• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

Ovocko

Rycerz
Taka ciekawostka ilość armi do zdobycia w zadaniu zdobądź trzy jednostki xxx, ilość zależy od wielkości armii gracza (właśnie zorbiłem badanie na rozszerzenie armii i po powrocie ilość sie zwiększyła :/)

Wydaje mi się, że tak było zawsze, tylko nie brałem pod uwagę tego, że może się zmienić w trakcie zadania. Ale ilość przeciwników w turnieju też wzrasta w momencie powiększenia oddziału, i również w czasie turnieju.
Ja natomiast trafiłem wczoraj na inną ciekawostkę związaną z mechaniką gry. Wczoraj zacząłem rozbudowę opactwa i ilość many otrzymywanej za rzucanie zaklęć zwiększyła się natychmiast po rozpoczęciu rozbudowy. Niestety z grzybkami już to nie zadziałało i powiększenie oddziału zostało to samo do ukończenia rozbudowy :(
Opactwo rozbudowywałem z run a grzybki z PW, może dlatego różnica.
//
Bardzo podobne opinie pojawialy sie tutaj tuz przed eventem z Feniksami.

Tyle że feniks rzeczywiście wprowadza coś, czego nie było wcześniej. Zwiększenie siły oddziału budynkami z eventów lub akademii (do której weszły gdzieś w podobnym czasie co feniks) dotyczyło tylko konkretnych jednostek. Podobnie efekt cudów, z których owszem, można było wzmocnić wszystkie jednostki, ale każdy cud wzmacnia tylko jedną i sensowny poziom wzmocnienia wymagał sporo miejsca na mapie i dużych ilości PW.
W przypadku brunatnego efekt aktywacji można przeliczyć na konkretną ilość przyśpieszaczy, których zdobycie nie jest z kolei aż tak dużym wyzwaniem. Oczywiście efekt brunatnego można tymi przyśpieszaczami wzmocnić, aczkolwiek przypuszczam że sporej części graczy będzie ich na to zwyczajnie szkoda.

Przeciez te dwa elementy wrecz idealnie sie ze soba zazebiaja. Byc moze bym sie z Toba zgodzil, gdyby ta dyskusja toczyla sie zanim dostalismy Ognistego. Dzieki niemu przy umiejetnym doborze oddzialow ilosc przegranych walk spadla do minimum. Czyli dzieki jakosci wojska, jaka daje Ognisty, mozna teraz w pelni tez wykorzystac jego ilość

Zgoda i ja tego nie neguję. Natomiast coraz mniej jestem przekonany co do tego, że ma on aż tak dużą siłę rażenia, w każdym razie mniejszą niż skłonny byłem uznać na początku.



Gram w bractwie z bardzo doswiadczonymi graczami turniejowymi i tuz po pojawieniu sie Feniksa doszlismy do wniosku, ze z jego powodu warto wrecz zmienic strategie rozwoju cudow wojskowych. Wczesniej najlepiej bylo dazyc do szeroko pojetej rownowagi pomiedzy cudami zapewniajacymi jakosc (np. Klasztor), a tymi zwiekszajacymi jego ilosc (np. Iglice). Po pojawieniu sie wzmocnein wojska w Akademii i Ognistego ten balans zostal zachwiany i teraz o wieeeele bardziej oplaca sie inwestowac w Iglice, Latajaca Akademie czy Zrodla Zwyciestwa kosztem Klasztoru/Sanktuarium i paru innych cudow.

No a teraz z kolei będzie się będzie opłacało inwestować w grzybki i bastion. Przy czym ja np. nadal bym inwestował w klasztor, bo on daje więcej życia wszystkim jednostkom, więc znowu będą się wolniej zużywać.
Tyle że to i tak się zmienia w trakcie gry, mam pewne cuda które po jakimś czasie skasowałem, mam takie, o których wiem, że koniec końców je pewnie skasuję, i tak dalej.
Zmierzam do tego, ze wlasnie dzieki temu, ze juz mamy wzmocnienia z Akademii i Feniksa Ognia, bedzie mozna miski w pelni wykorzystac i umiejetnie uzywane beda naprawde ciezkim do przecenienia wzmocnieniem miitarnym.

