• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

blazius1

Paladyn
Ja bym naprawiał jak ekipa od Nowego Ładu podatki, albo jak ekipa w PGNIG obecnie naprawia bałagan u siebie.

Ten limit powinien być co najwyżej czasowo.
Tymczasowo wiążemy temat za pomocą misternego systemu sznurków i wężyków.
Potem można nabrać wody w usta.
A potem cichcem można by wycofać ten limit.
Najlepiej tak, żebyśmy nie zauważyli.

Można jeszcze na sam koniec dowalić klientom sankcję za ich bezczynność wbrew własnemu interesowi, tak jak to PGNiG (rękoma posłów) zrobiło. Ale tego oczywiście już nie doradzam. Pozostańmy przy wycofaniu się rakiem z najnowszej zmiany.
 

Ovocko

Rycerz
Wprowadzony system zmienia diametralnie system pomocy w cudach i powinno być to opisane, aby wszyscy byli świadomi mechaniki oraz konsekwencji takich zmian.

Jeżeli gracze stosują łańcuszki, to ten system, poza dodaniem jeszcze jednego źródła PW, absolutnie niczego nie zmienia
Ludzie w moim bractwie, którzy w ogóle nie interesowali się tym tematem byli się w stanie ogarnąć w ciągu dosłownie kilku minut od momentu gdy zaczęli pytać (a zaczęli, jak popatrzyli na lawinowy skok komunikacji na chacie i w wiadomościach).
Największym problemem były zaś nie limity, tylko przytykanie się gry, gdy okazywało się, że np. dwie osoby wrzuciły w łańcuszek w tym samym czasie

Trochę nabruździło to w rynku skrzynek (stosujemy zarówno łańcuszki jak i rynek skrzynek, każdy wybiera sobie co woli), ale to też do ogarnięcia.

Problem będą mieli jedynie duzi odbiorcy netto i jak rozumiem o to w tej całej zabawie z ograniczeniami chodziło.
Umówmy się, większość graczy jednak się punktami wiedzy wymienia i dla nich ten limit nie będzie miał większego znaczenia - 2500 punktów to dość, by być w stanie otrzymać punkty nawet z kilku dużych łańcuszków, niemówiąc o tym, że aby się do tego łańcuszka dopisać trzeba z kolei wrzucić swoje PW, co - jeśli dobrze rozumiem - automatycznie podnosi limit.

Innymi słowy realny problem będą mieli głównie gracze korzystający z kont pushowych oraz sytuacje "poza schematem", gdzie np. kilka osób zrzuca się na rozbudowę cudów jakiegoś gracza. Tylko że takie sytuacje stanowią mimo wszystko margines. Nie wiem, na razie przyglądam się temu jak to wygląda, poczekam tydzień, dwa z konkretnymi ocenami.

Ta regulacja HAMUJE rozwój gry u pojedynczego gracza, jest PRZECIWKO spójności BRACTWA i zniechęci wielu graczy z dalszego w niej udziału, jeżeli NATYCHMIAST tego ograniczenia nie zniesiecie!

Nic nie hamuje. Wystarczy że gracz, któremu nie możesz wrucić tych 5PW wrzuci tyle w cud innego gracza i limit mu się odblokuje.
Dlatego jeśli już to właśnie działa na korzyść spójności, bo jeśli chcesz otrzymywać od innych, musisz też dawać od siebie.

Teoretycznie można ten system wykorzystać do nękania nielubianych graczy - wystarczy wrzucić im hurtowe ilości PW w cuda, tak aby mieli zawsze zapchany limit.
Ale przypuszczam, że zgłoszenie sprawy do supportu rozwiązałoby tego typu problem.
 

jakub357

Łucznik
Limity to rewelacyjne rozwiązanie.
Wreszcie skończy się uprawianie multikont i farmienie PW.
Tak naprawdę "pomoc" nowym miastom w bractwie to też jest pushing. Ktoś tu pisał z dumą o kilkudziesięciu tysiącach PW dziennie i cudach na bardzo wysokim poziomie. Jakkolwiek by tego sobie nie tłumaczyć, jest to pushing i wreszcie po tylu latach twórcy to ukrócili. Na tym dyskusja powinna się skończyć i z całą stanowczością zaznaczam, że mój post nie jest prowokacją a jedynie uznaniem dla wprowadzonego przez twórców rozwiązania.
 

Poziomek

Rycerz
Limity to rewelacyjne rozwiązanie.
Wreszcie skończy się uprawianie multikont i farmienie PW.
Tak naprawdę "pomoc" nowym miastom w bractwie to też jest pushing. Ktoś tu pisał z dumą o kilkudziesięciu tysiącach PW dziennie i cudach na bardzo wysokim poziomie. Jakkolwiek by tego sobie nie tłumaczyć, jest to pushing i wreszcie po tylu latach twórcy to ukrócili. Na tym dyskusja powinna się skończyć i z całą stanowczością zaznaczam, że mój post nie jest prowokacją a jedynie uznaniem dla wprowadzonego przez twórców rozwiązania.
tobie sie tak tylko wydaje. Zrozum ze to o czym pisal Chris to sytuacja ze przychodzi zupelny swiezak bez cudow i oni w niego pompuja (tu i teraz, nie chca bawic sie w rozlozone w czasie pompowanie). To jest Margines jak ujal to Ovocko. W wiekszosci bractw dostajesz i dajesz.! wiec limity Ciebie nie dotycza. Wystarczy kolego ze zrobisz to o czym bylo pisane wyzej: nieuzywane runy oddasz dowolnej osobie w bractwie lub mapie (wazne aby byla aktywna) . pozbedziesz sie limitu, a takze dostaniesz za jakis czas punkty AW. Takze nie widze negatywnych zmian a wrecz pozytywne i to troche za szybko. Slyszalem ze niektorzy ci tzw duzi motywuja u siebie graczy za wykonanie planu limitowego punktami z run (wykonales limit np 1500- spisales sie dobrze- masz odemnie 1-2 runki - Niby nic, ale zawsze cieszy ze ktos docenia twoj wklad. A jak ktos ma runek grube setki to ma czym motywowac:) - Kazdy sposob jest dobry .
 

Tajniakos

Paladyn
Innymi słowy realny problem będą mieli głównie gracze korzystający z kont pushowych oraz sytuacje "poza schematem", gdzie np. kilka osób zrzuca się na rozbudowę cudów jakiegoś gracza. Tylko że takie sytuacje stanowią mimo wszystko margines. Nie wiem, na razie przyglądam się temu jak to wygląda, poczekam tydzień, dwa z konkretnymi ocenami.
Limity to rewelacyjne rozwiązanie.
Wreszcie skończy się uprawianie multikont i farmienie PW.

Myślę, że tu aż tak dużego problemu konta pushujące nie będą miały :) nawet mając 20 takich kont. Po analizie stwierdziłem, że przy 20 takich kontach można dziennie włożyć do 400pw w swój cud. Wystarczy wtedy odnowić sobie limit runami wrzucając je w cudaki innych graczy, które są już u nas wymaksowane albo ich nie mamy :) Wystarczy wejść w kilka miasteczek aby pozbyć się zbędnego balastu ;)

Ja w tym systemie widzę natomiast inny problem. To co opisałem powyżej stosowane na większą skalę może doprowadzić do niechcianego napływu PW z run co zmniejsza nam limit. W tym przypadku każdy z nas może stać się ofiarą napływu nie do końca chcianych PW :)
 

Ovocko

Rycerz
Ja w tym systemie widzę natomiast inny problem. To co opisałem powyżej stosowane na większą skalę może doprowadzić do niechcianego napływu PW z run co zmniejsza nam limit. W tym przypadku każdy z nas może stać się ofiarą napływu nie do końca chcianych PW :)

No o tym pisałem powyżej, ale moim zdaniem kontakt z supportem powinien taką sprawę załatwić. Będziemy się martwić gdy pojawi się pierwszy taki przypadek.

Co do obejść - zawsze znajdziesz jakieś obejście. Pytanie tylko ilu ludziom będzie się chciało zakładać i utrzymywać 20 kont? Nie mówiąc o tym, że to im kompletenie rozwali wymianę PW wewnątrz bractwa (bo limit jest na obdarowanym a nie obdarowującym), więc to zapewne będzie albo-albo (łańcuszki albo pushe).
Nie chcę jeszcze oceniać tego rozwiązania, niemniej larum wydaje mi się trochę przesadzone.
 
