• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

astoN-

Rozbójnik
a exploit na zdobycie dwoch feniksow ognia usuneliscie czy nadal da sie tak zmanipulowac akademia zeby zrobic dwa fenie? bo jezeli zdobycie artow bedzie w marie latwe to z pewnoscia ludzie pokusza sie o usuniecie swojego feniksa i wyexploitowanie dwoch z akademii, znajac wasze rozgarniecie przypuszczam ze exploit nadal istnieje...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@astoN- możesz coś więcej napisać na temat tego błędu? wtedy będę mógł poszukać czy jest to już zgłoszone.
 

Koval92

Kapłan
@astoN- możesz coś więcej napisać na temat tego błędu? wtedy będę mógł poszukać czy jest to już zgłoszone.

Tego już się nie da zrobić teraz, bo jest tylko jeden slot na budynek z 5 slotów w akademii.
W pozostałych 4 slotach jak się nie zbierze budynku to nie wyskoczy inny budynek.

Wcześniej jak tak nie było i mogło wyskoczyć więcej budynków, to wystarczyło zrobić tak:

1. Nie mieć feniksa ognia
2. Stworzyć go w akademii ale nie wciskać "zbierz"
3. poczekać na reset budynków
4. Mógł wyskoczyć drugi ten sam w jednym z pozostałych 4 slotów.
Wtedy się klikało zbierz na tego pierwszego i mogło stworzyć drugiego takiego samego.

Wykryłem to na becie bo tam nie miałem (na live mam feniksa ognia od kwietnia 2019), zgłaszałem ale nikt sie nie interesował, także kto korzystał to ma 2 ogniste feniksy.

Tak jak mówiłem, teraz juz się nie da, bo budynek wyskakuje tylko w 1 z 5 miejsc w akademii, jak uszeregowaliście sloty wg kategorii.

Z tego co wiem to niektórzy wykorzystali tego buga na zagranicznych live serwerach, w Polsce nie wiadomo jak jest. Na becie pisali, że na angielskich serwerach rujnuje to turniej. Polecam przejrzeć kto ma 2 ogniste i jest oszustem, o ile taka osoba istnieje. Żeby zdobyć uczciwie 2 ogniste feniksy to musiał by być milionerem, bo kolejne 3 feniksy dostawało się w 2019 roku dopiero jak zdobyło się 3 poprzednie na max, a wtedy ciężko było w ogóle wbić jednego na 10 poziom podczas tego eventu (musiałby ktoś wydać kwotę rzędu kilku tysięcy zł).
 
Ostatnia edycja:
Na becie pisali, że na angielskich serwerach rujnuje to turniej
... udowadniajac w ten sposob, ze nie maja o turniejach zielonego pojecia, co wielu graczy na becie im wytknelo. Ot, to bylo takie zwykle narzekanie frustratow i zazdrosnikow. Nie musialbym daleko szukac przykladow, znamy to tez z naszego forum ;)

Drugi Feniks Ognia bylby fajny, ale w obecnych realiach (progresywny stopien trudnosci prowincji) bylby w turniejach niewiele wiecej warty,
niz 1 dodatkowy Oswiecony lekki strzelec i 1 dodatkowy Powielacz magow raz na 2 tygodnie. Czyli w praktyce bylby niewiele wiecej, niz ekwiwalentem jednego wzmocnienia ataku z akademii na tydzien, przynajmniej u zaawansowanych graczy. Czy jedno dodatkowe wzmocnienie ataku tygodniowo u danego gracza moze zrujnowac turnieje calemu serwerowi ?? No badzmy powazni... U poczatkujacych i srednio zaawansowanych drugi Feniks Ognia bylby wiecej warty, ale ci gracze raczej nikomu nie "zrujnuja" turnieju...
 

BlossomValvi

Łucznik
Prostując powyższe:
- nie milionerzy a dosyć zamożni (dla zachodu to zwykle kieszonkowe)
- przy rozsądnym używaniu waluty 10 poziom spokojnie był w zasięgu - starczyło popatrzeć na miasta graczy
- mi osobiscie zostały dwa dodatkowe artefakty plus dwa kolejne z PB? (Albo 4 z ewentu tu już nie pamietam czy wtedy w pb były artefakty)

Przynajmniej kilkoro graczy z zagranicy kupiło dwa ogniste, wiec to nieprawda ze każdy ognisty+ to szemrana impreza
 

Koval92

Kapłan
Z szacunku do moderacji i tego, że Jarq prosił o wyjaśnienie jaki jest problem, nie wystosuję do ciebie @chris07070707 i twoich cheerleaderek odpowiedzi ze stosownymi epitetami na wasze 50 raz powtarzane nazywanie mnie zazdrośnikiem i frustratem.
 

Tajniakos

Paladyn
Wcześniej jak tak nie było i mogło wyskoczyć więcej budynków, to wystarczyło zrobić tak:

1. Nie mieć feniksa ognia
2. Stworzyć go w akademii ale nie wciskać "zbierz"
3. poczekać na reset budynków
4. Mógł wyskoczyć drugi ten sam w jednym z pozostałych 4 slotów.
Wtedy się klikało zbierz na tego pierwszego i mogło stworzyć drugiego takiego samego.

Wykryłem to na becie bo tam nie miałem (na live mam feniksa ognia od kwietnia 2019), zgłaszałem ale nikt sie nie interesował, także kto korzystał to ma 2 ogniste feniksy.
@Koval92 teoretycznie dało by się to zrobić i teraz ;) wystarczyło by w pkt3 zamiast czekać na reset, resetować diamentami i czekać na ognistego :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Bardzo dziękuje za wyjaśnienie, ale proszę Was nie zaczynajcie znów się przegadywać, proszę trzymać się tematu.
 

DeletedUser3983

Guest
Mnie interesuje czy oprócz artefaktów do starych Feniksów przewidziana jest możliwość zdobycia lub zamiany innych artefaktów,bo będąc początkującym graczem w Akademii mamy do dyspozycji kilka budynków ewolucyjnych oprócz starych Feniksów wszystkie na 1lvl bez możliwości ewolucji,to po co one tam są?,aby pokazać zaczynającym że mogą je mieć ale że w tej postaci są praktycznie bezwartościowe? .To już lepiej żeby ich wcale nie było.
 

Charlene

Szef kuchni
Bardzo się cieszę, że w końcu pojawi się szansa na artefakty, ale zobaczymy ile będę miała szczęścia, żeby je zdobyć przez te 6 tygodni. Mam nadzieję, że będzie także szansa na zamianę artefaktów w evencie feniksowym i tym samym możliwość ewolucji na wysoki poziom.
 

Tehanu

Wędrowiec
Z szacunku do moderacji i tego, że Jarq prosił o wyjaśnienie jaki jest problem, nie wystosuję do ciebie @chris07070707 i twoich cheerleaderek odpowiedzi ze stosownymi epitetami na wasze 50 raz powtarzane nazywanie mnie zazdrośnikiem i frustratem.

Jesli do cheerleaderk chrisa zaliczasz równiez Tehanu, to masz już w niej wielką fankę :))) I jak tylko napiszesz coś mądrego będzie Ci kibicowała, a nawet w pomponiki sama zainwestuje :)) Jaki jest Twój ulubiony kolor ?
 

Elelkal

Rozbójnik
@Koval92 teoretycznie dało by się to zrobić i teraz ;) wystarczyło by w pkt3 zamiast czekać na reset, resetować diamentami i czekać na ognistego :)
Z tego, co pamiętam, to w czasie produkcji dany slot jest blokowany także po resecie, więc ten sposób już nie zadziała.

Mnie interesuje czy oprócz artefaktów do starych Feniksów przewidziana jest możliwość zdobycia lub zamiany innych artefaktów,bo będąc początkującym graczem w Akademii mamy do dyspozycji kilka budynków ewolucyjnych oprócz starych Feniksów wszystkie na 1lvl bez możliwości ewolucji,to po co one tam są?,aby pokazać zaczynającym że mogą je mieć ale że w tej postaci są praktycznie bezwartościowe? .To już lepiej żeby ich wcale nie było.
W Akademii nie ma żadnych ewolucyjnych poza feniksami (i chyba nadal platformą walentynkową), więc nowi gracze i tak ich nie widzą. Niedźwiedzie pewnie będą się pojawiać w evencie jesiennym wraz z artefaktami (albo dadzą artefakty do Iglicy i odblokują produkcję niedźwiedzi a Akademii). Może IG będzie dawać co kilka tygodni inne artefakty do pozostałych ewolucyjnych bo ciągle dają nowe a nic nie zdradzają co ze starymi. Ewentualnie te syrenki, stonehenge itp. potraktują jak inne unikalne budynki z eventów (zestaw zimowy itd.), tj. kto zdobył ten ma, a komu się nie udało, to może je obejrzeć w miastach starszych graczy
 

Koval92

Kapłan
Jesli do cheerleaderk chrisa zaliczasz równiez Tehanu, to masz już w niej wielką fankę :))) I jak tylko napiszesz coś mądrego będzie Ci kibicowała, a nawet w pomponiki sama zainwestuje :)) Jaki jest Twój ulubiony kolor ?

Widze Cię 1 raz na forum a jestem tu prawie 3 lata, także pozdrawiam

Wracając do tematu mam nadzieje, że tak jak na becie przedłużycie te 6 tygodni jeżeli będzie taka potrzeba.
Szkoda, że nic nie zrobiono z tym, że wszystko jest zależne od szansy a nie kto ile zrobi.
Ja dostałem na becie 3 artefakty feniksa w ciągu pięciu walk na 1 piętrze.
Skrzynki 5% szansy, 10% szansy, 10% szansy, każda artefakt. A inni narzekali, że całą iglicę zrobili i nic.

Mnie interesuje czy oprócz artefaktów do starych Feniksów przewidziana jest możliwość zdobycia lub zamiany innych artefaktów,bo będąc początkującym graczem w Akademii mamy do dyspozycji kilka budynków ewolucyjnych oprócz starych Feniksów wszystkie na 1lvl bez możliwości ewolucji,to po co one tam są?,aby pokazać zaczynającym że mogą je mieć ale że w tej postaci są praktycznie bezwartościowe? .To już lepiej żeby ich wcale nie było.

To już mogę Ci powiedzieć, że absolutnie przekreślili jakąkolwiek wymianę artefaktów.
Za to powiedzieli, że nie są już tak sceptyczni wobec uniwersalnego artefaktu i będą inne możliwości zdobycia artefaktów, ale chcieliby, żeby eventy pozostały tymi głównymi opcjami ich zdobywania.

Zobacz, że np Stonehenge nie było żadnej możliwości zdobycia drugiej podstawki ani artefaktów odkąd wyszło.
Chwilę było w tworzeniu w akademii dla newbie ale artefaktów do niego wcale nie było od maja 2019 + chyba tam jakiejś przygody.

Zaraz wyjdzie znowu nowy feniks, będzie znowu nowy artefakt, ciekawi mnie jak ogarną 3 różne artefakty do feniksów i ich udostępnianie w przyszłości...

by the way, iglica mi rzuciła na pożegnanie :p
e1d4f2411a964.png
 
Ostatnia edycja:

Tehanu

Wędrowiec
Jestem nowym graczem i oczywiście cieszy mnie mozliwość zdobycia artefaktów feniksów, ale, w mojej ocenie to jedynie feniks ognia jest wart zachodu. I super, ze my nowi będziemy mieli szansę na artefakty do tego feniksa. Ale co z miśkiem polarnym i brunatnym??? W mojej ocenie , to one przydałyby się nowym graczom dużo bardziej niż feniksy. Czy jest jakaś szansa na te miśki ?????
 

xEasyRiderx

Rycerz
Jestem nowym graczem i oczywiście cieszy mnie mozliwość zdobycia artefaktów feniksów, ale, w mojej ocenie to jedynie feniks ognia jest wart zachodu. I super, ze my nowi będziemy mieli szansę na artefakty do tego feniksa. Ale co z miśkiem polarnym i brunatnym??? W mojej ocenie , to one przydałyby się nowym graczom dużo bardziej niż feniksy. Czy jest jakaś szansa na te miśki ?????
Bez miśków można grać dlatego moim zdaniem feniks ognia jest cenniejszy i częściej wykorzystamy jego działania niż miśków :)
 

Koval92

Kapłan
Jestem nowym graczem i oczywiście cieszy mnie mozliwość zdobycia artefaktów feniksów, ale, w mojej ocenie to jedynie feniks ognia jest wart zachodu. I super, ze my nowi będziemy mieli szansę na artefakty do tego feniksa. Ale co z miśkiem polarnym i brunatnym??? W mojej ocenie , to one przydałyby się nowym graczom dużo bardziej niż feniksy. Czy jest jakaś szansa na te miśki ?????

Każdy budynek ma plusy i minusy zależy wszystko od twojego stylu gry, jeżeli ja gram bardziej ekonomicznie i nie jestem nastawiony na wyniki w turniejach rzędu 20-30 tysięcy pkt i 100 zbrojowni w mieście, to mi się przyda złoty czy niebieski feniks tak samo jak przydaje się ognisty.

Mam dwie pandy na 10 poziomie i to już są 2 darmowe odznaki dla bractwa co 2 dni i dla mnie 4 zaklęcia które normalnie kosztują relikty plus 32h czasu produkcji.

Jedyne czego nie do końca rozumiem, to tworzenie osobnego artefaktu dla nowych feniksów/miśków wiedząc, że już jest problem z nadmiarem tych artefaktów które do niczego nie służą w ekwipunku, ale pisali, że mają na to jakieś pomysły (w wywiadzie).
 
Ostatnia edycja:
Moze wrocmy do tematu nowych nagrod z Iglicy.

W ciagu 6 ostatnich tygodni, czyli przez caly czas trwania "akcji" na becie, wpadlo mi tam dokladnie 6 artefaktow feniksa.
Iglice za kazdym razem robilem do samego szczytu. Wydaje mi sie, ze nie mialem ani wielkiego szczescia, ani zbytniego pecha i te 6 artefaktow (czyli srednio 1 na Iglice) to normalna wartosc i ze srednio wlasnie mniej wiecej tylu mozna sie bedzie spodziewac przez te 6 tygodni, kiedy artefakty beda u nas dostepne w Iglicy. U poczatkujacych graczy oznaczaloby to Feniksa (najlepiej Feniksa Ognia) na 7 lvl, co byloby juz bardzo znaczacym wzmocnieniem.

Sa tylko 2 haczyki.

Jeden gracz zdobedzie przez te 6 tygodni moze nawet 10 artefaktow, a inny 1 albo 2... W skrajnym przypadku zadnego. Nie wiem, czy losowosc w zdobywaniu artefaktow to najlepszy pomysl w przypadku czegos, na co niektorzy czekaja juz prawie rok. Po uplywie tych 6 tygodni mozemy miec calkiem sporo sfrustrowanych graczy.

Druga haczyk polega na tym, ze gracze, ktorym zalezy na artefaktach, przez te 6 tygodni powinni robic Iglice do samego szczytu, czyli 3 poziomy. Nawet, jesli w normalnym rytmie gry przekracza to jeszcze ich mozliwosci. Najbardziej artefaktow (szczegolnie do Feniksa Ognia) potrzebuja poczatkujacy, a niestety to wlasnie im najtrudniej tez jest wdrapac sie na sam szczyt Iglicy... to troche jak kwadratura kola ;) Mysle, ze w takim przypadku warto schowac na chwile dume do kieszeni i po prostu poprosic w bractwie o pomoc, by starczylo surowcow na negocjacje w calej Iglicy. O mlotki i zloto na negocjacje trzeba oczywiscie zadbac samemu. W skrajnych przypadkach moze warto wrecz odpuscic na ten czas turnieje, badania i rozbudowy i skupic sie tylko na Iglicy, jesli ktos spodziewa sie, ze nie da sobie rady ze wszystkim.

Kilku poczatkujacych graczy pytalo mnie juz o rade w zwiazku ze zmianami w Iglicy, wiec pozwole sobie zamiescic tutaj kilka wskazowek wlasnie dla tej grupy poczatkujacych graczy, ktorzy nie maja jeszcze w pelni wyewoluowanego Feniksa.

- najlepszym wyborem bedzie Feniks Ognia. W tej kwestii warto zaufac "starszym" graczom, nawet, jesli ktorys z pozostalych 2 Feniksow wyda sie kuszacy na dana chwile. Znam cale mnostwo przypadkow, gdzie rok i 2 lata temu nowi gracze decydowali sie na innego Feniksa, a potem bardzo tego zalowali. To gra strategiczna, w ktorej warto planowac na dluzsza mete, a Feniks Ognia jest istotnym i waznym elementem, szczegolnie na pozniejszych etapach gry.

- jesli ktos nie ma jeszcze Feniksa Ognia w miescie czy w inwentarzu, powinien jak najczesciej zagladac do Akademii Magii. Przez 6 tygodni beda sie tam pojawiac receptury na budynki Feniksow.

- przez 6 tygodni powinno sie robic wszystkie pietra w Iglicy w celu zmaksymalizowania szans na jak najwieksza liczbe artefaktow. I to niezaleznie od kosztow :) Nawet, jesli bedzie to oznaczac jakies poswiecenia, np. chwilowe zaniedbanie turniejow czy rozbudowy miasta. W dluzszej perspektywie naprawde warto.

- jesli ktos nie jest w stanie zrobic Iglicy wojskiem, powinien sie jak najlepiej przygotowac na negocjacje, np. gromadzac przed startem Iglicy zapas narzedzi, zlota i surowcow. Jak juz wspomnialem wyzej, jesli brakuje surowcow, to warto poprosic o pomoc ludzi w bractwie lub znajomych.


I to w sumie na tyle :) Jesli o czyms zapomnialem, na pewno dopisza to inni forumowicze.
 
Do góry