• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności

DeletedUser3983

Guest
Powinni dać za skończenie 3 piętra ekspacje a przynajmniej szansę jej zdobycia to by rozruszalo Iglicę ,albo coś równie cennego i porównywalnego do magicznych budynków wartych 1400 diamentów,dla przykładu schemat jest wart 300 diamentów to licząc średnio powinny być 4 schematy,lub adekwatnie 40 renowacji
 

mayder

Tancerz ostrzy
Powinni dać za skończenie 3 piętra ekspacje a przynajmniej szansę jej zdobycia to by rozruszalo Iglicę ,albo coś równie cennego i porównywalnego do magicznych budynków wartych 1400 diamentów,dla przykładu schemat jest wart 300 diamentów to licząc średnio powinny być 4 schematy,lub adekwatnie 40 renowacji

Już nie przesadzajmy z tymi nagrodami. Też uważam że mogą być inne i trochę lepsze, szczególnie z bossa z 3 piętra, ale za dużo też nie mogą dać. W sumie schematy byłyby najlepszym wyjściem bo nawet jak ktoś ma ulepszone wszystkie magiczne budynki to zawsze może je przerobić na królewska renowację.
 

DeletedUser174

Guest
a z tymi schematami to nie przesadzajcie... bo ich wartość w szybkim czasie spadłaby do poziomu portalówki. Nawet nie chcę myśleć o emocjach po dostaniu schematu za 3 bossa...
 

mayder

Tancerz ostrzy
a z tymi schematami to nie przesadzajcie... bo ich wartość w szybkim czasie spadłaby do poziomu portalówki. Nawet nie chcę myśleć o emocjach po dostaniu schematu za 3 bossa...

Biorąc pod uwagę jakie są szanse na niektóre nagrody i to że takiego bossa robi się raz na tydzień to te schematy nie są aż taką przesadą.
 

Midi67

Rozbójnik
Witam, @jarq chcę zapytać czy planowane są jakieś zmiany w iglicy np. wywalenie portalówek z Bossów, zmniejszenie ilości wypadających ze skrzynek fragmentów, zwiększenie szansy na skrzynkę fioletową, itd.

Jak widać temat już poruszany jest od bardzo dawna a jakoś chęci ze strony IG poprawy nie widać.

Wracam do tematu ponieważ dużo wody upłynęło w rzekach a Iglica jak skopana kiedyś tak jest nadal.

Nie ukrywam, że balans walk również jest chyba bardzo niedopracowany - mając wystawionego zbrojmistrza, drzewko dla magicznych, nakarmionego FO przegrywam walki na niskich poziomach Iglicy - czyli chyba jest coś nie tak.

Obecnie Iglica zniechęca gdy dochodzi się do 2 poziomu a nagrody są tak żenujące że ręce opadają. Zrobiłem dzisiaj 2 poziomy dostałem 4 skrzynki niebieskie i 1 złotą z które wypadły mi..... 2 czasoprzyspieszacze po 8 godzin :) no szok co za nagrody za wywalone wojo i surowce.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Mnie teleportacje pasują, portalówki też kiedyś pasowały, ale co za dużo to nie zdrowo! Jeszcze jakby to były 50% lub coś koło tego to mogą być ale nie 10%! Od tego są budynki eventowe!
szczególnie że ciekawie ostatnio układają drzewka badań gdzie nie zawsze zyski portalu dają się używać
 

Sorcha

Rycerz
szczególnie że ciekawie ostatnio układają drzewka badań gdzie nie zawsze zyski portalu dają się używać
Nie każdy jest w rozdziale gdzie zyski portalu nie dają się używać. Ile jest rozdziałów/epok w których tych zysków nie da się używać? W większości rozdziałów gdzie są rasy gościnne raczej da się używać! Pewnie, że bardziej uniwersalne są strumienie "młotków" ale każdemu nie dogodzisz.
 