Wiesz, lepiej jest misia mieć niż nie mieć. Natomiast nie jestem przekonany, czy większość graczy wykorzysta pełnię jego możliwości. Weźmy np. trick z produkowaniem oddziałów w kolejnych budynkach i zebraniem produkcji ze wszystkich po aktywacji misia. Żeby to miało sens, produkcje muszą być długie (duże oddziały) a to sprawia że dla większości jedyna chwila kiedy mogą go zrobić (ze względu na bieżący popyt na wojsko) to tuż po zakończeniu turnieju. Nie mówiąc o tym, że wcześniej trzeba rozwinąć odpowiednią ilość zbrojowni i odpowiednich cudów, a to trwa długo i nie zawsze jest na to miejsce.
Trzeba mieć też wojsko na wystarczająco dużym poziomie rozwoju, bo słabsze jednostki i tak będą ginąć jak muchy w dalszych prowincjach. Podobnie z trickiem z chowaniem zbrojowni, do którego trzeba mieć w miarę stałą podaż teleportów, których zdobycie na niższych poziomach nie jest aż takie banalne.
Mam wrażenie, że zbyt mocno patrzysz z perspektywy graczy znajdujących się na końcowych etapach rozwoju miast.
Tymczasem jak popatrzę na mapę wokół swojego miasta, do dominują tacy, którzy nie weszli nawet w rasy gościnne.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A teraz takie pytanie, walczę w turnieju i napotykam sytuacje że moich 5 jednostek walczy z jedną - dwiema grupami przeciwnika, "cicha zmiana" iG? Wcześniej takie sytuacje były niemożliwe do napotkania walki liczyły 4+ jednostek przeciwnika...

Nie to że narzekam bo z jedną to się banalnie walczy (pomimo że ma ilość armii x4 mojej), ale nie podoba mi się że mamy aktualizacje które piszą o bzdetach a istotne zmiany są wprowadzane nocą po cichu...

 

DeletedUser174

Guest
A teraz takie pytanie, walczę w turnieju i napotykam sytuacje że moich 5 jednostek walczy z jedną - dwiema grupami przeciwnika, "cicha zmiana" iG? Wcześniej takie sytuacje były niemożliwe do napotkania walki liczyły 4+ jednostek przeciwnika...

Nie to że narzekam bo z jedną to się banalnie walczy (pomimo że ma ilość armii x4 mojej), ale nie podoba mi się że mamy aktualizacje które piszą o bzdetach a istotne zmiany są wprowadzane nocą po cichu...

taki kombinacje można często spotkać.Ta "cicha" aktu byla z jakieś rok z duzym plusem... może nawet bliżej dwóch. Szukać konkretnej aktu ze zmianą? Drago wtedy jeszcze była...a już jej rok jak nie ma
 

DeletedUser

Guest
serio to znaczy że od 50+ turniejów co da grubo ponad tysiące walk tego nie miałem...
no to możemy rozmawiać o "szczęściu" w grze

PS. Promocja na klucze w grze :) miło patrzeć że "oszczędzam ok 80PLN dziennie" :p
 

DeletedUser2264

Guest
Nie mam katalizatorów, turniej się kończy, od rana mam same zadania na mgły/zwiad ( 9szt). Mam dziwne wrażenie, że ktoś siedzi na moim profilu i wybiera mi najgorsze zadania. Jestem przekonana, że Tfurcy policzą które zadania najbardziej im się opłacały, ile kaski wpadło i ten system się nie zmieni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Nie mam katalizatorów, turniej się kończy, od rana mam same zadania na mgły/zwiad ( 9szt). Mam dziwne wrażenie, że ktoś siedzi na moim profilu i wybiera mi najgorsze zadania. Jestem przekonana, że Tfurcy policzą które zadania najbardziej im się opłacały, ile kaski wpadło i ten system się nie zmieni.
od wczoraj mam juz 16 zwiad/15mgiel/technologie. skonczyly mi sie przyspieszacze i katalizatory bo nie da sie inaczej
 

Ovocko

Rycerz
No paczcie, a ja mam jeszcze dwa badania gotowe do zakliknięcia (kwestia many, ale tę można mieć dzięki zaklęciom i opactwu), prowincje turniejowe czekają, więc... znowu mam zadanie na skrzynki w warsztatach. Mam te zadania codziennie, choć przez ostatni tydzień ich wcale nie było a w myśl deklaracji autorów zadania warsztatowe powinny się trafiać skrajnie rzadko.
 

DeletedUser2264

Guest
No paczcie, a ja mam jeszcze dwa badania gotowe do zakliknięcia (kwestia many, ale tę można mieć dzięki zaklęciom i opactwu), prowincje turniejowe czekają, więc... znowu mam zadanie na skrzynki w warsztatach. Mam te zadania codziennie, choć przez ostatni tydzień ich wcale nie było a w myśl deklaracji autorów zadania warsztatowe powinny się trafiać skrajnie rzadko.
deklaracje autorów, khym, nie będę pisać co o nich myślę dosłownie, bo mnie zbanują.
 

Koval92

Kapłan
U mnie z kolei po zdobyciu 18go artefaktu bardzo mocno nasiliła się ilość questów "zdobądź 11 reliktów", średnio co 2-3 quest, rzadko kiedy jest parę questów bez tego.

Quest na trunki miałem dwa razy w całym evencie, na proste narzędzia również. Nie ma mowy o tym, żeby była mniejsza szansa trafić skrzynki czy kosze zakupów niż to (miały być tylko szanse na długie produkcje z warsztatów zmniejszone). Tak, kosze i skrzynki są na pewno rzadziej, ale o 100% częściej niż trunki czy proste narzędzia.

Quest na 400 fragmentów zaklęć miałem tylko 4x, na 6 mgły wizji tylko 2x.

Powodzenia wszystkim w drugiej połowie eventu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
U mnie z kolei po zdobyciu 18go artefaktu bardzo mocno nasiliła się ilość questów "zdobądź 11 reliktów", średnio co 2-3 quest, rzadko kiedy jest parę questów bez tego.

Quest na trunki miałem dwa razy w całym evencie, na proste narzędzia również. Nie ma mowy o tym, żeby była mniejsza szansa trafić skrzynki czy kosze zakupów niż to (miały być tylko szanse na długie produkcje z warsztatów zmniejszone). Tak, kosze i skrzynki są na pewno rzadziej, ale o 100% częściej niż trunki czy proste narzędzia.

Quest na 400 fragmentów zaklęć miałem tylko 4x, na 6 mgły wizji tylko 2x.

ooo... no całe wieki cie nie było widać... jak to miło jest widzieć że na forum wszystko wraca do normy...

przesadzacie z tą losowościa. Generalnie idzie się z nia zaprzyjaźnić i jest bardzo przewidywalna
 

Koval92

Kapłan
ooo... no całe wieki cie nie było widać... jak to miło jest widzieć że na forum wszystko wraca do normy...

przesadzacie z tą losowościa. Generalnie idzie się z nia zaprzyjaźnić i jest bardzo przewidywalna

Ciebie też miło widzieć. Chciałem ci coś napisać odnośnie twojego statusu, ale nie mogę, bo mnie blokujesz.

Być może na czas trwania turniejów szansa na questy z reliktami jest większa, natomiast to tylko takie gdybanie.
Ważne, że już powiedzieli, że taki fail z 5x zwiadami pod rząd się nie powtórzy.
 

Koval92

Kapłan
fałsz


gdzie tak powiedzieli/napisali? kto? kiedy?

"As I explained before, for us as a company this is a new kind of system as well and we're still learning how to properly balance it. The new system so far shows some positive sides (which we hoped to achieve with it), for example keeping players enganged during the whole event instead of rushing through the questline within a week and have nothing to do anymore but the daily quests, and making it more rewarding for very active players to be able to get more evolution upgrades than less active players.

We also found out it has downsides as well in our current setup. One of these is that the "old" event strategy of building tons of level 1 buildings has way too big an impact in an endless quest system, so we had to adjust something there. I agree with you that the wording "abusing the system" was not in place there, so sorry for one of our team members phrasing it that way. It was a perfectly legit strategy of playing an event. It just had too big an impact in the new mechanics, so we had to make some changes. As you were able to see from the different tweaks with the "Workshops of your current advancement" and stuff, we're not quite there yet, but please allow us some time to find the sweet spot there :) Aside from the feedback, we'll also need to go through the data we're collecting from Live servers and such.

Another downside we found, was the repetition of similar quests. There needs to be more variation in event quests and this is also something we're looking into for future events. It's quite a complicated matter however when you connect it to balancing, so although it might sound as something very simple, it's not just a matter of throwing new quest conditions in. Therefore we weren't able to have this changed in time for this event, but it's certainly a hot topic we're looking into for future events.

All in all, we're still learning how to make these new mechanics work as well and your feedback for that is very helpful. If you have any more good suggestions (and with good suggestions I don't simply mean "get back to the old system", for there is a reason why we changed it ;) ) to make the events work better with the new quest system, please share them. Thank you all :)"


Marindor, Beta Elvenar Team

Kikimora nie da się do ciebie ani PW napisać ani odpowiedzieć na twoje statusy a ja nie będę tobie na prywatę odpowiadać w dyskusji o zodiaku bo to offtopic jest.
 

blazius1

Paladyn
No ale ja właśnie o tym piszę - większość tak sobie pomyśli/pomyłlało i będzie inwestować w brunatnego (łącznie ze mną). Tymczasem poza czysto psychologicznym efektem niekoniecznie jest to rozwiązanie efektywniejsze, a w każdym nie aż tak bardzo jak się powszechnie sądzi.
Dla "balansu gry" bardziej niebezpieczny jest feniks(...).
[/QUOTE]

Feniks nie ma większego wpływu na balans gry niż Miś, ponieważ nie jest odpowiedzialny z skokowy efekt ilościowy. Ten zapewnia Miś. Feniks tylko wspiera jakościowo wojsko i to wspiera jeszcze w dość rozsądnych granicach. Jak masz mało woja to i Feniks nie pomoże.

Natomiast już jeden efektywny Miś daje realną przewagę i swobodę w grze woskiem (zwłaszcza w turniejach!!!).
Efekt ilościowy pierwszego Misia spotęguje się (niestety), gdy ktoś dostawi drugiego. Bo wtedy praktycznie po tych samych kosztach mamy już ewidentną nadprodukcję wojska.
Dlatego ludzie szarpią żeby mieć co najmniej dwa Brunatne.

A jedynym limitem dla Misia są tu tylko przyspieszacze, ponieważ podczas połowy doby można ich zużyć mnóstwo,tj. do wyczepiania. Z resztą: efektywne wykorzystanie Misia nie wymaga aż takiego czasu - wystarczy do tego dosłownie kila minut używania przyspieszaczy w koszarach.

Moim zdaniem różnica w potencjale Misia i Ognistego jest taka, jak pomiędzy mnożeniem a potęgowaniem.
 

Koval92

Kapłan
Feniks nie ma większego wpływu na balans gry niż Miś, ponieważ nie jest odpowiedzialny z skokowy efekt ilościowy. Ten zapewnia Miś. Feniks tylko wspiera jakościowo wojsko i to wspiera jeszcze w dość rozsądnych granicach. Jak masz mało woja to i Feniks nie pomoże.

Natomiast już jeden efektywny Miś daje realną przewagę i swobodę w grze woskiem (zwłaszcza w turniejach!!!).
Efekt ilościowy pierwszego Misia spotęguje się (niestety), gdy ktoś dostawi drugiego. Bo wtedy praktycznie po tych samych kosztach mamy już ewidentną nadprodukcję wojska.
Dlatego ludzie szarpią żeby mieć co najmniej dwa Brunatne.

A jedynym limitem dla Misia są tu tylko przyspieszacze, ponieważ podczas połowy doby można ich zużyć mnóstwo,tj. do wyczepiania. Z resztą: efektywne wykorzystanie Misia nie wymaga aż takiego czasu - wystarczy do tego dosłownie kila minut używania przyspieszaczy w koszarach.

Moim zdaniem różnica w potencjale Misia i Ognistego jest taka, jak pomiędzy mnożeniem a potęgowaniem.

Ja bym dodał pandzie na 10 poziomie produkcję +1 zaklęcie renowacji, 15 na miesiąc wychodzi (1.5 schematu), była by wtedy atrakcyjniejsza dla wielu osób.
Z drugiej strony teraz to już się mleko rozlało, bo jak się zmieni coś, gdy już ludzie zdecydowali jakie miśki postawili, to będzie krzyk...

Niestety znów myśleli, że maksimum co najbardziej aktywni zrobią to 2 brunatne i znów się przeliczyli. Zamiast założyć blokadę po 2 zestawie...
 

DeletedUser

Guest
"As I explained before, for us as a company this is a new kind of system as well and we're still learning how to properly balance it. The new system so far shows some positive sides (which we hoped to achieve with it), for example keeping players enganged during the whole event instead of rushing through the questline within a week and have nothing to do anymore but the daily quests, and making it more rewarding for very active players to be able to get more evolution upgrades than less active players.

We also found out it has downsides as well in our current setup. One of these is that the "old" event strategy of building tons of level 1 buildings has way too big an impact in an endless quest system, so we had to adjust something there. I agree with you that the wording "abusing the system" was not in place there, so sorry for one of our team members phrasing it that way. It was a perfectly legit strategy of playing an event. It just had too big an impact in the new mechanics, so we had to make some changes. As you were able to see from the different tweaks with the "Workshops of your current advancement" and stuff, we're not quite there yet, but please allow us some time to find the sweet spot there :) Aside from the feedback, we'll also need to go through the data we're collecting from Live servers and such.

Another downside we found, was the repetition of similar quests. There needs to be more variation in event quests and this is also something we're looking into for future events. It's quite a complicated matter however when you connect it to balancing, so although it might sound as something very simple, it's not just a matter of throwing new quest conditions in. Therefore we weren't able to have this changed in time for this event, but it's certainly a hot topic we're looking into for future events.

All in all, we're still learning how to make these new mechanics work as well and your feedback for that is very helpful. If you have any more good suggestions (and with good suggestions I don't simply mean "get back to the old system", for there is a reason why we changed it ;) ) to make the events work better with the new quest system, please share them. Thank you all :)"


Marindor, Beta Elvenar Team

Kikimora nie da się do ciebie ani PW napisać ani odpowiedzieć na twoje statusy a ja nie będę tobie na prywatę odpowiadać w dyskusji o zodiaku bo to offtopic jest.


Nic się nie zmieniłeś, znowu wypisujesz swoje domysły jako prawdę objawioną, wskaż w cytowanym tekście:

Koval92 napisał:
Ważne, że już powiedzieli, że taki fail z 5x zwiadami pod rząd się nie powtórzy.

Na dodatek cytujesz z Bety, z którą już obecnie mamy rozjazd pomiędzy ewentami (np 188 kluczy a 80)

Jakby ktoś chciał oficjalnie i po polsku to co faktycznie wprowadzili (cytat z bety to jest pierwszy i wstępny potem nastąpiło ujawnienie detali np. obniżka o 30% pojawienia się zadań z warsztatów), to proszę daleko nie sięgać:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/jesienne-zodiaki.4216/
 

Koval92

Kapłan
Nic się nie zmieniłeś, znowu wypisujesz swoje domysły jako prawdę objawioną, wskaż w cytowanym tekście:



Na dodatek cytujesz z Bety, z którą już obecnie mamy rozjazd pomiędzy ewentami (np 188 kluczy a 80)

Jakby ktoś chciał oficjalnie i po polsku to co faktycznie wprowadzili (cytat z bety to jest pierwszy i wstępny potem nastąpiło ujawnienie detali np. obniżka o 30% pojawienia się zadań z warsztatów), to proszę daleko nie sięgać:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/jesienne-zodiaki.4216/

Przecież jest napisane, że zobaczyli, że problemem jest powtarzalność questów, potrzeba więcej zróżnicowania w questach i to jest coś, za co zabiorą się w przyszłych eventach. Dokładne tłumaczenie .

Jeżeli będzie "zróżnicowanie", to nie będzie 5 zwiadów pod rząd (co ja miałem u siebie), nie będzie takiej sytuacji. O tym, że nie zdążą tego wprowadzić w obecnym evencie, pisali już w postach wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
wczoraj i dzis glownie zadanie 9 konfliktow / 45 turniejowych
cała "losowość"
No ale masz turniej więc w czym problem? Ja w sobotę po turnieju miałem cykle 4-6x 11 reliktów. Zaczął się turniej to mam 2-5zwiadow, jeden 9 konfliktów znów 2-5 zwiadow, raz 11 reliktów i znowu zwiady. Czasami warsztaty 24h.
Rzygać mi się chce na ten event. Na ta pseudolosowsc na to ze w 2 dzień bezczelnie ukradli nam 6k kluczy. Na to jak steruja zadaniami jak to wszystko jest na kolanie zrobione. Zero przeprosin zero poczucia tego jak mocno spieprzyli. Tak jak nigdy nie myślałem żeby kończyć gre. Tak teraz coraz bardziej o tym mysle
 
Do góry