• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Żywe towary pierwszego poziomu też się przydadzą:)
Ciekawe, że w badaniach rezydencje i warsztaty występują dwukrotnie.
a są nowe ekspansje? Bo ostatnio było krucho a tu zapotrzebowanie rośnie
W badaniach jedna ale powiększyli miasto o 12 pól, ciekawe ile będzie do zdobycia (nie kupienia:)
 

Nusion

Kapłan
Ekspansja w badaniach jedna.....
A co do budynków nowej rasy to wygląda tak
Oczywiście portal
Nie ma dróg.
Są 4 budynki, które muszą być połączone bezpośrednio z portalem (tak jak w smokach), każdy z nich ma z góry przypisaną ilość, jaką można postawić. Oprócz tego są dwa kolejne budynki, jeden musi być połączony bezpośrednio z rezydencją a drugi z warsztatem. Te nie mają limitu ilości
//
Aczkolwiek nie rozumiem piszą o rozmiarach planszy na 60x60 przez dodanie rzędu a obecna ma rozmiary 12x11 więc nie wiem jak liczą ... (może beta ma inaczej)
Liczą pojedyncze kratki a nie ekspansje, 12x5=60, teraz będzie 12x12 ekspansji czyli 60x60 krateczek

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Ekspansje z mapy odblokowane, czy mamy się cieszyć jedną, jedyną z badań i stawiać studnie z worka, coby liczyć na diaksy na powiększenie miasta?
Bo mi się to nie podoba: dodany cały pasek (tak zrozumiałem Wasze pisanie) a z niego można wykorzystać tylko jedną "kratkę 5x5" :(
I to dopiero po zbadaniu.
EDIT: w moim wypadku ten nowy pasek to i tak żadna łaska, bo mam całe 2 paski + 1 kwadracik niewykorzystane
Z pamięci (grę już zamknąłem na dziś): możliwych ekspansji za diaksy było o 2 więcej niż miejsc w paskach. Więc wydawać by się mogło, że kilka mogliby odblokować z mapy, tak, żeby diaksujący mieli nadal znaczną przewagę. Bo cały pasek to znacznie więcej niż 2.
Jak z tym jest?
 

DeletedUser2818

Guest
Czy ktos wie jak przywołać zaklęcie ekwipunku...? Mamy problemik w bractwie.. nikt nie pamięta :)
 

Nusion

Kapłan
Co masz na myśli? Jakie zaklęcie ekwipunku?
Jeśli chodzi Ci o zaklęcia "szybkie bonusy", które masz w inwentarzu to nie możesz ich "przywołać", możesz je wygrać w eventach lub przygodach bractw, nie da się ich "wyprodukować" w grze
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
dzięki za odpowiedzi, czyli szału nie ma na szczęście jeszcze długa droga przede mną (jestem w leśnych elfach) inna sprawa że w ogóle się nie spieszę bo po co
 

Hassano

Łucznik
A czy w pierwszym zadaniu w "Egipcie" jest sprzedaj portal żywiołaków?? specjalnie akurat jego nie sprzedałem bo i tak nie zawadzał a wolałem nie bodować na szybko drugi raz :)
 

DeletedUser2818

Guest
Co masz na myśli? Jakie zaklęcie ekwipunku?
Jeśli chodzi Ci o zaklęcia "szybkie bonusy", które masz w inwentarzu to nie możesz ich "przywołać", możesz je wygrać w eventach lub przygodach bractw, nie da się ich "wyprodukować" w grze
Dziekuję
 

DeletedUser1775

Guest
Nowa rasa zapowiada się bardzo ciekawie i z pewnością będzie wyzwaniem :) Szczególnie podoba mi się w niej (sądząc z opisu) odejście od dotychczas stosowanych schematów, czyli dodatkowe budynki zwiększające produkcję przy portalu i rozsianie produkcyjnych budynków rasowych po mieście, zamiast skupiania wszystkiego w może i gościnnym, ale rasowym getcie ;) Będzie to wymagało sporej demolki i przeorganizowania miasta w inny sposób niż dotychczas - nie mogę się doczekać ;)

Do tego miodu, łyżka dziegciu - może i obszar miasta się zwiększył, ale... ta jedna marna ekspansja z badań i brak zwiększenia limitu ekspansji z prowincji :( nieładnie... Jestem teraz w niziołkach i z prowincji zostało mi raptem 10 ekspansji jeszcze, więc pozostanie jedynie robienie nowej rasy dłużej, bo kupować diaksy za te zbójeckie ceny to akurat nie mam zamiaru :p

I na koniec pytanko/przemyślenie - czy ta nowa rasa w "starożytnym Egipcie", po "renesansowej Wenecji" żywiołaków, to będzie jakiś nowy trend dla Elvenaru? Odejście od fantasy i drążenie w mniej lub bardziej mitycznej historii? Czyżby szykowały nam się w dalszej kolejności rasy nawiązujące do starożytnych: Grecji, Krety, Babilonu? A może Atlantyda albo Asgard? ;) ;) ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1530

Guest
no i doszło do tego że nawet ci co płacą za grę ( kupują diamenty) nie zapełnią wszystkich ekspansji w obszarze miasta
ja dla przykładu będę miał tylko 8 dodatkowych ekspansji premium po skończeniu żywiołaków a z tego co widzę ma być cały pas 12 ekspansji
 

DeletedUser80

Guest
Raczej nie jest dziwne a powiedziałbym oczywiste.
Potrzebne będą ekspansje z badań do kolejnych ras.
 

DeletedUser110

Guest
Z badań - jak widzimy - jest już tylko jedna ekspansja na rasę.
A więc gracz @Nostormo zapełni wszystko dopiero za 4 rasy.
Wróć... każda nowa rasa, to dodatkowy pasek. A więc nie zapełni nigdy...
 

DeletedUser1660

Guest
Z nową będzie konkretna przeprawa. Nie wiem czy dobrze główkuję z ustawieniem, ale nie wygląda to rewelacyjnie. Według poradnika warto postawić 8 złotników (5x5) i 5 pułapek (5x5), a osadę trzeba tak przeorganizować żeby miały bezpośredni dostęp do redydek i warsztatów. Do tego Świątynia i dodatki...
Wredne typy z tych Amuni :p
 

DeletedUser1775

Guest
Z nową będzie konkretna przeprawa. Nie wiem czy dobrze główkuję z ustawieniem, ale nie wygląda to rewelacyjnie. Według poradnika warto postawić 8 złotników (5x5) i 5 pułapek (5x5), a osadę trzeba tak przeorganizować żeby miały bezpośredni dostęp do redydek i warsztatów. Do tego Świątynia i dodatki...
Wredne typy z tych Amuni :p
8 złotników i 4 wytwórców pułapek - jeśli postawisz więcej, nie podniesiesz ich na 4lvl, bo prestiżu zabraknie ;)
Jak dla mnie w końcu coś nowego, a nie jak dotychczas, jako przygotowanie do nowej rasy: zostaw wolne pole, najlepiej większe jak ostatnio :p Łącznie wszystko zajmie jakieś 22 ekspansje, czyli "ciut" więcej jak w żywiołakach :)
Ale żeby nie było... Rewelacyjnie wymyślone spowolnienie robienia rasy... prestiż wymiata ziarna :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry