• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Antyczne cuda - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Defiance, które manufaktury są najładniejsze i najbardziej kolorowe Twoim zdaniem? U ludzi mi się drewno podoba, a mam bonus do marmuru, warto to przeliczać czy te ładniejsze lepiej stawiać?
 

DeletedUser

Guest
Lepiej ładniejsze, jak możesz tego nie wiedzieć! Każdy ma swój styl gry, jedni chcą mieć ładne miasto, inni nastawieni są tylko na produkcję, jeszcze inni robią tylko wojsko. Takie były założenia twórców gry. Ogólnie obserwuję, że dominuje styl "mieszany" nie do końca wiem czy jest najlepszy ale też tak gram.
 

DeletedUser

Guest
racja, jak postawię te ładniejsze strata reliktów przy stawianiu cudów nie będzie wcale odczuwalna :)
 

DeletedUser62

Guest
@twety czy Ty sie czepiasz tego ze gram tu bo grafika mi sie podoba ? po kij zadajesz mi tak durne pytanie ? wiadomo, ze stawia sie manufaktury bonusowe . Na drugim swiecie przez moment gralam w rasie ludzkiej ale nie podobaly mi sie ich budynki i szybko zrezygnowalam z gry tam. Nawet napisalam do supportu aby usuneli moje konto tam, usunelam co moglam z temtego miasta ale niestety minal juz ponad miesiac i widze, ze miasto tam nadal stoi choc sie nie logowalam :(
Wiec na drugi raz jak bedziesz chcial ze mna sobie podyskutowac to pisz w sposob inteligenty jak Ivangrozny czy Thek
 

DeletedUser

Guest
nie ma durnych pytań, są tylko idiotyczne odpowiedzi , jak następnym razem będziesz mi odpisywać zrób to inteligentnie jak Avilon - a jeśli chodzi o manufaktury jak już się wyda wszystkie relikty na cuda to i tak każda będzie miała taki sam bonus - 0%
 

DeletedUser

Guest
Oj są... Oj są, z obu stron :D Kto nie uczęszczał na studia nie pozna jednych i drugich ;) I nie chodzi mi tu o te z żartów pokroju "Czy jeśli stanę na torach i złapię się rękoma trakcji, to pojadę jak tramwaj?" :D

Ale wracając do tego naszego buildera, to ja (i nie tylko ja) ostrzegamy przed cudami tych, którzy "polecieli na hype" związany z tą nowością. Niestety wielu gracz uległo "magii nowości", co widać zwłaszcza u amerykanów. Ogólnie uważam, że wymuszanie na graczach pewnych rzeczy z nimi związanych za idiotyzm. Przykład? Quest wymuszający odkrycie techa do cudów ludzkich/elfich. Jego odkrycie sprawia, że mam o połowę mniejsze szanse na runy do cudów krasnoludzkich, gdyż mi się będą losowały runy do cudów ludzkich/elfich, na których mi kompletnie nie zależy. A wplecenie tego zadania do questów głównych sprawia, że jest to zadanie nie do ominięcia przez graczy i tym samym na ich szkodę oraz przynajmniej dla części z graczy, którzy świadomie odpuszczają ten tech tylko wkurzające utrudnienie, przez co prawdopodobnie będą oni czekać z wykonaniem tego zadania do ukończenia interesujących ich cudów krasnoludzkich. To będzie kolejna sytuacja, gdy gracze będą świadomie działać wbrew intencjom projektantów gry, co już widzimy od dawna w przypadku "zatrzymywania" fabuły, by tkwić w określonej erze questami powtarzalnymi. A według mnie to świadczy o nie zrozumieniu przez projektanów tego co chcą gracze robić i jak grać.
 

DeletedUser563

Guest
nie bardzo jeszcze wiem o czym tu mowa, bo gram dopiero od dwóch tygodni, ale nie mogę się oprzeć pokusie, żeby napisać, iż genialnie się was czytało, momentami śmiałam się głośno, ale też wiele rzeczy postaram się zapamiętać ;)
 

DeletedUser243

Guest
Nie chcem, ale muszem. Taka jest moja opinia na temat budowy "cudów".
 

DeletedUser

Guest
@Arrakor spoko... już niedługo CAŁA gra zamieni się w Chcem, ale nie mogem, bo mi twórcy wszystko na siłę uniemożliwiają :)
 

DeletedUser

Guest
Tutaj zgodnie z sugestią moderatora przesuwam odpowiedź z wątku Elfy a ludzie - jednostki

dla mnie zasada zdobywania run (loteria) to scam i naciąganie na diamenty
To po prostu sztuczny spowalniacz dla napalonych na nowości. Nie idziesz w cuda? Nie masz spowalniacza :)
brak run za wcześniej podbite prowincje = karanie graczy za walkę we wczesnym etapie
To już kilkukrotnie było podnoszone. Wylicz komu i ile się należy ;) Mimo szczerych chęci nie mam na to pomysłu by było to uczciwe.
wątpliwej jakości bonusy z cudów i poświęcanie reliktów
Też podnoszone. Na obecną chwilę chyba tylko Górske Hale od biedy ujdą.
za zachomikowane PW na starcie pewnie ekspansja albo dwie wpadną z badań
Nie wpadną, bo nie wiadomo gdzie są/będą w drzewku techów. A jedną ekspansją z nowej ery to wybacz, ale za wiele nie zdziałasz. Dopiero 2-3 zrobią różnicę. A tyle właśnie z pozostawienia sobie na później możesz wyciągnąć.

Poza tym kompletnie pomijasz jeden istotny aspekt - kooperację. Ty zgromadzisz sobie te 100-200 PW załóżmy, ale potem tracisz 400-500 albo i wiele więcej. Je wszystkie można bez problemu "utopić" w cudach ludzi z bractwa. To że Ty nie budujesz, nie znaczy, że inni nie mogą. Ich wola - ich styl gry. Te wszystkie które straciłeś (a będzie ich naprawdę wiele) to jednak dla wielu graczy duża pomoc w budowie i levelowaniu ich cudów.
 

DeletedUser192

Guest
Nie wpadną, bo nie wiadomo gdzie są/będą w drzewku techów. A jedną ekspansją z nowej ery to wybacz, ale za wiele nie zdziałasz. Dopiero 2-3 zrobią różnicę. A tyle właśnie z pozostawienia sobie na później możesz wyciągnąć.

Efly:
Era 5 -> 182 PW i masz 2 ekspy
Era 6 -> 211 PW i masz 2 ekspy
Era 7 ? Spodziewam się podobnie.

do tego 2-3 to sam sobie zachomikuje :) nie będę dostawiał warsztatów/zbrojowni/manufaktur ile zmieszczę tylko kultury dostawię dla mnożnika młotków - a jak wejdzie nowa era tą extra kulturę bez żalu wywalę przy przebudowie i wrócę do braku bonusu ;)

To już kilkukrotnie było podnoszone. Wylicz komu i ile się należy;) Mimo szczerych chęci nie mam na to pomysłu by było to uczciwe.

No to jak nie da się zrobić uczciwie to trzeba zmienić w całości. Bo karanie graczy za walczenie we wczesnym etapie gry jest nie fair.

Poza tym kompletnie pomijasz jeden istotny aspekt - kooperację. Ty zgromadzisz sobie te 100-200 PW załóżmy, ale potem tracisz 400-500 albo i wiele więcej. Je wszystkie można bez problemu "utopić" w cudach ludzi z bractwa. To że Ty nie budujesz, nie znaczy, że inni nie mogą. Ich wola - ich styl gry.Te wszystkie które straciłeś (a będzie ich naprawdę wiele) to jednak dla wielu graczy duża pomoc w budowie i levelowaniu ich cudów.

mam obecnie 274 PW ;) zwiadów teraz pilnuje ^^

Jestem zdania, że oni też powinni narzekać na cuda, a nie rozwijać ten szmelc. Gdyby cuda naprawdę były potężne i opłacalne to każdy by każdemu je podnosił i jednocześnie modlił się do RNG Jesusa o runy. Ba - ustalano by limity klanowe ile kto komu kiedy daje żeby było sprawiedliwie czy coś. A jak jest ? Gdy ktoś słabszy gracz spyta na czacie o antyki to jest momentalnie gaszony formułką "nie opłaca się może oprócz górskich hal, ale i bez nich będziesz miał OGROMNĄ nadwyżkę produkcji".

No i czemu zakładasz, że wola/preferencje innych klanowiczów są ważniejsze od moich ? Sorry, ale w moich oczach niczego im nie zabieram i nie osłabiam ich bo te bonus wg mnie są nic nie warte. Nikomu na złość nie robię - ja tylko zbieram sobie PW dla łatwiejszego wejścia w kolejną erę.

Pomoc w handlu czy pomoc sąsiedzka - to rozumiem bo obie strony korzystają! Pomaganie komuś w cudzie ? Wg mnie to nikt nie korzysta.

No i obecnie na pakowaniu PW w cuda mogą coś ugrać (runy) głównie mocni/bardzo aktywni gracze. Nie ma już badań do roboty to zgarniają te runy gdzie się da. Gracz "słabszy" (mniej gra czy później zaczął) ciągle ciśnie badania aby nadgonić - to kolejny absurd cudów. A gdy ten słabszy nadgoni badania i będzie miał wolne PW to zostaną mu w klanie cuda np: tak obstawione, że na runy się nie załapie i będzie PW marnował licząc, że na kolejnym poziomie cudu ugra jakieś runy... ubaw po pachy -.-
 

DeletedUser

Guest
Ja spodziewam przyrostu liniowego i około 250, by sobie dać jeszcze więcej czasu na nową zawartość/erę.

Gracze narzekają... Ale gdy nie mają co robić (skończyli techy), to co robić? Nie ma innej formy zużywania PW. Tu nie chodzi bowiem o preferencje. To ich decyzja czy chcą rozwijać cuda. A jeśli potrzeba im do tego PW, to co za różnica czy ja punkty, które i tak przepadają, puszczę z dymem w niebyt przez blokadę, czy wpakuję w ich cuda?

Runy i obstawienie cudów? To się ugadajcie :) Aktywny, który olewa cuda będzie pakował je w dowolny cud. Jemu tylko o utylizację PW chodzi, a nie runy. Może więc w te antyki, które nie są popularne.
 

DeletedUser192

Guest
Dla mnie różnica mieć, a nie mieć 300 PW odłożone na początek nowej ery to duża rzecz. Jak ktoś może odłożyć dużo mniej (30? 50 ?) to raczej szkoda czasu trzymać. No i jeszcze kwestia zwiadów. Wątpię żeby w kolejnej erze mógłbym zrobić taki sam myk - no chyba, że jakoś zwiady skrócą fest jakimś specjalnym badaniem czy coś. Na początkowej ery zacznę "oszczędzać prowincje" - później się pomyśli czy warto walczyć na bieżąco czy trzymać jak robię teraz.
 

PasRatunkowy

Wędrowiec
Witam,pewnie nie doczytałem.Mam 22 odłamki run do sanktuarium(plus całe kółko),oczywiscie brakuje mi jednej runy do dzwonnicy(co nie oznacza że chcę ją stawiać),jak dobrze rozumiem te nadplanowe runy idą w kosmos,takJeśli można,łopatologicznie.Pozdrawiam:)
 

DeletedUser

Guest
Przy rozbudowie cudu z 5 na 6lvl będzie znowu chciało wypełnić kółeczko runami.
 

DeletedUser730

Guest
Witam wszystkich, mam zapytanie - jakie prowincje powinnam zdobywać tak aby zaliczyć runy do bastionu i "go" wybudować. Kręcę się wkoło, przybywają mi odłamki, i myślę że pozostaje mi zakup... może macie jakieś podpowiedzi , może Ci co już posiadają krasnoludzkie bastiony?
Bardzo was proszę o podpowiedz:), pozdrawiam.

@Defiance, dzięki za zrozumienie problemu i odpowiedź.
 

DeletedUser

Guest
Nie ma zależności między runami a prowincją. Wpada Ci losowa spośród tych, których technologię odkryłaś. Jedyne pewne źródło to wkładanie punktów wiedzy do cudu który chcesz ludziom go rozbudowującym i liczenie na to, że zdołasz się zmieścić w tej grupie, która dostanie runę gdy licznik PW dojdzie do końca.
 

DeletedUser62

Guest
jest pewna zaleznosc pomiedzy runami a prowincjami, wynika to z "kodu programu gry" :p
Gdy zaliczamy prowincje PO SKOSIE z lewego gornego rogu ekranu idziemy w dol do prawego rogu - wtedy wpadaja runy tylko z dwoch rodzajow cudow . Kazdy skos to inna kombinacja dwoch cudow !!!!!!
trudno powiedziec na 100% jakie to sa pary cudow poniewaz jest to zalezne od paru czynnikow:
np. - czy jestes elf czy ludek
- jakie masz bonusy produkcji
- uklad rodzaju prowincji po skosie
Zeby to dopracowac to sporo graczy musialoby podac swoje dane i sprawdzic to wtedy :)
wyciagnac wnioski :D

P.S. wybacz @post.office.box ale dlugo nie zagladalam na forum :(
 

Deleted User - 34008

Guest
Hmmm, wkrótce będę zdobywał prowincje dość szybko, więc postaram się zapisać gdzie jakie runy wpadły.
 
Do góry