• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

Tajniakos

Paladyn
Ważne, że już powiedzieli, że taki fail z 5x zwiadami pod rząd się nie powtórzy.
@Koval92 dasz sobie za to uciąć rękę? Ja widzę znaczne różnicę w interpretacji tego co napisał Merindor a nadinterpretacji Twojego zdania, które zacytowałem powyżej.
". Dlatego nie byliśmy w stanie zmienić tego na czas tego wydarzenia , ale z pewnością jest to gorący temat, który analizujemy na przyszłe wydarzenia."
Widzisz różnicę?
 

DeletedUser

Guest
Przecież jest napisane, że zobaczyli, że problemem jest powtarzalność questów, potrzeba więcej zróżnicowania w questach i to jest coś, za co zabiorą się w przyszłych eventach. Dokładne tłumaczenie .

Jeżeli będzie "zróżnicowanie", to nie będzie 5 zwiadów pod rząd (co ja miałem u siebie), nie będzie takiej sytuacji. O tym, że nie zdążą tego wprowadzić w obecnym evencie, pisali już w postach wcześniej.

Powtórzę po sobie:

Nic się nie zmieniłeś, znowu wypisujesz swoje domysły jako prawdę objawioną, wskaż w cytowanym tekście

Może pogrubionym lepiej zrozumiesz :)
I może nie rękę uciąć po prostu skasuj konto jak w następnym ewencie nadal będą leciały zadania seriami, ok?

iG jest znane z tego że nawet obiecane terminy rozciągają jak gumę w ruskich majtkach a co dopiero jak są w fazie analizy, jedyne z czego można się cieszyć że obecny ewent da im nader bogaty materiał do czytania i analizowania. A najlepsze że okrężnie sami przyznali że maja odpowiednie narzędzia do załatwienia problemu od ręki*

*
- po pierwsze zadania lecą w pętlach, czyli mają mechanizm regulacji co ma być w danej pętli
- po drugie przyznali o redukcji pojawiania się zadań z warsztatów o 30%, czyli wprowadzili mechanizm wagi na każde zadanie w pętli

Połącznie obu powinno swobodnie wystarczyć do pełnej regulacji częstotliwości pojawiania się zadań, no ale ... to iG jak czegoś nie skopią to nie ma premii
 

Koval92

Kapłan
No ale masz turniej więc w czym problem? Ja w sobotę po turnieju miałem cykle 4-6x 11 reliktów. Zaczął się turniej to mam 2-5zwiadow, jeden 9 konfliktów znów 2-5 zwiadow, raz 11 reliktów i znowu zwiady. Czasami warsztaty 24h.
Rzygać mi się chce na ten event. Na ta pseudolosowsc na to ze w 2 dzień bezczelnie ukradli nam 6k kluczy. Na to jak steruja zadaniami jak to wszystko jest na kolanie zrobione. Zero przeprosin zero poczucia tego jak mocno spieprzyli. Tak jak nigdy nie myślałem żeby kończyć gre. Tak teraz coraz bardziej o tym mysle


U nas niektórzy mają problem z 1 misiem :/

Niektórzy jak czytam instagrama, mają problem wbić jednego na 5 poziom, bo gra im narzuciła stawianie warsztatów a oni mieli styl gry bez warsztatów, z cudami na młotki, budynkami zestawów i młotkami z innych źródeł...

Byłem na live facebookowym, było 100 pytań o to, dlaczego po 24h zmniejszyli maksymalną liczbę kluczy o 57.5% w stosunku do pierwotnej.
Nino unikał tego jak Neo w Matriksie pocisków.
 

visit0r

Paladyn
No ale masz turniej więc w czym problem? Ja w sobotę po turnieju miałem cykle 4-6x 11 reliktów. Zaczął się turniej to mam 2-5zwiadow, jeden 9 konfliktów znów 2-5 zwiadow, raz 11 reliktów i znowu zwiady. Czasami warsztaty 24h.
Rzygać mi się chce na ten event. Na ta pseudolosowsc na to ze w 2 dzień bezczelnie ukradli nam 6k kluczy. Na to jak steruja zadaniami jak to wszystko jest na kolanie zrobione. Zero przeprosin zero poczucia tego jak mocno spieprzyli. Tak jak nigdy nie myślałem żeby kończyć gre. Tak teraz coraz bardziej o tym mysle
problem nie w zrobieniu zadania ale w braku losowosci w losowaniu
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Poddaje się kolejne 3x zwiad pokonało mnie. Ja odpuszczam do niedzieli. Nie mam katqlizatorow przyspieszaczy. A do tego jak biorę skrzynki za 85 dostaje sama magiczna produkcje
 

