• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.
Moi drodzy, posprzątałem temat z wiadomości, które zawierały offtop, wycieczki osobiste oraz prowokację. ... Bardzo proszę o prowadzenie dyskusji w sposób kulturalny. W przeciwnym razie będę zmuszony do ponownego rozdania punktów ostrzegawczych.
@Hajmdal, @jarq, ponizej widac skutki tej prosby (a raczej ich brak).
Czemu do swojej koleżanki tego nie napiszesz? Jak walnęła offtopa i sama ludzi prowokuje swoimi komentarzami. Bo napisał ktoś że ma farta w losowaniu i już jej się to nie spodobało. Serio? To chyba nie jest powód do pisania takich durnych tekstów. @sandvinik lepiej już się nie chwal bo jeszcze Ci się oberwie od królowej.
I nastepna perelka z dzisiaj:
Dla niej gra to całe życie chyba, jest nieszczęśliwa w życiu prywatnym, sfrustrowana i wylewa wszystko tutaj.
No i prosze, nie dotarlo. Nie dosc, ze nastepny offtop, to jeszcze ewidentna prowokacja i nastepna wycieczka
osobista i to niczym nie sprowokowana, bo nikt sie akurat do autorki tego postu nie zwracal. Nie, nie pisze tego
by na kogos konkretnego naskarzyc, to po prostu przyklad nieskutecznosci Waszych ostrzezen. Mam raczej
pytanie do teamu bardziej ogolnej natury. Dlaczego nie reagujecie troche bardziej stanowczo ? Od czasu
do czasu pojawia sie tu jakis prowokator i albo celowo, albo przez glupote prowokuje troche ostrzejsza hmm...
"wymiane pogladow". Rozdajcie takim po banie ostrzegawczym na 3 dni czy na tydzien i zalatwione. Aktualny
temat klotni umrze w tym czasie smiercia naturalna i po powrocie na forum nie bedzie sie juz o co klocic. A jak
taki delikwent czy delikwentka znowu zacznie fikac i robic raban to nastepny banik na pare dni.

Zeby nie bylo, sam swiety nie jestem. Nigdy wprawdzie nie prowokuje klotni, ale juz 2-3 razy sie zdarzylo, ze dalem
sie sprowokowac i tez porzucilem swoj zazwyczaj spokojny, humorystyczny ton. Jesli cos takiego zdarzy sie
nastepnym razem, alez prosze bardzo, mnie tez jak najbardziej wykopcie na pare dni. Nie mam absolutnie nic
przeciwko temu, wszyscy powinni byc rowno traktowani. Nie bede sie tez po fakcie na to skarzyl.
I tak jak @jarq wcześniej napisał, macie na tym forum sporą swobodę, nie zaprzepaśćcie proszę tego.
Wiecie co ? A ja mam juz troche dosc takiej swobody na forum, ktora pozwala prowokatorom tak bezkarnie sie tu
panoszyc jak do tej pory. Wiem tez, ze nie jestem jedyny, ktoremu to przeszkadza. Eliminujcie takie ogniska zapalne,
a ci "bardziej normalni" uzytkownicy forum nie beda miec nawet okazji, by dac sie wciagnac w jakies durne, dlugie
dyskusje i przy okazji samemu stracic cierpliwosc i napisac o jedno czy dwa slowa za duzo..
Powtorze jeszcze raz, bo koniecznie chcialbym byc dobrze zrozumiany: chodzi mi o wszystkich, jesli takim ogniskiem
kiedys w ktoryms momencie przy okazji jakiejs "dyskusji" okaze sie ja, to wykopcie mnie tak, zeby jak ujal to @tajniakos
kanapek mi w locie zabraklo i zeby z procy musieli mnie dokarmiac. Nie bede sie skarzyl.

Moze podsumuje: fajnie by bylo, gdybyscie zostawili nam wolnosc jesli chodzi o offtop (w rozsadnych granicach), bo
w wiekszosci przypadkow offtop nie jest niczym zlym, czasem wrecz pomaga utrzymac dobra atmosfere w dyskusji.
Ale jesli chodzi o Wasza tolerancje dla ewidentnych prowokatorow, kttorzy nie tylko sieja zamet, ale czasem pozwalaja
sobie wrecz na rzucane wprost wyzwiska, to wiecie co ? To ja bardzo dziekuje za taka wolnosc...
Taka wolnosc to anarchia.
 

Tajniakos

Paladyn
@chris07070707 w pełni zgadzam się z Twoją wypowiedzią i podpisuję się pod nią obiema ręcyma :) Dlatego pod nieobecność moderatorów pozwoliłem sobie zareagować ale jak widać na wiele się to nie zdało.
Czemu do swojej koleżanki tego nie napiszesz? Jak walnęła offtopa i sama ludzi prowokuje swoimi komentarzami. Bo napisał ktoś że ma farta w losowaniu i już jej się to nie spodobało. Serio? To chyba nie jest powód do pisania takich durnych tekstów. @sandvinik lepiej już się nie chwal bo jeszcze Ci się oberwie od królowej.
Dla niej gra to całe życie chyba, jest nieszczęśliwa w życiu prywatnym, sfrustrowana i wylewa wszystko tutaj.
@sandvinik chodzi o to że wg niektórych to jest bardzo niesprawiedliwe, ze czesc osób ma pecha i trafia na 1dn np, a dostaje tyle samo co inni co robią łatwe zadania, no i brakuje części osobom odhaczania zadań, planowania z wyprzedzeniem eventu.
.
Jak widać spam, oftop , prowokacje i osobiste wycieczki to norma dla @Czarna Wdowa 69
 
To byl tylko przyklad, naprawde nie chodzilo mi o jedna konkretna osobe. Katti, jak napisalem
na czacie bractwa - lubie wolnosc, lubie tolerancje, ale jakies zasady powinny nie tylko
obowiazywac, ale powinny byc tez egzekwowane. Nigdy nie myslalem, ze cos takiego napisze,
ale krotko mowiac, drodzy czlonkowie teamu: przykreccie troche srubke, jesli to konieczne.
Nie kasowaniem postow po fakcie, tylko czasowa eliminacja winowajcow. Wolnosc i tolerancja
tez musza miec swoje granice, bo coraz czesciej to forum zmienia sie w stado wzajemnie sie
przekrzykujacych bab (i chlopow ;)). A przecietny gracz wchodzi na forum szukajac informacji i
znajduje w wiekszosci spam i sprzeczki rodem z przedszkola.
 

DeletedUser4269

Guest
A przecietny gracz wchodzi na forum szukajac informacji i
znajduje w wiekszosci spam i sprzeczki rodem z przedszkola.
Przeciętny gracz może i tak robi, ale... Mam wątpliwości czy więcej na forum wchodzi "przeciętnych" czy raczej tych "ponadprzeciętnych" graczy Ty raczej wchodzisz tu udzielać informacji. Ja wchodzę tu sobie trochę się posprzeczać, choć staram się pewnych granic dobrego smaku nie przekraczać, ale muszę się przyznać, że coraz trudniej mi się hamować. Chciałby się oczywiście sprzeczać/dyskutować na temat gry i merytorycznie, ale np: Tobą (byłoby merytorycznie) nie mam o co się sprzeczać, a z np Czarna Wdowa 69 jest się o co sprzeczać ale trudno merytorycznie.
Zgadzam się z Tobą, że team powinien coś z tym zrobić, ale moim zdaniem w obecnym składzie i kondycji raczej niczego dobrego nie zrobi. Mam nadzieje, że kondycja teamu się poprawi szybko, co nie jest aż takie trudne. Moim osobistym i subiektywnym zdaniem wystarczy kilka drobnych zabiegów, ustalenie prostej i klarownej strategii i konsekwentne działanie.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że mógłbym być jednym z pierwszych nominowanych do wykazania konsekwencji w działaniu teamu, ale jeśli to pomogłoby wyeliminować także kilka innych osób, to będę szczęśliwy.
Co do tych prostych zabiegów, które moim zdaniem pomogłyby opanować sytuację:
Przemoderować regulamin aby zawierał więcej może punktów ale za to bardziej konkretnych, plus wpisać tabelę z punktami karnymi za konkretne wykroczenia. To ukróciłoby dyskusje typu: "ale za co panie władzo?". Oczywiście członkowie teamu powinni taki regulamin znać :)
Punkciki karne wlepiać za każdy post z osobna a nie dawać jedno ostrzeżenie za cały dzień aktywności delikwenta niezależnie czy spłodził jeden post czy sto. Od tego ja bym zaczął, ale jest też mnóstwo innych sposobów.
 

DeletedUser2017

Guest
Kiedyś na tym forum było tak: zadawało się pytanie i kilka osób udzielało na nie odpowiedzi. Oczywiście różnych czasami jednak nie było tego off topu i nikt nikogo nie wyzywał i można było się czegoś dowiedzieć. Teraz wchodzi się na forum i zamiast odpowiedzi stek bzdur.
No ludzie ogarnijcie się wystarczy włączyć telewizor nie trzeba tego do gry przenosić :)
A moderatorzy na wszystko patrzą i tylko upominają nie tędy droga
 

DeletedUser4063

Guest
@chris07070707 @Kattina @tajniakos

ja Wam może przypomnę że spora grupa graczy weteranów na tym forum wykazuje dużą jednomyślność, więc jak ktoś napisze coś nie takiego to dostaje dwa-trzy głosy protestu i kolejne 5 w stylu "popieram te protesty" ; a potem jak komuś puszczą nerwy to jest święty gniew.

I weźcie poprawkę że nie piszecie tych postów tutaj obiektywnie bo Kikimora jest Waszą długoletnią koleżanką i jest w tym samym bractwie co kilkoro z Was więc to normalne że będziecie jej bronić. Mam świadomość że forum Elvenaru jest w pewnym stopniu hermetyczne i dużym stopniu zdominowane przez "starych" graczy którzy znają grę od podszewki, znają siebie nawzajem, więc o spory tak merytoryczne jak i inne z outsiderami nietrudno.

no i prosiłbym zauważyć że liczba osób na forum nie jest zbyt duża więc jak jeszcze zacznie się banowanie. czarno to widze.
pozdrawiam
 

DeletedUser4096

Guest
Ja może napiszę, że nie byłoby tego gdybyście nie potraktowali mnie tak protekcjonalnie na samym początku. Ledwo napisałam 1 posta, który nie był nawet chamski, a już zaczęliście na elvenstats, co ze mnie za gracz, nie siegam Wam do pięt, jak ja śmiałam się odezwać do " królowej" , ja taki cieńki Bolek. Jakim prawem? To już nawet w żartobliwy sposób nie można się odezwać? Nie macie poczucia humoru? Dystansu?? Ja jestem złośliwa, bardzo, ale tutaj się hamuje. Tak, wiem, ciężko w to uwierzyć. Ale taka jest prawda.
 

DeletedUser4063

Guest
i zamiast nagrywać głupkowate filmiki któryś z tych jełopów z ig by mi odpowiedział na proste pytanie dlaczego tych rzeczy w tej aktualizacji nie ma to ja bym była wdzięczna

a filtr na kupcu jest do wsadzenia sobie w 4 litery. najlepiej jak te barany z ig razem z kaktusem go sobie tam wsadzą. Filtra na odsiew bagna z targu nie ma. a tak się składa że gówno śmieciowych ofert wylewające się z rynku zajmuje jakieś 90%

nawet gnój ma większa uźyteczność niz ta ich aktualizacja

Do uzupełnienia dlaczego styl wypowiedzi kikimory może u niektórych prowokować negatywne emocje. Szkoda że pracownicy IG nie mają tu kont i nie mogą odpisać co myślą o kaktusach.
 

Tajniakos

Paladyn
@Czarna Wdowa 69 akurat temat który podniosłaś miał odzwierciedlenie w statystykach o których piszesz ale nikt nie napisał, że
co ze mnie za gracz, nie siegam Wam do pięt, jak ja śmiałam się odezwać do " królowej" , ja taki cieńki Bolek. Jakim prawem?
Wymagasz od nas więcej dystansu a sama tego dystansu nie przejawiasz. Nawet żartobliwie w pewnym poście @kikimora napisała , że pierwsze koty za płoty co mogło dać Ci coś do zrozumienia.
Tak jak to napisał w poście powyżej @sandvinik
forum Elvenaru jest w pewnym stopniu hermetyczne i dużym stopniu zdominowane przez "starych" graczy którzy znają grę od podszewki, znają siebie nawzajem, więc o spory tak merytoryczne jak i inne z outsiderami nietrudno.
Zgadzam się w pewnym aspekcie...to fakt, starzy gracze znają tą grę od podszewki oraz jej mechanizmy i wiedzą czemu maja służyć pewne zmiany, które zachodzą w tej chwili w grze i wyrażają swoje niezadowolenie ponieważ losowość w tym evencie zmierza naszym zdaniem w złym kierunku. Ciężko się pogodzić z tym ze gra obiera odwrotny kierunek niż ten do , którego nas przyzwyczajała przez szereg lat.
Forum to społeczność w, której nie każdy musi mieć takie samo zdanie ale jak ma to nie powinno to być zarzutem.
Zaznaczam , że nie zawsze mamy takie samo zdanie i często też się spieramy ;) Wiem ciężko w to uwierzyć ale tak jest:)
 

DeletedUser4096

Guest
Nie napisaliście tego tymi słowami. To prawda, ale tak mnie potraktowaliście, jakbym nie miała prawa się odzywać. Gdybym nie miała dystansu to bardzo bym się tym przejęła. A włączyła mi się tylko przekora i złośliwość.
 

DeletedUser4063

Guest
@tajniakos
osobiście nic nie mam do forum ani tym bardziej do ludzi z forum, są wśród Was osoby które naprawdę robią tu genialny support tematyczny, zwłaszcza Nusion czy Chris070707 ale sam wiem jak potrafi się zakręcić dyskusja i ile emocji generują niektóre tematy, przecież gdyby IG napisał że zmienia system turnieju albo że turniej nie nakłada się z PB to by tu się ogień zrobił jak w stepie po suszy.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Moze podsumuje: fajnie by bylo, gdybyscie zostawili nam wolnosc jesli chodzi o offtop (w rozsadnych granicach), bo
w wiekszosci przypadkow offtop nie jest niczym zlym, czasem wrecz pomaga utrzymac dobra atmosfere w dyskusji.
Ale jesli chodzi o Wasza tolerancje dla ewidentnych prowokatorow, kttorzy nie tylko sieja zamet, ale czasem pozwalaja
sobie wrecz na rzucane wprost wyzwiska, to wiecie co ? To ja bardzo dziekuje za taka wolnosc...
Taka wolnosc to anarchia.
Czasami trudno wychwycić ten właściwy moment kiedy to jeszcze offtop w miarę nieszkodliwy a kiedy już coś więcej. Czasami wystarczy jedno słowo(i to niewinne) i lawina leci, ponadto nie jesteśmy 24/h na forum a wystarczy kilka godzin żeby rozpętało się piekło.
Co do obrażania innych i chamstwa to nigdy nie było na to przyzwolenia i nigdy nie będzie. Takie zachowanie zawsze będzie karane z całkowitą surowością.
 

DeletedUser174

Guest
ooo a to bardzo ciekawe...

to może mi ktoś wyjaśni dlaczego chamski post @SandDiuna w którym ewidentnie rzucał komplementami w stylu "tepa dzida" wisiał sobie rozkosznie po tym jak mod "wykonał dobrą robotę" i przeleciał z nożyczkami "bo nie miał czasu"
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@SandDiuna weź wytłumaczcie to sobie na priv nie tu na forum :)
zostalem wywolany do tablicy, wiec odpowiedzialem. Zeby sobie tlumaczyc cos na priv, trzeba miec ochote z tym kims rozmawiac. Ja nie mam zadnej, wiec raczej sie to nie uda
Zeby nie bylo ze tylko atakuje. Musze dodac ze doceniam olbrzymia prace paru osob co tu wykonuja na forum mowie oczywiscie o @Nusion i o @chris07070707, ich wklad w forum jest niezaprzeczalny. Jest jeszcze pare innych.
Ostatnio poprostu juz nie wytrzymalem i napisalem co mysle. Jak zobaczylem kolejny atak tym razem na @sandvinik bo wczesniej jak jechali po @Koval92 tylko obserwowalem.
Musicie zrozumiec ze forum nie jest tylko dla krolowej i jej swity ale dla wszystkich
 
Status
Zamknięty.
Do góry