• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

DeletedUser1775

Guest
@Koval92 to ja jeśli mogę zadam Tobie pytanie: Co myślisz o bractwie które swoim regulaminie mówi stawiajcie TYLKO bonusowe manufaktury, a wiadomo, że to wyklucza udział w eventach jak nie postawisz niebonusowych? Przeglądając bractwa znalazłem kilka takich, jeśli nie więcej.
Bzdura :p Wszyscy stawiają na eventy niebonusowe na lvl1 (i tylko na T1, bo tego wymagają eventy) i to się nijak ma do regulaminów, bo regulaminy dotyczą rozwijania manu, a nie dostawiania na doraźne potrzeby wydarzeń ;)
A że w regulaminach bractw są takie zapisy, to i bardzo dobrze, bo rozwijanie niebonusowych manu jest stratą miejsca, ludzi i kultury w mieście gracza, a jeśli w mieście gracza, to dla bractwa również :)
Koval92 napisał:
wiele osób nie wie o bonusach i rozwija inne rodzaje manufaktur. Ta gra nie pozwala wybrać swojego bonusu co jest bardzo niefajne bo niektórym mogą inne się podobać. Ja np rozwijałem marmur a nie wiedzialem w pierwszym tygodniu gry, że mam bonus do drewna tylko.
Wiki nie gryzie i jest dostępna od 1 dnia gry - ja korzystałam i od początku na mapie mogłam zobaczyć jakie mam wszystkie 3 bonusy ;) A że przydzielane losowo... Dostajesz w zależności gdzie cię na mapę wrzuci i sobie z tym radzisz (tak jak z sąsiadami lub ich brakiem), podobanie się nie ma tu nic do rzeczy ;) Taka gra... że można tylko rasę wybrać ;)
p.s. Co to by była za gra, bez wymagań, ograniczeń i utrudnień, a z wszystkim na tacy i tak jak się podoba... No proszę....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Bzdura :p Wszyscy stawiają na eventy niebonusowe na lvl1 (i tylko na T1, bo tego wymagają eventy) i to się nijak ma do regulaminów, bo regulaminy dotyczą rozwijania manu, a nie dostawiania na doraźne potrzeby wydarzeń ;)
A że w regulaminach bractw są takie zapisy, to i bardzo dobrze, bo rozwijanie niebonusowych manu jest stratą miejsca, ludzi i kultury w mieście gracza, a jeśli w mieście gracza, to dla bractwa również :)

Wiki nie gryzie i jest dostępna od 1 dnia gry - ja korzystałam i od początku na mapie mogłam zobaczyć jakie mam wszystkie 3 bonusy ;) A że przydzielane losowo... Dostajesz w zależności gdzie cię na mapę wrzuci i sobie z tym radzisz (tak jak z sąsiadami lub ich brakiem), podobanie się nie ma tu nic do rzeczy ;) Taka gra... że można tylko rasę wybrać ;)
p.s. Co to by była za gra, bez wymagań, ograniczeń i utrudnień, a z wszystkim na tacy i tak jak się podoba... No proszę....
czesc ludzi mimo dostepnosci do wiki od pierwszego dnia a nawet zanim zacznie zabawe po prostu sobie gra popelniajac przy tym drobne bledy na ktorych sie uczy
 

DeletedUser174

Guest
część ludzi mimo dostępności do wiki, forum, wiedzy innych graczy w bractwie na czacie czy nawet pw ma w głębokim poważaniu wszelkie sugestie dotyczące gry bo oni wiedzą lepiej i już.
a budowa niebonusowej manufaktury pod T4+ nie jest inwestycją w niebonusowe fabryki... to nie wina graczy że grafikom nie chciało się zrobić innych budynków pod zywe tylko wpakowali je w istniejąca strukturę. Argumentacja o niebonusowych fabrykach w tym kontekście jest całkowicie nieuzasadniona
tak samo jak czepianie sie o okazjonalne stawianie budynków pod eventy czy inna zadania
@Koval92 sorki, ale majaczysz jak potłuczony :(
 

blazius1

Paladyn
Pod okazjonalne stawianie to bym się nie czepiał. Ale stawianie na stałe? Trochę mija się to z celem tej gry.
Że jest z tego fun? Słaby jakiś ten fun chyba. Z rozwoju miasta większy.
 

Nusion

Kapłan
Na becie rozpoczął się Event Walentynkowy. Potrwa niecałe 10 dni, 33 zadania, w nagrodę domek 4x3 z kulturą i populacją.
Do nas trafi prawdopodobnie za tydzień 31 stycznia.

1. Zdobądź małą ilość monet
2. Zdobądź małą ilość zasobów
3. Rozpocznij produkcję Trunków
4. Wydaj 2PW
5. Zdobądź LUB użyj 3 dowolne zaklęcia
6. Wyprodukuj Proste Narzędzia 5x (warsztat 15min)
7. Udziel pomocy sąsiedzkiej 3x
8. Rozwiąż 3 konflikty na mapie LUB 15 konfliktów w turnieju
9. Zdobądź 7 reliktów
10. Zdobądź worek monet, kup 7PW
11. Wyprodukuj Chleb 7x (warsztat 1h)
12. Zdobądź 3 dowolne zaklęcia
13. Wykorzystaj 2 zaklęcia Łączący Katalizator
14. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 9x (warsztat 3h)
15. Zdobądź worek zasobów
16. Zdobądź małą ilość marmuru, stali i drewna
17. Wyprodukuj Kosz Zakupów 9x (warsztat 9h)
18. Rozwiąż 6 konfliktów na mapie LUB 30 konfliktów w turnieju
19. Zdobądź 12 reliktów
20. Wyszkol pokaźną ilość jednostek LUB opracuj technologię
21. Zdobądź 300 Fragmentów Zaklęć
22. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 9x (warsztat 1d)
23. Zdobądź LUB użyj 3 dowolne zaklęcia
24. Zdobądź 900 Fragmentów Zaklęć
25. Rozwiąż 9 konfliktów na mapie LUB 45 konfliktów w turnieju
26. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 3h)
27. Wyprodukuj marmur, stal i drewno 1x każdy (3h)
28. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 9h)
29. Rozwiąż 12 konfliktów na mapie LUB 60 konfliktów w turnieju
30. Przeprowadź zwiad prowincji LUB rozbuduj budynek do poziomu 16 lub wyższego
31. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 1d)
32. Wyprodukuj marmur, stal i drewno 2x każdy (9h)
33. Opracuj technologię LUB rozbuduj budynek do poziomu 16 lub wyższego
KONIEC

Nagroda:
https://elvengems.com/valentines-2019/prizes/
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Pod okazjonalne stawianie to bym się nie czepiał. Ale stawianie na stałe? Trochę mija się to z celem tej gry.
Że jest z tego fun? Słaby jakiś ten fun chyba. Z rozwoju miasta większy.
największy fun jest z patrzenia na koszt 1 ekspansji wynoszący 170 zł w pewnym momencie
 

Sorcha

Rycerz
Pod okazjonalne stawianie to bym się nie czepiał. Ale stawianie na stałe? Trochę mija się to z celem tej gry.
Że jest z tego fun? Słaby jakiś ten fun chyba. Z rozwoju miasta większy.
Okazjonalne, dobre sobie. Postawisz i potem usuniesz, znaczy. Potem w następnym evencie już nie znajdziesz miejsca bo czasem się zdarzy że akurat budynki albo się rozrastają albo zmieniają orientację pionowej na poziomą albo na odwrót i potrzeba trochę miejsca. Tak więc wolę po upychać niebonusowe w wolne dziury (głównie poz.1) i trzymać najwyżej przesuwając na mapie niż stawiać okazjonalnie. Może stracę trochę ludków ale mówi się trudno. Zawsze mogę usunąć jak będzie potrzeba.
 

DeletedUser

Guest
@Sorcha
Trzymanie niebonusowych manufek to jest strata miejsca i tłumaczenie, że przydadzą się w następnym evencie jest słabe i nieprzemyślane.

Jak chcesz zaalokować i trzymać miejsce na eventy to postaw sobie trochę warsztatów - przynajmniej młotki z zadań pozbierasz (to gdzie masz 2 x narzędzia (3godz.) + monety daje najwięcej młotków) albo nawet manufki bonusowe na niskim poziomie - dużo bardziej się przydadzą w codziennej grze. a jak przyjdzie event to poświęcenie 10-15 min. na wyburzenie i postawienie niebonusowych chyba nikogo nie zaboli.

Każde szanujące się bractwo wymaga tylko manufaktur bonusowych , jeżeli nie ma tego w opisie to oznacza, że jest to tak oczywiste, że nie warto o tym pisać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
@Sorcha
Trzymanie niebonusowych manufek to jest strata miejsca i tłumaczenie, że przydadzą się w następnym evencie jest słabe i nieprzemyślane.

Jak chcesz zaalokować i trzymać miejsce na eventy to postaw sobie trochę warsztatów - przynajmniej młotki z zadań pozbierasz (to gdzie masz 2 x narzędzia (3godz.) + monety daje najwięcej młotków) albo nawet manufki bonusowe na niskim poziomie - dużo bardziej się przydadzą w codziennej grze. a jak przyjdzie event to poświęcenie 10-15 min. na wyburzenie i postawienie niebonusowych chyba nikogo nie zaboli.

Każde szanujące się bractwo wymaga tylko manufaktur bonusowych , jeżeli nie ma tego w opisie to oznacza, że jest to tak oczywiste, że nie warto o tym pisać.
Ale przecież napisałem, że jak miejsce potrzebne to niebonusowe się usuwa, jak bym w tym miejscu na przykład budynek kulturowy trzymał to przecież eventu bym nie zrobił. Akurat trochę warsztatów to mam, ale dzięki za rady. Chyba nie zaboli Ciebie jak będę grał jak chcę, tylko mi nie mów, że to słabe. Widziałem Twoje miasta na Elven Architekcie ty po prostu wolisz ilość a nie jakość, te mnóstwo warsztatów "jedynek" to postawione już na Event Walentynkowy czy trzymasz cały czas?
 

DeletedUser

Guest
Twoje miasta na Elven Architekcie ty po prostu wolisz ilość a nie jakość, te mnóstwo warsztatów "jedynek" to postawione już na Event Walentynkowy czy trzymasz cały czas?
1) Odnosiłem się do twojej wypowiedzi dot. trzymania niebonusowych manufek - dalej twierdzę, że to jest słabe i nieprzemyślane, bo takie właśnie jest.
2) Graj sobie jak chcesz - twoje miasto w sumie mnie niewiele obchodzi, na pewno nie na tyle, żebym poświęcał czas na sprawdzanie .
3) Po co się wypowiadasz na forum, skoro, jak widać, Ci, przeszkadza to, że ktoś inny komentuje to, co piszesz (to nie ja narzekałem na wymóg stawiania bonusowych manufaktur)
4) Co do oceny mojego miasta i stylu gry - nie prosiłem o analizę mojej gry , jak będę jej potrzebował to poproszę któregoś z lepszych graczy aktywnych na forum , raczej nie Arcymaga 3-skrzynkowego bractwa.
Odnośnie warsztatów - połącz 3 proste fakty:
- wczoraj do godz. 23 była przygoda
- dzisiaj przy normalnym harmonogramie (tydzień po becie) powinno się zacząć wyzwanie
- w 3 wioskach zacząłem właśnie nowy rozdział
Zapaliła się lampka ? Jeżeli nie to nawet mi się nie chce wyjaśniać dalej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
@radiradi Masz rację, ale
ad 1) Tak jest to może ale co co nieprzemyślanego to bym się już sprzeczał,. Załóżmy, że zrobię tak jak mówisz a później nie będę mógł postawić niebonusowych manufaktur, to by było nieprzemyślane dopiero. Mniejsza zresztą o powód tej niemożności, starm sie grać tak aby mi ludkowie nie spadli poniżej zera. aktualnie kończę Orki i się udaje.
Ad 2) najkrócej mówiąc i nawzajem, ale nie mogłem się oprzeć;)
Ad 3) właśnie pomyślałem że zmienię ten punkt skoro ma być o zasadności trzymania niebonusowych manufaktur to proszę: kiedyś to eventy były rzadko i wtedy racja, nie opłaca się trzymać. Ale teraz jeden event się skończy to zaraz znów się zaczyna, to jak tu usuwać jak zaraz trzeba znów stawiać. Tylko ilość się dostosowuje do wolnego miejsca, dostępnej populacji itd.
Ad 4) patrz punkt 3)
Wiem miały być wyzwania ale przecież mają być niezapowiedziane, to może z zaskoczenia zrobią np w poniedziałek.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Jeszcze raz - jeżeli przedstawiasz swoje zdanie to zakładam, że oczekujesz odpowiedzi - do tego służy forum dyskusyjne, nie do jednostronnej komunikacji - to nie jest tablica ogłoszeniowa, blog ani wiec wyborczy.
Dopóki się odnosisz się do wypowiedzi i zdania innych dopóty możemy prowadzić normalną konwersację.
Ja krytykuję sens twojej wypowiedzi, ty w odpowiedzi krytykujesz moje miasto (pomijam już fakt, że bezzsadnie) - to jest właśnie drobna różnica, która bardzo utrudnia normalną dyskusję.

Przy okazji - to, co napisałeś o moich miastach raczej mnie śmieszy, niż przeszkadza, ale nie zmienia to faktu, że nie to było tematem dyskusji, tylko sens trzymania niebonusowych manufaktur.

Jeżeli chcesz porozmawiać o sensie trzymania warsztatów na 1 poziomie - proszę bardzo : 10 warsztatów + 1 mln monet z rezydek = 65tys. młotków w 3 godz. Trochę lepiej niż 10-20 niebonusowych manufek, prawda ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
@radiradi kończąc temat który przecież chyba jest offtopem przepraszam,że może Ciebie uraziłem, ale nie twierdziłem że jestem ekspertem. Nie gram może tak długo jak niektórzy których tu spotykam, ale się uczę.

Co do nagrody w evencie to chyba od leśnych elfów nagrody typu kultura/ludki dają prawie dwa razy więcej zysku w porównaniu do orków taki skok jakościowy można powiedzieć :)!
 

DeletedUser

Guest
wielkie dzięki, budynek jak dla mnie jedynie na przemiał na fragmenty...
 

Koval92

Kapłan
My już 2 dni czekamy ze zrobionymi warsztatami lvl 1 żeby je skasować i dalej nic... a miało być 24.01
 

DeletedUser1775

Guest
Okazjonalne, dobre sobie. Postawisz i potem usuniesz, znaczy. Potem w następnym evencie już nie znajdziesz miejsca bo czasem się zdarzy że akurat budynki albo się rozrastają albo zmieniają orientację pionowej na poziomą albo na odwrót i potrzeba trochę miejsca. Tak więc wolę po upychać niebonusowe w wolne dziury (głównie poz.1) i trzymać najwyżej przesuwając na mapie niż stawiać okazjonalnie. Może stracę trochę ludków ale mówi się trudno. Zawsze mogę usunąć jak będzie potrzeba.
Brednie.. Właśnie, że stawia się okazjonalnie. Sorry, ale Twoja argumentacja do mnie nie trafia...
Ja dostawiam i usuwam, nie trzymam ich w w "wolnych dziurach", bo przy optymalnym ustawieniu miasta zjawisko to nie występuje i każda kratka jest zagospodarowana w miarę możliwości z korzyścią dla dla aktualnych potrzeb miasta :) Jeśli w kolejnym evencie akurat nie jestem między rasami, kiedy to sporo wolnego miejsca jest w mieście, to zawsze mogę usunąć jakieś możliwe do odbudowania kultury i wygospodarować w ten sposób jedną czy dwie ekspansje pod event, co pozwala go bez problemu skończyć w czasie ;)
Uprzedzając, tak, w moim mieście (1 z 2ch) jest w tej chwili sporo wolego miejsca, bo jakiś czas temu "popsułam" drzewko i czekam na nową rasę, część stoi puste, na reszcie są warsztaty ze skończoną produkcją 24h, na wypadek wyzwań. Są tam, bo i tak nic nie postawie i nie będę przemeblowywać, póki nowa rasa nie wejdzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry