• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

visit0r

Paladyn
Ja nie nawołuję do zabrania tobie, tylko do przyznania innym graczom, W TYM TOBIE, jakiejś rekompensaty za ich błędy, niedopatrzenia i nieprzemyślany event. My się kłócimy a oni żyją w jakiejś nierealnej rzeczywistości w której "zrobili nam" dzień swoimi ułatwieniami. Prawdopodobnie tutaj będą upatrywali kasy z ludzi, w eventach coraz mocniej nie do zrobienia.

Nie dość, że te questy są do kitu to jeszcze zmasakrowali moją pandę tym szajsowatym bonusem, przez co mało osób w ogóle ją stawia. Coraz mocniej ta gra promuje tylko wojsko, wojsko, a opcja ekonomiczna po macoszemu.
ale dzięki takim ustawieniom eventu więcej ludzi zamiast robić zadanka poszło sobie do parku na spacer ;)
polecam
 

Koval92

Kapłan
Dzisiejsza losowość: 5konfow,5 konfow,wojsko,zwiad,zwiad,zwiad,wojsko,zwiad,zwiad masakryczna ilosc stali czas na mecz w TV olac zadania elvenaru.
Ja od 2 dni nie miałem ani jednego questu na relikty za to zdobądź 62800 drewna 3x i zwiady 4x :D
Gra czeka aż się turniej skończy i wtedy same na relikty będą
 

DeletedUser

Guest
Ja nie nawołuję do zabrania tobie, tylko do przyznania innym graczom, W TYM TOBIE, jakiejś rekompensaty za ich błędy, niedopatrzenia i nieprzemyślany event. My się kłócimy a oni żyją w jakiejś nierealnej rzeczywistości w której "zrobili nam" dzień swoimi ułatwieniami. Prawdopodobnie tutaj będą upatrywali kasy z ludzi, w eventach coraz mocniej nie do zrobienia.

Nie dość, że te questy są do kitu to jeszcze zmasakrowali moją pandę tym szajsowatym bonusem, przez co mało osób w ogóle ją stawia. Coraz mocniej ta gra promuje tylko wojsko, wojsko, a opcja ekonomiczna po macoszemu.

Tutaj stanę w obronie "promowania wojska", taki krótki przegląd ostatnich ewentów:
- towary dostały kirita (towary T2)
- towary dostały zestaw karnawałowy (towary T3)
- towary dostały sowi zestaw (towary T3)
- feniksy były mniej więcej zbilansowane (ognisty pierwsza nagroda "promująca wojsko", ale złoty też daje bonus*)
- towary dostały syreny (towary T1)
- miśki, brunatny to chyba pierwszy nowy budynek który daje wojsko (stare to valoriany, orkowie stratedzy itd), panda daje towary*)

*nie mam ani pandy ani złotego więc nie podam dokładnych danych


Ja tu nie widzę "promowania wojska" raczej lekkie wyrównanie balansu, a w połączeniu z wojskożernością iglic...

Edit:
miałem coś napisać o kłóceniu ale nie będę karmił trolla
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ovocko

Rycerz
Feniks nie ma większego wpływu na balans gry niż Miś, ponieważ nie jest odpowiedzialny z skokowy efekt ilościowy. Ten zapewnia Miś. Feniks tylko wspiera jakościowo wojsko i to wspiera jeszcze w dość rozsądnych granicach. Jak masz mało woja to i Feniks nie pomoże.

Tyle że wszystkie walki mają limit wojska, niezależny od tego ile go posiadasz na stanie. I powyżej pewnego poziomu (ilość wojska przeciwnika i gracza) bez Feniksa (lub innych wspomagaczy) bardzo ciężko jest wygrać, nawet gdy ma się dziesiątki oddziałów w zapasie. Albo wygrana wiąże się z na tyle dużymi stratami, że bonus z misia, choć niewątpliwie pomocny, szybko się skończy. To feniks sprawia, że można więcej prowincji zrobić wojskiem a nie miś. Miś jedynie sprawia, że można to robić częściej lub dłużej.
Różnica jest taka, że z feniksem jestem w stanie zrobić c.a. 12 prowincji na 6 gwiazdek nie dotykając towarów, a bez niego jest to niewykonalne. Podaż wojska sprawia jedynie, że mogę tak robić w każdym turnieju a wcześniej prędzej czy później trzeba było przejść na negocjacje. Nie z powodu wzrostu trudności, ale dlatego że tego wojska zwyczajnie zaczynało brakować. Ale z tym akurat można było sobie poradzić przyśpieszaczami, tyle że zazwyczaj było ich mi zwyczajnie szkoda. W momencie jednak, gdy karma staje się towarem rzadkim, może się okazać że na doraźne potrzeby lepiej skorzystać z przyśpieszaczy niż uruchomić misia. Wszystko zależy od podaży karmy i przyśpieszaczy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
ja miśki biorę jako zastępsto za valoriany :) cały czas (od 3 rozdziału) miałem dwa i jednego stratega teraz będą dwa miśki :) przyrost wojska widoczny
 

DeletedUser3975

Guest
Spokojnie nie denerwujcie się. Być może właśnie teraz jest tworzony rebalans po którym zostanie tylko po jednym miśku :p
Aby było prawie sprawiedliwie ;)

Marzenie ściętej głowy :rolleyes:
By tak było, musieli by poniektórym pozabierać kilka sztuk miśków, żeby mieli po jednym jak wszyscy.
Nierealne...

Poddaje się kolejne 3x zwiad pokonało mnie. Ja odpuszczam do niedzieli. Nie mam katqlizatorow przyspieszaczy. A do tego jak biorę skrzynki za 85 dostaje sama magiczna produkcje

Witaj w klubie, u mnie przed chwilą - klik i 4 zwiad pod rząd, którego już nie przyspieszę bo nie mam czym
ale mimo wszystko uprę się jak te pitolone zwiady i nie wydam kasy, właśnie dlatego, że Kreatorzy są nie w porządku i ta gra nie ma nic z "fair play" wspólnego.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ovocko

Rycerz
Technicznie ewent wcale nie jest trudniejszy od poprzednich akcenty ma gdzie indziej rozłożone i tyle (zakładam że na wyższych poziomach gracz ma odłożone 250h+ w przyspieszaczach)

A możesz zdefiniować ten "wyższy poziom"? Bo mi wychodzi że to będą konstrukty, no, może amunowie. Wcześniej przyśpieszacze jednak się zużywają, choćby na długie rozbudowy potrzebne na cito. Przyśpieszaczy zatem trochę zapewne jest, ale niekoniecznie tak wiele.
Dla mnie np. to event zawsze był źródłem dodatkowych przyśpieszaczy a nie ich pochłaniaczem, i po cichu liczyłem że tym razem będzie podobnie.
Ci, którzy grali na becie być może mogli wcześniej załapać że teraz przyśpieszacze robią się walutą kluczową do uzyskania przyzwoitego wyniku w evencie, ale reszta już niekoniecznie.

Dlatego wkurzają mnie padające tu teksty typu "bo każdy mógł się zawziąć i dojść do zadań za 180kluczy zanim obcięto nagrody". No sęk w tym że nie każdy, bo nie każdy miał tyle zasobów by aż tak mocno pociągnąć zadania na starcie. A nawet jeśli je miał, niekoniecznie planował zużycie tych zasobów pierwszego dnia. Wiedząc, że event będzie trwał prawie miesiąc mógł uznać, że zwyczajnie mu szkoda przyśpieszaczy na przeklikiwanie zadań typu "zaawansowane narzędzia" czy "kosz zakupów" i oszczędzać te przyśpieszacze na późniejsze etapy - wtedy, gdy problemem będą zadania trwające czasem grubo powyżej doby.
Obcięcie maksymalnego limitu kluczy do 80 jest było nie było zmianą zasad eventu w trakcie jego trwania i jest nie fair w stosunku do graczy.

Na koniec (komentuję trochę zbiorczo posty które się pojawiły od piątku) trochę o losowości. Trochę nie rozumiem żali, że teraz nie można wziąć listy zadań i robić event z manualem. Chyba o to dokładnie chodzi, by zadania były nieprzewidywalne i aby nie dało się ich przeklikać "na małpę"? To my się trochę rozleniwiliśmy i przyzwyczailiśmy do tego, że mamy zadania podane na tacy i tak naprawdę nie trzeba się specjalnie wysilać by zrobić wszystkie do końca. Event był bardziej ćwiczeniem gimnastycznym niż kwestią szczęścia i strategii.
Teraz trudniej jest o spoilery i to jednak trochę wyrównuje szanse a wynik staje się mniej przewidywalny (a przynajmniej powinno się tak stać).
Natomiast nie podoba mi się to, że losowość ma przypisane wagi (albo to jak zostały one przypisane do zadań) i efekt jest taki, że trudne zadania wypadają istotnie częściej niż łatwe. Bo to znowu premiuje "silniejszych" (czytaj: tych, którzy mają więcej zasobów pozwalających zrobić zadania "siłowo"), czyli niszczy to, co miała (jak przypuszczam) zapewnić losowość.

//

ja miśki biorę jako zastępsto za valoriany :) cały czas (od 3 rozdziału) miałem dwa i jednego stratega teraz będą dwa miśki :) przyrost wojska widoczny

Mam podobny zamysł, tyle że ja nie liczę nawet, że uda się zdobyć i wyciągnąć na 10ty poziom dwa brunatne. Pierwszego raczej dociągnę do max (zostało mi c.a. 500 kluczy do zdobycia), ale nie liczę nawet, że artefaktów na drugiego zdobędę więcej niż 4-5. A musiałbym 18, żeby mi ten drugi brunatny w ogóle się pojawił.

Pewnie więc skasuję jednego valloriana i jednego stratega, albo tylko stratega (valloryjskich używam jednak częściej).

//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Tutaj stanę w obronie "promowania wojska", taki krótki przegląd ostatnich ewentów:
- towary dostały kirita (towary T2)
- towary dostały zestaw karnawałowy (towary T3)
- towary dostały sowi zestaw (towary T3)
- feniksy były mniej więcej zbilansowane (ognisty pierwsza nagroda "promująca wojsko", ale złoty też daje bonus*)
- towary dostały syreny (towary T1)
- miśki, brunatny to chyba pierwszy nowy budynek który daje wojsko (stare to valoriany, orkowie stratedzy itd), panda daje towary*)

*nie mam ani pandy ani złotego więc nie podam dokładnych danych


Ja tu nie widzę "promowania wojska" raczej lekkie wyrównanie balansu, a w połączeniu z wojskożernością iglic...

Edit:
miałem coś napisać o kłóceniu ale nie będę karmił trolla

Spoko, nie karm i już skończmy temat to będzie mniej złych emocji.

Panda w konstruktach daje 8415+8160+7905 towarów 2 sortu + 2 zaklęcia magicznej produkcji co 48h.
Kolejność chyba zależy od bonusowego towaru, u mnie to kryształy+zwoje+jedwab(bonus).

Za tyle towarów to ja jednej walki nie zrobię w turnieju w pewnym momencie. Za samo wojsko z miśka już kilka walk a jego bonus to już w ogóle z kosmosu. Bonusu pandy nikt odpalać nie będzie bo za marmur+stal+drewno w ilości 50 x ilość podbitych prowincji (u mnie 50x447 = 22350) to nie warto tracić karmy dla zwierzaków :( Chyba że ktoś ma 100 karm i kilka tysięcy prowincji na mapie już.

Ja bym wolał żeby jej dodali 1 zaklęcie magicznej renowacji co 48h i by było +15 na miesiąc i by była jakąś konkurencją dla innych miśków, +15 to półtora schematu. Ewentualnie zrobić ją 72h i dostosować i dodać +1 renowację to będzie 10 na miesiąc. A tak to widzę tylko u innych graczy brunery i polarne :/

Ewentualnie, jako, że panda jest z odległych krain, to nakarmiona mogła by skracać czas obecnego zwiadu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
to tak zbiorczo:

- wyższy poziom to ja liczę tak powiedzmy od niziołków

Co do przyspieszaczy, szczerze to dopiero teraz ich zacząłem używać (ewent) tak to od początku jak sie pojawiły zużyłem może razem 100h (w zapasie mam ponad 12000h po ok 100 każdego typu), z prostej przyczyny używanie ich uważałem i uważam za niezbilansowane miasto. Ponadto w życiu by mi nie przyszło ich używać na rozbudowę zwykłego budynku bo to marnotrawstwo, ale każdy niech gra jak chce tym niemniej jak ktoś nie zachowuje "żelaznego" zapasu na czarną godzinę (250h to raptem odpowiednik 20 14godzinnych) to trudno dyskutować. To jest jak wiadomości o ewencie, gdzie dla zainteresowanych dwa tygodnie przed było wiadomo że będę potrzebne manu i warsztaty na swoim poziomie, kto zaczął budowę to je miał na rozpoczęcie... (albo w innych ewentach budynki na 13 poziom...)

Generalnie w tym momencie jestem mniej więcej na zero z przyspieszaczami (mam mniej tych małych, dużo więcej 14h), portalówek jakbym chciał to byłbym już po konstruktach ale po co zabijać przyjemność z gry :) i tak robię dwie rasy zanim iG wypuszcza jedną

- @Koval92 to jak tak liczysz pandę to bruner daje tylko 544 valorianów 816 żab 1,632 orków wojowników i 1,632 orków strategów co 48h toż to na walkę nie starczy w pewnym momencie :) co do bonusów sam misiek daje 50% więcej armii u mnie w żywiołakach to będzie jakieś 1000+ jednostek na slot do podstawy (teoretycznie 5000 więcej woja co nijak by mi dało przewagę w walce) to że gracze w kreatywny sposób znaleźli dla niego niezły sposób, by wykorzystać kombinację karmy z przyspieszaczami ... niestety u pandy trzeba sypnąć karmą i tyle - zawsze możesz na polarnego przeskoczyć (albo nabić prowincji :))

Ja poszedłem na "łatwiznę" ale mniej więcej od krasnoludów/wróżek konsekwetnie zryłem miasto (wtedy zburzyłem połowę manufaktur, kilka warsztatów i rezydencji) przerabiam na militarne, nadal mam spore zaległości w antykach ale powoli nadrabiam, efekty widzę w turniejach, jako miasto "towarowe" robiłem 1000pkt-1200pkt teraz zacząłem przebijać 3000pkt...

- co do reszty, iG nie ma zamiaru robi żadnych rebalansów po co jak przytną karmę (np. pomimo zagladania co parę h do akademii w tym tygodniu tylko jedną upolowałem...) - rebalanse są źle przyjmowane przez graczy (i słusznie) a tak to zrobią cichą aktualizację tzn. o oficjalnej pójdą bzdety o animacjach a w tle przykręcą kurek z karmą, nawet się nie zorientujemy co najwyżej znowu wrzucimy na karb fuszerki, bo jak wiadomo każda nowa aktualizacja coś kopie po drodze...
 

DeletedUser1874

Guest
Dziwna ta cała afera na forum bety. Ale niezależnie od tej kwestii, po tych ich odpowiedziach widać, że póki co są przekonani, że ilość karmy jest wystarczającym ograniczeniem dla nadużywania tych misiów. Ciekawe co się stanie, gdy zauważą, że nie... Już teraz nie brakuje miast z kilkunastoma zbrojowniami, a po evencie pewnie jeszcze ich przybędzie. Ciekawe czy tak jak były już miasta bez warsztatów, to czy teraz powstaną bez manufaktur...
 

DeletedUser

Guest
Dziwna ta cała afera na forum bety. Ale niezależnie od tej kwestii, po tych ich odpowiedziach widać, że póki co są przekonani, że ilość karmy jest wystarczającym ograniczeniem dla nadużywania tych misiów. Ciekawe co się stanie, gdy zauważą, że nie... Już teraz nie brakuje miast z kilkunastoma zbrojowniami, a po evencie pewnie jeszcze ich przybędzie. Ciekawe czy tak jak były już miasta bez warsztatów, to czy teraz powstaną bez manufaktur...

Mogą, po prostu się je schowa do schowka, koszt znikomy w stosunku do burzenia a jak będzie trzeba to się je wyjmie od ręki :) (sam mam zamiar tak zrobić z nadmiarowymi bonusowymi bo z powodu ewentu sumarycznie mam teraz 9 T1)
 

Koval92

Kapłan
1 quest po zakończeniu turnieju - zdobądź 11 reliktów - przewidziałem dziś w wypowiedzi.
Jakby ktoś miał wątpliwości czy event jest "losowy" .
 

DeletedUser174

Guest
@jarq mam pytanko
bo mam misia. Brunatnego misia. Tylko on jakiś taki upośledzony jest... ma jakąś chorobę sierocą czy jakieś inne upośledzenie umysłowe? może autyzm? Miałam nadzieję, ze to tylko z głodu zachowuje sie tak dziwnie, ale po nakarmieniu symptomy nie ustały :( martwię się o niego... a do tego ma jakieś chore łapy. reumatyzm? czy tak jakaś deformacja? Dlaczego ig tak się znęca nad moim misiem? mnie to serce boli jak patrze na tą pokrzywdzoną przez los kalekę z chorobą sierocą
 
Do góry