• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

R Y C E K

Wędrowiec
Jeszcze nie ,a w ogóle będą ?
Zmiana maila nie pomogła wcześniej w dostawaniu gratyfikacji, więc nie jestem w tym temacie wiarygodny.
 

Koval92

Kapłan
Przed "balansem" jaki dokonał się tydzień temu, Ashen dawał 84k many i 4 PW i miał coś ponad 7k pop i jeszcze więcej kultury.
Była by okazja mieć silny budynek na manę dla osób które go nie miały a nie grały w 2019 żeby zdobyć zestaw tawerny.
Ucięli mu manę do coś koło 25k, dali odrobinę T5 (żywego T2) i 2 PW zostawili, pop ucięli do ok 4k itd.

Rzeczywiście główne nagrody są za słabe.
Szkoda artysty projektującego.


Edit : Dokładnie mana 14 000 x 1.6 (22400)
Sentient Boosted +0 Tier2 2700 x 1.6
2 PW co 24h
Population 2600 x 1.6
Culture 3100 x 1.6

Dalej uważam to za lepsze niż Coldfire i dalej planuję postawić bo przyda się przy eventach a wizualnie każdy inny feniks przy nim się chowa


Całkiem ładny, tylko myślałam, że będzie ciemniejszy :p efekt karmienia mu skopali, więc ciekawe czy sam z siebie da coś godnego postawienia.

Tam jest nieścisłość już na poziomie języka angielskiego, w oryginale jest nazwany Ashen (popielaty, tak zostało to poprawnie przeniesione do polskiej wersji), ale w opisie jest już mowa o "białych feniksach, które tracą swój kolor w miarę upływu lat a ten musi mieć chyba eony". Popielaty jest bardzo blisko białego co można zobaczyć w google grafika, ale ten Feniks normalnie bije bielą po oczach ze złotymi akcentami na głowie i ogonie.
Same budynki są przepiękne i gdybyśmy mieli więcej miejsca to na pewno więcej osób by je stawiało, tak niestety dużo osób musi wybierać.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Przed "balansem" jaki dokonał się tydzień temu, Ashen dawał 84k many i 4 PW i miał coś ponad 7k pop i jeszcze więcej kultury.
Była by okazja mieć silny budynek na manę dla osób które go nie miały a nie grały w 2019 żeby zdobyć zestaw tawerny.
Ucięli mu manę do coś koło 25k, dali odrobinę T5 (żywego T2) i 2 PW zostawili, pop ucięli do ok 4k itd.

Rzeczywiście główne nagrody są za słabe.
Szkoda artysty projektującego.


Edit : Dokładnie mana 14 000 x 1.6 (22400)
Sentient Boosted +0 Tier2 2700 x 1.6
2 PW co 24h
Population 2600 x 1.6
Culture 3100 x 1.6

Dalej uważam to za lepsze niż Coldfire i dalej planuję postawić bo przyda się przy eventach a wizualnie każdy inny feniks przy nim się chowa




Tam jest nieścisłość już na poziomie języka angielskiego, w oryginale jest nazwany Ashen (popielaty, tak zostało to poprawnie przeniesione do polskiej wersji), ale w opisie jest już mowa o "białych feniksach, które tracą swój kolor w miarę upływu lat a ten musi mieć chyba eony". Popielaty jest bardzo blisko białego co można zobaczyć w google grafika, ale ten Feniks normalnie bije bielą po oczach ze złotymi akcentami na głowie i ogonie.
Same budynki są przepiękne i gdybyśmy mieli więcej miejsca to na pewno więcej osób by je stawiało, tak niestety dużo osób musi wybierać.
Mam wielką nadzieję, że dadzą ofertę na Tawernę , skoro pojawiły się budynki z poprzednich karnawałowych eventów. Byłoby miło ;) no ale wiadomo jak jest. Po nazwie zakładałam, że to będzie jakieś szare/czarne ptaszysko a jak zobaczyłam grafikę, to pomyślałam: czemu on jest biały?! Nie mniej jest ładny, taki ozdobny gołąb (dumałam jakiego ptaka mi przypomina i kolega z bractwa mnie oświecił :D ). Hmm dla samego PW można postawić, choć może coś mu dodadzą. Jakby ten efekt karmienia był mocniejszy to ok, ale to wychodzą takie grosze, że szkoda tej karmy :/
 

