• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum

Charlene

Szef kuchni
moje bractwo na S1 też gra o wysokie miejsce, lecz mimo to nie lamentujemy.
Po prostu zaufaliśmy informacją z forum i byliśmy gotowi do startu PB w czwartek
i tutaj powstaje pytanie czy bractwo @BlossomValvi na S2 zrobiło to samo, czy czekało na ogłoszenie
No i tu jest problem, ponieważ my gracze wyciągnęliśmy tę informację i wiadomo, że jak ktoś gra przygodowo, to wchodzi na forum i wie o tym. Jednak wyobraź sobie sytuację, że nie mamy bety ani żadnych innych źródeł informacji i jesteś w sytuacji jaką my dostaliśmy, czyli masz jakieś 16h do startu zamiast 48h. Nadal byłbyś taki spokojny? Nie wydaje mi się :)
Jasne - ktoś kto przekazuje info jest zawsze winien
Co do pomyłki w wpisie , to rozumiem , ale jarq ma swoje wytyczne a jak ktoś uważa , że nie robi swego , to zawsze możecie się z nim zamienić wtedy ja sam będę jeździł po takim , jak Wy po nim niezależnie kto jest winien
W pracy też wykonujesz tylko kilka swoich obowiązków? :) Jarq ma takie same wytyczne jak każdy inny CM i skoro inni potrafią i mogą udzielać informacji, to tym bardziej mamy prawo się czepiać. Możemy mieć tylko nadzieję, że faktycznie taka sytuacja nie będzie miała miejsca w przyszłości.
 

Deleted User - 198835

Guest
W regulaminie jest , że konto , na które nikt nie wchodzi przez 6 miesięcy zostaje skasowane - jest to określone jasno i wyraźnie , a istnieją konta , na których od ponad pięciu lat nic się nie dzieje , albo wręcz stoi budynek w rozbudowie przez 2 lata - czemu do tego się nie przysysasz ?
Takie konta też przeszkadzają
Gra z założenia jest dla tych co chcą rozwijać miasto a wydarzenia mają w tym graczowi pomóc - dla tych co chcą sobie powalczyć jest gra o nazwie Plemiona , albo jakaś inna strategiczna , lub strzelanka - do wyboru do koloru nawet od tego samego wydawcy i też na przeglądarce
A jak chcesz mimo wszystko powalczyć ze swoim bractwem , to zaglądaj na forum i czytaj co piszą inni gracze , bo podpowiadają o wydarzeniach z wyprzedzeniem większym , niż pojawianie się trąbek gdziekolwiek - inni sobie potrafią radzić i każdy ma takie same szanse
A teraz po wszystkim to po prostu chcecie sobie pokrzyczeć na kogoś za swoją nieudolność - sorki za ostre słowa , ale bijecie pianę aż do przesady
 

Charlene

Szef kuchni
W regulaminie jest , że konto , na które nikt nie wchodzi przez 6 miesięcy zostaje skasowane - jest to określone jasno i wyraźnie , a istnieją konta , na których od ponad pięciu lat nic się nie dzieje , albo wręcz stoi budynek w rozbudowie przez 2 lata - czemu do tego się nie przysysasz ?
Takie konta też przeszkadzają
Gra z założenia jest dla tych co chcą rozwijać miasto a wydarzenia mają w tym graczowi pomóc - dla tych co chcą sobie powalczyć jest gra o nazwie Plemiona , albo jakaś inna strategiczna , lub strzelanka - do wyboru do koloru nawet od tego samego wydawcy i też na przeglądarce
A jak chcesz mimo wszystko powalczyć ze swoim bractwem , to zaglądaj na forum i czytaj co piszą inni gracze , bo podpowiadają o wydarzeniach z wyprzedzeniem większym , niż pojawianie się trąbek gdziekolwiek - inni sobie potrafią radzić i każdy ma takie same szanse
A teraz po wszystkim to po prostu chcecie sobie pokrzyczeć na kogoś za swoją nieudolność - sorki za ostre słowa , ale bijecie pianę aż do przesady
Jakbyś nie zauważył to m.in JA informuje o wydarzeniach jak już jest ona w plikach :D to Elvenar, więc po co piszesz o innych tytułach? Nie przysysam się, ponieważ to nie ten wątek :) Bijemy pianę, bo to jest wielka rzecz i wpływająca na wynik gry. Nie grasz wyczynowo w PB to nie zrozumiesz.
 

kikimora

Rozbójnik
Kto chce popcorn? Chyba duża porcje trza nastawić :D

I przy okazji oficjalnie informuje że konto @Charlene nie jest moim multi :p

@Charlene dla sprostowania to akurat teraz bijecie pianę dla fani. Jest już po fakcie i co się stało to się nie odstanie. Szefu po pierwsze przeprosił że zawalił (szacun z mojej strony) i obiecał że w przyszłości postapi inaczej. Czego oczekujecie? Gwiazdki z nieba?
 

Deleted User - 198835

Guest
No i dalej wielkie halo o jedno a o martwe konta to ani mru mru
Ktoś raz zrobił błąd w jednym i obiecał , że się to nie powtórzy , więc zamiast poczekać , czy dotrzyma słowa , to znajdą się tacy , co będą się pastwić
Charlene jak chcesz powalczyć , to przenieś się na grę o nazwie Plemiona a jak chcesz się tutaj wykazać , to zgłoś się na moderatora i przy okazji zrób coś z tymi martwymi kontami , które zalegają na mapach wszystkich trzech polskich serwerów
Jeszcze jedno Charlene - gra Elvenar jest grą budowlaną , a nie o walce w PB więc strategia budowlana jest najważniejsza a Ty czytasz bez zrozumienia i wklejasz cudze posty , żeby je skomentować nie na temat - proponuję przeczytać jeszcze raz cytowaną wypowiedź , ale tym razem ze zrozumieniem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Charlene

Szef kuchni
@kikimora i @chris07070707 akurat Wy się nie powinniście udzielać, ponieważ jedno z Was nienawidzi PB i podkreśla to na każdym kroku a drugiemu to totalnie obojętne :] więc dla Was nie ma problemu, ale jakby coś dotyczyło turniejów to byście też zrobili aferę.
Nie padło żadne konkretne zapewnienie, odpowiedź naszego CM jest bardzo pokrętna a wręcz dla mnie śmieszna.
@Andrzej M Elvenar ma wpisane także grę strategiczną i walka w turniejach oraz PB jest jej częścią, która zresztą umożliwia lepszy rozwój miasta. Człowieku nie rozróżniasz forum od supportu :D jak Ci przeszkadzają konta to je zgłoś do supportu, a już na pewno moderator forum się tym nie zajmuje. Rozmowa z Tobą jest bez sensu i na tym kończę.
 

kikimora

Rozbójnik
Nie padło żadne konkretne zapewnienie, odpowiedź naszego CM jest bardzo pokrętna a wręcz dla mnie śmieszna.

Nieprawda. Padło i to bardzo konkretne zapewnienie
Tak jak już powiedziałem będę ogłaszał to jak tylko dostane na to zgodę, nie mogę zrobić tego wcześniej.

A wyjaśnienie było też bardzo konkretne i nie było w nim grama smiesznosci. Chłop posypal glowe popiołem, a Ty czego jeszcze oczekujesz? Jak dla mnie zrobił bardzo dużo (dużo więcej niż wszyscy jego poprzednicy razem wzieci)
 
@kikimora i @chris07070707 akurat Wy się nie powinniście udzielać, ponieważ jedno z Was nienawidzi PB
Korekta: oboje nie cierpimy PB :) Tyle ze to nie ma nic do rzeczy.
więc dla Was nie ma problemu
Uscislijmy:
Problem rzeczywiscie byl (brak powiadomienia).
Obecnie problemu juz nie ma (wyjasnienie, ze chodzilo o zwykly blad ludzki i zapewnienie, ze nie bedzie jego powtorki)
ale jakby coś dotyczyło turniejów to byście też zrobili aferę.
Wiele zmian w przeszlosci dotyczylo turniejow i nie zawsze byly to zmiany, ktore pochwalalismy, ale nie przpypominam sobie, bym robil z tego afere.
Bijemy pianę, bo to jest wielka rzecz i wpływająca na wynik gry
Nieprawda. Polecam ten fragment mojego postu:
Przygodowe bractwa nie maja tak naprawde zadnego problemu ze spoznionymi powiadomieniami. Same dbaja o to, by odpowiednio wczesnie zasiegnac informacji, niezaleznie od powiadomien na trabce czy ich braku. Takze przygodowe bractwa moga sie co najwyzej oburzac na sam fakt braku powiadomienia (i slusznie), ale nie ma to wplywu na ich przygotowania czy wyniki.

Wlasciwie to cale moje 2 ostatnie posty tutaj mozna by strescic trzema slowami: dajcie ludziom zyc :)
Z mojej strony to koniec tematu, zupelnie niepotrzebnie sie wtracilem i nie chce uczestniczyc w dalszej dyskusji o... niczym.
 

Deleted User - 198835

Guest
Dla Charlene ważne jest tylko bicie piany i żadne argumenty nie zmienią zdania tej osoby , bo po prostu czytając nie rozumie sensu wypowiedzi innych ludzi jak tylko nie zgadzają się z tym co twierdzi
Przytaczanie jakichkolwiek argumentów w inną stronę skutkuje tylko jeszcze większymi złośliwościami od tej osoby a w żeczywistości nie wie nawet co czyta
Jak ktoś wie jakim językiem posługuje się Charlene to jak może to niech podsunie lepszego tłumacza z języka Polskiego , bo ten , z którego kożysta tak zniekształca wypowiedzi , że człowiek nie rozumie co piszemy
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Ja się podpisuję pod ostatnią wypowiedzią @chris07070707 . Atakowanie siebie na wzajem nic nie pomoże, a poskutkuje zamknięciem tematu na 7 dni.
W temacie dyskusji powiem tylko tak: jeśli dostaniemy zielone światło na podanie do wiadomości publicznej, że jakieś wydarzenie zacznie się za 5 dni, to tak będzie podane, jeśli będzie termin 2 dni, to tak będzie. Podsunę tylko taką myśl: skoro Jarq się pomylił, to może Czesi też, tylko w drugą stronę? Postaramy się dawać oficjalne info jak najwcześniej się da, bo rozumiemy, że to dla Was ważne.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ojojoj ale się porobiło, wiec po kolei:

1. Proszę o wzajemny szacunek, gwarantuje ze nie cierpię turnieju conajmniej jak @kikimora PB ale nie pisze o nim „tfujnier”

2. Czy ktoś w ogóle przeczytał ze zrozumieniem mój pierwszy post?
Prośba była jasna o dodanie notki w dziale ogłoszenie przed PB - nie wczesniej tylko obok trąbki!

Odpowiedź @jarq jest znana i jak dla mnie wymijająca, bo to nie ja prosiłem o wcześniejsze powiadomienia

Odpowiedz powinna być krótka tak dodam, nie nie dodam i tyle

Jest to w gestii CM bo mamy casus Czechów i CMa Tuulikki:
Pb u Czechów wtorek 7:34

Nie mam nic do @jarq i nie wymagam posypywania się popiołem itd. Prosta sprawa cały system zależy od jednego człowieka i JEDNEGO kliku - stad propozycja zdublowania tego kliku nie człowieka, gdzie wysiłek znikomy (krótki post który i tak trzeba wrzucać do trąbki) a to gwarantuje ze jak trąbka zawiedzie to na polskim forum znajdę potwierdzenie watpliwosci

3. W oczekiwaniu na odpowiedz wywiązała się dyskusja i tu pojawiło się moje pytanie (bez odpowiedzi)

- jaki był planowany czas dla polskich serwerów na to ogłoszenie?

Wiemy ze 2 rano i raczej nie w poniedziałek ;) @kikimora sama wklejała dowód ze @jarq był w środę rano w grze (zamiast tego postu wolałbym właśnie info w dziale ogłoszeń)

Jest to o tyle interesujące, ze jak na ten globalny ewent:
- fakt pierwszy Niemcy otrzymali trąbkę przed 19 w poniedziałek (o 19 pojawił się post ze screenem)
- fakt drugi Czesi najpóźniej o 7:30 we wtorek
- fakt trzeci Polacy 2 rano kiedy?

Fajne takie nierówne traktowanie graczy?Nie wnikam w powody, to wewnętrzna sprawa firmy. Tylko po co jak wspomniałem mamy już wbudowany zegar ewentowy, czyli iG ma narzędzia do normalnej kontroli ale z jakiś względów nie uzywa
I to raczej sygnał by CMowie wspólnym frontem coś zaproponowali centrali

4. Co do kosztów dla mnie są spore, chodziło o kolejne 30 teleportow (w sumie ponad 70 i to nie sa ilości które mogę strzelać co PB) i wstrzymanie produkcji wojska na kilka dni. W efekcie właśnie polowe przebudowy wstrzymałem do 24h przed i zaryzykowałem

tak zaryzykowałem, bo znamy casus serwera international, ktoremu jako jedynemu wprowadzili zmiany w innym terminie niż reszcie (nowy turniej) tak samo już w przeszłości PB było anulowane jak wchodziła grubsza zmiana a przypominam w tym samym tygodniu zmienili turniej…

A to tylko ja, jako arcy bractwa tez biorę na siebie odpowiedzialność za odpalenie na pełen gwizdek przygotowań. Można to porównać tylko jakby turnieje tez były ogłaszane postawilibyscie wzmocnienia i do ostatniego dnia nie byłoby informacji o starcie - i po co te nerwy?

Edit:
@Urdur tak i stad było to nerwowe wyczekiwanie - serio sprawdzałem wszystkie fora co kilka minut czy nie pojawi się notka cofająca poprzednia i ze to my mamy racje ;)

Czyli Czesi, Niemcy i Amerykanie się pomylili? :)
 
Ostatnia edycja:

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
To moja luźna myśl, a nie fakt z tą pomyłką :) Tak... już mi parę razy powiedziano, że za dużo myślę :oops: Jeśli się nie mylę to informacje zawsze były 2 dni przed wydarzeniem. I raczej na wszystkich serwerach tak samo... Dlaczego teraz taka rozbieżność? Tego pewnie nigdy się do końca nie dowiemy, czy tylko u nas poszło coś nie tak, czy gdzieś indziej też. Jedyne co można zrobić, to zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.
 
1. Proszę o wzajemny szacunek, gwarantuje ze nie cierpię turnieju conajmniej jak @kikimora PB ale nie pisze o nim „tfujnier”
Eee tam :)
Niektorzy pisza "rzygody", inni moga sobie pisac "tfurniej" i komu to przeszkadza ? Dla mnie to po prostu dosc zabawny sposob wyrazania swojego stosunku do danego elementu gry i chyba kazdy wie, ze to wlasnie raczej zartobliwe i humorystyczne okreslenia. Co to ma wspolnego z wzajemnym szacunkiem ?
A wlasnie, nie zdarzalo Ci sie okreslac tworcow mianem tforcy ? ;) Nie czepiam sie, bo moze to i niezbyt ladne, ale tez calkowicie nieszkodliwe, tak jak i powyzsze przyklady :)
 

BlossomValvi

Łucznik
I stad moje propozycje (tj notka na forum a najlepiej wykorzystanie wbudowanego zegara) w efekcie czuje się zignorowany po odpowiedz bardziej dotyczyła propozycji chrisa o wcześniejszym powiadomieniu

Na marginesie to co robimy na s2 to po prostu taka pra premiera by pare rzeczy przetestować. Natomiast prawdziwa walka jest na S3 z rekordem

@chris07070707 pijesz do tego:
Tforca ?

bo tylko raz użyłem tego określenia i bylo użyte w kontekście bycia w systemie technokratycznym parafrazując naszego jedynego Twórcę - było to celowe działanie i według mnie raczej podnoszące rangę zwykłego kodziarza
Swoja droga dobra masz pamięć jak na te setki słów to jedno zapamiętałeś ;)
 
Ostatnia edycja:
Przeciez mowie, ze sie nie czepiam, to byl tylko przyklad :)
Nie chce tez byc posadzony o probe zmiany tematu (choc temat brakujacego powiadomienia o PB rzeczywiscie stal sie meczacy), ale powtorze pytanie, ktore zadalem naprawde tylko z czystej ciekawosci: co zartobliwe okreslenia, obrazujace wlasny stosunek do roznych elementow gry, maja wspolnego z wzajemnym szacunkiem ?
 
Ostatnia edycja:

ryjuwka

Rozbójnik
"Na marginesie to co robimy na s2 to po prostu taka pra premiera by pare rzeczy przetestować. Natomiast prawdziwa walka jest na S3 z rekordem"


BlossomValvi wyjaśnij proszę o jaki rekord chodzi
 

Nusion

Kapłan
Wiecie co, wszystko rozumiem, brak trąbki rozumiem jak najbardziej i niezadowolenie z tego powodu, @jarq odpowiedział, przeprosił, obiecał... I w tej sytuacji Wasze natarczywe bicie piany przez 3 dni jest niesmaczne. @BlossomValvi, masz pomysł na lepsze rozwiązanie? Zegar jak w evencie? Świetny pomysł! Zgłoś to w dziale pomysłów, chętnie zagłosuję na tak. Ale pastwienie się tu przez tyle dni nad jednym błędem naszego CM jest słabe
 
Do góry