• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Księga Wspaniałości Iglicy

Czy jesteś za zastąpieniem artefaktów w Iglicy na Księgę z możliwością wyboru nagrody?

  • Tak, jestem za wprowadzeniem Księgi do Iglicy

    Głosy: 38 88,4%
  • Nie, uważam że to zły pomysł

    Głosy: 3 7,0%
  • Jestem za a nawet przeciw, jest mi to obojętne, albo mam lepszy pomysł

    Głosy: 2 4,7%

  • W sumie głosujących
    43

Wojtek90

Zwiadowca
Hipoteza: zastąpienie w skrzynkach w Iglicy "5% szansy na artefakt" na '5% szansy na Księgę Wspaniałości Iglicy'.
Rozwinięcie: Obecnie od dłuższego czasu w Iglicy mamy możliwość zdobycia artefaktów do różnorodnych budynków (i bardzo fajnie), daje to pewne możliwości nowym graczom na zdobycie i ulepszenie wartościowych budynków. Ciężko się do tego przyczepić, bo czemu nie dać w grze takiej możliwości dla nowych graczy. Jednakże, nie jest już fajnie, gdy jesteś starszym graczem (co czeka każdego wytrwałego nowego gracza), posiadasz dany budynek rozwinięty na 10 poziom, a dalej zdobywasz artefakty, których i tak nie użyjesz, ponieważ:
a) nie ma możliwości zdobycia drugiej lub kolejnej podstawki do budynku
b) nie masz miejsca w mieście na kolejny budynek tego typu
c) nie jesteś zainteresowany danym budynkiem i artefaktami
Dlatego wręcz niezbędne wydaje mi się stworzenie pewnego zamiennika, który zadowoli zarówno nowych jak i starszych graczy. Proponuje stworzenie "Księgi Wspaniałości Iglicy" (nazwę księgi dowolnie można zmienić, chociaż w środku byłby same wspaniałości :) ), w której po zdobyciu będziemy mieli możliwość wyboru. Oprócz oczywiście artefaktu w takiej księdze powinno się znaleźć coś jeszcze bardzo cennego, tak jak cenny jest artefakt dla osoby która nie ma danego budynku. Mogłoby to być na przykład:
- 10000 fragmentów zaklęć (lub więcej; i...tak, wiem wiem że niektórzy mają ich miliony, ale wiem też że dużo osób cierpi na ich brak więc byłaby to spoko opcja)
- zbrojmistrz (bo czemu nie, jest równie bardzo cenny jak artefakt)
- diamenty x300 (może być więcej :D wszyscy wczoraj widzieli po ile były do kupienia artefakty w "promocji" (po 1500 diamentów) więc wygrana 300 diamentów zamiast artefaktu wydaje mi się, hmm rozsądna
- mogłoby się tam też znaleźć swobodne ulepszenie, powielacz magów, oświecony strzelec, lub te nowe wspomagacze dla ciężkich jednostek
- mogłaby się tam też znaleźć podstawka do jakiegoś fajnego budynku :)
Teoretycznie możliwości jest mnóstwo, można byłoby mieszać nagrody w zależności od piętra, im wyżej tym oczywiście lepiej i jest tu duże pole do popisu i kreatywności dla twórców jakie nagrody wybrać. Nagrody mogłyby się też zmieniać za każdym razem ze zmianą artefaktu. Uważam, że takie rozwiązanie sprawiłoby dużo przyjemności wszystkim graczom, a nieraz byłoby też strategiczną rozterką co wybrać. Dodatkowo, takie rozwiązanie nie byłoby 'programistycznym wyzwaniem', ponieważ księgi są już obecne w grze, zapisują się w Inwentarzu w zakładce "artykuły czarodziejskie" , wystarczy je jedynie zaimplementować w Iglicy zamiast artefaktów.
Poniżej podgląd "przykładowego" rozwiązania po zdobyciu księgi w Iglicy zamiast artefaktu:

elve.PNG

Zapraszam do głosowania, składania propozycji lub kontrargumentów jeżeli ktoś uważa całą ideę za błędną :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem za - stare artki są tylko dla nowych graczy , którym to jest potrzebne a całą resztę , czyli jakieś 70% graczy albo więcej po prostu uszczęśliwiają możliwością przerobienia zbędnego przedmiotu na fragmenty zaklęć
 

Serengeti

Szef kuchni
Ilości fragmentów zaklęć i diamentów w podanym przykładzie wydają mi się nieco przesadzone :p ale generalnie pomysł mi się bardzo podoba :)
A już totalnie by mnie ucieszyło, gdyby taka Księga występowała zamiast %$%$@#$! Zbrojmistrza ;)
Którego chętnie bym wymieniła na cokolwiek. Choćby dowolnie niepotrzebny artefakt do dowolnie zbędnego budynku :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Serengeti to ja chętnie pozbieram te badziewiate dla mnie artki i powymieniam się z Tobą za te badziewie które dla Ciebie jest zbrojmistrzem - żeby tylko coś takiego było możliwe :) ;)
 

Wojtek90

Zwiadowca
Ilości fragmentów zaklęć i diamentów w podanym przykładzie wydają mi się nieco przesadzone
Może rzeczywiście lekko mnie poniosło chociaż z drugiej strony, twórcy bardzo cenią artefakty więc czemu nie? :D Ale tak jak pisałem, takie zastąpienie daje twórcom duże pole do popisu, bo nagród można wymyśleć mnóstwo różnych w myśl idei "dla każdego coś dobrego", zamiast narzuconego artefaktu w myśl "masz i nie marudź" :)
 

Wojtek90

Zwiadowca
Tak na marginesie, wiecie ze można rozłożyć artefakty na fragmenty zaklęć, prawda? ;)
Zasadniczo tak, ale czy jest to satysfakcjonujące? Raczej nie ;) I rozumiem ten argument i jest to jedna z moich obaw, że nawet gdyby to przeszło dalej, mogłoby się skończyć w IG na takim argumencie że jak ktoś nie chce artefaktu niech go rozłoży - chociaż to smutne. Gdyby natomiast dać wybór graczom nagrody byłoby troszkę barwniej, lepiej, ekscytująco - moim zdaniem. (Pamiętajmy też że to tylko 5% szansy na zdobycie, więc nie wychodzilibyśmy z pięcioma lub więcej księgami po każdej iglicy).
 

dkf385

Zwiadowca
Bardzo fajna by była taka możliwość wyboru. Zdecydowana większość tych zdobytych artefaktów leży i się kurzu, a tak by była choć minimalna szansa na zdobycie czegoś co jest dla nas cenne.
 

Tajniakos

Paladyn
Bardzo podoba mi się ten pomysł :) Na dłuższą metę frustrujące jest zbieranie artefaktów, które do niczego nie są mi potrzebne i jestem na Tak!
Obawiam się jednak, że pomysł może doczekać się realizacji tak samo jak usunięcie portalówek z bosów. Aczkolwiek wchodziły do gry już rzeczy, które nigdy do gry wejść nie miały, więc i tu może by nas zaskoczyli :)
 

stapa11

Rozbójnik
fajnie by było żeby w takiej księdze znalazły się artki do postawionych podstawek, nie rozwiniętych do 10 poziomu. bo po co mi artki do sowy jak jej nie stawiam. za to postawiłbym wtedy kilka misiów i kuraków, bo mógłbym liczyć że system mi poda artki do ich rozwojów. i większą mobilizacja do robienia iglicy by była
 

Poziomek

Rycerz
Zasadniczo tak, ale czy jest to satysfakcjonujące? Raczej nie ;) I rozumiem ten argument i jest to jedna z moich obaw, że nawet gdyby to przeszło dalej, mogłoby się skończyć w IG na takim argumencie że jak ktoś nie chce artefaktu niech go rozłoży - chociaż to smutne. Gdyby natomiast dać wybór graczom nagrody byłoby troszkę barwniej, lepiej, ekscytująco - moim zdaniem. (Pamiętajmy też że to tylko 5% szansy na zdobycie, więc nie wychodzilibyśmy z pięcioma lub więcej księgami po każdej iglicy).
pomysl sredni z kilku wzgledow.
-wypaczylby w duzym stopniu zasadnosc stawiania dzinow bogini i studni jak ktos ma.Teraz stawiamy glownie dla diamentow (ktore sa z 1-2-5% szansa) niby malo ale kazdy kto ma chociaz ze 2-3 postawione dziny wie ile przez te 100 dni potrafi wypasc.
Bo ile w teori mamy szans na artefakt z iglicy? - calkiem sporo - wyciagniecie dodatkowo duzej ilosci diamentow obnizylo by ich realna wartosc, i pozniej zamiast chorej ceny 1500 za artefakt mielibysmy np 2000 (inflacja):)
Ja chcialbym moc wybrac z wiekszej ilosci wzmocnien - zamiast krasnoluda ktory wypada w iglicy jakby dali lekkiego strzelca, badz np ciezkiego strzelajacego (lub bylby wiekszy wybor na wzmocnienia) to tak. Fragmenty mi nie sa potrzebne, zbrojmistrze takze, pw, artefakty takze (chyba ze jak w przypadku przykladu ze zbrojmistrzem) moglbym sam wskazac artefakt do czego chce wziac.
a na sam koniec przewalutowanie jak wycenic artefakt - np teraz IG wycenilo go na 1500 diam, ale nam nie da wymiany po takim kursie, nie da nawet 30% tej wyceny , wiec co 100? to juz bieda.
 

Wojtek90

Zwiadowca
pomysl sredni z kilku wzgledow.
Hmm średni dlatego że będą w niej diamenty? Ale to tylko propozycja, wcale w niej nie muszą być diamenty, może rzeczywiście diamenty to bez sensu pomysł, więc może być wszystko inne :)
Bo ile w teori mamy szans na artefakt z iglicy? - calkiem sporo
5%
Ja chcialbym moc wybrac z wiekszej ilosci wzmocnien
Czyli już ten pomysł nie taki średni co? ;)
Fragmenty mi nie sa potrzebne, zbrojmistrze takze, pw, artefakty takze
Generalnie nie chodzi o to co Tobie potrzebne, co mi potrzebne, ani co każdemu pojedynczemu graczowi potrzebne, tylko o to co zadowoliłoby w większym lub mniejszym stopniu większość graczy.
Same artefakty zadawalają w sumie nowych graczy, a starsi są pomijani. Gdyby była taka księga w której obok artefaktu byłoby do wyboru przypuśćmy nawet Pomocnik 2 x po 40h, to zobacz, młody gracz bierze artefakt który potrzebuje, starszy gracz bierze przyśpieszacze żeby np. w evencie zrobić szybciej zwiad do zadania i spoko, każdy mniej lub więcej zadowolony - mamy wybór.
Tak jak pisałem: ogromne pole do popisu dla twórców, w księdze może być wszystko. Nie chce głosić herezji i być zlinczowany i spalony na stosie przez niektóre osoby ale w takiej księdze mogłyby być nawet elementy do Biblioteki Kamienia :D
Od przyśpieszaczy, przez wzmocnienia, jakieś budynki pop/kul, bataliony wojskowe, witalność po nawet AW czy PW - dosłownie wszystko lub cokolwiek, byleby mieć wybór a nie dostać artefakt którego się nie potrzebuje.
(Chociaż może nie wszystko, zastrzegam że w takiej księdze nie mogłoby być Zysku portalu - po prostu zakazane :D )
 

Poziomek

Rycerz
nie chodzilo mi o % szans na artefakt tylko o ilosc szans z czego mozemy trafic artefakt - czyli - zlote skrzynki, fioletowe, bosy, mini bosy.
 

blazius1

Paladyn
Zaznaczyłem trzecią opcję ponieważ konsekwentnie uważam że artefaktów (żadnych, ale szczególnie starych) nie powinno być w ogóle w Iglicy.
Powinny być poza Iglicą. Dla chętnych na te artefakty.
Więc gdyby tak podejść do sprawy, to w dalszych szczegółach pomysł jest sensowny - pod warunkiem że nie obejmowałby artefaktów zdobywanych w Iglicy.
W Iglicy powinny być chociażby własnie krzaczki wojskowe oraz Karma. Zamiast artefaktów na ten przykład.

btw:
Generalnie IG powinno pomyśleć jak dodać do gry Karmy. Szczególnie zanim wprowadzi kolejne Zwierzaki do karmienia.
 

Serengeti

Szef kuchni
W Iglicy powinny być chociażby własnie krzaczki wojskowe oraz Karma. Zamiast artefaktów na ten przykład.
Absolutnie nie! Żadnych "krzaczków wojskowych" w Iglicy!
Bo wtedy już w ogóle nie byłoby sensu jej robić, przynajmniej dla mnie :p

A wracając do tematu, to wydaje się, że IG już idzie w dobrą stronę :) W Przygodzie, tam gdzie wcześniej był pojedynczy artefakt za drugą i trzecią mapę, jest Księga z dwoma artefaktami do wyboru ORAZ 4 renowacjami, dla tych co im artefakty niepotrzebne, więc można :)
 
Do góry