DeletedUser174

Guest
skoro wszyscy narzekacie to ja spróbuję tak z optymizmem trochę. Przekopałam się przez dyskusje o syrenkach i wyszukałam kilka peanów na temat losowości. Może kogoś natchną dobrą energią i znowu będzie miło i cukierkowo :)

miłej lektury i samych pozytywnych doznań

A mi osobiście się ten event bardzo podoba. Losowe zadania, dużo trudniej niż, ok, to teraz nastawie 5 warsztatów, a potem zbiore... HA nie ma tak cukierkowo. Jedyne duuże pytanie to to czy te łobuzy z IG duzo pozmieniają w nagrodach dziennych bo ostatnim razem to mnie mocno zaskoczyli.

A poza tym kto gdzie napisał że każdy ma mieć tak samo? to gra-tak, jak były dungeon and dragons z losowymi lochami to wszyscy łaaał, a tutaj płacz. No trudno.

Większości nie podoba się ta zmiana jak widzę, ale mi wręcz przeciwnie. Podoba mi się ta losowość, niby z jakiej racji każdy ma mieć tak samo? Przynajmniej gra nie jest nudna. Tak samo jak są losowe nagrody ze skrzynek, no w tym evencie akurat muszle, w akademii, tak samo moga być dla mnie i zadania. Jaki to problem ponastawiać jak zawsze warsztatów i manu z długą produkcja i potem tylko zebrać jak się trafi na takie zadanie? Najlepiej tylko narzekać, jak nie pasuje to nie bierz udziału w evencie. Proste. To nie jest obowiązek. Gra się tutaj dla przyjemności.

Co tak sie uczepiliscie tej losowosci? Nie jest sprawiedliwa, ale zycie tez nie jest sprawiedliwe. Czemu dozylismy czasow ze wszyscy musza miec tak samo latwo? Cholera pamietam czasy gier, gdzie poziom normal to byl poziom trudny(nightmare) obecnie, pamietam gry ktore nie prowadzily za raczke nie traktowaly graczy jak debili. A teraz nagle serie Dark Souls to najtrudniejsze i hardcorowe gry... Ludzie zrobili sie leniwi chca miec wszystko podane na tacy, najlepiej zeby sie samo zrobili i przeszlo. Mnie nie cieszy do konca ta losowosc, bo mam pecha i pewnie bede trafiac same 1d i 2d. Rozumiem czemu jest i w pelni ja akceptuje. Cieszcie sie z nowych budynkow, z studni bo okaze sie ze Ci co tak najwiecej narzekaja wyciagna po 5-9k korali i wpadnie im po 40+ studni. Czy innego wymarzonego budynku.

Panie i Panowie. INNO wprowadziło w pełnej okazałości to co w wszystkich grach od lat ma się dobrze RNG. Nic na to nie poradzimy. I tak jestem w szoku ze tak długo im to zajęło. Ja nie brone losowosci.
Jest mi ona obojętna. Bo taka sama losowosc jest gdy zbierasz z akademi licząc na diamenty jak gdy losujesz dzienna.
(...) Ale szczerze kazdy poprzedni event pod koniec zadań wzbudzał we mnie mdłości z nudy. Tu może będę zaskoczony. A czy pozytywnie czy negatywnie co za różnicą? ☺

emocje moi drodzy :) emocje
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
skoro wszyscy narzekacie to ja spróbuję tak z optymizmem trochę. Przekopałam się przez dyskusje o syrenkach i wyszukałam kilka peanów na temat losowości. Może kogoś natchną dobrą energią i znowu będzie miło i cukierkowo :)

miłej lektury i samych pozytywnych doznań









emocje moi drodzy :) emocje
Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo żeby nie widzieć różnicy między tym eventem A syrenkami gdzie była losowosc A było wiadomo co będzie zaraz i losowosc polegała czy się dostanie to gorsze czy to lepsze zadanie. Teraz totalnie nie wiadomo co się dostanie. Zadania są dobierane według chorego klucza znanego tylko tym pseudotforcom. Twój post nie wnosi nic do dyskusji raportuje to jako spam i próbę prowokacji. Za spokojnie było?
 

DeletedUser174

Guest
wiadomo co sie dostanie

jest określona pula zadań i z tego zestawu następuje losowanie. Dostajesz jedno zadanie z możliwych. Jedyna różnica, że wcześniej było max 5 opcji na zadanie, a dzisiaj ten zestaw jest bardziej rozbudowany i masz tylko więcej opcji. Dokładnie taki sam schemat.

Jedyna różnica to dodatkowe wymagania na poziomy budynków. Czyli miejsce nie jest już czynnikiem kluczowym. Dzięki temu można mieć złudzenie bardziej "sprawiedliwego" systemu

@SandDiuna
Twoje własne słowa
. Ale szczerze kazdy poprzedni event pod koniec zadań wzbudzał we mnie mdłości z nudy. Tu może będę zaskoczony. A czy pozytywnie czy negatywnie co za różnicą? ☺
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
wiadomo co sie dostanie

jest określona pula zadań i z tego zestawu następuje losowanie. Dostajesz jedno zadanie z możliwych. Jedyna różnica, że wcześniej było max 5 opcji na zadanie, a dzisiaj ten zestaw jest bardziej rozbudowany i masz tylko więcej opcji. Dokładnie taki sam schemat.

Jedyna różnica to dodatkowe wymagania na poziomy budynków. Czyli miejsce nie jest już czynnikiem kluczowym. Dzięki temu można mieć złudzenie bardziej "sprawiedliwego" systemu
Sami się przyznali że mogą grzebać w procentach i częstotliwości występowania niektórych zadań. Myślisz że nie jest ustawiona najgorsza możliwa opcja dla graczy?
Ok pisałem tylko poprzedni event to było zupełnie coś innego do tego co jest teraz. Te słowa można odnieść do tamtego eventu. Który był świetny. Tak narzekaluliscie A każdy z was się oblowil. To nie ja wychodzę na hipokryte. Bo nie widziałem nigdzie żebyście przyznali się do tego że syrenki były mega fajnym eventem z tą losowoscia na którą tak psioczyliscie. Obecny event jest zupełnie inna para kaloszy. Widzą to wszyscy i przez całą rozmowę tutaj nikt nie jest zadowolony z rozwiązań w nim zastosowanych
 
Ostatnia edycja:

kasiaczb

Zwiadowca
Problem w tym i to jest najgorsze ze nas zablokowali na zadaniach za 80 kluczy i ani o jeden więcej:( juz trzeci raz miałam 5x skrzynka z narzędziami za 80 kluczyków... Do kitu taki event w którym nie da się nawet jednego misia rozbudowac na maxa bez kupowania diaxów.... żałosne i tyle.
 

DeletedUser

Guest
Uff to mogę spokojnie narzekać, do syrenek podszedłem z dużą rezerwą :p

A tak serio, mam tylko nadzieję że firma na tym ewencie nie zarobi, bo głównym powodem pętli, było rozsypanie większej ilości guzików "za diamenty" oraz przykucie gracza na pełny czas trwania ewentu. Brak zarobku może wymusi na nich nową koncepcję ewentu (jeśli nie ma powrotu do starej)

To było do zrobienie bez tego durnego wyścigu szczurów, bo i tak ci co wcześniej siedzieli to siedzą i teraz (trochę inne powody). Wcześniej główna losowość polegałą na skrzyniach, teraz to po prostu można zalać materiałami... a aktualnie losowość polega tylko na tym ile przyspieszaczy się zużyje na zadanie. Smutne że do tego ewent się sprowadził
 

Koval92

Kapłan
Problem w tym i to jest najgorsze ze nas zablokowali na zadaniach za 80 kluczy i ani o jeden więcej:( juz trzeci raz miałam 5x skrzynka z narzędziami za 80 kluczyków... Do kitu taki event w którym nie da się nawet jednego misia rozbudowac na maxa bez kupowania diaxów.... żałosne i tyle.

Zablokowali wszystkich dopiero 2 dnia ;) Dotknęło to tych, którzy nie zdążyli dojść do questów za 80 kluczy.

Pewne osoby obdarzone mocami dywinacji, w pierwszej dobie eventu przewidziały bolesny bieg zdarzeń i użyły swych mocy manipulacji czasoprzestrzenią za pomocą tony czasówek i dojechały do questa za 188 kluczy, przez co są minimum 5886 kluczy przed resztą, za samo dojechanie do questa za 188 + te questy za 188 dodatkowe, które zdążyli zrobić, są dodatkowo +108 waluty za każdy taki quest.

Sprawiedliwe, prawda? ;) Akurat ja doszedłem do questa za 80 dokładnie w godzinie, w której to zablokowali na 80. Jeszcze byłem taki zdziwiony, że co jest, 5 questów już zrobiłem a tu dalej 80.

Ludzie są po prostu zaszczuci tym, jakiej aktywności potrzeba w evencie i jak bardzo ona promuje tych, którzy mają na nią czas. Kiedyś piłka była prosta, była skończona lista questów, wybierało się Feniksa którego się chciało rozwinąć albo zestaw, który chciało się zdobyć, robiło się linię questów, niektórym osobom (w tym mnie osobiście) brakło na ostatni artefakt, który jednak pojawił się po tygodniu w wyzwaniu.

Wtedy event trwał ponad 20 dni, był do ukończenia na spokojnie w ciągu kilku dni, po czym gracze mieli czas na swoje rasy gościnne, na jakieś ustawianie budynków w mieście itd. Czekali sobie spokojnie na dzień albo z x2 walutą jeśli chcieli nagrody główne, albo na dzień w którym były interesujące ich nagrody dzienne. Był okres aktywności i okres "żniw".

Teraz IG zatrudnili na becie pana Moderatora Q/A, który pouczył nas, jak mamy grać: warsztaty to podstawa, że gra bez warsztatów rozwiniętych na maksa nie jest jedyną słuszną drogą przewidzianą przez twórców gry, a pewne osoby "oszukiwały system" stawiając dużo warsztatów i manufaktur na 1 poziomie. Marindor (Community Manager bety) musiał potem przepraszać za te słowa o "oszukaniu systemu", człowiek centralnie mnie i wielu innych co stawiali małe warsztaty nazwał oszustami... Gdzie na przygodach to wręcz jest niezbędne dostawiać, bo są jakieś questy wyprodukuj 50 trunków - co my to mamy robić w 5 warsztatach lvl 33? A życie kiedy?

Dodatkowo:

W akademii są zaklęcia i katalizatory, bez których eventu nie zrobisz
W iglicy są czasówki i katalizatory i fragmenty zaklęć, bez których eventu nie zrobisz
W iglicy są nowe zaklęcia teleportacyjne, którymi sobie schowasz warsztaty i manufaktury rozbudowane do pewnego poziomu, bo bez tych warsztatów itd eventu nie zrobisz
W evencie są questy na relikty i walki powtarzające się w kosmicznych ilościach, bez turnieju na wysokim poziomie eventu satysfakcjonująco nie zrobisz
Bez codziennej kilkugodzinnej aktywności nic nie zrobisz, szczególnie jak ci postanowi wypaść 5 zwiadów 48h+ pod rząd a ty nie masz czasówki (a mi wypadło, na szczęście czasówki miałem z 7 dnia eventu) to masz baju baju i po evencie, nawet jeśli się 200x zalogujesz do gry.
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Zablokowali wszystkich dopiero 2 dnia ;) Dotknęło to tych, którzy nie zdążyli dojść do questów za 80 kluczy.

Pewne osoby obdarzone mocami dywinacji, w pierwszej dobie eventu przewidziały bolesny bieg zdarzeń i użyły swych mocy manipulacji czasoprzestrzenią za pomocą tony czasówek i dojechały do questa za 188 kluczy, przez co są minimum 5886 kluczy przed resztą, za samo dojechanie do questa za 188 + te questy za 188 dodatkowe, które zdążyli zrobić, są dodatkowo +108 waluty za każdy taki quest.

Sprawiedliwe, prawda? ;) Akurat ja doszedłem do questa za 80 dokładnie w godzinie, w której to zablokowali na 80. Jeszcze byłem taki zdziwiony, że co jest, 5 questów już zrobiłem a tu dalej 80.

Ludzie są po prostu zaszczuci tym, jakiej aktywności potrzeba w evencie i jak bardzo ona promuje tych, którzy mają na nią czas. Kiedyś piłka była prosta, była skończona lista questów, wybierało się Feniksa którego się chciało rozwinąć, robiło się linię questów, niektórym osobom (w tym mnie osobiście) brakło na ostatni artefakt, który jednak pojawił się po tygodniu w wyzwaniu.

Wtedy event trwał ponad 20 dni, był do ukończenia na spokojnie w ciągu kilku dni, po czym gracze mieli czas na swoje rasy gościnne, na jakieś ustawianie budynków w mieście itd. Czekali sobie spokojnie na dzień albo z x2 walutą jeśli chcieli nagrody główne, albo na dzień w którym były interesujące ich nagrody dzienne. Był okres aktywności i okres "żniw".

Teraz IG zatrudnili na becie pana Moderatora Q/A, który pouczył nas, jak mamy grać: warsztaty to podstawa, że gra bez warsztatów rozwiniętych na maksa nie jest jedyną słuszną drogą przewidzianą przez twórców gry, a pewne osoby "oszukiwały system" stawiając dużo warsztatów i manufaktur na 1 poziomie. Marindor (Community Manager bety) musiał potem przepraszać za te słowa o "oszukaniu systemu".
To jest największą kpina i patologia tego eventu bo 6k kluczy to mniej więcej jeden misiek na 10
 

Koval92

Kapłan
To jest największą kpina i patologia tego eventu bo 6k kluczy to mniej więcej jeden misiek na 10

Pamiętaj, 5886 kluczy to jest minimalny scenariusz, wyłącznie różnica z robienia questów od 81 do 188 i odejmowania od każdego te 80, na których nas zablokowali. Trzeba doliczyć +108 kluczy za każdy dodatkowy quest, gdy już uderzyli do 188 oraz doliczyć klucze, które im z tej dodatkowej waluty DODATKOWO wypadły ze skrzyń.

Jeden misiek na 10 to około 8000 kluczy, większy koszt może być, zależnie od otwieranych skrzynek.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
To jest największą kpina i patologia tego eventu bo 6k kluczy to mniej więcej jeden misiek na 10
Ja bym tam jednak radził z większa doza rezerwy podejść do tego co ten użytkownik pisze...

Patologia to jest wymuszanie pewnych zachowań na graczach metoda siłową (posiadanie warsztatów) oraz zmiana zasad w trakcie gry, reszta to tylko skutki
 

Koval92

Kapłan
@BlossomValvi Nie tylko twoja opinia jest słuszna a takie docinki to sobie zachowaj dla siebie.

Ludzie sami tu pisali, że dotarli do 188 przed blokadą (edit: post nr 79, wcale go sama nie polajkowałaś) , więc to jest fakt.

Możesz sobie policzyć, 1+2+3+4+5.... aż dojdziesz do +108, różnicy między 188 a 80. Kalkulatorowi kłamstwa nie wmówisz, choćby nie wiem jak ci chris like'ował posty.
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja bym tam jednak radził z większa doza rezerwy podejść do tego co ten użytkownik pisze...

Patologia to jest wymuszanie pewnych zachowań na graczach metoda siłową (posiadanie warsztatów) oraz zmiana zasad w trakcie gry, reszta to tylko skutki
Ktoś inny pisał że strata z tytułu ustalenia pętli na 80 i dojście do zadań 188. To około 6k kluczy. Nie chce mi się tego liczyć. Ale pewnie tak jest. To też jest skandal i kpina z graczy.
 

DeletedUser

Guest
@BlossomValvi Nie tylko twoja opinia jest słuszna a takie docinki to sobie zachowaj dla siebie.

Ludzie sami tu pisali, że dotarli do 188 przed blokadą (edit: post nr 79, wcale go sama nie polajkowałaś) , więc to jest fakt.

Możesz sobie policzyć, 1+2+3+4+5.... aż dojdziesz do +108, różnicy między 188 a 80. Kalkulatorowi też kłamstwa nie wmówisz, choćby nie wiem jak ci chris like'ował posty.

Dobra ale czemu obarczasz winą graczy i robisz tylko flame na forum? Mamy się gryźć między sobą jak winny zbiera z tego profity? Do tego chcesz doprowadzić jak zwykle? Mało ci odpoczynku od forum?
Lepiej podaj ilu graczy to osiągnęło :)

Nawet jak to niektórzy zrobili (to będzie około 100 zadań w mniej niż 24h!) to ja tylko podziwiam samozaparcie bo nic nie przewidywało denominacji ...
A z @chris07070707 to raczej mamy różne poglądy... zwłaszcza w sprawie miśków
 

DeletedUser3541

Guest
No bo chca zeby jeszcze bardziej uzaleznic. Co wiaze sie z reklamami i kasa za diaksy:)
 

Koval92

Kapłan
Dobra ale czemu obarczasz winą graczy i robisz tylko flame na forum? Mamy się gryźć między sobą jak winny zbiera z tego profity? Do tego chcesz doprowadzić jak zwykle? Mało ci odpoczynku od forum?
Lepiej podaj ilu graczy to osiągnęło :)

Nawet jak to niektórzy zrobili (to będzie około 100 zadań w mniej niż 24h!) to ja tylko podziwiam samozaparcie bo nic nie przewidywało denominacji ...
A z @chris07070707 to raczej mamy różne poglądy... zwłaszcza w sprawie miśków

Nikt tego nie osiągnął, bo poza nim nikt nie miał przeczucia, że w 24h nam zjadą walutę ze 188 do 80.

Podziwiam to ja moją koleżankę z bractwa, która się siłuje z questami na zwiady pod rząd ale walczy o jednego miśka. Inni już się poddali.
 
Do góry