• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Akademia Magii i Zaklęcia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy to jest pomysł dobry?

  • Tak. Też nie wiem co zrobić z czarami kultury

  • Nie. To raptem kilka czarów, nie ma przymusu produkować ich więcej.

  • Protestuję przeciw nowym paczkom sushi w Biedronce, gdzie nie dają pałeczek!


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

kasiaczb

Zwiadowca
Balans i wybranie konkretnych wartości należy już do twórców gry. Zależy mi w tej chwili na wyłapaniu ogólnych punktów, do których można sprawdzić pożądane przez społeczność zmiany/oczekiwania wobec Akademii Magii i Zaklęć. :)
Witam
Zgadzam się z powyższymi opiniami
-AM powstała za wcześnie
- Daje bardzo niewiele i zajmuje za dużo miejsca
- Totalne świństwo to rozwój na 3 lvl za kasę
MOJA PROPOZYCJA
- Obojetne mi czy za sprawą AM czy wymyślicie coś innego ale musi być coś co zwiększy populację bo ile do licha można rezydencji stawiać?
- Skrócenie CZASU OCZEKIWANIA !!!! Na wszystko- na zwiad, na produkcje,na rozbudowę
Gra staje się nudna jak flaki z olejem i jedynie czat ratuje sytuację. Ja póki co gram tylko dlatego a postanowiłam zakończyć grę tylko w przypadku kiedy walki czy jakieś turnieje staną się obowiązkowe.
A tak w ogóle to o co chodzi z tymi turniejami? Może ktoś to jakoś naświetlić nieco bardziej? Bo może nie ma sensu żebym się dalej męczyła i przechodziła przez krasnoludy,które są okropne pod każdym względem,bo tu nawet graficy dali ciała:)) U wróżek się poprawiło więc gram dalej ale jeśli te turnieje bedą wymagały wojska ( którego nie mam i nie szkolę) to wolę zakończyć grę już teraz.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
 

DeletedUser48

Guest
kasiaczb, jak nie masz wojska, to w jaki sposób zdobywasz prowincje? Jeżeli nie masz zamiaru ich zdobywać, to rzeczywiście najlepiej od razu zakończ grę.



 

DeletedUser

Guest
@chudya A negocjacje za zasoby nie istnieją? ;) Niektórzy nie potrafią walczyć i tylko tak prowincje zdobywają.

@kasiaczb Turnieje nieco w najnowszym odcinku InnoTv pokazują. A chyba lepiej samemu zobaczyć i ocenić. Ogólnie co tydzień ustala się nowy Towar i wskazane pewne prowincje tego towaru można na nowo "podbijać", dokładając jej przy okazji punkty. Każda prowincja ma progi punktowe. Im wyższy próg przekroczy, tym lepsze nagrody. Na koniec tygodnia gracze zdobywają nagrody i zaczyna się tydzień kolejnego towaru.
 

DeletedUser626

Guest
Turnieje na razie najlepiej są przedstawione w IG TV, proszę jednak, jeśli chcecie kontynuować ten temat, przenieść się z nimi do dyskusji. :)

@Defiance - Tak jak mówiłam, zależy mi na przedstawieniu ogólnej opinii polskiej społeczności, nie będzie więc ankiety co ile ma mieć % bonusu, bo nie o tym w ogóle będzie dyskusja między CMami.

Opiszę wszystko co tutaj zgłosicie i po prostu podkreślę to co się najczęściej powtarza, porównamy to z innymi wersjami językowymi i będziemy wtedy wiedzieli czego Gracze oczekują. Ciągle powracający temat zwiadu i mapy świata dużo mówi nie tylko o Akademii ale o Waszych potrzebach w ogóle i właśnie na takie opinie liczę. : )
 

Deleted User - 34008

Guest
No to ja jeszcze tak trochę przyszłościowo. Patrząc na nagrody w zapowiadanych turniejach w prowincjach, będziemy mieć dość dużo PW w krótkim czasie. Można by wykorzystać je do produkcji czarów, lub może run do cudów .
 

DeletedUser

Guest
Ciągle powracający? @Dragomira problem braku sąsiadów wisi od samego początku 2015 :/ Nic z nim nie zrobili oprócz ciągłego wstawiania nowych graczy w luki, w środku. Starszych graczy zostawili na pastwę losu na obrzeżach. To jest jedna z tych rzeczy, przez którą wielu odeszło z tej gry. Akademia Magii i kompletne niezrozumienie potrzeb graczy to jeden z wielu kolejnych gwoździ do trumny wielu graczy. Ja ciągle widzę odchodzących. Z tych którzy zaczynali ze mną powoli zostają niedobitki. Niestety, ale w ten sposób pozbyli się wielu doświadczonych i skłonnych do płacenia oraz pomocy graczy.

Ja w ten sposób przykładowo powiedziałem wszystkim produktom Ubisoft "Nie, dziękuję". Od tamtej pory nie tylko nie płacę im za nic, ale nawet nie gram w nic sygnowanego ich logo. I nie zagram nigdy. Chociaż jestem wielkim fanem serii Heroes of Might and Magic jeszcze gdy właścicielem było 3DO, to już tym z logo Ubisoftu pokazałem środkowy palec. Z Inno ta historia może się powtórzyć.
 

DeletedUser449

Guest
- Akademia Magii i Zaklęcia pojawiają się w grze za wcześnie - tutaj nie wiem ile osób się z tym zgadza, bo widziałam też głos, że dalsze Rozdziały wcale nie były lepsze ze względu na brak miejsca w mieście?
Jak wspomniałem, trzeci rozdział jest najgorszy. Niewiele ekspansji przy dużym zapotrzebowaniu związanym z rozbudową rezydencji i manufaktur. Ale jeśli AM trzeba posiadać już w pierwszym rozdziale, to siłą rzeczy trzeba ją mieć również w kolejnych.
Uważam, że fabularnie powinna być w trzecim rozdziale, gdyż ten jest zatytułowany "Tworzenie magii".

Ale by określić kiedy AM powinna się pojawić, należy zadać sobie pytanie - z jakiego powodu pojawia się w danym rozdziale? Powinna się pojawić dopiero wtedy, kiedy zaklęcia stają się przydatne. Stąd właściwe jej umiejscowienie jej w drzewku badań zależy od tego, w jaki sposób zostanie wzmocniona.
Jeśli stanie się przydatna również dla początkujących graczy, to może zostać tam gdzie jest. Ale nowym graczom nie trzeba skrócenia czasu zwiadu (trwa on max kilka minut, podczas gdy splecenie zaklęcia na pewno trwałoby godziny), ani wzmocnienia wojsk (przeciwnicy nie są dużo silniejsi od gracza; zaklęcie nie przyniesie dużych korzyści).
Nowi gracze potrzebują przede wszystkim MIEJSCA, by zbudować wszystko, co jest potrzebne do rozwoju.

Wzmocnienie obecnych zaklęć to zapewne dobry pomysł, ale warto zauważyć że wielu doświadczonych graczy uważa, że one są po prostu bezużyteczne. Ich wzmocnienie niekoniecznie cokolwiek zmieni. Po co moc zasobów, gdy młotków ma się ciągle za dużo? Po co magiczna produkcja, gdy każdego towaru ma się milion? Nawet czarujący podarunek niewiele znaczy dla graczy, którzy po prostu usuwają wszystkie budynki kulturowe by pomieścić krasnoludzkie czy wróżkowe manufaktury.
Co innego, gdyby kiedyś powstały zmiany zmieniające balans rozgrywki. Jak choćby odcięcie nadmiaru narzędzi poprzez obniżenie nagród w zadaniach.

Do wymienionych punktów z postu Akademia Magii i Zaklęcia dodałbym:
- trzecia opcja rozstrzygnięcia konfliktu, czyli zaczarowanie prowincji. Ewentualnie osłabienie jej wojsk i zmniejszenie kosztów negocjacji.
- możliwość rzucenia niektórych zaklęć na innych graczy (ale tutaj wiadomo, problem z pushingiem)
- "wyczarowanie" potrzebnej runy lub przekształcenie jednej runy w inną.
- zaklęcie wymieniające niebonusowy relikt na inny niebonusowy relikt (aby móc pleść tylko te zaklęcia, które nam odpowiadają).
- zaklęcie dodające punkty wiedzy/przyśpieszające ich produkcję.
- skrócenie czasu rozbudowy budynków (wzmocnienie przyśpieszenia budowy zaklęciem)
- zwiększenie rozmiaru grupy szkoleniowej w koszarach.

- dodanie punktów rankingu za AM (i przy okazji za cuda).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasiaczb

Zwiadowca
kasiaczb, jak nie masz wojska, to w jaki sposób zdobywasz prowincje? Jeżeli nie masz zamiaru ich zdobywać, to rzeczywiście najlepiej od razu zakończ grę.
Nie wiem czy wiesz ale można prowincje zdobywać za pomoca negocjacji. Do tego potrzeba zasobów i własnie w ten sposób zdobywam prowincje. Na razie mam ich ok 154 i wszystkie zdobywam tylko przez negocjacje. Nie mam zamiaru walczyć,szkolic wojsk itd. Nie kręci mnie to więc zadałam pytanie czy aby walki nie staną się obowiązkowe gdyż w takim wypadku zakończę grę.
Twoja wypowiedź nie jest więc odpowiedzią na moje pytanie lecz zwykłą przytyczką w stylu " jak nie walczysz to spadaj" dzieki za radę ale nie o taką mi chodziło :))
 

DeletedUser48

Guest
Nie wiem czy wiesz ale można prowincje zdobywać za pomoca negocjacji. Do tego potrzeba zasobów i własnie w ten sposób zdobywam prowincje. Na razie mam ich ok 154 i wszystkie zdobywam tylko przez negocjacje. Nie mam zamiaru walczyć,szkolic wojsk itd. Nie kręci mnie to więc zadałam pytanie czy aby walki nie staną się obowiązkowe gdyż w takim wypadku zakończę grę.
Twoja wypowiedź nie jest więc odpowiedzią na moje pytanie lecz zwykłą przytyczką w stylu " jak nie walczysz to spadaj" dzieki za radę ale nie o taką mi chodziło :))
Wyjątkowo wiem, że można negocjować, ale zdajesz sobie sprawe, że może tych towarów Tobie zabraknąć? Sam negocjuję, ponieważ niektórych walk nie da się przejść, ale ilości towarów, to około 11.000 tys.
O prztyczku nie było mowy:)
 

DeletedUser810

Guest
Jestem obecnie w IV erze Mądrość i Cuda, Akademii Magii nie posiadam bo nie mam miejsca. Mam odblokowanych 77 prowincji, zatem skrzynia do V ery już odblokowana mimo że jeszcze daleka droga, a miejsca dalej deficyt. Jak już mam jakieś 5x5 zapasu miejsca to wolę dostawić kulturę albo zostawić sobie miejsce na manewry budynków, bo ta gra to ciągłe meblowanie i sprawdzanie w WIKI ile jeszcze się powiększy i czy starczy mi miejsca. Swoją drogą to mogli zrobić żeby do tego wora magazynowego na zaklęcia, można było wrzucać budynki kultury które się wcześniej zbudowało na przechowanie, tak dla lepszego meblowania. Zatem Akademii nie stawiam, i nie postawię, dopóki nie uznam że mam bezpieczną ilość miejsca na dodatkowy "balast". Życzę twórcom miłego główkowania, bo muszą wymyślić coś odlotowego, żeby mnie skusić do postawienia tego budynku.
 

DeletedUser797

Guest
Miło było by aby została dodana darmowa ekspansja miasta. Jeżeli Akademia Magii jest obowiązkowa w zadaniach.
Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry