• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

2 Iglice i 2 turnieje na jednym komplecie wzmocnien

2 TURNIEJE i 2 IGLICE NA JEDNYM KOMPLECIE WZMOCNIEN

Wzmocnien z Akademii Magii wpada nam stosunkowo niewiele, choc sa sposoby, by zwiekszyc czestosc ich pojawiania sie (Link). Najczesciej jest ich zbyt malo, by wystarczylo ich na robienie kazdego turnieju i Iglicy wojskiem na w miare wysokim poziomie, jesli wystawiamy je co tydzien na kazdy turniej i kazda Iglice.

Ta stosunkowo niewielka iloscia wzmocnien mozna zarzadzac na kilka roznych sposobow, np.:

1. Wystawianie niewielkiej ilosci wzmocnien co tydzien, co pozwoli wprawdzie na uzyskiwanie przyzwoitych i regularnych wynikow w turniejach, ale jakies bardzo wysokie wyniki nie beda raczej mozliwe. W Iglicy walka wojskiem bedzie mozliwa, ale u wiekszosci graczy dosc trudna.

2. Oszczedzanie wzmocnien. Chodzi mi tu o sytuacje, gdy gracz w niektorych tygodniach w ogole nie uzywa wzmocnien wojska, a turnieje i Iglice robi albo surowcami, albo wojskiem (nie mogac liczyc na jakis porzadny wynik), albo technika mieszana. Wzmocnienia sa oszczedzane na jakies szczegolne okazje, lub gracz uzywa ich np. tylko w co drugim-trzecim turnieju.

3. 2 turnieje i 2 Iglice na jednym komplecie wzmocnien (czyli temat wiodacy tego watku)
Wzmocnienia wojska sa aktywne tylko przez 5 dni, wiec na pierwszy rzut oka zrobienie 2 turniejow i 2 Iglic na jednym komplecie wzmocnien jest ciezkie do zrobienia. Na szczescie jest to jednak wykonalne, choc wymaga to trzymania sie pewnego rezimu czasowego.

Cala Iglice da sie zrobic jednym ciagiem, uzywajac przyspieszaczy na przejscie do nastepnych walk, wiec zrobienie dwoch Iglic na jednych wzmocnieniach nie stanowi problemu. Jedna Iglica konczy sie w piatek, a nastepna zaczyna juz w niedziele, wiec 5 dni czasu dzialania wzmocnien wystarcza az nadto. Niestety w przypadku turnieju jest juz troche inaczej, bo odstep pomiedzy poszczegolnymi rundami turnieju wynosi nawet do 16h. Mamy teraz w grze 2 elementy skracajace ten czas oczekiwania, czyli antyczny cud "Zakrzywienie Czasu" i budynki ewolucyjne "Niedzwiedz Polarny", ale nawet one nie sa absolutnie niezbedne, by mozna bylo z tej strategii skorzystac po pewnym jej zmodyfikowaniu (o tym pozniej).

Sytuacja jest inna dla zaawansowanych graczy z Zakrzywieniem Czasu na wysokim poziomie i i przynajmniej jednym Niedzwiedziem Polarnym, bo ci moga sobie skrocic czas oczekiwania na nastepna runde turnieju do zera (cooldown = 0), a wiec przeklikac wszystkie 6 rund jedna po drugiej, a inna dla graczy, u ktorych ten czas oczekiwania na nastepna runde wciaz wynosi od kilku do 16 godzin.

W obu przypadkach strategia 2 Iglic i 2 turniejow na jednych wzmocnieniach wyglada troche inaczej, wiec oba warianty rozpisze osobno.

Plan uzywania wzmocnien dla graczy z cooldown = 0:

1. Nie zaczynamy Iglicy w niedziele.
2. Nie zaczynamy turnieju we wtorek
3. Dopiero w piatek wieczorem stawiamy wzmocnienia wojska
4. W piatek wieczorem karmimy Niedzwiedzie Polarne i Feniksa Ognia
5. Robimy Iglice na przyspieszaczach - 2 poziomy lub cala, wedle uznania. Bilans przyspieszaczy za 2 poziomy i tak prawie zawsze wychodzi na plus, nie liczac nawet przyspieszaczy za tryb multi. Trzeba zdazyc do godziny 22:00, bo wtedy Iglica sie konczy.
6. W piatek wieczorem zaczynamy turniej. Z cooldown = 0 klikanie idzie 2x szybciej, niz bez tego, bo odpada czesc potwierdzen i koniecznosc przeklikania sie do nastepnej prowincji. Mozna zrobic dowolna ilosc gwiazdek.
7. W sobote konczymy turniej, mamy czas do 22:00. Feniks, Ognia, Polary i wzmocnienia wciaz dzialaja.
8. W niedziele wchodzi nastepna Iglica - nie robimy jej, jesli chcemy oszczedzic karme.
9. We wtorek karmimy Feniksa Ognia i robimy Iglice, mamy na to czas do srody wieczor.
10. We wtorek zaczyna sie nastepny turniej. Feniksa jest juz nakarmiony, Polary z poprzedniego turnieju dzialaja nam do srody wieczor, wiec nie trzeba ich juz karmic. Rowniez wzmocnienia wojska wciaz dzialaja,
Robimy dowolna liczbe prowincji/gwiazdek.
10. W srode konczymy turniej na dowolnej liczbie prowincji/gwiazdek. Jesli wzmocnienia postawilismy np. w piatek o 19:00, to na dokonczenie turnieju mamy czas wlasnie do srody do 19:00, bo wtedy wzmocnienia wygasaja.

Podsumowanie:
W ten sposob mozna zrobic 2 cale turnieje i 2 Iglice na jednym komplecie wzmocnien.

Scenariusz dla graczy bez Zakrzywienia Czasu/Niedzwiedzi Polarnych (cooldown > 0):

Ze wzgledu na czas oczekiwania na nastepne rundy turnieju (16h) nie da sie przeklikac wszystkich rund dwoch turniejow w ciagu 5 dni dzilalania wzmocnien. Da sie natomiast w tym czasie przeklikac dwie cale Iglice i przynajmniej po 2 rundy z kazdego turnieju. Pomysl nasuwa sie wtedy wrecz sam: moim zdaniem najlepszym sposobem jest wtedy robienie prowincji 1-8 na 6 gwiazdek bez wzmocnien lub surowcami (te poczatkowe prowincje sa bardzo tanie), za to w czasie dzialania wzmocnien mozna zrobic przynajmniej po 2 rundy w kazdym turnieju we wszystkich prowincjach, ktore mamy. Najlepiej wyjasni to szczegolowy plan:

1. Nie zaczynamy Iglicy w niedziele.
2. We wtorek zaczyna sie turniej, karmimy Feniksa Ognia, ale...
3. ...ale nie wystawiamy wzmocnien. Robimy pierwsza runde turnieju tylko w prowincjach 1-8 lub 1-10. Czy wojskiem, czy surowcami -w tych poczatkowych prowincjach koszty sa stosunkowo niewielkie.
4. W kolejnych dniach (wciaz bez wzmocnien) robimy kolejne rundy turnieju w prowincjach 1-8, ale wciaz nie zaczynamy Iglicy
5. Dopiero w piatek wieczorem stawiamy wzmocnienia wojska
6. W piatek wieczorem karmimy Feniksa Ognia
7. Robimy cala Iglice na przyspieszaczach. Trzeba zdazyc do godziny 22:00, bo wtedy Iglica sie konczy.
8. W piatek wieczorem robimy na wzmocnieniach pierwsza runde turnieju we wszystkich pozostalych prowincjach (w naszym przykladzie do tej pory zrobione jest tylko 8 prowincji).
9. W sobote robimy druga runde turnieju we wszystkich dostepnych prowincjach, mamy czas do 22:00.
10. W niedziele wchodzi nastepna Iglica
11. We wtorek karmimy Feniksa Ognia i robimy Iglice, mamy na to czas do srody wieczor.
12. We wtorek zaczyna sie nastepny turniej. Feniks jest juz nakarmiony, wzmocnienia dzialaja nam do srody wieczor. Robimy pierwsza runde turnieju we wszystkich prowincjach, jakie mamy.
13, W srode robimy druga runde turnieju we wszystkich prowincjach. Jesli wzmocnienia postawilismy np. w piatek o 19:00, to mamy na to czas wlasnie do srody do 19:00.
14. W kolejne dni az do soboty robimy kolejne rundy turnieju (3-6) juz bez dzialajacych wzmocnien, ale tylko w prowincjach 1-8, ktore sa stosunkowo tanie.

Podsumowanie:
W ten sposob mozna na jednym komplecie wzmocnien zrobic 2 cale Iglice, a jesli chodzi o turnieje, to w obu turniejach mamy po 2 pelne rundy zrobione na wzmocnieniach we wszystkich dostepnych prowincjach plus dodatkowo prowincje 1-8 zrobione na pelne 6 gwiazdek bez wzmocnien. Ze wzmocnieniami straty w pierwszych 2 runach sa bardzo niskie, wiec na kazdym stopniu rozwoju powinno wystarczyc wojska, by zrobic wszystkie prowincje, ktore mamy. Ten sposob robienia turniejow (2 rundy na maksimum mozliwosci) ma ten mily efekt uboczny, ze wpada wtedy mnostwo PW. Oczywiscie Im mniejszy mamy odstep miedzy rundami, tym wieksza szansa na zrobienie 3, a nawet 4 pelnych rund na wzmocnieniach.

Sam z powodzeniem stosuje ten system zarowno w miastach glownych z cooldpwn = 0, jak i tam, gdzie odstep miedzy rundami turnieju wynosi 12-16h. Przynajmniej u mnie sprawdza sie doslownie wszedzie. W wioskach iglicowych powinienem teoretycznie negocjowac w Iglicy, bo w tych poczatkowych epokach Iglica jest bardzo tania, ale system 2 Iglic na jednych wzmocnieniach pozwala mi przechodzic Iglice wylacznie wojskiem (co robie z czystego lenistwa ;) ).
 

Nusion

Kapłan
Ja tą metodę stosuję już od dobrych kilku miesięcy i dla mnie jest idealna, nie wyobrażam sobie robić tego inaczej!

system 2 Iglic na jednych wzmocnieniach pozwala mi przechodzic Iglice wylacznie wojskiem (co robie z czystego lenistwa ;) ).

Jako, że ja jestem co najmniej tak samo leniwa, to Iglicę również robię wyłącznie wojskiem i zawsze całą na raz na przyspieszaczach, co zajmuje mi ok. 15 minut.
Dodatkowo, również z lenistwa, przeważnie robię tylko 2 gwiazdki w wielu prowincjach. Nie zaprowadzi mnie to wprawdzie do topki ;) ale pozwala uzyskać przyzwoity wynik jako wkład do 10 skrzynek w bractwie.
2 gwiazdki to 66 punktów, a więc jak zrobię 30 prowincji to mam 1980 punktów, przy 40 prowincjach to już jest 2640 punktów. Wyniki bez szału, ale na pewno przyzwoite w kontekście 10 skrzynek. Dodatkowy plus to fajna ilość PW z drugiej rundy i tylko 2 dni na zrobienie turnieju :D
Czasem doklikuję jeszcze kilka walk na pierwszej stronie dla PW, jeśli mi się chce :)

Tu graficznie można zobaczyć jak to wygląda.
Celowo wrzuciłam rozpiskę na 4 tygodnie, bo pięknie tu widać te 8 dni "wolnego", kiedy nie interesuje mnie ani Iglica ani turniej :p

1593185337484.png

EDIT: (ta godzina 19 to jest MÓJ wybór, bo tak MI najlepiej pasuje, ale można to dostosować pod siebie, byle się zmieścić w ramach czasowych wzmocnień, turnieju i Iglicy)

Dla mnie metoda jest rewelacyjna. Najczęściej stawiam jednorazowo 4 wzmocnienia, a więc schodzi mi 8 na miesiąc. Oszczędzam wzmocnienia, wojsko i czas.
W moim wariancie z 2 rundami w turnieju oszczędzam również karmę na Polary, bo ich nie karmię ;)

Dla jasności, powyżej napisałam, jak JA to robię.

Metodę można dowolnie dostosować do swoich potrzeb i możliwości, bo, jak napisał @chris07070707, pierwsze 8 prowincji można spokojnie robić bez wzmocnień (ja je często robię surką, bo szybciej - znów z lenistwa).

Dzięki Chris :)
 
Ostatnia edycja:
Najczęściej stawiam jednorazowo 4 wzmocnienia, a więc schodzi mi 8 na miesiąc.
Tam, gdzie nie walcze o topke, rowniez stawiam zazwyczaj 4 wzmocnienia na raz, ktore wystarczaja na 2 tygodnie, czyli rowniez 8 na miesiac.
Zazwyczaj stawiam 2x wzmocnienie zdrowia + 2x wzmocnienie ataku dla lekkich strzelajacych lub magicznych (nigdy razem), co w pelni wystarcza na przejscie Iglicy samym wojskiem, o pierwszych 2 rundach turnieju nawet nie wspominajac. Dokladniej opisze to w nastepnym planowanym temacie
"rozkminkowym", czyli o robieniu Iglicy wojskiem nawet w tych slabszych wioskach bez cudow wojskowych.
Dla mnie metoda jest rewelacyjna.
Taaa, teraz moze i jest ;) Pamietam, jak ciezko bylo Ciebie i innych na nia namowic. Miejmy nadzieje, ze rowniez czytelnicy tego forum nie zniecheca sie pozornie skomplikowanym opisem i nadmiarem tekstu i sami tej metody sprobuja. Po pewnym czasie rzeczywiscie ciezko sobie wyobrazic powrot do "normalnego" klikania kazdego turnieju i Iglicy z osobna ;)
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
To ja napiszę jak u mnie to wygląda na wszystkich światach gdzie wprowadziłem lekka modyfikację do pierwotnego systemu który napisał Chris.

Wioski mam na wszystkich trzech światach na różnych etapach rozwoju:

S1 - miasto główne, rozdział XVI, rasa Ludzie, cuda wspomagające to Iglice lvl31, latająca akademia lvl31, świątynia ropuch lvl17, zakrzywienie czasu lvl30.
Na tym świecie wszystko robię tak jak zostało to opisane przez Chrisa tylko że nie karmię polara. Z samym zakrzywieniem mam redukcję na poziomie 80% co skraca mi odstęp między rundami do 3 godzin i 11 minut. Dzięki temu każda rundę robię po nastawieniu produkcji przez co też pamiętam o tym że mam turniej do odklikania. Robię to głównie z powodu błędu który występuje na aplikacji przez co robienie turnieju z cooldown 0 jest bardzo uciążliwe, ale też dlatego że jest to mniej męczące niż robienie całego turnieju za jednym zamachem. W ciągu 24h które trwa wzmocnienie feniksa ognia jestem w stanie zrobić 6 gwiazdek, które robię na pierwszych 10 prowincjach a całą resztę na 2. Robię tak na większości turniejów.

Iglice robię całą, wyłączenie wojskiem a do przyspieszania używam wyłącznie czasówek.
Wzmocnienia jakie wystawiam to zbrojmistrz+swobodne ulepszenie jednostki (łączenie +75% do zdrowia jednostek) i do tego nakarmiony Feniks, co w zupełności wystarcza. Jeśli robię turniej na maksa to wystawiam do tego odpowiednią ilość wzmocnień ataku.

S2 - miasto poboczne, rozdział X, rasa Elfy, cuda wspomagające to Iglice lvl30 i klasztor lvl10 (albo 11 nie pamiętam dokładnie :p)
Turniejów nie robię wcale, chyba że skończą mi się relikty do produkcji katalizatorów to wtedy odpowiedni turniej cisnę na maksa no i jeszcze trochę klikam jak są eventy.
Iglice robię całą, wyłącznie wojskiem, a do przyspieszania używam tylko czasówek. Tu tak jak na S1 jako wzmocnień używam zbrojmistrza+swobodnego ulepszenia jednostki i nakarmionego feniksa. Tutaj z racji że nie robię turnieju to wystawiam wzmocnienia w piątek i robię iglice, a drugą od razu w niedzielę dzięki temu mam prawie 2 tygodnie do następnej iglicy więc spokojnie w tym czasie wyszkole wojsko, nawet z nadmiarem.

S3 - świat poboczny, rozdział IX, rasa Ludzie, cuda wspomagające to Iglice lvl27.
Turnieje robię tak jak opisał Chris tylko że z małą modyfikacją. Przede wszystkim nie karmię polara bo nie widzę w tym sensu. Turniej zaczynam we wtorek i do piątku robię prowincje 1-10 wyłącznie negocjując. W piątek na wieczór wystawiam wzmocnienia (takie jak na S1 i S2, czyli zbrojmistrz+swobodne i karmię feniksa), po wystawieniu wzmocnień robię wszystkie prowincje walcząc, co powtarzam w sobotę. Dzięki temu oszczędzam na wojsku i karmie, a turniej kończę z 10 prowincjami na 5* i resztą na 2*.

Iglice robię całą i wygląda to tak samo jak na S1 i S2. Tylko wojsko i przyspieszam tylko czasowkami.

Jak widać taki sam system sprawdza się w wioskach które są w różnych etapach gry. Dzięki temu że nie wszystkie turnieje robię na maksa to zachowuje więcej wzmocnień, karmy, wojska, a z samych turniejów wyciągam przyzwoite ilości PW i innych nagród.



Z cooldown = 0 klikanie idzie 2x szybciej, niz bez tego, bo odpada czesc potwierdzen i koniecznosc przeklikania sie do nastepnej prowincji. Mozna zrobic dowolna ilosc gwiazdek.

Nie na aplikacji :(

Bilans przyspieszaczy za 2 poziomy i tak prawie zawsze wychodzi na plus, nie liczac nawet przyspieszaczy za tryb multi.

U mnie na każdym świecie zawsze wychodzi na plus i na każdym robię całą iglice (choć na jednym świecie nie mam wszystkich nagród za tryb multi ;))
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Idealny moment, @chris07070707, na tę akurat wskazówkę, bo właśnie jest piątek wieczorem :)

Ja akurat nie stosuję tej metody, w mieście głównym przede wszystkim dlatego, że nie potrzebuję. Naprawdę! :eek:
Robię tylko w kilku turniejach 5 gwiazdek na wszystkich prowincjach (i to nie zawsze znajdę czas, żeby wszystko przeklikać) i dla nich mi wzmocnień, karmy, a przede wszystkim wojska wystarcza. Resztę turniejów robię tylko na 2 gwiazdki i do tego nawet wzmocnień nie trzeba, karmię tylko Feniksa Ognia. Fakt, że mam cuda wojskowe na poziomach od 11 do 28, a samo wojsko po Konstruktach jest naprawdę przyzwoite.
To samo w Iglicy, w głównym mieście nie robię całej, bo zespołowo i tak dochodzimy tylko do srebrnego medalu, a indywidualne nagrody za III poziom nie są współmierne do wysiłku, ale jestem w stanie zrobić ją nawet całą wojskiem bez wzmocnień, z tym, że w Iglicy zazwyczaj walczę manualnie - bardzo lubię, a akurat ilość walk w Iglicy jest taka, że można sobie na to pozwolić.
Zbierałem się do tego, żeby tę metodę zastosować w innym moim mieście - głównie z powodu III poziomu Iglicy, ale nie wychodziło, bo mnie dużo łatwiej znaleźć wiele drobnych "dziur czasowych" w cągu dnia, gdzie mogę kliknąć parę walk czy negocjacji na apce, niż usiąść i ciurkiem zrobić turniej i Iglice na dodatek.
Niemniej metoda bardzo zacna i wcale nie taka trudna do zrozumienia, zwłaszcza, jak jest tak szczegółowo rozpisana.
Zgadzam się też z @Nusion, że pozwala zaoszczędzić wzmacniacze i wojsko, natomiast nie zgadzam się co do czasu, czas musisz poświęcić ten sam (może poza tym przypadkiem, kiedy masz przerwę=0 i grasz na przeglądarce, to trochę kliknięć zyskujesz), tylko jest on inaczej ułożony.
Co do przyspieszaczy, to z mojego doświadczenia też wynika, że te zdobyte w Iglicy z samych skrzyń z naddatkiem wystarczają, żeby pootwierać wszystkie wrota.
 

Nusion

Kapłan
Zgadzam się też z @Nusion, że pozwala zaoszczędzić wzmacniacze i wojsko, natomiast nie zgadzam się co do czasu, czas musisz poświęcić ten sam (może poza tym przypadkiem, kiedy masz przerwę=0 i grasz na przeglądarce, to trochę kliknięć zyskujesz), tylko jest on inaczej ułożony.
Co do czasu to zgoda :)
Z tym czasem to jest tak, że czasem :) łatwiej go wygospodarować jednorazowo, niż pamiętać o dawkowaniu go po troszku... :) A czasem wręcz odwrotnie ;)
To oczywiście wszystko zależy od naszego rytmu, od naszej wewnętrznej "przypominajki" (która mnie zawodzi), od pracy, rodziny, chęci itp.... :)
Dla mnie oszczędnością czasu w tym moim przypadku było to, że zrobię co muszę od ręki i nie muszę do tego wracać, pamiętać, pilnować godzin. Zrobię i koniec, mam czas wolny :) To może nie oszczędność czasu, ale skumulowanie tego wolnego :)
 

DeletedUser4933

Guest
witam, a jeżeli gram od kilku miesięcy i mam piąty rozdział a nie posiadam żadnego feniksa( dysponuje natomiast wzmocnieniami) robię wszystko tak jak w punkcie "Scenariusz dla graczy bez Zakrzywienia Czasu/Niedzwiedzi Polarnych (cooldown > 0):" Pozdrawiam
 
witam, a jeżeli gram od kilku miesięcy i mam piąty rozdział a nie posiadam żadnego feniksa( dysponuje natomiast wzmocnieniami) robię wszystko tak jak w punkcie "Scenariusz dla graczy bez Zakrzywienia Czasu/Niedzwiedzi Polarnych (cooldown > 0):" Pozdrawiam
Tak, z jednym zastrzezeniem, dotyczacym turniejow. Dla Iglicy wszystko zostaje po staremu.

Ten scenariusz pisalem kilka miesiecy temu, zanim w turniejach wszedl progresywny stopien trudnosci walk.
Zeby sie za bardzo nie rozpisywac - w dzisiejszych czasach na aktualnosci stracily moje rady dotyczace robienia 2 pierwszych rund turnieju na wielu (czesto nawet na wszystkich) prowincjach. Obecnie, ze wzgledu na wzrost poziomu trudnosci walk wraz ze wzrostem numeru prowincji, rowniez w tych pierwszych dwoch rundach trzeba raczej uwazac i w przypadku wiekszosci graczy lepiej sie za daleko nie zapedzac, bo latwo mozna stracic za duzo wojska.

Jesli chodzi o wszystko inne, rozpiska wciaz jest aktualna :)
 

Nusion

Kapłan
witam, a jeżeli gram od kilku miesięcy i mam piąty rozdział a nie posiadam żadnego feniksa

Już niedługo będzie u nas możliwość zdobycia artefaktów do feniksa w Iglicy (teraz jest to testowane na becie)
Dlatego warto się przygotować do zrobienia całej Iglicy, żeby zdobyć jak najwięcej artefaktów.
Jajko Feniksa Ognia można wytworzyć w akademii magii. Z tym nie ma się co spieszyć, czym później tym lepiej, żeby był z aktualnej epoki :)
 

DeletedUser4933

Guest
Super dzięki za porady, w takim razie postaram robić turniej na większej ilości surowców, do tej pory robiłem wszystko na odwrót ;)
 

DeletedUser2004

Guest
Powiększenia oddziału w drzewku badań działają już tylko na nasze wojska czy na przeciwnika również ?
 
Jesli chodzi o Iglice i o turnieje, to ani na nasze, ani na oddzialy przeciwnika.

W Iglicy i w turniejach wielkosc oddzialu iglicowego i turniejowego nie jest juz w zaden sposob powiazana z wielkoscia oddzalu koszarowego (ktora zalezy wlasnie od badan na powiekszenie oddzialu).
Wielkosc oddzialu koszarowego gracza ma teraz znaczenie tylko w walkach na mapie swiata, dodatkowo wplywa na kilka innych drobnostek, jak np. ilosc wojska, jaka dostajemy z instantow eventowych czy ilosc wojska, otrzymywana z niektorych cudow (miedzy innymi Grzybki, Piramida itp.).
 

DeletedUser2004

Guest
Czyli śmiało można zaliczać zaległe powiększenia z mapy ,w wiosce w której poprzez nadmierne rozbudowanie iglicy(brak miejsca na więcej zbrojowni) powoduje ,że rekrutacja trwa niecałe 3 h ?
 
Daj spokoj @Poziomek, jest cale mnostwo zaawansowanych graczy, znajacych mechanike gry nie gorzej, a moze i lepiej ode mnie, tylko po prostu niewielu z nich sie udziela na forum. To jedyna roznica. Niektorzy maja wrecz w glowie wszystkie fakty i liczby, np. dokladne statystyki budynkow czy bonusy jednostek. Ja sie do tej grupy nie zaliczam, po prostu wiem, gdzie to wszystko sprawdzic w razie potrzeby :).
 

Elik2

Zwiadowca
ok, ok, ok... ale z kąt wyciągnąć te wzmacniacze?
PS serio zaczynam się poważnie zastanawiać nad tymi wioskami iglicowymi...
 
Do góry