• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum

BlossomValvi

Łucznik
Ale to było celem przygód by bractwa bardziej się zagrywały ;)

@chris07070707 byloby idealnie jak w Niemczech (poniedziałek wieczór) ale powoli :) na razie chciałbym w ogóle mieć oficjalne powiadomienia na te 48h
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tym razem to była moja wina, postaram się w przyszłości ogłaszać to jak najwcześniej.
 

BlossomValvi

Łucznik
Tym razem to była moja wina, postaram się w przyszłości ogłaszać to jak najwcześniej.
@jarq to trochę mało - jakie mam gwarancje ze znowu jakiś babol nie wyskoczy? Czekam na jakieś konkretne kontrpropozycje uważam ze po tym co było moja prośba jest adekwatna nawet jako forma rekompensaty

Technicznie jest to wykonalne np. Czesi tak ogłaszają i jest ok

I na koniec sensowniej byłoby wchodzić na własne forum w poszukiwaniu informacji niż na cudze, zwłaszcza ze wszystkie są „twarzą” tej samej firmy wiec wiadomości powinny być jednolite (jak ewenty gdzie PB tez jest forma ewentu)
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak jak już powiedziałem będę ogłaszał to jak tylko dostane na to zgodę, nie mogę zrobić tego wcześniej.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ponownie:
- nie żądam ogłaszania tego wcześniej, byłoby miło ale wiem ze to nierealne
- chciałbym by informacja była zduplikowana w formie trąbki i ogłoszenia na forum - W CZASIE ich ogłaszania

Ja wiem ze @chris07070707 ma swoją renomę ;) ale byłoby miło czytać moje posty jako moje

I ta kwestia leży w twojej gestii, wystarcza tylko chęci
 

BlossomValvi

Łucznik
jarq się pomylił i miał odwagę się do tego przyznać - dla mnie szacun
Dla mnie miło ale to nie wyczerpuje tematu, bo już zadałem kilka pytań np.

Dlaczego powiadomienie było ustawione na 2 rano w środę (domyślnie bo nie ma potwierdzenia od @jarq ) bo to już daje mniej niż 48h do rozpoczęcia

Co dalej powoduje pytanie dlaczego polskie serwery maja tak późny czas informacji o globalnym ewencie?

A jeśli to miało byc 2 rano we wtorek to dlaczego dopiero pozno w środę zostało to wyłapane. Zwłaszcza ze szefostwo było i przynajmniej z lekko irytująca notka od @Urdur ze mamy czekać na swój czas…

Pomijajac już te kwestie, przyznanie to pierwszy krok, kolejnym jest zrobienie czegoś by uniknąć tego w przyszłości. Bo równie dobrze za miesiąc+ usłyszę znowu Ups…
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Hej... No moja notka na pewno nie miała mieć takiego wydźwięku... Jeśli tak ją odebraliście, to bardzo przepraszam, raczej to miało uspokoić sytuację, a nie zaogniać. :(
 

BlossomValvi

Łucznik
Oczywiście, ale sytuacja była nerwowa czytam wszedzie ze PB rusza poza naszym oficjalnym źródłem i stoję przed decyzja czy „rujnować” dalej miasto czy nie

- zwłaszcza ze wdepnął zmodyfikowany turniej
- zwłaszcza ze zdarzało się w przeszłości ze po takich zmianach inne akcje były przesuwane
- zwłaszcza ze cały czas podkreślacie co jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji
- zwłaszcza ze iG potrafiło testować niektóre rozwiazania na wybranym serwerze bez specjalnych zapowiedzi (nowy turniej i serwer international)

I dostaje zamiast oczekiwanych wieści informacje :
Spokojnie :) Nie zapomnieliśmy o Was. Wszystko zostanie ogłoszone w swoim czasie.

Ta spokojnie - Popatrz ile po tym było nerwowych pytań i czekamy i czekamy a czasu coraz mniej i zero reakcji aż do niemal 20:00

Zreszta co tu dużo pisać @jarq cały czas unika odpowiedzi na prosbe zmieniając jej sens
Choć w sumie to już jest odpowiedz… negatywna bo nie ma deklaracji

To co może chociaż po te 500 diamentów jak to jest za trudne ;)
 
Ostatnia edycja:

kikimora

Rozbójnik
Hej... No moja notka na pewno nie miała mieć takiego wydźwięku... Jeśli tak ją odebraliście, to bardzo przepraszam, raczej to miało uspokoić sytuację, a nie zaogniać. :(
Dobrymi checiami piekło jest wybrukowane ;)
Skutek tego postu był taki, że na niecałe 24h przed startem "mamy czekać". Ciekawe na co? Posągi i tak juz się nie zdążą zrobić :p z 24h produkcjami już byłby nawet problem, ale my czytamy "nie zapomnieliśmy". Na każdym serwerze info już jest, ale u nas "jest jeszcze czas"? Wiem, że chciałaś dobrze, ale to trochę jak za dawnych czasów (których większość zapewne na szczęście nie pamięta)... Świat absurdu fajnie wygląda na srebrnym ekranie, ale w realnym życiu jakoś tak mniej bawi.

@BlossomValvi ja bym dała szansę @jarq się wykazać. Jak obiecuje ze dostaniemy info wcześniej to dajmy mu czas na dotrzymanie obietnicy. Tym razem świat się nie zawalił, to i następne ogloszenie też damy rady przeżyć. Nasz szefu to porządna chłopina i chyba możemy mu dać kredyt zaufania :)
 

BlossomValvi

Łucznik
@kikimora jak dla mnie system informacji jest dziurawy dlatego zaproponowałem jego zdublowanie nie ma znaczenia czy @jarq jest fest czy nie, po prostu wszystko zależy od kliknięcia (lub nie) jednego człowieka

Ja tam nigdzie nie znajduje info ze da znać wczesniej, da znać jak mu firma pozwoli tylko i aż tyle - poza „przepraszam i Polacy niiic się nie stało…” nie widzę żadnej propozycji załatania dziury

Przy okazji tutaj jak już zaznaczałem jest dziwna sprawa bo każdy kraj ma inny czas „pozwalania” co jest kpiną z nas jak jesteśmy w jednej strefie czasowej
 

kikimora

Rozbójnik
@BlossomValvi jak sam doskonale wiesz bez zgody Ig to@jarq nawet palcem w bucie kiwnąć nie może. To że takie ogłoszenie powinno być to inna rzecz, ale domniem (mogę być w błędzie) że bez oficjalnego pozwoleństwa nic się w dziale administracji generalnej nie może pojawic. Pewnie jako olddolna inicjatywa na notkę w dziale gaworzenia zwykłego by się już takie powiadomienie mogło pojawić, ale czy miałoby stosowną siłę przebicia?
Poczekajmy. Zobaczmy jak zadziała system wczesnego ostrzagania najpierw. Wtedy będziemy robić rozkminki co dalej z tym fantem zrobić. Może się okazać, że to Czesi będą się uczyć polskiego :eek:
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie unikam żadnych odpowiedzi, jak już powiedziałem to że tym razem ogłoszenie zostało opublikowane tak późno to wyłącznie moja wina, za co bardzo przepraszam. Na przyszłość obiecuje że postaram się publikować te ogłoszenia zaraz jak tylko dostane takie zadanie i będzie na to zielone światło.
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie satysfakcjonuje mnie to, bo jakimś cudem Czesi mogą publikować w dziale ogłoszeń, Niemcy mogą w poniedziałek wysłać trąbkę itd… może to powinno być ujednolicone z centrala?

Btw jakoś dorobiliśmy się szarego znacznika na ewenty (zegar do odpalenia) jako ze PB tez jest rodzajem ewentu (ewent po ewencie ;)) to czemu nie może korzystać z tej gotowej wbudowanej funkcji?

To może takie pytanie:
Na to PB jaki był dozwolony termin? 2 rano którego dnia?
 

Deleted User - 198835

Guest
Czepiacie się niewłaściwej osoby - jarq nie decyduje kiedy może wstawić info o wydarzeniu tylko IG a wy jeździcie po nim , bo raz zdarzyła mu się pomyłka
Rzucacie kamieniami bo sami jesteście bez winy?
Jak złamiecie sobie nogę , to też jego będzie obarczać odpowiedzialnością ?
 

Charlene

Szef kuchni
Czepiacie się niewłaściwej osoby - jarq nie decyduje kiedy może wstawić info o wydarzeniu tylko IG a wy jeździcie po nim , bo raz zdarzyła mu się pomyłka
Rzucacie kamieniami bo sami jesteście bez winy?
Jak złamiecie sobie nogę , to też jego będzie obarczać odpowiedzialnością ?
Andrzej, chyba nie rozumiesz sytuacji. Na wszystkich serwerach wydarzenia typu Eventy czy Przygody odbywają się w tym samym terminie- jest to wpisane w plikach gry i nie ma czegoś takiego, że jeden CM może o tym napisać a inny nie. Rozumiem, że przy aktualizacjach musi pisać co mu tam karzą, ale jakoś do tej pory zawsze na 2 dni przed PB była trąbka w grze (mam wrażenie, że raz to nawet 3 dni wcześniej) Sprawa by może nie wyszła, gdyby nie to, że napisałam do iDavisa z zapytaniem, czy jest pewien tego terminu, bo może coś zmienili w plikach a on mi odpisał, że nic się nie zmieniło i nawet podał link do ich forum (czeskiego) gdzie widniała oficjalna informacja już od wtorku o 7.34 a trąbki pojawiają się koło 11.00, więc to nie jest tak, że akurat naszemu CM góra zabroniła podać informacje. Jest to bardzo kosztowna pomyłka dla każdego bractwa przygodowego, bo liczy się czas i gdyby nie to, że mamy betę i osoby, które potrafią dużo wcześniej podać nam informacje, to by było bardzo słabo. Mi robi różnicę czy schowam np. manufaktury/warsztaty dzień wcześniej czy później ;) i by mnie coś trafiło, gdybym schowała 3/4 miasta i była stratna 1,5 dnia produkcji. Mam nadzieję, że @jarq dotrzyma słowa i będziemy dostawać te informacje wcześniej, najlepiej od razu jak tylko ją dostanie, bo wytłumaczenie jest takie średnie.
 

Charlene

Szef kuchni
witam
ja uważam, że BlossomValvi się po prostu czepia.
proponuję już dać sobie spokój w rozważaniami nad tym co się stało i się nie odstanie
Właśnie się nie czepia i myśle, że gracze, którzy rozumieją PB i grają na poważnie, podzielają jego zdanie, tym bardziej, że bractwo @BlossomValvi gra o wysoką stawkę i trzymam bardzo mocno za nich kciuki. Mam takie samo zdanie jak on i zirytowała mnie ta sytuacja, bo w przypadku PB mamy prawo wymagać i ta sytuacja jest rażącym błędem.
 

ryjuwka

Rozbójnik
moje bractwo na S1 też gra o wysokie miejsce, lecz mimo to nie lamentujemy.
Po prostu zaufaliśmy informacją z forum i byliśmy gotowi do startu PB w czwartek
i tutaj powstaje pytanie czy bractwo @BlossomValvi na S2 zrobiło to samo, czy czekało na ogłoszenie
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Jasne - ktoś kto przekazuje info jest zawsze winien
Co do pomyłki w wpisie , to rozumiem , ale jarq ma swoje wytyczne a jak ktoś uważa , że nie robi swego , to zawsze możecie się z nim zamienić wtedy ja sam będę jeździł po takim , jak Wy po nim niezależnie kto jest winien
 
Do góry