DeletedUser3033

Guest
w iglicy jest zwykły algorytm losujący
czyli wypada najczęściej to co ma najwyższe prawdopodobieństwo trafienia
wystarczy by dodali sprawdzenie powtarzalności losowania
co częściowo przybliży samą losowość jednocześnie sprawi że nagrody będą wypadać z szerszej puli
 

Koval92

Kapłan
Nie każdy jest w rozdziale gdzie zyski portalu nie dają się używać. Ile jest rozdziałów/epok w których tych zysków nie da się używać? W większości rozdziałów gdzie są rasy gościnne raczej da się używać! Pewnie, że bardziej uniwersalne są strumienie "młotków" ale każdemu nie dogodzisz.

od krasnoludów do konstruktów sie da przeskoczyć bo całe konstrukty tak przeskoczyłem.
Od 15 się nie da bo są potrzebne te pół-produkty co ich zyski nie dają
Tak samo młotki od 15 rozdziału są srednio przydatne bo magiczne warsztaty dają takiego boosta, że 3 i jesteś ustawiony a 4 to wooh
Dlatego uważam, że nagrody powinny być zależne od rozdziału bo gra różni się i każdy powinien mieć jakiś pożytek, zamiast np zysków portalu powinny dla rozdziałów 15+ lecieć zyski żywych towarów albo coś takiego, to jest potrzebne masakrycznie w 15-16 rozdziale a nie zyski portalu
 

DeletedUser3033

Guest
to też da się zrobić nawet na kilka sposobów
inny algorytm dla rozdziału lub dla grupy np co 4
lub zmiana prawdopodobieństwa wraz z rozdziałem lub grupy
odmienną sprawą są same nagrody a są nie równomierne do wkładu pracy czy raczej kosztów poniesionych
choć to pewnie swojego rodzaju balans za feniksy i miśki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ludka

Wędrowiec
Hurra :((( dostałam trzy kolejne teleportacje z fioletowej skrzyni :((( już chyba wolałabym 50% portalówkę, czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (czyli od rozdziału).
A poza tym: precz z portalówkami z bosów (a przy okazji z fragmentami zaklęć z minibosów)
 

Proqrator

Rozbójnik
Dwa razy taki komunikat pojawił mi sie, kiedy odbierałem nagrodę ze skrzynki po wygranej walce/negocjacjach. Raz mini Boss i później z Żaby na drugim. Po kilku próbach nagrodę dało się odebrać ( ale nie były to diamenty). Ktoś miał coś takiego i wie czym to spowodowane?
I czy to możliwe że miały wypaść diamenty, a mnie oszukali i nie dostałem :)
Screenshot_2020-08-03-21-22-10-647_com.innogames.elvenar.jpg
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Dwa razy taki komunikat pojawił mi sie, kiedy odbierałem nagrodę ze skrzynki po wygranej walce/negocjacjach. Raz mini Boss i później z Żaby na drugim. Po kilku próbach nagrodę dało się odebrać ( ale nie były to diamenty). Ktoś miał coś takiego i wie czym to spowodowane?
I czy to możliwe że miały wypaść diamenty, a mnie oszukali i nie dostałem :)
View attachment 2526
Miałem dwa razy to samo. Raz mnie całkowicie wyrzuciło, nie wiem nawet co wygrałem. Drugi raz po wyjściu i wejściu do iglicy udało się zebrać - teleportację.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Podobnego komunikatu nie miałem jeszcze jednak bardzo często muszę robić relog w iglicy (przynajmniej 1 raz) zanim przejdę którekolwiek z pięter. Trochę to uciążliwe ponieważ na przejście całej iglicy wychodzi przynajmniej 3 x relog po jednym na piętro i to przeważnie kiedy jestem już na przedostatniej bramce przed walką z bosem. Gra zaczyna strasznie zamulać lub się po prostu zawiesza i bez relogu nic z tego.
 

BlossomValvi

Łucznik
Po zapowiedziach nowego turnieju, mam wrażenie że iglica od początku była planowana na dwa piętra, trzecie to dodatek dla ambitnych (no i symboliczne złoto dla bractwa)

Tym niemniej faktycznie irytuje jak po tylu walkach dostanie sie portalówkę 10%
 
Do góry