• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

DeletedUser2017

Guest
Przejrzałem listę zadań i wcale nie jest tak źle same zadanka na 3-9h głównie warsztaty są tylko trzy produkcje 1dzień. Oznacza to że mamy krótkie produkcję łatwo i szybko się robiące :) Zobaczymy jaka będzie pełna lista nagród dziennych.
A nigdzie też nie jest powiedziane że każdy event ma być taki sam możliwe że ten warto będzie robić dla nagród dziennych :)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Przejrzałem listę zadań i wcale nie jest tak źle same zadanka na 3-9h głównie warsztaty są tylko trzy produkcje 1dzień. Oznacza to że mamy krótkie produkcję łatwo i szybko się robiące :) Zobaczymy jaka będzie pełna lista nagród dziennych.
A nigdzie też nie jest powiedziane że każdy event ma być taki sam możliwe że ten warto będzie robić dla nagród dziennych :)
Nie bedzie studni, wszystko inne to sie malo liczy
 
TJakby malo kretynow mieli ktorzy kupuja wszystkie ekspansje za diamenty
Rzadko sie czepiam jakichs konkretnych wypowiedzi, ale zawsze mnie
oburzaja takie, jak ta zacytowana powyzej. Czy komus tu sie wydaje, ze
ma do czynienia z instytucja charytatywna ?? Poza tym, zdarzylo mi sie juz
pare razy kupic troche diamentow (oprocz farmienia ze studni), ot po prostu zeby
wspomoc gre, ale nie widze powodu, by nazywac mnie z tego powodu kretynem.
Chcesz cos miec to plac.
No rzeczywiscie, odkrycie na miare Einsteina ;)
Elvenar jest gra F2P, co nie znaczy ze jest gra darmowa. To oczywiste, ze tworcy
musza z czegos zyc. Ja osobiscie nie czuje sie zmuszany do kupna diamentow.
Zachecany, troche prowadzony za raczke w tym kierunku... no owszem, czasem ;)
Tyle ze jesli te mechanizmy dostrzegam i rozumiem, skad sie biora, to mi az tak
bardzo nie przeszkadzaja.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Rzadko sie czepiam jakichs konkretnych wypowiedzi, ale zawsze mnie
oburzaja takie, jak ta zacytowana powyzej. Czy komus tu sie wydaje, ze
ma do czynienia z instytucja charytatywna ?? Poza tym, zdarzylo mi sie juz
pare razy kupic troche diamentow (oprocz farmienia ze studni), ot po prostu zeby
wspomoc gre, ale nie widze powodu, by nazywac mnie z tego powodu kretynem.

No rzeczywiscie, odkrycie na miare Einsteina ;)
Elvenar jest gra F2P, co nie znaczy ze jest gra darmowa. To oczywiste, ze tworcy
musza z czegos zyc. Ja osobiscie nie czuje sie zmuszany do kupna diamentow.
Zachecany, troche prowadzony za raczke w tym kierunku... no owszem, czasem ;)
Tyle ze jesli te mechanizmy dostrzegam i rozumiem, skad sie biora, to mi az tak
bardzo nie przeszkadzaja.
Sam zaplacilem 2x zeby kupic troszke diamentow, wlasnie po to zeby wesprzec tworcow, bo wiem ze nie ma nic za darmo. Zmierzam do tych wszystkich ktorzy wykupuja wszystkie ekspansje premium za grube tysiace zlotych tylko po to zeby miec numerek w rankingu. O takich jednostkach mowie.
Zeby nie bylo ze nie rozumiem ze to gra F2P tylko jak widze coraz kolejne ruchy tworcow, zeby tylko wiecej kasy wyciagnac to jakos mniej wesolo sie robi. Wpierw Ekspansje, potem Dzwonnica/Latarnia, ostatnio studnie a teraz Eventy. Srednio to zabawne i wporzadku
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
[...]Elvenar jest gra F2P, co nie znaczy ze jest gra darmowa.[...]
Ale moi drodzy o co się rozchodzi. Przecież grę "można przejść" do ostatniego rozdziału, bez eventów, bez płacenia, rozbudowując powoli miasto i zdobywając codzienne PW, nawet bez udziału w turniejach :p

Kasa wydana w diamenty = przyspieszenie przechodzenia przez kolejne rozdziały = szybsze "ukończenie gry"

PS Przecież nie jest nigdzie napisane, że nagrody w evenatch są gwarantowane, tudzież że mamy je wszystkie zdobyć jak słynny Gang Słodziaków (uwaga nie jest to lokowanie produktu xD ). To jest tylko bonus który ma grę umilić i przy okazji dać szansę szybszego rozwoju naszych miast ot i cała tajemnica.
 

visit0r

Paladyn
Rzadko sie czepiam jakichs konkretnych wypowiedzi, ale zawsze mnie
oburzaja takie, jak ta zacytowana powyzej. Czy komus tu sie wydaje, ze
ma do czynienia z instytucja charytatywna ?? Poza tym, zdarzylo mi sie juz
pare razy kupic troche diamentow (oprocz farmienia ze studni), ot po prostu zeby
wspomoc gre, ale nie widze powodu, by nazywac mnie z tego powodu kretynem.

No rzeczywiscie, odkrycie na miare Einsteina ;)
Elvenar jest gra F2P, co nie znaczy ze jest gra darmowa. To oczywiste, ze tworcy
musza z czegos zyc. Ja osobiscie nie czuje sie zmuszany do kupna diamentow.
Zachecany, troche prowadzony za raczke w tym kierunku... no owszem, czasem ;)
Tyle ze jesli te mechanizmy dostrzegam i rozumiem, skad sie biora, to mi az tak
bardzo nie przeszkadzaja.
nie jest to gra PEGI 18+ i cala grupa odbiorców pewnych mechanizmów nie rozumie i z tego powodu podlega przed nimi prawnej ochronie
 

Koval92

Kapłan
Wydaje mi sie, ze przy skupieniu sie na skrzynkach dajacych jak najwiecej pior
i zbieraniu 5x dziennie da sie wyciagnac przy odrobinie szczescia nawet 8 artefaktow.
A to oznaczaloby, ze bedzie mozna podniesc wybranego feniksa do 9 poziomu.
W przypadku ognistego feniksa od 9 poziomu wchodza scrolle portalowe, czyli mielibysmy
ekwiwalent placowki handlowej, ktora nigdy nie wygasa. Dodatkowo +45% sily ataku
dla wszystkich oddzialow na 24h po uzyciu zaklecia. O to chyba warto juz zawalczyc.
Przypomnijcie sobie prosze, ze przed ostatnim eventem tez bardzo wiele osob
uprawialo czarnowidztwo, przewidujac ze nawet polowa graczy nie zdobedzie calego
zestawu, a jak sie okazalo sporej wiekszosci aktywnych graczy sie udalo :)

Ogolnie chyba nie ma co na event narzekac. Widac, ze studnie i placowki jako nagrody
dzienne juz pewnie nie wroca (bo kasa, panie drogi, kasa... ;) ), ale nawet zakladajac,
ze efektem koncowym bedzie jeden feniks na 7-8 poziomie juz nie wyglada to tak zle.
Tym bardziej, ze w przeciwienstwie do zwyklych zestawow z poprzednich eventow
nie jest nam narzucane z gory, jaki element miasta chcemy wzmocnic (ekonomia czy wojsko).
Do tego dojdzie jeszcze pare silnych (mam nadzieje) nagrod dziennych, oraz sporo
przyspieszaczy i innych dobr ze skrzynek. Nie wiem jak inni, ale ja juz sie ciesze
na ten event :)

A właśnie bo zapomniałem, że Feniksy od razu na 1 poziomie będą, więc jedno ulepszenie mniej z tych 10. Może jak zrobią jakąś promocję to się skuszę, nie ukrywam, że ten ognisty Feniks bardzo kusi, szczególnie że na 9 poziomie staje się dodatkowo permamentną placówką handlową (5% towarów rasy) .

Te inne feniksy jakoś tak nieprzemyślane troszkę, ich bonusy czasowe tylko 3.5h za jeden pet food których aż tak dużo nie będzie można wytworzyć ani zdobyć, żeby hurtowo je zużywać, a ognistego 24h. Poza tym jakieś słabsze te produkcje mają niż ognisty.
 

DeletedUser3575

Guest
Nadal myślę że skoro to ma związek z eventem wielkanocnym to pewnie nagrodą główną będzie jakieś toto wyklute z jaja, które trzeba będzie karmić żeby dawało jakiś bonus dla miasta. Nakarmisz masz przez jeden dzień bonus dla woja albo maniek, nie karmisz nie masz nic. Może nazwa chowaniec nie jest adekwatna ale inna nie przychodzi mi do głowy.

A w ogóle to stawiam sobie piwo :cool:
 

DeletedUser

Guest
Te inne feniksy jakoś tak nieprzemyślane troszkę, ich bonusy czasowe tylko 3.5h za jeden pet food których aż tak dużo nie będzie można wytworzyć ani zdobyć, żeby hurtowo je zużywać, a ognistego 24h. Poza tym jakieś słabsze te produkcje mają niż ognisty.

Na razie pierwsze wrażenie, ale podejrzewam że nie będzie tak źle:
- pet food będzie można kumulować
- te 3,5 jest miłe dla graczy bo pozwala odpalić w momecie dużych zbiorów i jeszcze na małe (3h) starczy tak samo jak czary z dopalaczami (młotki, manu) te 0,5h to miły margines błędu iG rzadko daje taki gest
- tych 24h dla płonącego bym też aż tak nie zachwalał, głównie będzie potrzebny dla turnieji, 24h pozwala na zrobienie 2 gwiazdek (może więcej z dopalaczami czasowymi) najlepsze w tym jest bonus ogólny dla wszystkich typów armii

Ogólnie też płonący mnie najbardziej kusi, ewentualnie właśnie ten z manu z uwagi na stałe bonusy. Tym niemniej mam pewne obawy że te budynki mogą być trochę OP, bo deprymują wartość antyków (koszt ich podnoszenia w setkach PW)
 
- pet food będzie można kumulować
Reki uciac sobie nie dam, ale wydaje mi sie, ze czytalem na becie informacje,
ze nie bedzie mozna. Co najwyzej bedzie mozna przedluzac czas dzialania zaklecia.

Co do obaw, ze feniksy moga byc OP, jeszcze nie mam do konca wyrobionego zdania,
ale wydaje mi sie, ze nie. Po pierwsze wlasnie przez brak kumulacji pet food, po drugie
jako referencje biore tu wzmocnienia wojska z akademii. Biorac pod uwage ich "moc",
mozliwosc kumulacji efektu i czas dzialania, te to sa dopiero OP ;)
 

visit0r

Paladyn
Reki uciac sobie nie dam, ale wydaje mi sie, ze czytalem na becie informacje,
ze nie bedzie mozna. Co najwyzej bedzie mozna przedluzac czas dzialania zaklecia.

Co do obaw, ze feniksy moga byc OP, jeszcze nie mam do konca wyrobionego zdania,
ale wydaje mi sie, ze nie. Po pierwsze wlasnie przez brak kumulacji pet food, po drugie
jako referencje biore tu wzmocnienia wojska z akademii. Biorac pod uwage ich "moc",
mozliwosc kumulacji efektu i czas dzialania, te to sa dopiero OP ;)
jak wyjdzie OP to zrobia rebalans
 

Koval92

Kapłan
Myślę, że nie znerfią, za to dopilnują, żeby te artefakty do ulepszania były tak rzadko jak tylko możliwe, poza tym eventem. Nie bez powodu nawet jednego feniksa na maksa nie mamy szans ulepszyć za free.

Aha i ważne, złoty feniks nie dodaje do produkcji żywych towarów, tylko podstawowe bonusowe.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Pewnie dlatego że na końcu Konstruktów jest cudak do żywych.

Myślę sobie tak generalnie, że feniks wojskowy będzie przydatny dla bardzo wielu.
Dla podbijających wojskiem mapę (są chyba tacy jeszcze?, przy najmniej okresowo).
Dla grających turnieje jest właściciele must have, bo poważne granie turniejów, to poważne granie wojskiem.
Dla ludzi którzy próbują/chcieliby przejść Konstrukty na samych zyskach portalów (bez budowania osady) też do rozważenia bo tam jest permanentna placówka na wyższym poziomie tego feniksa. Niektórym podobno brakuje zysków portalu, a o budowę osady nagle ciężko. To właściwie sygnał dla ludzi z Amunów, którzy chcieliby jechać Konstrukty na samym Rdzeniu. Bo ci co stanęli na Konstruktach z braku zysków portalu, to są w nielichym chyba kłopocie, bo to pat. Stoją w miejscu z naukami.

Niebieski feniks może być taki, którego nie będzie się opłacało podnosić, gdy będzie się miało dwa różne feniksy. Rozumiem że on ma efekt Centrum, ale nie jest to feniks czysto ekonomiczny. Taki mieszany, a gra idzie jednak dość mocno w stronę specjalizacji

Trzeci feniks jest ekonomiczny, bo rozumiem, że ma efekt Hal. Dla graczy już od dawna sprofilowanych na ekonomię (wiele manufaktur + maksymalne Hale + cuda ekonomiczne + głównie ucztowanie) jak najbardziej do postawienia obok (zamiast?) feniksa niebieskiego.

O ile sensowne będzie postawienie dwóch równolegle, bo może karmy nie starczy na obydwa na raz?
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Pewnie dlatego że na końcu Konstruktów jest cudak do żywych.

Myślę sobie tak generalnie, że feniks wojskowy będzie przydatny dla bardzo wielu.
Dla podbijających wojskiem mapę (są chyba tacy jeszcze?, przy najmniej okresowo).
Dla grających turnieje jest właściciele must have, bo poważne granie turniejów, to poważne granie wojskiem.
Dla ludzi którzy próbują/chcieliby przejść Konstrukty na samych zyskach portalów (bez budowania osady) też do rozważenia bo tam jest permanentna placówka na wyższym poziomie tego feniksa. Niektórym podobno brakuje zysków portalu, a o budowę osady nagle ciężko. To właściwie sygnał dla ludzi z Amunów, którzy chcieliby jechać Konstrukty na samym Rdzeniu. Bo ci co stanęli na Konstruktach z braku zysków portalu, to są w nielichym chyba kłopocie, bo to pat. Stoją w miejscu z naukami.

Niebieski feniks może być taki, którego nie będzie się opłacało podnosić, gdy będzie się miało dwa różne feniksy. Rozumiem że on ma efekt Centrum, ale nie jest to feniks czysto ekonomiczny. Taki mieszany, a gra idzie jednak dość mocno w stronę specjalizacji

Trzeci feniks jest ekonomiczny, bo rozumiem, że ma efekt Hal. Dla graczy już od dawna sprofilowanych na ekonomię (wiele manufaktur + maksymalne Hale + cuda ekonomiczne + głównie ucztowanie) jak najbardziej do postawienia obok (zamiast?) feniksa niebieskiego.

O ile sensowne będzie postawienie dwóch równolegle, bo może karmy nie starczy na obydwa na raz?

Gdyby przez kolejny rok udało się zdobyć chociaż 14-16 artefaktów, to postawienie dwóch miało by jakiś sens, ale jak z tego eventu jest max 5-7 do zdobycia bez płacenia a mają się pojawiać bardzo rzadko kolejne, to lepiej zdecydować się na jednego i go postawić i ulepszać do maxa a resztę trzymać w ekwipunku. Dlatego bardzo przykre jest, że nie dali możliwości za free zdobyć 9ciu artefaktów, żeby chociaż jednego mieć na max, no ale taka jest ich taktyka, żeby zachęcić do dokupienia tego co brakuje.

Ja nie wiem, bo gram pół na pół, troche wojsko, troche ekonomia... nie wiem czy sie skupić na czerwonym, czy złotym...
 

Tajniakos

Paladyn
Reki uciac sobie nie dam, ale wydaje mi sie, ze czytalem na becie informacje,
ze nie bedzie mozna. Co najwyzej bedzie mozna przedluzac czas dzialania zaklecia.
@chris07070707 specjalnie dwa razy na becie podkarmilem Feniksa i jednak można :) czas zaklęcia się podwoił. Mam nadzieje ze tego nie poprawią choć martwi mnie koszt produkcji pet food... osoby zaczynające przygodę z elvenarem będą mieli niestety utrudnione zadanie...
 
specjalnie dwa razy na becie podkarmilem Feniksa i jednak można :) czas zaklęcia się podwoił.
No wiec jednak nie mozna ;) Chodzilo o to, ze uzycie 2 zaklec pet food na feniksa
nie spowoduje podwojenia efektu , tylko podwojenie czasu trwania tego efektu.
Efekt dzialania feniksa nie kumuluje sie jak w przypadku efektow wzmocnien z
Akademii i to mialem na mysli :)
czas zaklęcia się podwoił. Mam nadzieje ze tego nie poprawią
Nie poprawia, bo to zupelnie normalne i zamierzone zachowanie sie zaklec, jesli rzucisz
np. 3 moce zasobow na warsztat to czas dzialania czaru tez wydluza sie trzykrotnie.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
No wiec jednak nie mozna ;) Chodzilo o to, ze uzycie 2 zaklec pet food na feniksa
nie spowoduje podwojenia efektu , tylko podwojenie czasu trwania tego efektu.
Efekt dzialania feniksa nie kumuluje sie jak w przypadku efektow wzmocnien z
Akademii i to mialem na mysli :)
Faktycznie nie doczytałem do końca ;) podwaja się czas a nie moc po rzucenie zakecia :) myślałem ze o taką kumulacji chodziło @BlossomValvi :)
 

DeletedUser

Guest
ee nie chodziło mi o to że pet food będzie można kumulować w schowku, czyli że mogę wiec więcej niż jedno pet food naraz to samo co z czarami
Będzie wtedy możńa je wykorzystywać tak samo jak szybkie bonusy, czyli wtedy kiedy trzeba a nie kiedy się trafi :)
 

Sorcha

Rycerz
Ognisty Feniks wygląda bardzo kusząco, ale może mi ktoś podpowie czy opłaca się tego niebieskiego Burzowego Feniksa dla many karmić i rozbudowywać? Bo mam problem albo dwa do połowy albo jeden prawie do końca. Jak mam wybrać to chcę wiedzieć co jest który wart? Ma ktoś już jakieś dane z bety?
Byłem teraz na gemsach i animacja zakładki 'Evolve' to jak ją bym widział na FOE, rozbudowa Pereł. Identyczna koncepcja:)!
 
Status
Zamknięty.
Do góry