• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Akademia Magii i Zaklęcia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy to jest pomysł dobry?

  • Tak. Też nie wiem co zrobić z czarami kultury

  • Nie. To raptem kilka czarów, nie ma przymusu produkować ich więcej.

  • Protestuję przeciw nowym paczkom sushi w Biedronce, gdzie nie dają pałeczek!


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Po wprowadzeniu aktualki większość graczy ma po kilka z każdego z trzech rodzajów czarów.
Dla graczy, którzy kulturę uważają za zasób niezbędny jedynie w stopniu pozwalającym na dalsze rozbudowywanie miasta, czar zwiększający efekt kliknięcia budynku kultury jest całkowicie bezużyteczny.
Dlatego proponowałbym zakładkę "Konwersja", obok "Produkuj" i "Rozbuduj" w Akademii Magii.
W zakładce można by przekształcić czar 'kulturowy' (nazwa nieprzetłumaczona) na 'młotkowy' z stosunku 1:1, albo na 'towarowy' w stosunku 2:1.
Oczywiście wszelkie inne przekształcenia też możliwe by były również.
 

DeletedUser

Guest
Proponuje czar np zwiększający otrzymywanie monet i zasobów za klikniecie motywacji.Np.Rzucamy taki czar na ratusz i klikamy w bractwie motywacje,taki czar zwiększy np o 10% nagrodę za kliknięcie:)Zwłaszcza osobom na starcie lub przy pustych mapach zwiększyloby w jakiś sposób dochody.
 

Deleted User - 34008

Guest
Jak już napisał @Fredek z Fabryki Kredek w swoim pomyśle ( https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zamiana-czarów.1160/) większość z nas będzie miała w inwentarzu czary których nie potrzebuje.
Moja propozycja na ich utylizację będzie taka, aby można było czary rzucać na budynki u przyjaciół. Taki czar mógłby być mocniejszy lub trwać dłużej.
Jeśli wydłużenie/ wzmocnienie czaru u znajomych byłoby znaczące, to zwiększy się nieco opłacalność postawienia akademii, oraz wzrośnie znaczenie pomocy u przyjaciół.
 

DeletedUser626

Guest
Drodzy Gracze,

Akademia Magii wraz z Zaklęciami została wprowadzona do gry już ponad miesiąc temu. Do tego czasu większość z Was zdążyła się zapoznać z nowym dodatkiem, który wzbudził w naszej społeczności wiele emocji. Dostaliśmy od Was bardzo wiele opinii jak i pomysłów związanych z rozwojem tego elementu gry, zanim jednak będziemy wprowadzać dalsze zmiany, chcielibyśmy ponownie się z Wami skonsultować.
Proszę, abyście przed złożeniem pomysłu w tym temacie wzięli pod uwagę pewne założenia:
  • Akademia Magii została wprowadzona jako jeden z istotniejszych elementów gry, dlatego gra wymaga jej badania, a zadania jej budowy. Chcemy tak dopracować ten element, aby jego budowa była oczywistą korzyścią, a nie zbędną przeszkodą, proszę więc nie zaczynać od propozycji przywrócenia jej opcjonalności, gdyż nie taki jest cel tego tematu.
  • Wielkość budynku wynika również z powyższego założenia, że ma być to budynek potężny. Nie chcemy więc zmieniać rozmiarów Akademii, tylko sprawdzić, by była warta swojego miejsca w Waszych miastach.
To na co liczymy na pomysły na nowe zaklęcia, bonusy, ale także pomysł związane z samą Akademią Magii. Nie można jej zmniejszyć, ale może jej rozbudowa może dawać dodatkowe korzyści? Może macie pomysł na produkcję czegoś więcej niż tylko zaklęć?
Na forum istnieją już pomysły związane np. z wykorzystaniem zbędnych zaklęć, padały też pomysły na nowe zaklęcia, w tym temacie nie musicie jednak skupiać się tylko na jednej rzeczy, możecie opisać co Wam się podoba lub nie podoba w Akademii Magii, co chcielibyście zmienić, co dodać. Proszę jedynie, aby pomysły były uzasadnione - im lepiej wyjaśnicie czego Wam brakuje w grze, tym większa jest szansa, że zostanie to wprowadzone. :)

Czekamy na Wasze pomysł i opinie!

Pozdrawiamy,
Wasz Elvenar Team
 

DeletedUser580

Guest
może jej rozbudowa może dawać dodatkowe korzyści?
Mam nadzieję, że twórcy nie rozważają sprawienia, że Akademia Magii zacznie być użyteczna dopiero jak wpakuje się w nią diamenty.

Moim zdaniem:
  • Czary powinny działać na wszystkie budynki danego typu, a nie na jeden. Nie wypowiadam się na temat ich siły, bo to kwestia szerszego pojęcia balansu w grze.
  • Przydałby się czar skracający zwiad.
  • Koszt zaklęć w reliktach jest zbyt wysoki. Na S2 trochę już gram i mimo ciągłego odkrywania prowincji mam trochę ponad 200 reliktów każdego rodzaju. Nie poczarowałabym za nie jakoś specjalnie dużo...
  • Fajny byłby czar wzmacniający wojsko albo sprawiający, że negocjacje byłyby tańsze.
  • Czary mogłyby wspierać Antyczne Cuda: dodatkowa runa z prowincji albo "pewniak" do koła runicznego (miały być wypasioności, to lecę po bandzie).
  • Do czasu poprawienia AM nie powinna być ona obligatoryjna. W tej chwili na S2 przetestowałam. Jest beznadziejna, więc na S1 i S3 będę miała zablokowaną część fabularną dopóki AM nie stanie się chociaż trochę użyteczna. W tej chwili szkoda mi na nią całej jednej ekspansji.
  • Czarami można by było również wesprzeć rozbudowę, np. zmniejszeniem kosztu rozbudowy. Skróceniem czasu pewnie nie bardzo, bo od tego są motywki na kwaterę.
  • Ciekawy byłby czar zwiększający częstotliwość dodawania PW do paska, np. z 60 min / 1 pkt na 45 min / 1 pkt, itp.
Styknie mi na razie, niech inni się też wykażą... ;)
 

DeletedUser

Guest
moja propozycja czaru:
czar pozwalający na natychmiastowe odkrycie dowolnej z dostępnych prowincji - czas splatania może trwać i trzy dni ale dzięki niemu można by było odkryć dowolną prowincję bez wysyłania zwiadu, nie patrząc na koszt w monetach, limity ratusza itp. Dzięki temu będzie można iść z ekspansją w normalnie niedostępne przez limit złota w ratuszu prowincje
 

astoN-

Rozbójnik
jedyne co wam jeszcze moze pomoc to naprawa mapy swiata, wszyscy moi sasiedzi ktorzy dotarli do ery wrozek, w ostatnich 3 dniach zrezygnowali z gry, mozecie sobie sprawdzic... gratuluje strzalu w glowe, bo to juz nawet nie jest strzal w stope...
 

MiroXXL

Wędrowiec
Skoro dodano nieszczęście w postaci akademii magii jako obowiązkowe niech ona daje dodatkowo np. kulturę i/lub zabiera pracowników i daje punkty do rankingu na polu 5x5 można postawić manufakturę eliksiru/pyłu/klejnotu która co 9 godzin daje 1800 towaru i 4500 punktów do rankingu zaklęcia może nie czasowo a ilościowo niech zwiększają produkcję np. 3 lub 5 razy wyprodukuj towar x 3-5.
Uważam, że akademia magii powinna być później w drzewku wrzucenie tak dużej obszarowo budowli zabija grę no chyba, że przed nią ekspansja dodatkowo w drzewku na nią ...
Cuda dzwonnica/latarnia powinny dawać więcej korzyści z odwiedzin byłaby promocja i cudów i aktywności obecnie to kolejny pochłaniacz pola i punktów wiedzy może np. zamiast 8 start od 100 towaru uczyniłby je choć trochę atrakcyjnymi ? Jak myślicie ?
 

DeletedUser

Guest
@astoN- A to dopiero początek... W ciągu ostatniej doby z powodu dojścia do obligatoryjnego zadania z budową Akademii Magii zrezygnowała z gry 3 graczy. I to jedynie w bractwie gdzie jestem. Kolejnych kilku zapowiedziało odejście z gry. To byli także gracze kupujący diamenty. W innych bractwach z tego co mi wiadomo także są problemy z rezygnującymi ludźmi. Ja sam zrobię technologie wróżek i spadam stąd, bo nie mam już siły na głupoty autorów, w tym właśnie Akademię Magii. A teraz się powtórzę z tym co już także na forum Bety powiedziałem i mówię...

Twórcy tłumaczą się, że to będzie budynek dający dużo korzyści. W takim razie po co wciskają go na siłę już teraz, skoro jest - za przeproszeniem - gówno wart? Jeśli go zrobią porządnie, to gracze sami będą chcieli ją wybudować. A tak chcą nas nim uszczęśliwiać na siłę. Ogólnie zarzutów przeciwko temu budynkowi można kilka wznieść:
- jest wprowadzany zbyt wcześnie jako wymóg do odkrycia wraz z Zaklęciami. Niepomijalny. Zobacz @Dragomira gdzie on jest i powiedz co daje wymuszenie odkrycia tej technologii graczowi na tak niskim poziomie? Nic, zero, null, nothing. Ta sama sytuacja była z Cudami w drzewku. Wtedy też gracze odchodzili. Teraz kolejne wymuszenia i odchodzą kolejni. Jak widać twórcy są kompletnymi ignorantami w tym względzie,
- wielkość na poziomie niskim to poważny hamulec rozwoju. Dlaczego od razu 5x5? Dlaczego nie można zaczynać od 2x2 i stopniowo zwiększać? Jakoś inne budynki mogą tą ścieżką podążać...
- od 3lvl rozwój tylko za Diamenty... Kogoś naprawdę trzepnęło w główkę za mocno? Skoro to ma być tak ważny budynek, to jego ograniczenie do 2lvl wszystkim oprócz płacących jest chamskim i ordynarnym skokiem na realną kasę,
- zaklęcia są strasznie słabe, niezależnie od poziomu gracza. Jedyny sens mają na bardzo niskim poziomie gracza, który ma niewiele budynków. Im więcej ich, tym bardziej bonus na jeden tylko budynek spada do poziomu pomijalnego. Lepiej wybudować w miejsce Akademii tenże budynek, który w sposób ciągły będzie dawał znacznie więcej tego co chcemy i to bez tracenia czasu na produkcję Zaklęć, która trwa godzinami, oraz reliktów. Koszt jest mocno nieadekwatny do korzyści,
- relikty są towarem bardzo deficytowym i dopóki nie wejdą Turnieje będzie to równia pochyła. Gracz będzie tylko tracił je, gdyż przyrost z podbijania prowincji jest pomijalny. A im dalej gracz jest, tym jeszcze trudniej jest je zdobyć,
- wymuszanie budowy w Erze Wróżek i tym samym blokada ciągu zadań głównych jest już po prostu arogancją. I dodatkiem do wcześniej wspomnianej ignorancji,
- Całość świadczy o kompletnie nieodpowiedzialnym podejściu do gry, gdyż zamiast zmiany zachodzić w sposób przemyślany, od najbardziej podstawowych (wpierw dające rzeczy wymagane dla następnej nowości) dostajemy rzeczy przemieszane i dodatkowo tak ograniczone, że ich rozwój jest zwyczajnie wątpliwy.

Wspólnych korelacji Turnieju i Akademii Magii nie poruszam tu. To już zupełnie inna historia, która także wkurzy wiele osób... Na nowy temat odpowiednia.
 

DeletedUser855

Guest
przede wszystkim żeby to miało sens to produkcja czarów nie powinna się odbywać z towaru który w końcu zniknie tylko za monety i narzędzia chyba że twórcom gry chodzi o to żeby odchodzili starzy gracze bo ci co kupić za kasę mieli jakieś dodatki to zrobili to już a teraz pora na nowych graczy żeby oni zostawili kasiorę.
 

DeletedUser

Guest
@Taltoon Podobną rzecz napisałem na forum Bety, ale powiązałem to z problemem sąsiadów. Wymyślają coraz większe idiotyzmy, byle tylko zniechęcić graczy starych, przez co problem tych wywalonych gdzieś na obrzeża sam się rozwiązał. Nie ma graczy na peryferiach? Kłopot i utyskiwania o pustyniach wokół nich znikną. Jeśli to jest ich rozwiązanie to tylko gratulować "pomysłowości", skoro wielu z nich to płacący, a do tego nieraz niemało.
 

DeletedUser449

Guest
Osobiście nie sądzę, by akademia magii kiedykolwiek była potrzebna już w pierwszym rozdziale. Zajmuje zbyt dużo miejsca, potrzebnego choćby na manufaktury. Dobry gracz przez cały czas dobija do limitu monet i zasobów, słabsi z definicji nie wykorzystają optymalnie ani terenu, ani akademii magii, więc im brak miejsca jeszcze bardziej doskwiera.

Trzeci rozdział na nazwę "Tworzenie magii". Dlaczego nie umiejscowiono jej tam?
Z drugiej strony, właśnie w trzecim rozdziale najbardziej brakuje terytorium. Trzeba mieć wszystkie trzy rodzaje manufaktur i teren pod rozbudowę rezydencji, a koszary czy zbrojownie też są przydatne. Właśnie na środku trzeciej ery robotnicy po raz pierwszy byli bezrobotni, bo wszystko rozwinięte na maksymalny w danym etapie gry poziom. Mimo że jest ich tylko dwójka. Aby zbudować akademię, musiałbym zburzyć rezydencje, co wydaje mi się absurdalne. Zwłaszcza że jej przydatność jest dla mnie na minusie, gdyż zjada potrzebne relikty, a nic nie oferuje. Dopiero nad zaklęciem magicznej produkcji można się zastanawiać.

Brak alternatywnego pozyskiwania reliktów jest przeszkodą przede wszystkim psychiczną. Może to naiwność, ale oczekuję że kiedyś wprowadzicie ten element. Lecz czy to będzie równie "dopracowane" co cuda oraz akademia? Niestety, odczekanie kilka miesięcy z budową tego budynku by dać wam czas to szara rzeczywistość. Obowiązek jej zbudowania oznacza tylko tyle, że przez najbliższe tygodnie nie wykonam zadań z głównej linii fabularnej. Może dopiero zablokowanie punktów badań oraz zadań cyklicznych zmusiłoby mnie do tego irracjonalnego kroku.

Jeśli chcecie dopracować zaklęcia, trzebadku cudów - w nielicznych przypadkach przychód przekracza koszty, ale zazwyczaj oznacza tyla stworzyć listę z plusami i minusami budynku, a przede wszystkim skorzystać z kalkulatora. Tak jak w przypko straty.
To administracja powinna podzielić się planami rozwoju tego budynku. W takim przypadku można liczyć na konstruktywną krytykę i pomysły, które mogłyby okazać się lepsze niż prace developerów.
Ze swojej strony powiem, że akademia magii oraz cuda powinny dodawać punkty do rankingu.
 

DeletedUser110

Guest
Proponuję zaklęcie, dla którego, jak sądzę, większość graczy zbudowałaby akademię, nawet gdyby nie była obowiązkowa:
Skróć czas zwiadu o 50%
 

DeletedUser875

Guest
żeby akademia była choć trochę przydatna to powinno się móc zakupić relikty niebonusowe lub je wyprodukować choćby w akademii no i rozszerzyć czary np o bonus w walce, przyspieszenie budowy, szybszy przyrost PW itp.
 

DeletedUser

Guest
Od tego ma być Turniej. Ale kiedy to wejdzie? Tego nie wiedzą najstarsi górale ;)
 

MiroXXL

Wędrowiec
@thek, Kalart mądrze mówicie tylko czy ktokolwiek z twórców się tym przejmie ... doszli do wniosku chyba, że gra się kończy, wypaliła trzeba obcinać kupony i wiać ....
 

DeletedUser626

Guest
Z Waszych wypowiedzi wyłowiłam te najmocniej się przebijające, dajcie znać jeśli chcielibyście do tego coś dodać:
- Zaklęcie wpływające na zwiad (skrócenie lub anulowanie czasu trwania zwiadu/zmniejszenie kosztów)
- Zaklęcie wpływające na wojsko, np. zwiększające atak
- Ogólne wzmocnienie zaklęć
- Nowe źródła reliktów lub obniżenie kosztów zaklęć
- Akademia Magii i Zaklęcia pojawiają się w grze za wcześnie - tutaj nie wiem ile osób się z tym zgadza, bo widziałam też głos, że dalsze Rozdziały wcale nie były lepsze ze względu na brak miejsca w mieście?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

astoN-

Rozbójnik
wzmocnienie zaklec nic nie da bo sa one poprostu bezuzyteczne dla wiekszosci graczy, nie mam sasiadow, wiec ustawiam glownie ratusz bo na kulturze nie idze utrzymac jakiejs sensownej premii, max 4 klikniecia mam w tym samym czasie wiec mi ten czar za wiele nie daje, nie mam warsztatow rozbudowanych (glownie 1lvl pod odbior monet) wiec ten czar mi tez nie potrzebny, ostatni to juz kompletny badziew, 50% na 1 manu??? mam ponad 12 milionow surek , z ktorymi nie ma co robic...
surki.jpg

+ to co na wadze...

zaklecie na zwiad jak najbardziej potrzebne i to by mnie pewnie sklonilo to postawienia akadaemii, bo czekanie na zwiad 3,5 dnia to juz przesada.... ale znajac was to bedzie dawac 5% i kosztowac niewiadomo ile...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser110

Guest
Dragusiu, a może byś ankietę dodała? Tylko z trochę bardziej precyzyjnie sformułowanymi pytaniami (opieram się na Twoim poście przed postem Astona). Bo właściwie jak rozumieć 'ogólne wzmocnienie zaklęć'? x 10, x 2, czy x 0,05 ? Dla odpowiedzi w ankiecie to jest ważne.
Ja proponowałem skrócenie zwiadu o 50%. Koszt: stały, 8 reliktów niebonusowych. Po co wówczas robić takie zaklęcie, skoro cały zysk z prowincji idzie w kosmos? Odp.: dla ekspansji miasta z prowincji (przynajmniej ja bym tak robił).
Jak działałoby to w praktyce? Rzucałoby się na Ratusz. Jeśli zwiad miałby do końca 1 godzinę, robiłoby się z tego pół godziny. Jeśli 2,5 doby: dobę i 6 godzin. Chyba wszystko jasne.
 

DeletedUser626

Guest
Balans i wybranie konkretnych wartości należy już do twórców gry. Zależy mi w tej chwili na wyłapaniu ogólnych punktów, do których można sprawdzić pożądane przez społeczność zmiany/oczekiwania wobec Akademii Magii i Zaklęć. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry