• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

DeletedUser174

Guest
tajniakos
napisałem tab bo widzę swoich sąsiadów i co przyczynia się do tego że kończą gre po tygodniu
a z turniejem powinno być najpierw negocjacje a jak już ktoś będzie na tyle doby niech się sprawdza w walce wojem
Edit:
już nie wspomne co jest główną przyczyną braku handu u kupca
przecież proces wymierania wiosek jest niezalezny od turniejów i opcji walki na nich... mylisz pojęcia.

Do tego nikt nikomu nie grozi śmiercią za negocjowanie... gracze maja prawo korzystać z opcji negocjacji na kazdym etapie gry, w tym nawet na tym najwyższym możliwym w danym momencie

a do tego bez sensu spamisz w wątku, który do tego nie jest przezaczony
 

Nusion

Kapłan
Taka ciekawostka na temat nowego eventu...
Wczoraj na becie zrobiłam 40 zadanie, po czym dostałam blokadę na zadaniu do 2 w nocy (licznik z czasem taki sam jak na nagrodzie dziennej). Dziś zrobiłam 41 zadanie i znów mam blokadę do 2 w nocy. Taki sposób sobie wymyślili, żeby nie dało się skończyć eventu w 2 dni ;)
Nie wiem, ile zadań zostało, wczoraj zebrałam 4 nagrodę, więc jakieś 4/5 eventu było zrobione

1587716505567.png
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Bo questów jest 38 w głównej linii zadań i potem się zaczynają daily questy.
PrimroseSylvia pisała która prowadzi Gems of Elvenar
:D :D :D
Oficjalne ogłoszenie:
"There will a limited story questline that you get to complete. Once that is finished, you unlock additional episodic quests. One of these quests is added to the list of available quests with each new day of the event. "

Przygoda 27 kwietnia

Z moich wyliczeń wynika, że do zdobycia jest ok 1200-1300 waluty, co powinno starczyć na 120-130 losowań.
Dużo zależy, ile dziennie podniesiecie z mapy. 1/3 nagród głównych zależy od tego.
Przez 20 dni z mapy codziennie da radę podnieść 15-20 wiosennych ziaren.
To daje 300-400 ziaren ogólnie.
Codziennie za darmo dostajecie 10 ziaren za wejście do gry = 200 ziaren
Za questy ok 580 ziaren (nie wiem czy się zmienia ilość na koniec, ale jestem na 18 queście i dalej jest po 10 więc zakładam, że 580 w sumie za 38 głównych i 20 bonusowych)
120 ziaren dostajecie jako nagrodę w linii zadań
+ ziarna na początek eventu.
+ możliwe, że dostaniemy mailem.

Niestety równie dużo będzie zależeć, czy dostaniecie 1 czy 3 "kwiaty" tak jak w zimie dostawało się młotki i młotkami rozbijało cegiełki i było od 1 do 3, tak tutaj z 1 kwiatu można uzyskać 1-3 esencji.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1775

Guest
czyli demotywacja do robienia eventu - level master... żeby choć jeszcze nagroda była warta... witki opadają ;)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Czy oni chca ta gra zarznac? Czy ktos mi odpowie na pytanie czym ci <ciach> sie kieruja? Kto tym <ciach> tam dowodzi i pozwala na wprowadzanie coraz "lepszych" pomyslow

wycięto obraźliwe fragmenty//Urdur
 

Eleanora2

Wędrowiec
Czy oni chca ta gra zarznac? Czy ktos mi odpowie na pytanie czym ci <ciach> sie kieruja? Kto tym <ciach> tam dowodzi i pozwala na wprowadzanie coraz "lepszych" pomyslow
Jakby chcieli nas zarżnąć to wprowadzili by znowu nielimitowaną linię zadań. Teraz mamy prosty event, który nie zmusza nas do przeorganizowania całego miasta. Może nagrody nie wprawiają wszystkich w zachwyt, ale na drzewko majowe znajdzie się miejsce w moim mieście. Licząc wszystkie zasoby potrzebne do wyprodukowania żywych towarów jego staty są satysfakcjonujące. Poza tym planuję podmianę kilku budynków pop-kult. Przy tym zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma inne potrzeby, w tym też potrzebę poprawienia sobie samopoczucia poprzez obrażanie innych.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Jakby chcieli nas zarżnąć to wprowadzili by znowu nielimitowaną linię zadań. Teraz mamy prosty event, który nie zmusza nas do przeorganizowania całego miasta. Może nagrody nie wprawiają wszystkich w zachwyt, ale na drzewko majowe znajdzie się miejsce w moim mieście. Licząc wszystkie zasoby potrzebne do wyprodukowania żywych towarów jego staty są satysfakcjonujące. Poza tym planuję podmianę kilku budynków pop-kult. Przy tym zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma inne potrzeby, w tym też potrzebę poprawienia sobie samopoczucia poprzez obrażanie innych.
<ciach> Co ma zarzniecie gry do nielimitowanych zadań? Jak to ma się do spadku atrakcyjnośći gry? Do coraz gorszych eventow? Wycofania bibliotek/pomnikow/młynów i studni? Coraz gorszym systemem losowania? Jak do tego ma się nielimitowana liczba zadań? Mój umysł nie potrafi tego ogarnąć. Samopoczucia nie muszę sobie poprawiać, pisze to co się ciśnie na usta nie tylko mnie Ale wielu innym. Że niby poprawność polityczna? Nie można powiedzieć glupkowi że jest glupkiem bo się obrazi czy co?

wycięto wycieczki osobiste//Urdur
 

Eleanora2

Wędrowiec
Czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy? Co ma zarzniecie gry do nielimitowanych zadań? Jak to ma się do spadku atrakcyjnośći gry? Do coraz gorszych eventow? Wycofania bibliotek/pomnikow/młynów i studni? Coraz gorszym systemem losowania? Jak do tego ma się nielimitowana liczba zadań? Mój umysł nie potrafi tego ogarnąć. Samopoczucia nie muszę sobie poprawiać, pisze to co się ciśnie na usta nie tylko mnie Ale wielu innym. Że niby poprawność polityczna? Nie można powiedzieć glupkowi że jest glupkiem bo się obrazi czy co?
Jedynie mam dosyć przedstawicieli pokolenia "mi się należy", <ciach>. Zrozumiałabym ten typ skarg gdyby gra była płatna. Masz za darmochę przyzwoity event skrojony nie tylko pod potrzeby graczy w ostatnich rozdziałach, w zdrapce widziałam niezłe budynki z poprzednich eventów. Jak się podliczy wszystkie potrzebne zasoby do produkcji żywych postawienie w mieście drzewka staje się całkiem rozsądne (przynajmniej w epoce Konstruktów). <ciach>Niestety źródełko studni wyschło, co nie tylko ja przyjęłam z ulgą. Będę mieć mniej sąsiadów widm.

wycięto wycieczki osobiste//Urdur
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Jedynie mam dosyć przedstawicieli pokolenia "mi się należy",<ciach>. Zrozumiałabym ten typ skarg gdyby gra była płatna. Masz za darmochę przyzwoity event skrojony nie tylko pod potrzeby graczy w ostatnich rozdziałach, w zdrapce widziałam niezłe budynki z poprzednich eventów. Jak się podliczy wszystkie potrzebne zasoby do produkcji żywych postawienie w mieście drzewka staje się całkiem rozsądne (przynajmniej w epoce Konstruktów). <ciach>Niestety źródełko studni wyschło, co nie tylko ja przyjęłam z ulgą. Będę mieć mniej sąsiadów widm.
Co ma planowanie miasta do tego że event dalej pozostaje beznadziejny? Dajesz przykład zdrapki jako tego że było dobrze? Pamięć widzę szwankuje? Najgorszy event ever, z tak wielkim niedopatrzenie twórców że tylko to że mamy 3 światy nie 5 czy więcej. Sprawiło że zdobyłem tylko 4 czy 5 chatek z piernika. Acha czyli robią coś totalnie po łebkach na pałę A jak nam się nie podoba to won? No tak trzeba się cieszyć z każdego g co sypna. Wiesz że wiele ludzi by płaciła gdyby miała poczucie że twórcy tej gry i gracze chociaż w minimalnym stopniu są na tej samej płaszczyźnie umysłowej. Jednak to co się dzieje od ponad pół roku temu przeczy. Nowe cuda z 16 rozdziału też są świetne? Agresję? Że mówię głośno co mi się nie podoba? Braki? Jakie braki? Moje miasta są przemyślane i takie jakie mają być, lepsze póki co nie będą. A co do studni dupka piecze z zazdrości? Czy jak że tak Ci przeszkadzają miasta z studniami? Jak nie umiesz zrobić tego co inni, czyli zdobyć studni to nie kracz na i tak nie zazdrość.
 

Koval92

Kapłan
Wczoraj było kuriozum bo budynek - nagroda dnia (sheep shenanigans) był gorszy niż budynek jaki dali do nagród pobocznych (konik morski z syren, również rozmiar 2x2).

Trzeba uwzględnić, że budynki ewolucyjne produkujące złoto czy młotki, dostają do nich bonus z kultury, więc jeżeli ktoś nie ma nic i postawi to drzewo, to może coś z tego uszczknie chociaż monet.

W nagrodach pobocznych może się pojawić Pond of Autumn (rozmiar 2x2)- jedyny ogólnie dostępny budynek w grze o produkcji ziaren silniejszej niż kupiec festiwalowy w przeliczeniu na kratkę. Jeżeli komuś brakuje ziaren to niech czeka na market - budynek 4x4 o sile produkcji na kratkę praktycznie takiej jak kupiec festiwalowy, ale produkcji 2x dłuższej - Co może być przydatne bardzo dla osób, które nie mogą regularnie co 6-12h z kupców zbierać ziaren.

Ogólnie to powiem tak: Sam ten system, że 38 zadań głównych, 1 daily itd.... Jest uczciwy w miarę. Zdrapka już nie.
To jest system żywcem wzięty z FOE, tam często właśnie event jest w taki sposób, że za ilość wykonanych questów są:
Budynek -> pakiet ulepszenia -> dodatkowa waluta -> pakiet ulepszenia -> pakiet ulepszenia
A za nagrody główne są osobno pakiety ulepszenia (nasze artefakty).

Tylko jest jedna różnica.
Tam budynki ewolucyjne potrafią mieć 7 poziomów a na 8 poziomie wybierasz sobie jedną z dwóch ostatecznych wersji, które się od siebie różnią.

Poza tym, tam są codziennie "wyzwania dnia", wybieracie sobie jedną z dwóch skrzynek i macie do wykonania 5 zadań, często dość ciężkich.
Jeżeli dacie radę, to dostajecie jeden przedmiot z wybranej skrzynki. A w tych skrzynkach potrafią być studnie życzeń (nieskończone), ulepszacze, budynki premium czy elementy zestawów z przeszłości.

Tam się nie patyczkują, tylko to rozdają, bo wiedzą, że ludzie i tak nie postawią wszystkiego co jest bo miejca nie starczy.
Oczywiście majowe drzewo zostało również z FOE zerżnięte bo tam jest budyneczkiem mającym 5 poziomów ewolucji i zwiększającym zbiór monet z miasta.'

Gdyby były tu 3 skrzynki do wyboru a nie zdrapka, a drzewo miało by normalny pop/kult a nie ucięty, to by było w miarę ok.
 
Ostatnia edycja:
Co ma planowanie miasta do tego że event dalej pozostaje beznadziejny?
Obiektywnie na to patrzac, event nie jest beznadziejny. Dla wielu taki moze i jest, dla innych nie. Ja tam staram sie zawsze pamietac, ze ci najaktywniejsi tutaj na forum to nie jest zbyt reprezentatywna grupa, jesli chodzi o cale, szerokie spektrum graczy. Wiekszosc z nich nie gra "wyczynowo", nie posiada (i nie posiadalo) wiosek pod studnie, wiec brak studni czy nawet system zdrapek im nie przeszkadza. Ciesza sie z tego, co niewielkim wysilkiem zdobeda ponad to, co moga sobie wybudowac z drzewka badan. Zeby nie bylo, tez nie uwazam tego eventu za mistrzostwo wszechswiata, ale biorac pod uwage jego "przejsciowy" charakter (to nie jest jeden z glownych eventow w roku), wystarczy mi kilka budynkow pop/kul lub innych nagrod. Lepszy taki (zdaniem niektorych) slaby event, niz to eventowe szalenstwo z zeszlej jesieni.
 

Koval92

Kapłan
<ciach> "eventowe szaleństwo z zeszłej jesieni"
<ciach>
Dla mnie jesień była super eventem i syreny też a nie szaleństwem

wycięto offtop i wycieczki osobiste//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
<ciach>

Event majowy tak naprawili, że od rana przestała się pojawiać bonusowa waluta w mieście na becie.
Nie wiem czy to bug czy zamierzone działanie, żeby "uciąć" ok 400 waluty eventowej z przewidywanych 1300 do zdobycia.

usunięto offtop//Urdur
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Przypominam: można wyrażać swoje opinie w kulturalny sposób, ale powstrzymajcie się od osobistych przytyków i przepychanek. Jak macie ochotę na takie rzeczy, to idźcie sobie z tym na PW. Proszę o spokój i kulturę wypowiedzi, bo posypią się punkciki.
 

blazius1

Paladyn
W nagrodach pobocznych może się pojawić Pond of Autumn (rozmiar 2x2)- jedyny ogólnie dostępny budynek w grze o produkcji ziaren silniejszej niż kupiec festiwalowy w przeliczeniu na kratkę. Jeżeli komuś brakuje ziaren to niech czeka na market - budynek 4x4 o sile produkcji na kratkę praktycznie takiej jak kupiec festiwalowy, ale produkcji 2x dłuższej - Co może być przydatne bardzo dla osób, które nie mogą regularnie co 6-12h z kupców zbierać ziaren.

Czy te budynki dają ziarna w dwóch najwyższych epokach?
I jeszcze głupie pytanie: Kupiec Festiwalowy w najwyższych dwóch epokach daje ziarna?
 
Czy te budynki dają ziarna w dwóch najwyższych epokach?
Tak.
I jeszcze głupie pytanie: Kupiec Festiwalowy w najwyższych dwóch epokach daje ziarna?
Tak, w Elvenarach daje 1500 ziaren / 12h, czyli 3000 na dobe. W Ambasadach rowniez daje ziarna, ale wzrost produkcji w porownaniu do tej z Elvenarow jest minimalny, wrecz niewart uwagi. Nie zmienia to faktu, ze Kupiec Festiwalowy i w XVI epoce to chyba ogolnie najlepszy wybor, jesli chodzi o dodatkowa produkcje ziaren.
 

blazius1

Paladyn
Czemu byłem przekonany że Kupiec daje manę? Może dlatego że większość budynków daje manę?
Całkiem przyzwoite wartości. Jeśli Market to większa wersja Kupca, to jest to jakaś tam motywacja żeby podrapać zdrapkę.
Nagroda poboczna to będzie taka ukryta w zdrapce na jednym z jej pól?
 
Status
Zamknięty.
Do góry