• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Antyczne cuda - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Problemu by nie było, gdyby Cuda były przynajmniej zbalansowane. Znaczy zabierając nam bonus ekonomiczny wynikający z reliktów, rewanżowały go adekwatnym bonusem w ten czy inny sposób. A skoro jest Cudem, to wręcz powinno dawać niezłego kopa. A tu mamy do czynienia wręcz z odpowiednikiem debuffa. Tylko tracimy. Gdyż bonusy są w praktyce niezauważalne. Szczerze? popatrzcie na aktualne dane i wyobraźcie sobie, że przykładowo cały cud z bonusem życia, jest gorszy niż... jeden tech zwiększenia oddziału. Czemu? Zwiększenie oddziału daje nam dodatkowe jednostki w oddziale, a tym samym zwiększa oprócz życia ich ilość. A to przekłada się na dodatkowe obrażenia od ekstra jednostek, w porównaniu jedynie do zwiększenia życia przez cud. To w porównaniu do kosztów cudu jest po prostu jakimś idiotyzmem. Cud zajmuje teren, zabiera relikty, daje mniej, kosztuje kilka razy więcej zasobów i punktów wiedzy, a jest słabsze niż niż jeden zwykły tech Zwiększenia oddziału :D

A czemu to piszę? Bo jeśli się pomysłodawców tego czegoś nie kopnie w "rozwidlenie pleców" to jeszcze większy badziew wyprodukują :/
 

DeletedUser95

Guest
Zgadzam sie,cuda powinny byc albo zbalansowane,albo po prostu dobre-w koncu kosztuja tyle pw co cala epoka.Na razie to tylko ordynarna,prostacka proba odebrania graczom reliktow boostujacych produkcje.
 

Mikekun

Rozbójnik
Hmm, czyżby ulepszona wersja Pereł z FoE. Bowiem przynajmniej ja tak obieram tą aktualizację. Po drugie co prawda u mnie zajmie sporo czasu odkrycie ostatniej epoki w grze. Jednakże skoro będą dodawane kolejne antyczne rasy to ile przewidujecie ulepszeń budynków do końca ras, 30 czy 40 poziomu budynków?

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
I ile stracisz reliktów dających bonus do towarów 3 poziomu? Na 9 i 10 poziomie zabiera po 10, to na 39 i 40 zabrałoby po 40? To ile w sumie Cię ten cud wyjdzie? 300-350 zabranych reliktów? ;) Bo przecież cena w reliktach nadal by rosła. I za co? W sumie za powiedzmy +40% do życia jednostek? Naprawdę to się Ci opłaciłoby? Co do budynków to jest 2 ppoziomy na rasę (Krasnale dają max do 17), więc 5 ras to +10 do obecnych poziomów.
 

DeletedUser62

Guest
widzisz @thek , kochanienki ... ja jako typowa kobietka lubie czasem bzdurne ozdoby :oops:
i dlatego gram w te nowa gierke :p
wystarczy, ze w realu musze na liczbach pracowac ciagle je analizowac, wiec tutaj sie luzuje :)
 

DeletedUser

Guest
Wiem, że kobiety dla piękna i bzdurnych ozdób potrafią cierpieć (szpilki choćby) :) Ale jednak jakieś korzysći powinny być. W nowych cudach ciężko się jakichś dopatrzy :D
 

DeletedUser243

Guest
Co myślicie na temat cudów krasnoludów, czy waszym zdaniem też są takie beznadziejne?
Moim zdaniem przynajmniej jeden z nich wydaje się ciekawym i wartym uwagi "cudem".
 

DeletedUser62

Guest
@thek postawilam sobie cudenka i juz zdaje Tobie relacje:
1. Klasztor Sztuk Walki - niech se bedzie na tym 1lvl :rolleyes:
2. Krysztalowa Latarnia Morska - cacy !! za kazda motywke dostaje 8szt towaru bonusowego, ja podnosze na 2lvl :D
3. Krasnoludzki Bastion - kurcze co 3h musze w niego klikac, bo daje 9 tancerzy :( nuda :mad:
4. Gorskie Hale - na 1lvl zwieksza o 10% produkcje bonusowa i dalo dodatkowo +410 ludkow, no moze i to podniose na 2lvl, musze pomyslec :cool:
 

DeletedUser

Guest
@Defiance: to może wyjdź poza 1lvl, który nie kosztuje nic poza miejscem tak naprawdę i zacznij liczyć :)
1. Klasztor sztuk walki - najgorszy cud w grze jak dotąd. Oba bonusy z niego są na poziomie "żenada".
2. Przelicz sobie ile stracisz produkcji tracąc relikty. 27 towaru bonusowego na 10 poziomie cudu od każdego zmotywowanego nie brzmi tak różowo. Ilu sąsiadów musisz kliknąć żeby zrównoważyć to co utracisz na produkcji? A teraz popatrz na serwer i to, że ogrom ludzi jest na pustyniach, gdzie do kliknięcia ma ledwie kilka osób wokół siebie plus ewentualnie w gildii ludzi. Nadal wygląda to fajnie według Ciebie? Dla mnie nie. Przedłużenie czasu trwania motywacji tak naprawdę ma wpływ na Monety i Zasoby. A te u większości osób muszą być wykorzystywane na wykupywanie Towarów u kupca, bo inaczej ciągle uderzają o limit w Ratuszu.
3 i 4 nie mogę się tu dokładnie wypowiedzieć, bo nie znam statystyk (a brak ich ciągle na Wiki), ale z tego co się zorientowałem nieco "po ludziach", to prawdopodobnie JEDYNYM cudem w jaki jest sens iść to Górskie hale, ponieważ zwiększają produkcję i daje nieco ludzi, a dodatkowo wymagają nie reliktów T3 (jak poprzednie dwa cuda), tylko T1, które i tak mają mizerny przyrost (dlatego manufaktur T1 trzeba wiele zbudować), a dodatkowo ogromne ilości Towarów T1 zdobywa się u Kupca, poprzez wykup za Monety i Zasoby, by nie uderzyły one w limit Ratusza. Sam mam w tym momencie po około 100 tysięcy marmuru i Stali z tego powodu (Desek jakieś 40-50 tysięcy), a wiem o ludziach mających po kilkaset tysięcy surowców T1 na pl1. Ich ten cud zupełnie nie dotknie, a zboostuje produkcję wszystkiego. Za cenę obniżenia częściowo boosta do i tak kiepskich manufaktur T1 dopakuje wszystkie manufaktury. Cena jeszcze jakoś do zaakceptowania.

Ale już na ten moment widać kilka rzeczy... 2 można budować jeśli ilość sąsiadów przekracza pewien poziom, powyżej którego dadzą Ci oni więcej niż tracisz za poświęcone relikty. W sytuacji gdy ma takie warunki niewielka liczba graczy, sens jest wątpliwy. o 1 nawet nie piszę, bo ten cud nie ma żadnej możliwości by być przydatny. Nieważne jak byśmy nie spojrzeli. Jak już wyliczyłem - tech Powiększenia oddziału zastępuje go niemal całkowicie a jest o niebo tańszy :D O 3 i 4 ciężko mi pisać, bo nie znam dokładnych statystyk, ale już teraz mniej więcej można powiedzieć, że 3 też będzie nieprzydatna, gdyż w końcu uderza się o tak silne oddziały w prowincjach, że walka nie jest możliwa w żaden sposób do wygrania, niezależnie od kombinacji oddziałów. Co z tego więc, że będziemy mieć ich więcej, skoro i tak każda walka będzie przegrana? Pozostaje 4 i jedyny sens tego widzę, gdyż wspomoże on produkcję Towarów, za które będziemy mogli wykupywać nieco szybciej prowincje z użyciem negocjacji.

Naprawdę spojrzyj realnie na plusy i minusy w dalszej perspektywie niż 1 czy 2 lvl. Bo jak dla mnie w większości przypadków nad Cudami poszedł zachwyt, a wpakowano graczy tak naprawdę w jedno wielkie g..., zaś oni się jeszcze cieszą, że mogą się nim wysmarować. Jeśli byłbym zmuszony jakiś postawić, wybierałbym między 2 i 4, ale z racji tego, że obecnie jestem na pustyni (całe 10 graczy wokół) już prędzej skłaniałbym się do cudu numer 4.
 

DeletedUser95

Guest
Krysztalowa latarnia to bardzo ladna pulapka>yay,darmowe towary za motywacje!Ale..czy takie darmowe?Na lvlu 10 zabiera 63 relikty bonusowe,czyli zmniejsza bonus o prawie 80%.Przy fabryce pylu na levelu 15 oznacza to,ze kazda 3h produkcja bedzie generowac 172 sztuk pylku mniej :((niewazne czy mamy 300 czy 500% bonusu,10% to 10%).Kazda 9h produkcja-ok 320 pylku mniej.Dla Ciebie,Defiance,przy 6 pylarniach oznacza to strate ok 1030 pylu przy 3h cyklu i 1920 przy 9h produkcjii.Przyjmijmy ze dziennie robisz 2x9h,1x3h-ponad 4800 pylku w plecy :oops:.Jezeli mozesz nastawiac 3h produkcje przez caly dzien,powiedzmy 5x 3h,1x9-straty dochodza do 7000...To mistrzowska pulapka,zarowno na mniej rozwinietych graczy(jak masz nizszy bonus,strata 80% boli bardziej),jak i na tych na samej gorze rankingu(im wiecej fabryk,tym wieksze straty)Pomijam zupelnie fakt,ze przy motywacji dostaje sie randomowe towary-najczesciej 1 lvlu,z mniejsza szansa na 2lvl mala na 3-i fakt,ze zeby odrobic strate 4800 towarow,trzeba odwiedzic tylko 178 sasiadow.Acha,wspomnialem o stracie miejsca(cala expansja)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Defiance i teraz widzisz dlaczego radość jest przedwczesna? Ludzie się napalili na cuda jak szczerbaty na suchary, wyłaczając przy tym z leksza mózg ;) Mamę oszukasz, tatusia szukasz, ale matematyki nie oszukasz :D A kto umie liczyć, ten sam dojdzie do wniosków, które tutaj ja czy Ivan wykładamy jak na tacy w chwili, gdy cuda tak naprawdę dopiero wchodzą. To póki co jest jedna wielka mina. Muszą naprawdę ostro je podrasować, zanim staną się używalne. Ludzie tutaj się klepią po ramionach i mówią jak to fajnie się umawiać na wzajemne wkładanie Punktów Wiedzy. Problem w tym, że to też złudne :) Bo niby co one daje? Runy i PW do podnoszenia poziomu cudu. Czyli wielkie nic :D To co zyskujesz tak naprawdę już straciłeś. Inna sprawa to fakt, że tych poziomów też jest ograniczona liczba. Ilu masz sąsiadów, którzy postawią cuda? Ile osób w bractwie to zrobi? Widzisz kolejną pułapkę? Bo ja tak :) Tu chodzi tylko o maksymalne wyssanie z graczy PW nadmiarowych i nic więcej. Ile punktów zainwestowałaś obecnie w cuda? A o ile to spowolni Twój rozwój w Krasnoludach i kolejnych rasach? ;) Kumasz już po co są cuda? Mają dać czas devom na wprowadzenie kolejnych ras i ewentualne poprawki. A teraz sobie pomyśl o takiej sytuacji... Ludzie pójdą w określone cuda i zauważywszy, że pewne są za słabe lub za mocne, zostaną wprowadzone zmiany, które kompletnie zaburzą ich opłacalność. Po zburzeniu cudu NIE DOSTAJESZ w zwrocie reliktów utraconych. Ładna perspektywa? Zbudujesz kolejny cud? Pogodzisz się z utratą i zburzysz istniejący? Wszak relikty i prowincje w późniejszej fazie gry zdobywa się niezłą krwawicą wojsk albo horrendalnymi kosztami negocjacji. Teraz kapujesz czemu budowa cudów to radosny bieg w tunelu do światełka z przekonaniem, że to jego wylot, choć tak naprawdę to nadjeżdżający pociąg? ;)

A teraz jeszcze bonusik... Rasa daje Ci cuda. Dają je ukończenie techa na końcu IV ery bazowej ras (Ludze i Elfy) oraz tech daleko po pociśnięcie Krasnoludów. Zapewne kolejne rasy także będą dawały cuda. Widzisz kolejny chichot producentów? Będziesz burzyła już istniejące cuda by zdobyć kolejne i traciła ciągle relikty systematycznie? Czy może będziesz je trzymać i tracić ekspansje nieodwracalnie? Jeśli to pierwsze to szybciutko Twój bonus z reliktów spadnie do wartości śmiesznych, a nowych nie będziesz miała jak zdobyć, bo niby jak zdobędziesz niezdobywalne prowincje, w których każda negocjacja to będzie ileś dni zbierania Towarów, a z czasem pewnie i tydzień lub dwa. Jak to fajnie pomyśleć trochę i zastanowić nad konsekwencjami ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a jak uważasz Thek - co jest bardziej opłacalne w przypadku ukończenia drabinki (cudów na razie nie stawiam, chyba że zrobia tak że wydane relikty nie wpłyną na wartość bonusu) - zbieranie pw z walk co wiąże się ze stratą 24pw /dobę czasowych czy pakowanie w czyjeś cuda i zbieranie nagród?
Te pw za nagrody da się wogóle zbierać jak w FOE, czy zostają one automatycznie doliczane?
 

DeletedUser

Guest
Hmmm... Zważywszy na to, że potencjalnie mogą wprowadzić lepsze cuda, obstawiałbym zrobienia techa krasnoludzkiego, ale tylko to i pomaganie tym, którzy jednak zdecydują się na budowę cudu. Jak na razie jedynym sensownym jest krasnoludzki cud, więc gdyby okazało się, że następna rasa ma kiepskie cuda, postawienie krasnoludzkiego z już posiadanymi runami wszystkimi, będzie bardzo szybkie. Ale i tak to rozwiązanie jest tymczasowe, ponieważ wiele osób może zrezygnować ze stawiania cudów,przeliczywszy bilans zysków i strat. Więc i za wiele nie pomożesz swoimi punktami. Podejrzewam, że przyjdzie ludziom tracić wiele Punktów Wiedzy, mimo wszystko, zanim nową rasę wprowadzą. Dodatkowo będziesz musiał zdobywać nowe prowincje jeśli nie chcesz czekać ze zwiadowcami. Kwestia indywidualna jest i zależna od stylu gry gracza i trudno mi tu wyrokować jak gracze mają grać. To będzie ich indywidualna decyzja.
 

DeletedUser95

Guest
Niestety,na razie PW z nagrod za pomoc przy budowie cudu sa automatycznie doliczane w momencie ulepszenia,wiec mozna liczyc tylko na runy z nagrod.
 

DeletedUser

Guest
czyli nie ma sensu wspierać dla pw, skoro nie da się ich zbierać, lepiej gromadzić pw z walk
 

DeletedUser62

Guest
@thek dla mnie Elvenar to zwykła zabawa dla urozmaicenia codziennego życia :) Więc naprawdę przeliczanie co będzie na 10lvl cudu - ile stracę ile zyskam jest nudne !!!! To zabawa a nie śmiertelny real :confused: !!! Już raz pisałam, że ładna grafika mnie bawi tutaj ;). Wyluzujcie z deko z tą ekonomia :mad:. Piszesz mi na koniec o konsekwencjach i najwyraźniej z góry zakładasz, że jestem głupią blondynką :( Cóż .... owszem jestem naturalną blondynką ze ścisłym umysłem i dlatego szukam zabawy na luzie :cool:
To zabawa ... zabawa ... i jeszcze raz zabawa :D
 

DeletedUser95

Guest
Defiance,jestes na samej gorze rankingu,i ktos patrzac na Twoje miasto moze pomyslec-"kurde,skoro taki top gracz to cudo stawia to chyba jest dobre dla miasta",potem jeszcze przeczyta Twoja wypowiedz jaka to latarnia jest fajna ...wiec prosze,wypowiadaj sie na temat cudow dokladniej:). Zamiast "cacy,za kazda motywke dostaje 8 sztuk bonusowego towaru,podnosze na 2 lvl"(co sugeruje ze to dobry,przydatny budynek) mozesz np napisac"wiem ze latarnia to bezuzyteczny smiec,bardzo szkodliwy dla miasta,ale podoba mi sie wiec i tak ja postawie-polecam graczom ktorzy dbaja glownie o wyglad miasta,odradzam tym ktorzy bardziej stawiaja na rozwoj i produkcje".Ja chcialbym postawic gdzies latarnie,bo to najladniejszy i chyba najbardziej"elfi" z wszystkich cudow,ale wstrzymuje mnie jedno-wiem,ze nigdy jej nie ulepsze poza 1szy level,a jacys przypadkowi gracze moga wlozyc w nia punkty wiedzy i nigdy ich nie odzyskaja,bo na pewno nie wcisne "upgrade"(czy jakkolwiek to sie bedzie nazywac).
 

DeletedUser

Guest
@Defiance Dla mnie gra to gra. Ale nawet w grach nie lubię być nabijany w butelkę. Jeśli ktoś lubi estetykę - proszę bardzo. Ale ja zwyczajnie przedkładam ekonomię ponad nią. Poza tym gdyby gracze tak bardzo dbali o estetykę jak piszą, to by zostawiali budynki na określonych levelach a nie jechali do oporu z ich upgrade'ami :D Bo przykładowo Rezydencje na 15lvl nie wyglądały fajnie. Najlepiej na poziomie 12 lub 13 (nie pamiętam teraz), Manufaktura desek na 15lvl też piękna nie była. O pyle na 15 nawet nie wspominam. A co do koloru włosów... to sam jestem ciemny blondyn :p Tyle, że mój ścisły umysł nawet w czasie zabawy mocno daje znać o sobie :)
 

DeletedUser62

Guest
@Ivangrozny no tak jestem na gorze rankingu, ale to dzieki temu, ze zaczelam grac w pierwszych godzinach gdy gra wystartowala i przyznaje sie, ze korzystalam z diaxow przede wszystkim w celu powiekszania terenu i sporo pkt daje mi zaliczanie kolejnych prowincji :)
Ja mam tez inne odczucia odnosnie tych cudow, owszem na tym etapie gry nie sa az tak superowe, ale wezcie pod uwage, ze to nowa gra, to maly dzidzius, ktory jeszcze robi w pieluchy :p ta gra ma szanse rozwoju :) a same cuda moga zaczac byc faktycznie przydatne :D

@thek Ty bedziesz przeliczac a ja bede zachwalac kolorystyke i sie jakos dogadamy :oops:
przynajmiej ktos kto tu czasem nas poczyta bedzie mial wesolo :)
 
Do góry