• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Cel łapek wybrany przez gracza

Czy jesteś za wyborem motywacji przez gracza

  • Tak

    Głosy: 28 80,0%
  • Nie

    Głosy: 6 17,1%
  • Nie wiem

    Głosy: 1 2,9%

  • W sumie głosujących
    35

Poziomek

Rycerz
Nie ma opcji " zbędne rozwiazanie ' - Opcja "nie wiem" - nie odpowiada mi, opcja "TAK" rowniez. Zmiencie na zbedne to zaglosuje na zbedne. Ja przynajmniej przedstawilem swoj punkt widzenia, jak widac inni na partyzanta dali glosy na NIE, i to jeszcze do mnie jakies pretensje:) Moj glos pojedynczy nic nie zmieni, zbierzcie wystarczajaco duzo na tak, i przepchniecie ja przez pierwszy etap weryfikacji. Ale glosowanie tylko na tak, bez uzasadnienia jak w przypadku na NIE moze okazac sie nie wystarczajace i takie glosy moga nie zostac wziete pod uwage.
 

Serengeti

Szef kuchni
@Poziomek, jak kiedyś rozmawialiśmy na ten temat w ramach bractwa, to podałeś argument, że klikasz jak popadnie, bo nie masz czasu na czytanie opisów. OK, przyjęłam :)

Teraz autorka pomysłu proponuje rozwiązanie, które w ogóle eliminuje konieczność czytania opisów, bo do kliknięcia byłoby tylko to, co właściciel miasta sam wybierze. Dla osoby klikającej (gracza udzielającego pomocy) nic się nie zmienia, nadal klikasz gdzie popadnie :) Tylko ten co pomoc otrzymuje czasem cieszy się trochę bardziej :)

I na ten pomysł jesteś na nie... To jest ten moment, kiedy nie rozumiem twojego toku myślenia.

[evil mode ON]
Ewentualnie miałoby to sens, jeśli tak naprawdę to czytasz te opisy i sprawia ci złośliwą przyjemność klikanie ludziom czegoś, czego nie chcą ;)
Wtedy wprowadzana zmiana zabrałaby ci zabawę :p
[evil mode OFF]

Ale o to cię nie posądzam :)
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Proszę o zachowanie porządku w dyskusji i nie wdawanie się w zbędną polemikę. Poziomek wyraził swoje zdanie i tyle.

Co do pomysłu, to też jestem za bo zbyt często przytrafia mi się kliknąć zanim przeczytam RATUSZ w kulturę albo robotników...
 

Zarie

Zwiadowca
Ja tez jak obchodzę całą mapę raz na czas to klikam kazdemu kulturę. Budynków kulturowych kazdy ma najwięcej a i tak zawsze znajdzie sie 5 osób do klikniecia w kwatery i conajmniej 1 do ratusza. Jesli oddaje komuś pomoc z listy to klikam tam, gdzie ktoś mi kliknął i nigdy nie czytam opisów bo tych ludzi jest zbyt duzo po prostu. Z drugiej strony tez lekko mnie denerwuje kiedy ktoś mi kliknie w kwatery lub ratusz mimo mojego "opisu miasta", dlatego ten pomysł jest potrzebny ale zrealizowany w jak najmniej inwazyjny sposób :) Myślę, że z perspektywy technicznej moze nie byc to takie oczywiste do zaprojektowania by wszystkim dogodzić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wilczeq

Wędrowiec
Jak najbardziej tak.
Choć wg mnie można to usprawnić. Sam nie wiem jak to dokładnie więc może wyjść mały miszmasz. Zamiast wyświetlać wszystko jako np aktywne/nieaktywne, byłbym za tym aby po ustaleniu przez gracza w co chce pomoc (np. 1.kwatera, 2.kultura, 3.ratusz) pokazywała się tylko kwatera aż do zapełnienia a potem kultura - gdyby brakło jednego i drugiego to pojawiłby się ratusz. Wtedy nikt nigdy nie kliknąłby tego czego nie potrzebujemy a pomoc zawsze byłaby tam gdzie chcemy.
 
Do góry