• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Aktywność w Bractwach! [54, 143][17-01-PL]

Jestem...

  • ZA

    Głosy: 48 100,0%
  • PRZECIW

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    48
Status
Zamknięty.

DeletedUser355

Guest
dzi
Tak, była już taka propozycja, razem z czasem ostatniej udzielonej pomocy itd. To było dawno temu i nic. Ale możesz sprawdzić graczy aktywnych poprzez komendę /who.
dzięki,nawet nie wiedziałem że istnieje taki skrót,ale mogli by na stałe oznaczać kto jest.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł uważam za dobry, ponieważ sam jestem przywódcą bractwa i nie wiem czy pisać coś ważnego czy nie, w efekcie każdą rozmowę zaczynam wypowiedzią... Jest ktoś? To trochę bez sensu
 

DeletedUser79

Guest
Na chwilę obecną jest opcja /who, która pokazuje aktualnie obecnych graczy z bractwa - jak wspomniał kolega wyżej.
Jednak ciągłe wpisywanie komendy może być nieco irytująca, dlatego też zmiany w tym kierunku by się przydały.
 

PTR108

Wędrowiec
Przydatną opcją było by wprowadzenie ikonek aktywności ( coś jak w plemionach )
żółta kropka - np nieaktywny 48h
czerwona kropka - np nieaktywny 7 dni

Dodatkowo zielona kropka dla graczy on-line

co o tym sądzicie?
 

DeletedUser

Guest
Ja powiem tak, dobry pomysł, ale widziałbym to bez oznaczenia on-line.
Zamiast niego, w bractwie mógłby być odnośnik, do listy aktualnie aktywnych graczy.
Jak ktoś chce widzieć listę, klika link i widzi, kto aktualnie jest na grze.
 

DeletedUser

Guest
Ale po co lista, skoro jest komenda chatu do tego? wpisz /who i wyświetli Ci aktywnych ;)
 

Deleted User - 34008

Guest
Skoro gra bez problemu radzi sobie z licznikami czasu pomiędzy kolejnymi motywacjami, to nie widzę problemu, żeby nie pokazywała też czasu od ostatniego logowania gracza w dniach-godzinach- minutach.
Powstaje pytanie - do czego to jest potrzebne ?
Bo jeśli chodzi o sprawdzenie aktywności graczy, to bez problemu można to zrobić za pomocą motywacji i handlu.
 

DeletedUser

Guest
Witajcie, problem polega raczej na tym, iż czat w grze jest mało funkcjonalny. W zasadzie, twórcy gry powinni zająć się jego drobną rozbudową, ale to pomysł na napisanie nowego tematu.
No ale odnosząc się do waszych wypowiedzi:
Skoro gra bez problemu radzi sobie z licznikami czasu pomiędzy kolejnymi motywacjami, to nie widzę problemu, żeby nie pokazywała też czasu od ostatniego logowania gracza w dniach-godzinach- minutach.
Powstaje pytanie - do czego to jest potrzebne ?
Bo jeśli chodzi o sprawdzenie aktywności graczy, to bez problemu można to zrobić za pomocą motywacji i handlu.
Na ten moment sobie bez problemu radzi ale nie wiadomo jak to będzie gdy zostałaby dodana funkcja "czas od ostatniego logowania", zresztą zliczanie czasu od ostatniej motywacji to o wiele mniejszy proces niż funkcja "ostatnio online". Dlaczego?
Otóż pomyśl ilu masz graczy, a ilu z nich motywuje, zacznijmy od tego że graczy jest ogromna ilość i ustalanie "ostatnio online" dla tej całej masy jest ogromnym procesem - oczywiście jest możliwość obejścia tego, jednak trzeba by było kilka kwestii wykluczyć (z programistycznego punktu patrzenia).

Natomiast jeśli zaś mowa o motywacji i zliczaniu czasu, to zauważ że czas motywacji jest zliczany wtedy i tylko wtedy kiedy "motywujesz". Chociażby w moim bractwie, członkami byli gracze , którzy grali bardzo aktywnie ale w ogóle nie motywowali, baa lepiej nawet nie wystawiali ofert handlowych, takie przypadki cały czas funkcjonują i też jest ich wielu. Dlatego Twoje uzasadnienie, iż po handlu czy motywacji można ustalić aktywność jest średnim uzasadnieniem. Prawda jest taka że można patrzeć na przyrost punktów, no ale jeśli ja, jako Arcymag mam 24 graczy, których mam obserwować, to muszę robić screeny, aby sobie to ułatwić i tylko po przyroście punktowym można obecnie bez problemu ustalać aktywność. Fakt jest też taki że można temu zaprzeczyć, gdyż można wymyślić przypadek który nie rozwija miasta, nie podbija prowincji, tylko gra charytatywnie i tylko motywuje innych graczy, bo rozbudowa go znudziła.. no ale nie bądźmy hipokrytami. Nawet jeśli będzie to tylko funkcja "ostatnio online" dla bractwa, to i tak do przetworzenia są wszyscy gracze posiadający członkostwo a to i tak więcej niż tych co motywuje.

Według mnie wprowadzenie tego pomysłu, pomoże np: w prowadzeniu bractwa. No ale teraz powstaje pytanie,
czy będziemy widzieć aktywność wszystkich , czy tylko z odkrytych prowincji, czy tylko z naszego bractwa?
Uważam , że na początek "ostatnio online - i kiedy" wprowadzić na liście bractwa.
Twórcy na pewno zapytają co więc zrobić z komendą "/who", ponieważ jeśli będzie na liście wyświetlana znana wszystkim zielona kropeczka z napisem "online" to po co taka funkcjonalność na czacie?
A więc należałoby wprowadzić na liście graczy w bractwie funkcje " ile czasu minęło od ostatniej aktywności", a następnie rozbudować czat a drobne funkcje, np tak jak mówi Atrewian, aby nie trzeba było wpisywać komend, po prostu drobna zakładka z listą graczy obecnie online.

Takie na szybko przemyślenia, pozdrawiam.
 

Deleted User - 34008

Guest
Chociażby w moim bractwie, członkami byli gracze , którzy grali bardzo aktywnie ale w ogóle nie motywowali, baa lepiej nawet nie wystawiali ofert handlowych, takie przypadki cały czas funkcjonują i też jest ich wielu. Dlatego Twoje uzasadnienie, iż po handlu czy motywacji można ustalić aktywność jest średnim uzasadnieniem.
Brak informacji też jest informacją. A gracze którzy tylko się logują do gry, a nie motywują i nie handlują, można spokojnie podciągnąć pod "nieaktywnych". Do czego Ci tacy gracze w bractwie?
Gdybyś miał aktywny licznik od czasu ostatniej aktywności w grze, wcale byś nie musiał robić screenów, wszystko miałbyś na liście bractwa. A kiedy nie chce Ci się przeklikiwać przez karty z listą członków, to wpisujesz komendę na czacie.
 

DeletedUser

Guest
Brak informacji też jest informacją. A gracze którzy tylko się logują do gry, a nie motywują i nie handlują, można spokojnie podciągnąć pod "nieaktywnych". Do czego Ci tacy gracze w bractwie?
Gdybyś miał aktywny licznik od czasu ostatniej aktywności w grze, wcale byś nie musiał robić screenów, wszystko miałbyś na liście bractwa. A kiedy nie chce Ci się przeklikiwać przez karty z listą członków, to wpisujesz komendę na czacie.

Wybacz, może źle to opisałem, zgadzam się z Tobą, że tacy gracze to gracze zbędni w bractwie, ale mimo wszystko aktywni, a ja patrzę na to z Technicznego punktu patrzenia. A to ze względu na to że niektóre bractwa składają się z takich graczy i w przypadku programowania, pisania skryptu nie można takich przypadków wykluczać. A to niesie za sobą w dodatkowe procesy i obciążenia serwera i pracę a raczej optymalizację gry.

Krótko mówiąc masz racje z tymi graczami i tak samo masz racje ze screenami. Moja wypowiedź odnosi się do technicznego rozwiązania i obiektywnie rozpatruje każdy przypadek - dlatego że taki programista będzie również musiał w ten sposób zadziałać. Lepiej więc dokładnie rozpatrzyć, to czego oczekujemy.
 

Deleted User - 34008

Guest
No cóż, szczegółów procesu nie znam. Jednak spotykałem się z takim rozwiązaniem zarówno w grach przeglądarkowych, jak i w wielkich MMORPG. Dlatego sądzę,że to nie jest aż tak duży kłopot.
Dodatkowo, jeśli taki licznik byłby nie tylko dla członków bractwa, ale i dla naszych sąsiadów. Dostalibyśmy dodatkową informację, kiedy nam delikwent ewentualnie zniknie z mapy. Chociaż taka informacja niewiele nam pomoże ani zmieni :p
 

DeletedUser

Guest
Bardziej od info kto jest online sprzydałby się przycisk do blokowania wiadomości na czacie od upierdliwego rozmówcy:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
zresztą zliczanie czasu od ostatniej motywacji to o wiele mniejszy proces niż funkcja "ostatnio online".
Tylko się tak wydaje :)

ustalanie "ostatnio online" dla tej całej masy jest ogromnym procesem
Ależ skąd :)

można temu zaprzeczyć, gdyż można wymyślić przypadek który nie rozwija miasta, nie podbija prowincji, tylko gra charytatywnie i tylko motywuje innych graczy
Zacznie wyburzać, to graczowi nawet spadać będą punkty rankingowe ;)

Ale wróćmy do aktywności... Zauważ, że gra już teraz sprawdza nieaktywność. Jak myślisz skąd te dane bierze by wyświetlić informację o nieaktywności/hibernacji? Po prostu każda akcja gracza, która powoduje reakcję serwera zmienia na nim informację o ostatniej aktywności. Może to być zalogowanie, handel, wiadomość na chacie, budowanie, wizyta u sąsiada. To pozostawia ślad po sobie. Możesz więc w teorii nic nie robić prócz logowania i wylogowania i gra zalicza to już, choć trudno takiego gracza aktywnym nazwać. Od strony programistycznej to nie jest wcale trudne. Nie opiszę tego jak to robić, bo to nie forum od tego typu rzeczy. Tak samo działa funkcja chatu /who bo ona właśnie porównuje czas ostatniej akcji gracza z aktualnym i aktywni to dla niej Ci, którzy coś zrobili przez ostatnie 10-15 minut zapewne :)
 

DeletedUser

Guest
Tylko się tak wydaje :)

Ależ skąd :)

Zacznie wyburzać, to graczowi nawet spadać będą punkty rankingowe ;)

Ale wróćmy do aktywności... Zauważ, że gra już teraz sprawdza nieaktywność. Jak myślisz skąd te dane bierze by wyświetlić informację o nieaktywności/hibernacji? Po prostu każda akcja gracza, która powoduje reakcję serwera zmienia na nim informację o ostatniej aktywności. Może to być zalogowanie, handel, wiadomość na chacie, budowanie, wizyta u sąsiada. To pozostawia ślad po sobie. Możesz więc w teorii nic nie robić prócz logowania i wylogowania i gra zalicza to już, choć trudno takiego gracza aktywnym nazwać. Od strony programistycznej to nie jest wcale trudne. Nie opiszę tego jak to robić, bo to nie forum od tego typu rzeczy. Tak samo działa funkcja chatu /who bo ona właśnie porównuje czas ostatniej akcji gracza z aktualnym i aktywni to dla niej Ci, którzy coś zrobili przez ostatnie 10-15 minut zapewne :)

Hoho, thek, mój Ty sąsiedzie :) Otóż to o czym napisałeś to prawda, gra zbiera informacje kto jest obecnie online ale uwaga - zbiera w tle ale wyświetla na ŻĄDANIE, (ale nie zbiera informacji ile czasu temu) :) a to jest spora różnica, poza tym who to komenda i wyrzuca nam wynik w postaci tekstu i zauważ, że tylko wtedy gdy my sami tego chcemy ponieważ wpisujemy "/who". To kolejna istotna różnica. Dlatego, że ta funkcja o której ten temat mówi to funkcja która funkcjonowała by cały czas, a nie na żądanie, rozumiesz? i to dla prawie wszystkich graczy, a nie dla tych co znają "/who" i ją wpisują(żądają). Z programistycznego punktu patrzenia, pracy aż tak wiele nie ma, bo jak napisałeś - ta gra zbiera już jakieś informacje. Ona tylko wyświetla kto online, tylko jak zażądamy i w dodatku nie zapamiętuje kto był. Jednak przetworzenie tych informacji jest o wiele większe niż komenda /who, zrozum że nie ma tu nawet co porównywać.

Poza tym ostatni raz się tu wypowiadam, jestem za, ale jak wyżej pisałem - zależy w jakiej formie :)
 

DeletedUser

Guest
@aldzik Mi też zależy na sensownej formie.Utrzymywanie w formie ciągłej tego wygeneruje tylko ciągły ruch sieciowy, co nie zawsze jest ok. Zwłaszcza gdy masz przykładowo połaczenie mobilne. Raczej zdziwiło by Cię, gdyby nagle ta gra z kilkunastu MB transferu zaczęła pożerać kilkadziesiąt :) To powinno być opcjonalne, nie obligatoryjne.
 

DeletedUser

Guest
@thek zgadzam się z Tobą. Dlatego ten pomysł jest ciekawy ale na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę :).
 

DeletedUser986

Guest
W najnowszej aktualizacji zostało wprowadzone okienko, konkursowe, (wg. mnie jest mniej niż potrzebne). Lepiej żeby w tym okienku byli wyświetlani towarzysze aktualnie zalogowani (on line), i przeniesione zostało na górną prawą stronę
 

DeletedUser37

Guest
Cześć :) to o czym piszesz możesz sprawdzić wpisując komendę w okienku czata:
/who = wyświetla listę aktualnie zalogowanych w grze (tylko bractwo)
/w <Gracz> = wysyła wiadomość szeptaną do danego gracza
/help = wyświetla listę dostępnych komend (czyli te dwie co podałem, o innych "sekretnych" nic mi nie wiadomo)
 

DeletedUser79

Guest
Szczerze powiedziawszy to ten system sprawdzania graczy online jest dość prymitywny, za każdym razem trzeba wpisywać komendę, żeby zobaczyć czy ktoś nie wyszedł. Już lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie "oczek" online/offline przy nicku na czacie czy liście towarzyszy w bractwie.
Nie wspominam już o prywatnej wiadomości, który jest tak samo zbyt prosty, że tak to ujmę - za każdym razem trzeba wpisywać nick odbiorcy, jest to nieco męczące. Wczoraj akurat korespondowałem prywatnie i byłem nieco poirytowany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry