pay To Win - to jest niewłaściwe określenie, właściwym jest Pay To End Game Faster - czyli zapłać żeby szybciej zakończyć grę) ponieważ nie ma w tej grze wygranych ani przegranych. Niniejsza gra polega na rozwijaniu miasta i przechodzeniu przez kolejne epoki - i na tym polega wg mojego osobistego odczucia podstawowy FUN z tej gry!
Wyzej pare osob pisalo ze sporadycznie w slowniku in moze oznaczac raz, albo maks 2, reszte tylko placac zdobedziesz. Zgadza sie ze ta gra sie nie konczy i nie mozna w nia wygrac P2W jest okresleniem ogolnym. Zreszta po co grac i sie starac jak nie mozna byc 1?
 
Zgadza sie ze ta gra sie nie konczy i nie mozna w nia wygrac P2W jest okresleniem ogolnym. Zreszta po co grac i sie starac jak nie mozna byc 1?
A jednak pare powodow by sie znalazlo ;)
Rozroznilbym tu pare rzeczy. Ciezko byloby rywalizowac w rankingu
z graczami, ktorzy sa tu od paru lat, od samego poczatku gry. Jesli jeszcze
wspomagali sie kupnem waluty premium, to rzeczywiscie ma sie male szanse
by im dorownac. Tyle ze takich graczy jest doslownie garstka, a w rankingowej
topce mozna tez znalezc graczy bez kilkunastu-kilkudziesieciu magicznych
budynkow w miescie i bez wykupionych wszystkich ekspansji premium.
Czyli da sie, potrzebny jest tylko czas.
Bardziej bezposrednio mozna rywalizowac w turniejach. I tu zaskoczenie, tu
wystarcza tylko checi. Z mozliwosciami, jakie daje gra wcale nie trzeba byc
w rankingowej topce czy kupowac waluty premium, zeby byc mocnym w turniejach.
Mam tego przyklady w bractwach, w ktorych gram, gdzie calkiem sporo ludzi ociera
sie o ta turniejowa topke. Ba, moglbym wrecz wskazac 2-3 osoby, ktore za kilka
miesiecy beda trzesly turniejowa drabinka ;)
Ale jak dla mnie w grze tego typu najwazniejsza jest optymalizacja wlasnego
miasta, ciagle zwiekszanie jego wydajnosci, planowanie i realizacja tych planow.
Mozna sobie postawic za cel jak najszybsze przechodzenie epok (mamy takiego
kolege w bractwie, ktory wrecz przefrunal przez wszystkie epoki w ciagu troche
ponad roku), mozna probowac osiagac jak najwyzsze wyniki w turniejach, takze
prawidlowych odpowiedzi na pytanie "po co grac jak nie mozna byc pierwszym"
jest wiecej niz jedna :) A jesli ktos chce wspomagac sie waluta premium, jego
wybor, taki ktos pomoze grze sie rozwijac i ja utrzymac, wiec zyskaja na tym
rowniez pozostali gracze. Okreslenie P2W nie ma tu moim zdaniem zastosowania,
bo przewaga, jaka daja inwestycje realnych pieniedzy nie jest duza. Jako przyklad
wezmy moze ekspansje premium (ich ilosc jest ograniczona, a cena progresywnie
rosnie) czy wlasnie ognistego feniksa. Zamierzam bez wydawania ani zlotowki zyskac
dzieki niemu +40% sily ataku dla wojska, a maksymalny mozliwy do uzyskania poziom
to +50%. Chocby ktos wydal 17mln $, to nie bedzie mial feniksa na wyzszym poziomie
niz 10 z tymi +50%. Roznica pomiedzy graczem inwestujacym nawet spore sumy, a
tym, ktory nie wyda ani zlotowki nie jest duza, badzmy uczciwi i spojrzmy na to z
wlasciwej perspektywy. Dopoki za pieniadze nie jest mozliwe podnoszenie go do
zbyt wysokich poziomow (wtedy mozna by mowic o P2W), dopoty nie ma na co narzekac
moim zdaniem. Nawet na to, ze placacy gracze uzyskaja troche wiecej, niz pozostali.
Ale podkreslam, troche. W tym przypadku roznica pomiedzy +40% a +50% naprawde
nie jest jakas wielka, zreszta takich feniksow na 10 poziomie bedzie pewnie tylko po
kilka na serwer, wiec nie ma co sie obawiac "nieuczciwej" konkurencji ;)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Ale podkreslam, troche. W tym przypadku roznica pomiedzy +40% a +50% naprawde
nie jest jakas wielka, zreszta takich feniksow na 10 poziomie bedzie pewnie tylko po
kilka na serwer, wiec nie ma co sie obawiac "nieuczciwej" konkurencji ;)
wzrost z 40 do 50% to wzrost o 1/4 czyli 25%, co de facto niską cyfrą nie jest ;)
 
wzrost z 40 do 50% to wzrost o 1/4 czyli 25%, co de facto niską cyfrą nie jest ;)
Wybacz, ale mylisz sie. To nie ja tak twierdze, tak twierdzi matematyka ;)
Mowimy o bonusie doliczanym do podstawowej sily ataku jednostki, czyli
100%. U gracza z bonusem +50% sila ataku bedzie wynosic 150%,
a u tego z bonusem +40% bedzie to 140%.
140 a 150% to roznica sily ataku nie rzedu 25%, a 7%, co naprawde nie jest
jakas wielka wartoscia. Zreszta, placacy gracz na tej samej zasadzie moze
uzyskac przewage przechodzac drzewko, zdobywajac dodatkowe nagrody
dzienne czy podnoszac cuda za diamenty (o magicznych budynkach nie
wspominajac), a jakos nikt sie przeciwko temu nie buntuje i nie narzeka.
No dobra, jedna czy dwie osoby by sie znalazly ;)
 
Ostatnia edycja:

Hassano

Łucznik
A ja wam powiem co by nas zadowoliło i wcale nie chodzi o rozwój gry tylko o aspekty techniczne..
Mianowicie:
- Bardziej rozbudowany panel dla arcymaga i magów w bractwie ( kto online, ile czasu nie aktywny, łapki (( choć to troche zrobili ale jednak nie tak idealnie))
- Lista z cudami w które daliśmy pw innym graczom
- Jakakolwiek premia za aktywną gre.. choćby najmniejsze pierdoły ale żeby było cokolwiek za docenienie graczy aktywnych
- Bardziej rozbudowany rynek technicznie czyli wystawiane np 10 ofek w jednej a nie jakieś śmieszne ograniczenie 60 i lipton.. Lepszy filtr ofert itp
- Dodanie nawet głupiego dzwoneczka w mieście innego gracza a nie zmuszanie do załadowania naszego miasta by znowu do niego wejść
- Nie wspomne o apce która działa już rok?? może więcej a dalej niema na niej połowy istotnych elementów.. ale czas na nagrywanie głupich filmików już sie znajduje..
to tak na szybko co mi przyszło do głowy a pewnie nie wypisałem nawet 1/10 rzeczy z działu pomysły..
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
A ja wam powiem co by nas zadowoliło i wcale nie chodzi o rozwój gry tylko o aspekty techniczne..
Mianowicie:
- Bardziej rozbudowany panel dla arcymaga i magów w bractwie ( kto online, ile czasu nie aktywny, łapki (( choć to troche zrobili ale jednak nie tak idealnie))
- Lista z cudami w które daliśmy pw innym graczom
- Jakakolwiek premia za aktywną gre.. choćby najmniejsze pierdoły ale żeby było cokolwiek za docenienie graczy aktywnych
- Bardziej rozbudowany rynek technicznie czyli wystawiane np 10 ofek w jednej a nie jakieś śmieszne ograniczenie 60 i lipton.. Lepszy filtr ofert itp
- Dodanie nawet głupiego dzwoneczka w mieście innego gracza a nie zmuszanie do załadowania naszego miasta by znowu do niego wejść
- Nie wspomne o apce która działa już rok?? może więcej a dalej niema na niej połowy istotnych elementów.. ale czas na nagrywanie głupich filmików już sie znajduje..
to tak na szybko co mi przyszło do głowy a pewnie nie wypisałem nawet 1/10 rzeczy z działu pomysły..
Podoba mnie sie to :)
A powaznie piszesz o bardzo fajnych rzeczach, zeby spojrzec kto sie w bractwie rozwija a kto leniuchuje trzeba wchodzic na osobne strony. Wielu rzeczy brakuje. To co piszesz o liscie komu ile PW dalismy swietne, o rozwinietym panelu Arcy i Maga tez genialne. Bo tak naprawde poza Arcy reszta rang jest dla konia
@chris07070707 chyba troszke nie doceniasz tego ile dadza dodatkowe ekspansje czy Magiczne rezydencje czy warsztaty, daja ogromna przewage.
 

Sorcha

Rycerz
W moich bractwach ja zerkam na zakładkę turniejową i wiem, kto się obija. Dodatkowe możliwości byłyby fajne, owszem, ale już teraz mam pełen obraz.
Pozdrawiam moje cudowne bractwa :D
Powiedzmy że miałoby się jakiś pomysł na te dodatkowe funkcje, ja i/lub może ktoś inny może nawet ma kilka pomysłów już teraz. Ale wiadomo przecież jak to jest z pomysłami na tym forum, jak mawiali Francuzi: Mar-ne Szan-se;)! @Nusion Powiedz mi jak to porównać jak obija się w turnieju gracz z niższych epok tak powiedzmy do V, a z wyższych tak powiedzmy od X w górę, który ma gorzej? Który ma trudniej w turnieju, bo może dlatego się obija? Jak uważacie?
 

Nusion

Kapłan
@Nusion Powiedz mi jak to porównać jak obija się w turnieju gracz z niższych epok tak powiedzmy do V, a z wyższych tak powiedzmy od X w górę, który ma gorzej? Który ma trudniej w turnieju, bo może dlatego się obija? Jak uważacie?
To bardzo proste, każdy gracz, który rozwija miasto pod turniej może spokojnie zrobić limit 1600. Oczywiście maluszki są z tego zwolnione, bo po prostu nie mają tylu prowincji. Ale potem jeśli ktoś nie umie wyrobić normy to świadczy tylko o tym, że nie chce...
I nie ma tu mowy o tym, że praca, że nie da rady zrobić 6 gwiazdek. Zupełnie nie ma potrzeby robienia 6 gwiazdek, żeby zrobić normę 1600 dla pełnego bractwa na 10 skrzynek.
Tu taki przelicznik dla 1600 punktów (czyli 40 000 na dziesięć skrzyń / 25 osób w bractwie)
6 prowincji na 6 gwiazdek daje 1620 punktów.
8 prowincji na 5 gwiazdek daje 1680
(10 prowincji na 4 gwiazdki daje 1560) tu trzeba doklikać odrobinkę
11 prowincji na 4 gwiazdki daje 1716
15 prowincji na 3 gwiazdki daje 1620

No chyba to nie jakiś wielki wyczyn? Każdy znajdzie coś dla siebie
 
jak to porównać jak obija się w turnieju gracz z niższych epok tak powiedzmy do V, a z wyższych tak powiedzmy od X w górę, który ma gorzej? Który ma trudniej w turnieju, bo może dlatego się obija? Jak uważacie?
Poniewaz uzyles na koncu liczby mnogiej, zakladam ze na pytanie moze odpowiedziec
rowniez ktos inny :) Akurat mniej wiecej wiem, jak @Nusion to ocenia, bo... gramy razem ;)
Kazdego tygodnia drze ze strachu pod jej krytycznym okiem ;) A tak na powaznie...
Przede wszystkim zna sie swoich graczy i zna sie mniej wiecej stopien ich aktywnosci.
Majac pewne doswiadczenie w grze mozna tez ocenic tak ogolnie wydajnosc czyjegos
miasta, mam tu na mysli ilosc manufaktur, poziom cudow, wielkosc oddzialu, ilosc i rodzaj
budynkow eventowych itp. itd. W bractwie turniejowym stopien zaangazowania czy tez jego
braku mozna okreslic z dosc duza precyzja powownujac osiagane wyniki do oszacowanych
mozliwosci. Same gole wyniki niewiele mowia. U nas w bractwie np. nikt zlego slowa nie
powie na kogos, kto osiaga w turniejach 1600 pkt. majac bardzo wysokie koszty w ktorejs
z pozniejszych ras goscinnych i majac wiele zrobionych w przeszlosci opcjonalnych
badan na powiekszenie oddzialu, bo wiadomo, ze w osiagniecie tych 1600 pkt. wlozyl wiele
wysilku. Sa za to inni, co do ktorych spokojnie mozna powiedziec, ze robiac 1600 pkt. totalnie
sie obijaja, bo bez wysilku moga zrobic o wiele wiecej. Nie mozna generalizowac, niekoniecznie
musi to tez zalezec od epoki i stopnia rozwoju, kazdy przypadek jest indywidualny i tak
tez nalezy go rozpatrywac :)

EDIT: @Nusion, wlasnie przeczytalem Twoj post powyzej. Problem w tym,
ze nie kazdy gracz rozwijal wioske pod turnieje, a takich graczy tez przeciez
trzeba wziac pod uwage. Dla niektorych 1600 pkt. to moze i nie wielki wyczyn,
ale musza wlozyc w to juz sporo czasu i wysilku...
 

Nusion

Kapłan
EDIT: @Nusion, wlasnie przeczytalem Twoj post powyzej. Problem w tym,
ze nie kazdy gracz rozwijal wioske pod turnieje, a takich graczy tez przeciez
trzeba wziac pod uwage. Dla niektorych 1600 pkt. to moze i nie wielki wyczyn,
ale musza wlozyc w to juz sporo czasu i wysilku...
No ok, jak zwykle masz rację, ja jak zawsze bazuję na moich bractwach... :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry