• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Chowanie budynków

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 198835
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 198835

Guest
Witajcie
Kolega w bractwie ma kłopot z brakiem możliwości schowania budynków rasowych w rozdziale Kupcy z Unuru (17 rozdział)
Pisał do suportu , to jakieś brednie mu pisali , to podpowiedziałem mu , żeby napisał dokładnie , że chce schować do magazynu budynki rasowe i nie może tego zrobić pomimo , że we wcześniejszych rozdziałach chował budynki rasowe i któreś jeszcze ma w magazynie i że wyczyścił ciasteczka oraz usuną grę i zainstalował ją ponownie (i pare innych szczegółów do których się suport przyczepia) to odpisali mu , że głównych budynków nie można chować
Teraz pytanie :
Które budynki rasowe są "główne" w rozdziale Kupcy z Unuru" i dlaczego nie może schować innych budynków niż portal ?
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Z tego co pamietam to tylko te male statki mozna bylo chowac
Tych duzych sie nie dalo , nie wiem dla czego ale umnie tak wlasnie bylo
 

Kurczaczek

Wędrowiec
To samo było u mnie w XIV rozdziale - Konstrukty.
Portal - Centralna Wyspa (D000-b "Rdzeń")
oraz wszystkie budynki osady
-D001-o "Silnik"
-D002-l "Ogród"
-D003-r "Montownia"
-D003-r "Montownia"
nie dało się przenieść do inwentarza (schować za pomocą zaklęcia teleportacji budynku). Można było je tylko sprzedać.
W XIII i XV rozdziale można było chować budynki osady bez problemu (prócz portalu).

Po prostu są epoki "uprzywilejowane" gdzie można i da się to zrobić oraz takie gdzie jest to zabronione i nie można tego zrobić. ;)
 

Nusion

Kapłan
Nie wszystkie budynki da się schować, są pewne ograniczenia.
Zaklęcie teleportacji nie działa na:
- Ratusz
- Kwatera Robotnicza
- Akademia Magii
- Kupiec
- Koszary, Tereny, Obóz
- Cuda
- Budynki czasowe (studnie, dżiny, biblioteki, placówki, wzmocnienia wojskowe itp.)
- Portal i niektóre budynki rasowe ograniczone ilościowo (np. wyspy w konstruktach)
 

Deleted User - 198835

Guest
Dzięki za podpowiedzi :)
Portalu to wiemy , że nie można chować i pisałem mu to od razu , ale nie o portal mu chodzi
Kolega ma budynki rasowe z poprzednich rozdziałów ma w magazynie , ja w 22 rozdziale mogę chować wszystkie budynki rasowe prócz portalu
Kolega pisał już do suportu , a że odpowiedzi były nie całkiem jasne , to poprosił mnie o pytania na forum , co właśnie robię :)
A przy okazji od siebie napisałem do suportu i trafiłem na najbardziej rzetelnego (według mojego subiektywnego zdania)
 

Nusion

Kapłan
Andrzej, kolega nie może schować tych budynków, bo są ograniczone ilościowo, czyli, że można ich postawić w mieście tylko określoną ilość. I to nie jest żaden błąd, zawsze tak było.
Na przykład tego nie można schować

1704969687297.png

Natomiast budynki rasowe bez tego limitu można chować.
 

Deleted User - 198835

Guest
Sprawa kolegi będzie zgłoszona jako błąd przez suport
 

skarbiec

Wędrowiec
Witajcie
Kolega w bractwie ma kłopot z brakiem możliwości schowania budynków rasowych w rozdziale Kupcy z Unuru (17 rozdział)
Pisał do suportu , to jakieś brednie mu pisali , to podpowiedziałem mu , żeby napisał dokładnie , że chce schować do magazynu budynki rasowe i nie może tego zrobić pomimo , że we wcześniejszych rozdziałach chował budynki rasowe i któreś jeszcze ma w magazynie i że wyczyścił ciasteczka oraz usuną grę i zainstalował ją ponownie (i pare innych szczegółów do których się suport przyczepia) to odpisali mu , że głównych budynków nie można chować
Teraz pytanie :
Które budynki rasowe są "główne" w rozdziale Kupcy z Unuru" i dlaczego nie może schować innych budynków niż portal ?

Witam - sorry mój błąd zbyt szybko reaguje i efekt jest kiepski jw -
Ja również mam problem z chowaniem budynków rasy - na s1 jestem w przedziale Ambasady - ciągną się jak .... z olejem - chciałam schować te kolosy - bo PB wkroczyła i niestety jest to w niemożliwe -
Ktoś mi wytłumaczy jak usunąć swój post ? Zdublowany przeze mnie powyżej post Andrzeja M :( to zupełna wtopa - admin ma taką możliwość - z góry dziękuje za pomoc...
 

Deleted User - 198835

Guest
Witam - sorry mój błąd zbyt szybko reaguje i efekt jest kiepski jw -
Ja również mam problem z chowaniem budynków rasy - na s1 jestem w przedziale Ambasady - ciągną się jak .... z olejem - chciałam schować te kolosy - bo PB wkroczyła i niestety jest to w niemożliwe -
Ktoś mi wytłumaczy jak usunąć swój post ? Zdublowany przeze mnie powyżej post Andrzeja M :( to zupełna wtopa - admin ma taką możliwość - z góry dziękuje za pomoc...
Ja sprawę kolegi zgłosiłem do suportu i odpisali mi , że to jest błąd , który zgłoszony zostanie Kolega gra na mobilnej wersji więc jak grasz na przeglądarkowej , to zgłoś to też , a jak na mobilnej to wystarczy poczekać
 

skarbiec

Wędrowiec
Ja sprawę kolegi zgłosiłem do suportu i odpisali mi , że to jest błąd , który zgłoszony zostanie Kolega gra na mobilnej wersji więc jak grasz na przeglądarkowej , to zgłoś to też , a jak na mobilnej to wystarczy poczekać
Powyżej ktoś już napisał, że jeśli są to budynki tylko pojedyncze usunąć ich nie można na czas np przygody - Taki problem pojawił się u mnie dopiero w tej rasie - wcześniej mogłam wszystko chować teraz już niestety nie - Ale okay napisze do suport i poproszę o wyjaśnienie ;)) Dziękuję :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Powyżej ktoś już napisał, że jeśli są to budynki tylko pojedyncze usunąć ich nie można na czas np przygody - Taki problem pojawił się u mnie dopiero w tej rasie - wcześniej mogłam wszystko chować teraz już niestety nie - Ale okay napisze do suport i poproszę o wyjaśnienie ;)) Dziękuję :)
Najlepiej tak zrobić - jakby było tak , jak napisali tutaj , to suport napisałby to samo , bo napisałem tam który to rozdział i zanim mi odpisali , to sprawdzili jakie to budynki
 

skarbiec

Wędrowiec
Najlepiej tak zrobić - jakby było tak , jak napisali tutaj , to suport napisałby to samo , bo napisałem tam który to rozdział i zanim mi odpisali , to sprawdzili jakie to budynki
W takim razie nie zwlekam tylko piszę ... ciekawa jestem co jest tej "wybiórczości" powodem ... jedni mogą inni nie - Moja mała korekta - na s2 jestem w ambasadach - na s1 w kupcach i tu mam problem z budynkami tej rasy .... są nie do ruszenia :(
Pozdrawiam :)
 

Nusion

Kapłan
jakby było tak , jak napisali tutaj , to suport napisałby to samo , bo napisałem tam który to rozdział i zanim mi odpisali , to sprawdzili jakie to budynki

Napisz tu koniecznie @Andrzej M jaką ostatecznie dostałeś odpowiedź. Od 2019, od kiedy weszły teleportacje, nie można było budynków rasowych ograniczonych ilościowo teleportować i tak jest do dziś. Myślę, że ludzie z supportu o tym po prostu nie wiedzą. Ale skoro zgłosili, to się wkrótce dowiedzą. Byłoby baaardzo dziwne, jeśli by teraz nagle zmienili to dla Ciebie :)
 

Deleted User - 198835

Guest
@Nusion to nie jest zmiana dla mnie - kolega nie może tego zrobić
Druga sprawa to taka jak pisaliście - kolega pisał do nich i po jakiejś wymianie zdań mnie poprosił o zapytanie tutaj , a ja oprócz pytania tutaj to napisałem też do suportu i zgadaliśmy się , że ta sama osoba , co mi odpowiada to i z kolegą pisała i źle się zrozumieli , bo myślała ta osoba , że chodzi o portal i dopiero ja wyjaśniłem , że nie o portal chodzi , tylko o pozostałe budynki rasowe , ale też podałem który to rozdział
Ale chyba nie jest ważne dla kogo to zrobią , tylko efekt możliwości chowania budynków , których do tej pory nie szło chować
To nie jest dobra zmiana tylko dlatego , że ja ją ruszyłem ?
Zmiana dobra , ale nie za wszelką cenę - nie powinni teraz zmieniać tego , tylko dlatego , że ja to ruszyłem i byłoby to "dla mnie" ?

Jak to jest od dawna i teraz zmienią , to nie ma znaczenia kto pisze , tym bardziej , że ja to ruszyłem nie dla siebie , bo ja sam nie chowam budynków rasowych do schowka
 

Nusion

Kapłan
Ależ niech zmienią, to byłaby dobra zmiana dla wszystkich.
Chodziło mi o to, że nie wierzę, by to zrobili :)
 

Deleted User - 198835

Guest
No cuż , ja po prostu piszę do nich i najwyżej odpiszą , że nic się nie da zrobić , ale może to być naprawdę błąd i mogą go naprawić
Zawsze warto spróbować , a nuż zmienią coś na naszą korzyść albo naprawią błąd :)

W sprawie braku możliwości chowania niektórych budynków rasowych to suport zgłasza to jako błąd , ale też sprawa tyczy się mobilnej wersji gry i poprosili , żeby kolega sprawdził , czy ten problem u niego jest też na przeglądarkowej , ale kolega nie ma możliwości sprawdzenia tego , dlatego dobrze by było , żeby ktoś , kto gra na przeglądarkowej wersji też napisał i określił dokładnie o jakie budynki chodzi - suport odpisał , że brak możliwości chowania portali jest zamierzony , ale tylko portali
 

Kurczaczek

Wędrowiec
W XIV rozdziale - Konstrukty
Portal - Centralna Wyspa (D000-b "Rdzeń")
oraz wszystkie budynki osady
-D001-o "Silnik"
-D002-l "Ogród"
-D003-r "Montownia"
-D004-w "Zoo"
nie dało się przenieść do inwentarza (schować za pomocą zaklęcia teleportacji budynku). Można było je tylko sprzedać.
Teraz już jestem dalej, ale screen się zachował (gdyby to miało pomóc).
Wersja przeglądarkowa.

chowanie-budynku.jpg
 

Deleted User - 198835

Guest
W XIV rozdziale - Konstrukty
Portal - Centralna Wyspa (D000-b "Rdzeń")
oraz wszystkie budynki osady
-D001-o "Silnik"
-D002-l "Ogród"
-D003-r "Montownia"
-D004-w "Zoo"
nie dało się przenieść do inwentarza (schować za pomocą zaklęcia teleportacji budynku). Można było je tylko sprzedać.
Teraz już jestem dalej, ale screen się zachował (gdyby to miało pomóc).
Wersja przeglądarkowa.

View attachment 6308
Zobaczymy co z tego wyjdzie - tą wiadomość skopiowałem a skrina dałem do załącznika w moim zgłoszeniu tej sprawy

To w końcu przebrnąłem przez wyjaśnienia u suporta
Budynków rasowych , które mają określoną maxymalną ilość nie można schować do magazynu tak samo jak portali , bo też mają określoną maxymalną ilość postawionych budynków (w tym przypadku 0/1) a pozostałe budynki rasowe (te , które nie mają limitów) można chować
Skończyło się gdybanie - jest to jasno określone przez suport
 
Do góry