skrybik

Rozbójnik
Przepraszam, ale przerwę na chwilę waszą dyskusję. Czy według was nowe sanki są w stanie zastąpić drzewko?
Mam drzewko na 9 stadium, i zastanawiam się, czy się bić o ewolucyjny, wywalić drzewko i tam wstawić sanki czy nie.
 

Charlene

Szef kuchni
Drzewo majowe patrząc na wszystkie epoki daje kasę i młotki, 3 PW oraz:
3-4 surowiec T1+1(672)
5-6 surowiec T2+1(1328)
7-8 surowiec T3+1(1984)
9-11 mana(8418)
12-17 żywy towar T1+1
Sanki dają zawsze monety, 3 AW oraz przez epoki:
3-4 surowiec T1 oraz T1+1(1088)
5-6 surowiec T1+ surowiec T2+1(1920)
7-8 surowiec T1+ surowiec T3+1(2880)
9-10 surowiec T1+ mana(6080)
11-17 -surowiec T1+ ziarna

Jakbym musiała wybierać 1 budynek to bym wybrała Sanie, bo dają zdecydowanie więcej surowca, patrząc nawet przez dalsze epoki to o manę jest łatwiej jak o ziarna, więc Sanie wypadają lepiej. Poczekałabym na opinie innych graczy, może ktoś ma inne argumenty.
 

Ovocko

Rycerz
Ja bym nie porównywał tych dwóch budynków, bo poza złotem dają zupełnie inne towary (nawet PW, jeden daje AW do wykorzystania jedynie w cudach, a drugi PW, które można użyć również do badań)

Jeśli już bym myślał o zastępowaniu, to drzewko bym raczej zostawił a saniami zastąpił kupca festiwalowego. Niby dają trochę mniej ziarna niż kupiec, ale dają też inne rzeczy, których w kupcu z kolei nie ma.
Trochę zależy od konfiguracji miasta, mnie się drzewko przydaje, bo z kilkoma innymi budynkami pozwoliło na całkowite wywalenie manufaktur żywych pierwszego typu. Z kolei kupców festiwalowych mam w mieście kilku, więc zastąpienie jednego nieco większymi saniami jest dosyć proste. U kogo innego może się to jednak nie sprawdzić :)
 

Charlene

Szef kuchni
Ja bym nie porównywał tych dwóch budynków, bo poza złotem dają zupełnie inne towary (nawet PW, jeden daje AW do wykorzystania jedynie w cudach, a drugi PW, które można użyć również do badań)

Jeśli już bym myślał o zastępowaniu, to drzewko bym raczej zostawił a saniami zastąpił kupca festiwalowego. Niby dają trochę mniej ziarna niż kupiec, ale dają też inne rzeczy, których w kupcu z kolei nie ma.
Trochę zależy od konfiguracji miasta, mnie się drzewko przydaje, bo z kilkoma innymi budynkami pozwoliło na całkowite wywalenie manufaktur żywych pierwszego typu. Z kolei kupców festiwalowych mam w mieście kilku, więc zastąpienie jednego nieco większymi saniami jest dosyć proste. U kogo innego może się to jednak nie sprawdzić :)
Gdzie Ty masz zupełnie inne towary? Dają przez większość epok praktycznie takie same towary, jedyna różnica jest taka, że Sanie dają dodatkowo T1 a tak to dodatkowy surowiec jest z tej samej kategorii i nawet je wypisałam. Poza tym Skrybik jest w 5 rozdziale a tutaj kupiec daje młotki, więc rada, żeby zastąpić kupca Saniami jest bezsensowna, ponieważ Sanie nie dają młotków, więc co to za zastępstwo?
 

skrybik

Rozbójnik
Tak e zasadzie, to kupca nawet nie stawiałam, kiedyś pewnie postawię, ale do tego czasu, to ho ho...
Ale i tak dziękuję za wszystkie rady :)
 

Ovocko

Rycerz
@Charlene , nie nudź.

Nawet we wczesnych epokach pokrywa się raptem połowa towarów w tych budynkach (zaznaczyłem już, że PW i AW to nie jest dla mnie dokładnie to samo)
Napisałem to z perspektywy późniejszych epok, bo nawet jeśli ktoś jeszcze do nich nie dotarł, to prędzej czy później zapewne osiągnie ten etap.
A z budynkami ewolucyjnymi jest tak, że zazwyczaj raz postawione bardziej opłaca się rozwijać renowacjami, niż usuwać i zastępować innymi.

Nie ma obowiązku korzystania, ani nawet czytania tego co piszę, mam nadzieję, że rozumiesz sugestię... ;)
 

MDS Krakow

Zwiadowca
Dobra pytanie :)

Czy coś wiadomo co będzie za trzy tygodnie gdy teoretycznie w Iglicy nie będzie już artefaktow? :)

Kiedyś czytałem, że miało to być tylko na sześć tygodni wiec zostały tylko trzy :)

Coś na becie się dzieje albo na innych forach ?
 

Koval92

Kapłan
Dobra pytanie :)

Czy coś wiadomo co będzie za trzy tygodnie gdy teoretycznie w Iglicy nie będzie już artefaktow? :)

Kiedyś czytałem, że miało to być tylko na sześć tygodni wiec zostały tylko trzy :)

Coś na becie się dzieje albo na innych forach ?

Mam nadzieję, że przedłużą bo jest bardzo niesprawiedliwe, natomiast wątpię.
Na becie wróciły normalnie zestawy bibliotek.
Nusion chyba wstawiała z niemieckiego forum jakąś wypowiedź, że na live może wejść co innego zamiast bibliotek, ale nie ma nawet śladu w plikach ani bety ani live czegokolwiek, zestawu, budynku ewolucyjnego, nic.
 
Ostatnia edycja:

MDS Krakow

Zwiadowca
No ok, zgadzam się, że tryb losowości w iglicy jesli chodzi o artefakty nie jest do końca sprawiedliwy i o tym już dyskutowaliśmy więc nie poruszajmy po raz kolejny tego tematu, bo znowu będą się ludzie kłócić :)
Zmierzam do tego, że słyszałem iż podczas eventu wielkanocnego będzie ponownie możliwośc zmiany nowych artefaktów na stare wiec będzie ponownie możliwość zdobycia starych artefkatow i ewolucji Feniksa ognia :) Idąc tym tropem myślałem, że jednak IG po sześciu tygodniach zmieni te artefakty z iglicy :)

No nic czekamy :)
 

djmags14

Rozbójnik

Koval92

Kapłan
Wie ktoś (np. z bety) jakie są dalsze nagrody w dniach 15+. Szukam budynku z samą kulturą dla 17 rozdziału. Interesuje mnie wszystko z wydajnością powyżej 1625/kratkę (bo tyle ma kodeks lawy z 16 rozdziału). Z dni 1-14 najlepiej wygląda budynek z 7 dnia, bo ma 1750/kratkę i jest 3-razy większy. Ale zbytnio nie powala :confused:

Kodeks lawy to jest siódmy (pomijając mroczny drogowskaz o rozmiarze 1x1 to szósty) najlepszy eventowy budynek pod kulturę w grze.
15 dnia będzie Sun Loop który ma taką samą moc jak platforma niziołków. Pod kult nic więcej porównywalnego.

Najlepsza w grze pod kulturę z eventowych jest "wielka aukcja" z majowych eventów, której rok temu nie dali.
 
Status
Zamknięty.
Do góry