Tak naprawdę "pomoc" nowym miastom w bractwie to też jest pushing.
Jest przeciez ogromna roznica pomiedzy klasycznym pushingiem, a pomoca w rozwoju cudow w bractwie. W tym drugim przypadku chodzi przeciez o PW, ktore inny czlonek bractwa zdobyl swoim wlasnym wysilkiem w grze !!! To przeciez nie tak, ze te PW z nieba mu spadly (jak to sie dzieje w przypadku automatycznego zapelniania paska w wioskach pushingowych). To prawda, ze z duma pisalem o tych tysiacach i dziesiatkach tysiecy PW, ale wlasnie dlatego, ze w przypadku pomocy w bractwie chodzi przeciez o PW zdobyte w calkowicie legalny sposob i to wylacznie przez miasta bedace w bractwie, a nie jakies zewnetrzne multi. To sa wewnetrzne zasoby bractwa, przez to bractwo wypracowane. Te PW sa tylko potem inaczej rozdysponowane. PW w swoje cuda najczesciej dostaje gracz, u ktorego one najbardziej zaprocentuja. W sensie, ze z takiej inwestycji bractwo bedzie mialo najwiecej korzysci. To przyklad myslenia zespolowego, pracy zespolowej i dzielenia sie zasobami, a nie pushing.

Wreszcie skończy się uprawianie multikont i farmienie PW.
Niestety sie nie skonczy - pusherzy beda pierwszymi, ktorzy, kombinujac, beda w stanie obejsc te limity. Natomiast rykoszetem oberwa niestety nie ci, w ktorych strzal byl wymierzony, tylko wlasnie niektorzy normalni gracze i bractwa, ktorym ta zmiana mocno utrudni zycie.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Tak patrzę, to ten nowy system znacznie zwiększa motywację do robienia trzeciej gwiazdki na dalszych prowincjach :)
Zawsze to 15 punktów w garści a nie bezsensowna runka do cudaka, którego się nie ma zamiaru budować :D
 

BlossomValvi

Łucznik
… albo można tez na to spojrzeć ze pw dostanie inflacje z uwagi na zwiększone możliwości ich zdobycia
Oby to tylko znaczyło ze za dwa lata zwieksza poziomy antyków na 35-40 ;)
 

Ovocko

Rycerz
A co na to poradzi suport? Napisze do mnie i zabroni wrzucać PW? No proszę Cię :D

Nie, ale np. wyzeruje limit temu, którego zalałeś swoimi PW, co sprawi, że taka zabawa nie będzie dawała efektu.
Przy czym to takie teoretyzowanie, większości graczy jednak będzie (chyba?) szkoda poświęcić parę tysięcy PW dla chwilki napawania się utrudnianiem innym życia.

W łańcuszku nie widzę zagrożenia - jeśli na bieżąco wymieniasz, nie powinieneś dotrzeć do limitu.
 

blazius1

Paladyn
Ten limit to wręcz rozpędzi niektóre łańcuszki. Te dotąd niemrawe.

O śmierci multikont nie ma mowy. Obejdą to.

Tu chodziło o to, żeby ci co kombinują za dobrze, nie mieli za dobrze.
Ale im znowu nie wyszło.
Nie widzę niczego rewelacyjnego w tym rozwiązaniu.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
To ja serdecznie poproszę takie wrzutki bezinteresowne z zewnątrz - wszystkie Cuda mam użyteczne, gram od początku 2017 roku codziennie (z przerwami kilkoma parę miesięcy) i mam punktów rankingowych z Cudów nieco ponad 100k. Przy czym każdy turek robię minimum 2,5k a często 5k i więcej. Nigdy nie pushowałem, nie wymieniałem między światami. Teraz obecna zmiana daje mi potężnego kopa w rozbudowie.
Pushing jest pushingiem, nawet jeśli wynika z "myślenia zespołowego".

EDIT:
Wszystkie te lata sam rozbudowywałem Cuda swoimi PW, oddając skrzynki bractwu.
Myślę też, że takie podejście do Cudów było pierwotnym zamierzeniem twórców gry.

Mój głos w tej sprawie jak widać jest jednym z niewielu. Proszę go nie dyskredytować, bo jest ważny.
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
Zapraszam do dyskusji.
Dziękuję za zaproszenie. Ale o czym ta dyskusja? Gdzie jest opis zmian? Czy mamy tylko skupić się na temacie metodą prób i błędów? Czy poziom szacunku IG względem Graczy faktycznie już spadł do zera? Ogarnijcie się! Czy Gracze to zwierzęta z zoo, którym do klatki coś się wrzuca i obserwuje reakcje?

W jakim miejscu należy zadawać pytania o przeprowadzonych zmianach? W tym wątku służącym do dyskusji, czy poprzez formularz w grze?

Ale przypuszczam, że zgłoszenie sprawy do supportu rozwiązałoby tego typu problem.
Jakub włożył bym więcej ale chyba kredyt się Tobie skończył...
W takim razie chyba będzie trzeba zrobić zgłoszenie. :cool:

Ale nawet ten prosty przykład skłania do pytań. Co znajdziemy w grze? "Gracz (...) otrzymał już dużo pomocy. Wróć innym razem!" Tekst jest na czerwono, co stanowi przynajmniej ostrzeżenie (a faktycznie zakaz). Dla kogo? Faktycznie nie znam odpowiedzi i chciałbym ją usłyszeć. Ale spróbuję zrozumieć sposób myślenia IG. Tylko dla członków bractwa? Tylko dla ludzi z mapy (sąsiadów, którzy z założenia mają pomagać - patrz opis motywacji)? Tych co wcześniej coś już dali temu Graczowi? A może jest skierowany do wszystkich? Nawet dla tych co jeszcze nawet nie założyli konta w grze?

Kolejny opis: "Dajesz więcej PW niż [Gracz] dziś może otrzymać". Aby być sprawiedliwym posłużmy się tym co jest w aktualizacji, czyli runą za którą jest 15PW. Czy w kolejnym dniu (nie dziś) ten limit wzrośnie przynajmniej o wartość 15 PW? Do kogo trafia ta ilość punktów przekazana (dosłownie dana), której Gracz nie może otrzymać? Jak znika to chyba należałoby zmienić opis danego produktu w grze (np. tej nowej runy)? Czy może jednak już na samym założeniu IG tak bardzo chce wprowadzić Graczy w błąd? Kogo dotyczy ostrzeżenie o utracie dóbr w grze przy wykonaniu danej czynności? (patrz na pytania z akapitu wyżej).

Wydaje mi się, że patrząc na komunikację IG-Gracz, to jeszcze nie czas na ocenianie przeprowadzonych zmian w grze. Z drugiej strony te zmiany już się odbyły. Bardzo głupia sytuacja. Wręcz żenująca :mad: Co prawda moja ocena nie ma (bo z założenia nie może mieć) merytorycznego uzasadnienia zmian, ale odnoszę wrażenie, że pod pozorem wprowadzenia dobrego kierunku zmian otrzymaliśmy coś co wielu zniechęci do gry. I wcale nie chodzi o zdarzenia niezgodne z regulaminem, ale o naturalną grę. Trochę dziwię się takim głosom z dyskusji: 'Od 5 lat sam rozbudowuję cudy i widocznie IG na początku gry takie miało założenie'. To już haczy o skrajną naiwność i przypomina bezradną owcę (może nawet koloru czarnego), która ma do czynienia z wilkiem, który robi z nią co che. A ona biedniutka zastanawia się co wilk myślał jak był szczeniakiem :)
 

Poziomek

Rycerz
Dawno temu jak gralem jeszcze w gry od NCsoftu wymiana korespondecji skonczyla sie w skrocie takim oto stwierdzeniem pracownika: Pan jest Tylko klientem, moze Pan grac bo my dajemy taka mozliwosc, to jest przewilej a nie obowiazek. Nie podobaja sie Panu zmiany - moze Pan przestac grac. Nie wazne ze czlowiek poswiecil na gre X lat, wlozyl X pieniedzy - Na koniec dostajesz kopa w tylek abys wiedzial gdzie jest twoje miejsce. nawet konto nie jest twoja wlasnoscia nie mozesz tak oficjalnie go sprzedac oddac wspoldzielic.
 
Do góry