• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Błąd przygody bractw

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2340
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Nagrody Rankingowe zostały zmienione
Nie zostały. To było wiadome od początku, że budynki za podium będą inne - co przygoda miały być nagrody główne z odmiennych eventów.
A więc nagrody za ranking dalej są skonstruowane tak samo i zgarniają je tylko 3 pierwsze bractwa. Skrócenie czasu jest żałosną nagrodą i właściwie zbyteczną - ja moich jeszcze nie zużyłem, bo niby na co? Tak bardzo jest mi potrzebne wybudowanie szybciej jednej rezydencji? Czy przyspieszenie jednej prowincji turniejowej? Gdyby to było np skrócenie czasu o 50% wszystkich aktywnych wydarzeń w grze, to wtedy miałoby to sens. Szkoda dyskusji.
 

DeletedUser

Guest
Rany ale marudzicie :] Twórcy gry chcą dać Wam coś nowego - zupełnie za darmo, a Wy zamiast być choć odrobinę wdzięczni i ich wspierać to wytykacie im na każdym kroku błędy w próbie urozmaicenia Wam rozgrywki... "Haters gonna hate" =] P.s. Dragomira nie jest od spraw technicznych tak przy okazji.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Rany ale marudzicie :] Twórcy gry chcą dać Wam coś nowego - zupełnie za darmo, a Wy zamiast być choć odrobinę wdzięczni i ich wspierać to wytykacie im na każdym kroku błędy w próbie urozmaicenia Wam rozgrywki... "Haters gonna hate" =]
Za darmo powiadasz? No dobre:) Bo póki co to tylko diamentowcy mają się dobrze.
 

DeletedUser626

Guest
Sprawdzamy kiedy będzie można Przygodę uruchomić od nowa, dam Wam znać gdy tylko sama poznam odpowiedź. Na wszelkie pytania "a co z..." również będę mogła odpowiedzieć dopiero, gdy sytuacja zostanie opanowana.
Jeszcze raz przepraszam!
 

jakub357

Łucznik
Twórcy gry chcą dać Wam coś nowego - zupełnie za darmo, a Wy zamiast być choć odrobinę wdzięczni i ich wspierać to wytykacie im na każdym kroku błędy w próbie urozmaicenia Wam rozgrywki

Chyba nikt nie jest na tyle naiwny, żeby sądzić że cokolwiek tutaj jest za darmo.
Płacisz jedną z najcenniejszych rzeczy - swoim czasem. Zasilasz grono graczy, tworzysz ruch w przestrzeni cybernetycznej, dzięki czemu statystyki Elvenaru windują w górę. To daje większy przypływ graczy, czyli konsumentów i potencjalnych nabywców usług premium.
Jeśli myślisz, że cokolwiek ze strony twórców jest robione z pobudek altruistycznych, to dobrze by było, gdybyś przemyślał to raz jeszcze. To jest firma. To jest biznes.
Ich celem jest marketing i zarobienie na nas. Abyśmy wydali koniec końców własne pieniądze i abyśmy ciągle grali; aby zatrzymać nas przy grze. Wszystkie eventy, czy wydarzenia nie są robione, aby graczom uczynić przyjemność i miłą niespodziankę, ale właśnie po to, żeby utrzymać nas w grze. Tak samo wszelkie promocje, czy zniżki nie są przysługą z ich strony. Za nie trzeba zapłacić i to jest cały czas marketing.
 

DeletedUser2340

Guest
Chyba nikt nie jest na tyle naiwny, żeby sądzić że cokolwiek tutaj jest za darmo.
Płacisz jedną z najcenniejszych rzeczy - swoim czasem. Zasilasz grono graczy, tworzysz ruch w przestrzeni cybernetycznej, dzięki czemu statystyki Elvenaru windują w górę. To daje większy przypływ graczy, czyli konsumentów i potencjalnych nabywców usług premium.
Jeśli myślisz, że cokolwiek ze strony twórców jest robione z pobudek altruistycznych, to dobrze by było, gdybyś przemyślał to raz jeszcze. To jest firma. To jest biznes.
Ich celem jest marketing i zarobienie na nas. Abyśmy wydali koniec końców własne pieniądze i abyśmy ciągle grali; aby zatrzymać nas przy grze. Wszystkie eventy, czy wydarzenia nie są robione, aby graczom uczynić przyjemność i miłą niespodziankę, ale właśnie po to, żeby utrzymać nas w grze. Tak samo wszelkie promocje, czy zniżki nie są przysługą z ich strony. Za nie trzeba zapłacić i to jest cały czas marketing.
Zgadza się. Tylko weź mi wytłumacz: skoro jest Ci tak źle, to Ci przeszkadza, tamto, na to jesteś zły bo nie działa to po co tu siedzisz? Myślisz, że takich serwerów nie ma? Że InnoGames ma monopol na gry? Jest milion takich serwerow więc czemu jesteś tutaj? Mi jak coś nie pasuje to się tym nie zajmuję/nie gram/nie korzystam.
 

jakub357

Łucznik
Rozmawiamy o otoczce gry. Nie o samej jej esencji.
Gry samej w sobie i jej założeń nie krytykuję - uważam, że jest świetnie zrobiona i dobrze pomyślana, o czym już nieraz pisałem. Przykładem tego są założone przeze mnie tematy nt. grafiki Elvenaru, czy oprawy muzycznej.
Dlatego też gram w Elvenar, ponieważ bardzo mnie to relaksuje i po prostu lubię doglądać swojego królestwa.

Jednak, na temat bezczelnego marketingu, naciągania graczy, oszczędzania na informatykach i szeroko pojętego skąpstwa - od mych słów w tych kwestiach nie odejdę.
 

DeletedUser2340

Guest
Rozmawiamy o otoczce gry. Nie o samej jej esencji.
Gry samej w sobie i jej założeń nie krytykuję - uważam, że jest świetnie zrobiona i dobrze pomyślana, o czym już nieraz pisałem. Możesz zobaczyć na założone przeze mnie tematy pełne pasji nt. grafiki Elvenaru, czy jej oprawy muzycznej.

Jednak, na temat bezczelnego marketingu, naciągania graczy, oszczędzania na informatykach i szeroko pojętego skąpstwa - od mych słów w tych kwestiach nie odejdę.
Ale skoro nadal jesteś w grze to znaczy, że jednak generujesz im ruch. To tak samo jak z ekonomią: produkt jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. Jak nikt nie będzie chciał kupić to cena spadnie. I tu analogicznie: im mniej graczy zostanie to wpadną na pomysł, żeby na serio podejść do tematu i takie błędy jak dziś wyeliminują.
 

DeletedUser2295

Guest
Ale skoro nadal jesteś w grze to znaczy, że jednak generujesz im ruch. To tak samo jak z ekonomią: produkt jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić. Jak nikt nie będzie chciał kupić to cena spadnie. I tu analogicznie: im mniej graczy zostanie to wpadną na pomysł, żeby na serio podejść do tematu i takie błędy jak dziś wyeliminują.

Niestety spadek opłacalności interesu raczej spowoduje jego zamknięcie.
 

jakub357

Łucznik
Im mniej graczy zostanie to wpadną na pomysł, żeby na serio podejść do tematu i takie błędy jak dziś wyeliminują

Nie sądzę. Oni już po prostu wyprodukowali grę i teraz chcą z niej jak najwięcej wydoić, jak najmniejszym kosztem. A to co mówię jest poparte informacjami, które prześledziłem i raportami, które czytałem. Wiem, że to przykre i okrutne, jednak tak jest.
To dlatego musimy tak długo czekać na jakiekolwiek zmiany, czy poprawki i dlatego wszystko co rusz się psuje - bo jest robione po najmniejszych kosztach i wedle zasady ,,dać najmniej jak się tylko da, a zyskać tłustego prosiaka". Oni się nie chcą najeść, oni się chcą nażreć. Twórcy. To mnie właśnie tak boli i wszystko co jest tutaj pisane, a także co było i będzie - to wszystko jest jak dudnienie w betonowy mur, bo nie zmieni się nic. Nie ma prawa, przy ich obecnym marketingu.
 

DeletedUser2340

Guest
Niestety spadek opłacalności interesu raczej spowoduje jego zamknięcie.
Wtedy twórcy lub ich część wystartuje z nowym projektem, pod inną nazwą, mądrzejsi o doświadczenia. Tak działa każda logicznie myśląca instytucja.

Nie sądzę. Oni już po prostu wyprodukowali grę i teraz chcą z niej jak najwięcej wydoić, jak najmniejszym kosztem. A to co mówię jest poparte informacjami, które prześledziłem i raportami, które czytałem. Wiem, że to przykre i okrutne, jednak tak jest.
To dlatego musimy tak długo czekać na jakiekolwiek zmiany, czy poprawki i dlatego wszystko co rusz się psuje - bo jest robione po najmniejszych kosztach i wedle zasady ,,dać najmniej jak się tylko da, a zyskać tłustego prosiaka". Oni się nie chcą najeść, oni się chcą nażreć. Twórcy. To mnie właśnie tak boli i wszystko co jest tutaj pisane, a także co było i będzie - to wszystko jest jak dudnienie w betonowy mur, bo nie zmieni się nic. Nie ma prawa, przy ich obecnym marketingu.

No to się zbuntujmy i przestań,y się logować przez np. tydzień. ;) Zobacz ile bractw brało udział w pierwszej przygodzie. Ile będzie teraz...?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Niestety spadek opłacalności interesu raczej spowoduje jego zamknięcie.
Nie sądzę. Po prostu będzie coraz mniej aktualizacji, lub będą to tylko pseudo-aktualizacje, raczej kosmetyczne poprawki. Czyli jeszcze większe cięcia kosztów. W ostateczności jednak, koszty utrzymania samego tylko serwera i niezbędnych moderatorów (w polskiej wersji jest np tylko Dragomira, jako jedyny przedstawiciel) - raczej nie będą wyższe niż dochody z gry. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zapłaci; ponieważ na tym, co już jest na chwilę obecną, Elvenar pociągnie długie, długie lata i gra będzie za każdym razem tak samo grywalna dla nowych rzeszy, czy też kolejnych pokoleń.

No to się zbuntujmy i przestańmy się logować przez np. tydzień.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałbym się pozbawić przyjemności z gry w imię jakiegoś przedsięwzięcia, które i tak niewiele zmieni w skali globalnej i zapewne nie zostanie nawet dostrzeżone.
W grę jak grałem, tak grać będę. Jest dobrze zrobiona - tworzyli ją wynajęci artyści, którzy włożyli wiele talentu w całość projektu; z muzyką i innymi elementami tak samo. A to, że wisi nad tym symbol Innogames mniej mnie już obchodzi, staram się to ignorować.
 

DeletedUser2392

Guest
jak mi oddadzą ta kasę co już wydałem na ten bug to zmienię wydawce
a tu niestety nie ma takich cudów - wydoić na maxa i olać
nic tak nie zniechęca do grania jak olewanie autorów
 

DeletedUser2340

Guest
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałbym się pozbawić przyjemności z gry w imię jakiegoś przedsięwzięcia, które i tak niewiele zmieni w skali globalnej i zapewne nie zostanie nawet dostrzeżone.
W grę jak grałem, tak grać będę. Jest dobrze zrobiona - tworzyli ją wynajęci artyści, którzy włożyli wiele talentu w całość projektu; z muzyką i innymi elementami tak samo. A to, że wisi nad tym symbol Innogames mniej mnie już obchodzi, staram się to ignorować.

Nie, już Cię nie rozumiem. Myślisz, że te błędy są dlatego bo grę kupił InnoGames? Hm.. dziwny tok rozumowania.
Po drugie, skoro jesteś zadowolony i podoba Ci się założenie gry to po co jesteś w tym wątku? Przygody to tylko element gry, który nie ma żadnego wpływu na główny wątek gry. Więc skoro "kręgosłup" gry Ci się podoba to sobie odpuść komentowanie błędów w eventach/przygodach i innych historiach bo przecież to i tak nic nie wnosi, ani do gry a tym bardziej do poprawy funkcjonowania gry.

P.S. Myślisz, ze jakby kilka, kilkadziesiąt tysięcy kont nie logowało się przez kilka dni to nawet byłoby to niezauważone? Śmiałe podejście do tematu.
 

jakub357

Łucznik
Myślisz, ze jakby kilka, kilkadziesiąt tysięcy kont nie logowało się przez kilka dni to nawet byłoby to niezauważone?
(...) jakiegoś przedsięwzięcia, które i tak niewiele zmieni w skali globalnej
O jakich skalach mówimy? Bo jeśli o tysiącu kont, to oczywiście byłoby to zauważone. Tylko, że nawet aby 30 kont nie logowało się przez tydzień, to jest mało prawdopodobne i bardzo, bardzo trudne do zrobienia. Co najwyżej kilka osób zdecydowałoby się na taki protest, a w takim wypadku, tak jak pisałem, odbiło by się to bez echa.

odpuść komentowanie błędów w eventach/przygodach
Jeśli zostaje wprowadzony jakiś event, Przygoda, to staje się automatycznie częścią gry.
Zresztą, proszę o czytanie ze zrozumieniem, lub w ogóle przeczytanie moich myśli raz jeszcze - co dokładnie krytykowałem, a co mi się podoba.
O przygodach wypowiadałem się przecież, że są udane - moja krytyka, jak i wielu innych osób, dotyczy zaistniałych błędów, a także żałosnych nagród, które są następstwem rzeczy, o których się tutaj rozprawia.
 

DeletedUser2340

Guest

Yhym.
Miłego dnia :)

Sprawdzamy kiedy będzie można Przygodę uruchomić od nowa, dam Wam znać gdy tylko sama poznam odpowiedź. Na wszelkie pytania "a co z..." również będę mogła odpowiedzieć dopiero, gdy sytuacja zostanie opanowana.
Jeszcze raz przepraszam!
Tu też byłoby miło jakbyś wrzuciła info, że przygody dziś nie będzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Wrzuciłam do gry, ale skopiuję treść tutaj:
"Ze względu na błąd, który się pojawił, musieliśmy wstrzymać Przygodę - zostanie ona uruchomiona ponownie prawdopodobnie jutro rano (piątek), nie wcześniej. Jeszcze raz bardzo Was przepraszamy za zaistniałą sytuację!

Jeśli zdążyliście stworzyć jakieś przedmioty, postaramy się je Wam przywrócić lub zrekompensować, niestety dopiero jutro będziemy wiedzieć co da się zrobić w tej sprawie."
 

DeletedUser2340

Guest
Wrzuciłam do gry, ale skopiuję treść tutaj:
"Ze względu na błąd, który się pojawił, musieliśmy wstrzymać Przygodę - zostanie ona uruchomiona ponownie prawdopodobnie jutro rano (piątek), nie wcześniej. Jeszcze raz bardzo Was przepraszamy za zaistniałą sytuację!

Jeśli zdążyliście stworzyć jakieś przedmioty, postaramy się je Wam przywrócić lub zrekompensować, niestety dopiero jutro będziemy wiedzieć co da się zrobić w tej sprawie."
Widziałem. Ale chodziło mi o to, że dużo, dużo wcześniej wrzuciłaś info, że nic z tego dziś nie będzie, do tematu "nadchodzą przygody bractw". A to w błędach powinno się zgłaszać błędy, ich rozwiązania itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry