• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Mówiłem, że zdrapka
yay :D
celebracja.png


Pojawiły się podwójne zadania z tego co widzę
Artefakty tak jakby i z linii questów lecą, i z losowań, z dwóch miejsc naraz
Dokładnie to samo było w Forge of Empires na evencie wiosennym

Codziennie sie dostaje 10 wiosennych ziaren za logowanie
Losowanie kosztuje 10 wiosennych ziaren

1587557378127.png

Dodatkowa waluta jaka będzie lecieć na mapie ma w takiej sytuacji teraz ogromne znaczenie...
Ilości są ogromne jeżeli koszt losowania wynosi 10... Ponoć dziennie "pół nagrody głównej" można podnieść z mapy

1587557937274.png

Koszty waluty i ilości również się zmieniły.
10 losowań - 1050 diaxów.

Z tego co widze, nie ma waluty w skrzynce w akademii (mistycznym obiekcie)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
No cóż, to trzeba się brać za LISTĘ ZADAŃ :)

1. Zdobądź dużą ilość monet
2. Wydaj 4PW
3.
a) Rozwiąż 2 konflikty na mapie LUB 8 w turnieju
b) Wyprodukuj zasoby
4.
a) Zdobądź 8 reliktów
b) Zdobądź dużą ilość monet
5.
a) Zdobądź 2 zaklęcia
b) Wyprodukuj zasoby
6.
a) Zdobądź 1 Katalizator LUB 8 reliktów
b) Zdobądź 2 zaklęcia
7.
a) Wyszkol dużą ilość jednostek LUB zainwestuj 10PW w dowolny cud
b) Wyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1
8.
a) Udziel pomocy sąsiedzkiej 5x
b) Zaakceptuj 2 oferty gracza LUB hurtownika
9.
a) Rozwiąż 4 konflikty na mapie LUB 16 w turnieju
b) Wyprodukuj zasoby
10.
a) Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
b) Kup 4PW
11. Wyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1
12.
a) Rozwiąż 4 konflikty LUB wydaj 8PW
b) Zdobądź dużą ilość monet
13.
a) Udziel pomocy sąsiedzkiej 4x LUB rozwiąż 2 konflikty
b) Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB opracuj 1 technologię LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
14.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB 24 w turnieju
b) Wydaj 6PW
15.
a) Wyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1 i/lub T2
b) Zamieść 2 oferty
16.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB w Iglicy
b) Wyprodukuj zasoby
17. Zdobądź 600 Fragmentów Zaklęć LUB przeprowadź zwiad 2 prowincji
18.
a) Zdobądź 8 reliktów
b) Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
19.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB 24 w turnieju
b) Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB opracuj 1 technologię LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
20.
a) Udziel pomocy sąsiedzkiej 7x
b) Wyprodukuj zasoby
21.
a) Zdobądź 1 Katalizator LUB 6 reliktów
b) Wyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1 i/lub T2
22.
a) Zdobądź 2 zaklęcia
b) Zdobądź dużą ilość monet
23.
a) Użyj 2 zaklęć
b) Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1
24.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB w Iglicy
b) Wyprodukuj zasoby
25.
a) Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 30 Mgieł Wizji
b) Zdobądź dużą ilość monet
26.
a) Zdobądź 1 Katalizator LUB 8 reliktów
b) Kup 4PW
27. Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1
28.
a) Zdobądź 500 Fragmentów Zaklęć LUB wyszkol jednostki
b) Wyprodukuj zasoby
29.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB 24 w turnieju
b) Zdobądź dużą ilość monet
30.
a) Zdobądź 2 zaklęcia
b) Wyprodukuj zasoby
31.
a) Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
b) Wydaj 6PW
32.
a) Udziel pomocy sąsiedzkiej 7x
b) Zdobądź dużą ilość monet
33. Zdobądź 12 reliktów
34.
a) Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 20 w turnieju
b) Wyprodukuj zasoby
35.
a) Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
b) Wydaj 8PW
36. Rozwiąż 7 konfliktów na mapie LUB 28 w turnieju
37.
a) Zdobądź 600 Fragmentów Zaklęć LUB wyszkol jednostki
b) Wyprodukuj zasoby
38.
a) Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
b) Wydaj 8PW

Od tej pory będziemy otrzymywać tylko jedno zadanie dziennie

39.
a) Wyprodukuj zasoby
b) Zdobądź dużą ilość monet
40.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB 24 w turnieju
b) Zdobądź 20 Mgieł Wizji
41. Wyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1 i/lub T2
42.
a) Zdobądź 8 reliktów
b) Wyprodukuj zasoby
43.
a) Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
b) Wydaj 8PW
44. Wyszkol dużą ilość jednostek LUB zainwestuj 15PW w jeden ze swoich cudów
45.
a) Użyj zaklęcia 2x
b) Udziel pomocy sąsiedzkiej 5x
46.
a) Zdobądź 2 zaklęcia
b) Wyprodukuj zasoby
47. Rozwiąż 10 konfliktów na mapie LUB 40 w turnieju
48.
a) Rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
b) Kup 6PW
49.
a) Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 30 Mgieł Wizji
b) Zaakceptuj 4 oferty gracza LUB hurtownika
50.
a) Wyszkol jednostki
b) Wyprodukuj zasoby
51.
a) Rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
b) Wyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1 i/lub T2
52.
a) Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB w Iglicy
b) Wydaj 8PW
53. Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
54.
a) Zdobądź 500 Fragmentów Zaklęć LUB rozwiąż 5 konfliktów
b) Wyprodukuj zasoby
55.
a) Rozwiąż 7 konfliktów na mapie LUB 28 w turnieju
b) Wydaj 4PW
56.
a) Zdobądź 2 zaklęcia
b) Wyprodukuj sporą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
57.
a) Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
b) Zdobądź dużą ilość monet
58.
a) Zdobądź 10 reliktów
b) Wyprodukuj zasoby
KONIEC

Statystyki głównego budynku od @Mighty Garoth :)

I informacje o evencie oraz nagrodach dziennych (również od @Mighty Garoth), które będą uzupełniane wraz z pojawianiem się ich na becie

1587560422844.png

Ogłoszenie na becie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Na becie ruszyl event majowy. Wyglada na to ze mamy powrot "zdrapkowego" stylu...
czy jarq coś wspominał ostatnio o tym jak to ig nas słucha i liczy się z naszym zdaniem? Na pewno się mylę i event zdrapkowy nie nazywaliśmy: błędem i nieporozumieniem oraz nieudanym eksperymentem... oczywiście wszyscy mamy same dobre wspomnienia z eventu zimowego...
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
czy jarq coś wspominał ostatnio o tym jak to ig nas słucha i liczy się z naszym zdaniem? Na pewno się mylę i event zdrapkowy nie nazywaliśmy: błędem i nieporozumieniem oraz nieudanym eksperymentem... oczywiście wszyscy mamy same dobre wspomnienia z eventu zimowego...
Ja tam event zimowy wspominam z nutka radosci, smucilo mnie wtedy tylko to ze mamy 3 swiaty a nie 4 czy 5. Wzialbym wolne tylko po to zeby zdobyc z 20 piernikowych domkow, i dac screena jak ktorys z nich by napisal ze maja wszystko przemyslanie i dopracowane :)
 

DeletedUser2264

Guest
i żeby było dno do kompletu to w tej zdrapce jest sam szajs, to nawet nie jest śmieszne.
 

DeletedUser174

Guest
Ten event ma jedna, niekwestionowana zalete - trwa tylko 20 dni :D
znalazłabym więcej zalet....
trwa 20 dni, więc w tym czasie nie bedzie nic innego (czytaj: nie będzie chociażby 4 przygód pod rząd)
nagroda jest "wartościowa", wiec... no ten tego... ciśnienie na event będzie prawdopodobnie bardzo duże
system zdrapki = nazbieranie śmieci, więc tym bardziej nie musimy się martwić o paznokcie ^^

jednym słowem: ten event można zlać ciepłym moczem i go w ogóle nie robić. I to jest w nim najfajniejsze.

Trochę odczuwam już głód eventowy, bo przez ostanie pół roku właściwie nie było eventu do zrobienia ... ale z drugiej strony jakoś nie tęsknię za miśkowo-syrenkowym szaleństwem
 
jakoś nie tęsknię za miśkowo-syrenkowym szaleństwem
Brrr.... ja tez nie ;) Tak ogolnie nie bede na ten event narzekal. Nagroda glowna jest pomijalna, system zdrapkowy beznadziejny, ale bedzie mozna na zupelnym luzie i bez zadnego cisnienia na szybkie robienie zadan zgarnac kilka-kilkanascie budynkow pop/kul (przydadza sie w nowej rasie) i wymienic te starsze. To mi w zupelnosci wystarczy, jak na taki krotki, "przerywnikowy" event.
 

blazius1

Paladyn
I mogliby dać znów podgląd do tej zdrapki. Na dzień czy dwa. Tak dla zabawy i żeby tradycji stało się zadość.
 

Koval92

Kapłan
Większość questów podwójna, "udziel pomocy sąsiedzkiej 4 lub rozwiąż 2 konflikty + zdobądź 15 mgły wizji"
nagroda 10 ziaren, za co polosujecie raz i możecie zdobyć 1 relikt w nagrode.

Dokładna kopia tego co jest w Forge of Empires pod względem tego, że są te nagrody za linię zadań i osobno nagrody za losowania, tylko tam nie ma zdrapki, nagrody są świetne, daily były studnie życzeń, zestawy do renowacji i nie tylko i cała inna masa świetnych nagród a do wyboru zawsze mieliście 3 skrzynki, tanią, średnią i drogą.

Piszą ludzie "jaki ja mam pożytek z tej nagrody jeśli badanie mnie kosztuje 255k żywego towaru, manufaktura zajmuje 5x4 i mi daje 8k towaru co 3h (bez efektu magicznej produkcji) a to zajmuje 4x4 i mi daje 8k towaru co 24h", oczywiście, że warto bardziej postawić manufakture...
 
Ostatnia edycja:
Piszą ludzie "jaki ja mam pożytek z tej nagrody jeśli badanie mnie kosztuje 255k żywego towaru, manufaktura zajmuje 5x4 i mi daje 8k towaru co 3h (bez efektu magicznej produkcji) a to zajmuje 4x4 i mi daje 8k towaru co 24h", oczywiście, że warto bardziej postawić manufakture...
Zgadzam sie co do ostatecznego wniosku, ze ten akurat budynek nie jest wart postawienia, ale nie zgadzam sie co do metodologii szacunkow ;) Podajac jako przyklad wydajnosc manufaktury, trzeba zawsze uwzglednic, ze kosztuje ona populacje i kulture. Nie liczylem tego dla aktualnej epoki, ale w kilku poprzednich trzeba bylo zawsze tak orientacyjnie przyjac, ze koszt postawienia jednej manufaktury (przez koszt rozumiem tu miejsce w miescie) jest trzykrotnie wyzszy, niz pole, ktore zajmuja sama manufaktura. W tym konkretnym przypadku jako wydajnosc manufaktury nalezy orientacyjnie przyjac "xyz" towaru z 3x 20 kratek, a nie z 20.
Obliczajac wydajnosc budynku ewolucyjnego (lub innego eventowego) nalezy postapic odwrotnie, czyli od zajmowanego przez niego pola odjac ilosc kratek, ktore sie oszczedza dzieki populacji i kulturze, ktore ten budynek daje.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Zgadzam sie co do ostatecznego wniosku, ze ten akurat budynek nie jest wart postawienia, ale nie zgadzam sie co do metodologii szacunkow ;) Podajac jako przyklad wydajnosc manufaktury, trzeba zawsze uwzglednic, ze kosztuje ona populacje i kulture. Nie liczylem tego dla aktualnej epoki, ale w kilku poprzednich trzeba bylo zawsze tak orientacyjnie przyjac, ze koszt postawienia jednej manufaktury (przez koszt rozumiem tu miejsce w miescie) jest trzykrotnie wyzszy, niz pole, ktore zajmuja sama manufaktura. Czyli w tym konkretnym przypadku jako wydajnosc manufaktury nalezy orientacyjnie przyjac "xyz" towaru z 3x 20 kratek, a nie z 20.
to oznacza ze rozbudowa spa bedzie zwiekszala wydajnosc manufaktur ?
 
Nie bezposrednio, ale posrednio tak. Wieksza wydajnosc rezydencji na kratke oznacza wieksza wydajnosc calosci systemu
"manufaktura - rezydencja. - budynek kult." na kratke. Mowimy tu oczywiscie o przypadku, kiedy czyims glownym zrodlem populacji sa rezydencje..
 

visit0r

Paladyn
Nie bezposrednio, ale posrednio tak. Wieksza wydajnosc rezydencji na kratke oznacza wieksza wydajnosc calosci systemu
"manufaktura - rezydencja. - budynek kult." na kratke. Mowimy tu oczywiscie o przypadku, kiedy czyims glownym zrodlem populacji sa rezydencje..
masz swiadomosc ze tak zlozone zagadnienia matematyczne nie nadaja sie na forum gry ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry