• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mozesz mi prosze krotko i rzeczowo wyjasnic, w jaki sposob zatrzesie ? Co sie tam zmieni ? Topka zostanie ta sama, tyle ze jeszcze bardziej odjedzie pozostalym, bo to ona najbardziej pocisnie w tym evencie. A tak swoja droga, dopuszczanie przez tworcow gry, by takie (wedlug Twoich wlasnych slow) "bardzo elitarne grona" w ogole powstaly to chyba nie jest zdrowa sytuacja.

@BlossomValvi, juz sie zamykam, obiecuje. Ciezko dyskutowac z kims, kto prezentuje postawe na zasadzie "mnie to nie dotyczy, wiec problem w ogole nie istnieje" ;)

że tak wrócę do tematu (dopiero teraz zauważyłem)

Grona są cały czas, bo albo ktoś sypie kasą albo wiedzą (jak np. ty) i lepiej grę wykorzystują czyli co zakazać użytkowania bety bo część graczy zawczasu wie co w trawie piszczy? zamknąć fora? przecież nie o to chodzi - fajnie że jak ktoś wkłada więcej wysiłku to ma więcej i tu miśki są ok (tak jak syrenki) socjalizm już przerabialiśmy i wolę kapitalizm wraz z jego odcieniami szarości

Niezdrowymi sytuacjami są:
- martwica na planszy, bo iG twierdzi że nie skasuje miast jak ktoś choć raz zapłacił, jeszcze gorzsze jest to że w ogóle rzadko sprzątają planszę
- przymykanie oka na wszelkiego rodzaju "pushingi" (pw, pb i jednoosobowe bractwa ;) itd)

To jest dla mnie problemem, a to że kilku, kilkunastu czy nawet dziesięciu graczy poświęci swój czas i wiedzę by być elitą, jest trochę powodem do zazdrości ale pozytywnym że im sięchce i jest kogo gonić (np z twoich pomysłów na turnieje biorę elemnty do siebie:) )
 

blazius1

Paladyn
Problem w tym że zaraz nie będziesz miała jak ich dogonić. Znikną za horyzontem, poza twój zasięg i pozostanie ci co najwyżej gonienie króliczka.

Problem stanie się trwały a podział graczy utrwali się na kilka ich kategorii. Trwały i bardziej widoczny niż dzisiaj. Rozwarstwienie.

Dziś dzielimy się dość płynnie na aktywnych i mniej aktywnych oraz małych i dużych. Do Syrenek zarwanie kilku nocy z zrzędu nie dawało żadnej przewagi nad zwykłymi graczami. Po evencie Zodiakowym z Miśkami podział grozi nam nowy i podstawowy: na "nas" i "onych". Gdzie nie ma już łączności pomiędzy tymi grupami i możliwości przejścia do "onych", bo ta grupa stanie się zamknięta. Będzie grała w warunkach skokowo dogodniejszych niż "my" zwykła większość.

I rebalanse; czy to jednostek, czy budynków, już nie pomogą. Prosta korekta systemu nie będzie już możliwa.

Takie wnioski wyciągam z analiz Chrisa. Na razie wyglądają na całkiem prawdopodobne.
 

Proqrator

Rozbójnik
Ile warsztatow/manu tych rozbudowanych jest potrzebne, zeby szło w miare sprawnie z zadaniami eventowymi ( takie minimum, zeby zrobic jednego miska na 10), a ile zeby robic tak juz calkiem niezle?

I jeszcze tak dla pewnosci. Zadania z manu rozbudowanymi zalicza tylko z naszych bonusowych t1? Przygotowana manu na zywe towary nie przyda sie na nic?
 
Ostatnia edycja:
Ile warsztatow/manu tych rozbudowanych jest potrzebne, zeby szło w miare sprawnie z zadaniami eventowymi ( takie minimum, zeby zrobic jednego miska na 10)
Wedlug kolegi grajacego na becie minimum to 5x manu T1 + 6x warsztat. Z taka iloscia wiekszosc graczy powinna dac juz sobie rade z wyewoluowaniem jednego niedzwiadka do 10 lvl.
a ile zeby robic tak juz calkiem niezle?
11x warsztat, co do manufaktur nie slyszalem zadnych dodatkowych zalecen. Podobno manufaktury w pozniejszej fazie eventu graja juz o wiele mniejsza role. Najwazniejsza jesli ilosc warsztatow, bo to wlasnie zadania na warsztatach (5x 24h + 6x 9h) pozeraja najwiecej czasu.
I jeszcze tak dla pewnosci. Zadania z manu rozbudowanymi zalicza tylko z naszych bonusowych t1?
Tak.
 

visit0r

Paladyn
11x warsztat, co do manufaktur nie slyszalem zadnych dodatkowych zalecen. Podobno manufaktury w pozniejszej fazie eventu graja juz o wiele mniejsza role. Najwazniejsza jesli ilosc warsztatow, bo to wlasnie zadania na warsztatach (5x 24h + 6x 9h) pozeraja najwiecej czasu.
super wiadomosc dla kogos kto nie produkowal od dlugiego czasu w warsztatach i zostawil sobie tylko 3 magiczne ;(
 

gamin

Rozbójnik
super wiadomosc dla kogos kto nie produkowal od dlugiego czasu w warsztatach i zostawil sobie tylko 3 magiczne ;(

Dokladnie, od dluzszego czasu zasypywani jestesmy dobrymi budynkami sypiacymi mlotkami, (zestaw karnawalowy, feniks, stonehenge, i pewnie wiele innych), sa tez cuda jak wieze dobrobytu, wykopaliska, czy ksiega, oraz motywacje. Nie wnikam kto jakie budynki posiada, ale faktem jest, ze obecnie gra nie wymaga posiadania warsztatow aby normalnie funkcjonowac i przypuszczalnie wielu graczy dostosowalo swoje miasto pod takie warunki.
A teraz event zmusza do postawienia ich kilku, kilkunastu zeby efektywnie starac sie o 10lvl miska, ktory nalezy do kategorii "musisz miec".

Warto tez zauwazyc ze bez lub z mala liczba manufaktur T1 tez nie jest ciezko grac a tu IG "zacheca" do ich budowy.

Ciekawe jaki jest zamysl devs bo to nie wyglada jak wypadek przy pracy i obawiam sie ze mozemy zobaczyc wiecej sytuacji w ktorej gracz bedzie zmuszany do posiadania konkretnego budynku na konkretnym lvl. Wprowadzenie zaklecia teleportacji juz jest narzedziem ktory ma pomoc w tej rearanzacji miast.
 

DeletedUser4018

Guest
Nie rozumiem czegoś w tych wymaganiach dotyczących rozbudowy manufaktur. Jak jestem w rozdziale trzecim, to -3 rozdziały daje mi rozdział 1. Czyli mogę mieć manu i warsztaty na poziomie 1. W tabelce jest podane że w rozdziale 3 u ludzi stal muszę mieć na poziomie 7 (odkrywa się go w 2 rozdziale). Ktoś może mi wytłumaczyć?
 

DeletedUser3251

Guest
Nie rozumiem czegoś w tych wymaganiach dotyczących rozbudowy manufaktur. Jak jestem w rozdziale trzecim, to -3 rozdziały daje mi rozdział 1. Czyli mogę mieć manu i warsztaty na poziomie 1. W tabelce jest podane że w rozdziale 3 u ludzi stal muszę mieć na poziomie 7 (odkrywa się go w 2 rozdziale). Ktoś może mi wytłumaczyć?
-3 dotyczy warsztatów, dla manufaktur to jest -1
 

DeletedUser2723

Guest
Ja gram dla odstresowania, ale IG robi wszystko aby Event powodował frustrację i wkurzenie, a więc zaprzeczenie tego czym ma być gra... Teraz dodali założenie, ze zadania możemy robić tylko na manufach/warsztatach z własnego etapu - wypas, bo mam 5 w Konstruktach, a niektórzy 4...
Nawet gdybym chciał na dodatkowe poświęcić miejsce (a sa już ogromne) to ciągnał bym je na ten etap miesiąc, więc na koniec eventu ... Gdyby choć nie były boostowe, to jeszcze mógłbym poświęcić produkcję żywych i na T4 robić, ale nie, bo mają nas w ******
Mogę też zrobić Zwiad 60H lub opracować technologię, której nie mogę opracować bo skończyłem drzewko a nowego etapu nie zrobili ...
Chyba czas na inną grę...
 

DeletedUser4372

Guest
Siemka. Może głupie pytanie co do poziomów warsztatów bo piszecie -3 , ale wole się upewnić ;p jestem we wróżkach, -3 rozdziały z ulepszeniami warsztatów wychodzi 2 rozdział ?
 

DeletedUser4372

Guest
dzięki wielkie ;] trochę by było za łatwo rozbudować tylko do 5 poziomu ;]
pozdr
 

DeletedUser3983

Guest
A co będzie z poziomem manu i warsztatów jeżeli w trakcie trwania eventu zmienię rozdział,pewnie były takie przypadki,to co? muszę wszystkie budynki podnieść?,to trochę uciążliwe i stopujace może być,zwłaszcza przejście z epoki orków do elfów, gdzie poziomy znacznie się zwiększają.
 

DeletedUser2723

Guest
Druga sprawa, ktora gra tu role jest frustracja. Ciezko jej uniknac widzac na przyklad, ze innym graczom wyniki turniejowe na poziomie xyz (tu mozna wstawic dowolny wynik) przychodza prawie bez wysilku, a samemu trzeba wlozyc w to znacznie wiecej pracy. W dokladnie takiej sytuacji sa teraz gracze, ktorzy z jakichs powodow nie maja Feniksa Ognia, ktory daje wrecz ogromna przewage graczom, ktorzy go maja.

Eeeee.... sorry, oczywiście nie sposób odmówić Ci słuszności ale ortodoksyjnie podchodząc do tego tematu, to podobna sytuacja jest z cudami...
Jedne bractwa robią 10 skrzynki i ludzie do nich dołączają na np. V etapie inni brną przez większość gry nie widząc 10 skrzynki, różnice w PW są kolosalne, różnice w poziomach cudów również (z powodów niezależnych od samego gracza). Jakie szanse na nawiązanie równej konkurencji w turnieju ma gracz mający Iglice/Grzybki/Klasztor na np. 10 poziomie z graczem mającym je wszystkie na 30 poziomie?
I tak można mnożyć - jeden ma Hale na 10 inny na 20.
A choćby i mieli obaj Iglice/Grzybki/Klasztor na 30 to jeden zrobił to już w Leśnych Elfach a drugi dopiero w konstruktach i walczą z inną liczbą przeciwników w turnieju, bo Konstrukt zrobił już więcej Powiększeń Oddziału :DDD etc... etc...etc ...
Aby Turniej był sprawiedliwy dla wszystkich, musieliby dostawać/móc użyć np. taką samą liczbę narzędzi za które mogliby sobie zarekrutować jednostki (tyle samo kosztujące każdego) do turnieju, nie powinno być żadnych ulepszeń ani wpływu cudów i ... niech wygra najlepszy taktyk :p
Można by dodać co 3 zwykłe turnieje jeden taki "specjalny" i tylko w nim porównywać skille graczy dając przy okazji jakieś lepsze nagrody (np. relikt w 10 skrzynce? :p ) a w prowincjach byłby mix reliktów z 3 poprzednich turniejów :))
Dyskusja o nieuzasadnionej/niesprawiedliwej/ tu wpisz dowolny epitet przewadze dzięki zestawom budynków/syrenkom/miśkom/wpisz dowolne jest pozbawiona sensu w sytuacji gdy sama mechanika gry w swej podstawie zwiększa nierówności.
A co z Diamentami powodującymi totalną nierówność??? :p :p :p
A co z losowością skrzynek w evencie? Jeden za 3K czegośtam łapie 9 budynków a inny 1 szt :p
Nota bene balans budynków przeważnie jest zrypany bo na niskich etapach lepiej postawić manufy niż syreny (licząc z wydajności towaru na kratkę) a na wysokich syrena daje lepiej niż manufa, Stonehenge na niskich etapach też jest mizerne... ale co zrobić :p
Nasuwa się też inne oczywiste pytanie - czy równo znaczy sprawiedliwie?
Czy za cięższą pracę i lepiej rozwinięte miasto nie należy się bonus :p
I tak możemy da capo al fine :p
Sprawiedliwości doczekamy się po śmierci :p
A.. nie, zapomniałem, że niektórzy twierdzą że tam też chyba nie wpuszczają tych którzy złapali więcej Syren albo mają wyższy poziom Miśków ... - "Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego"
No to już nie wiem .. :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
Pewnie Ameryki nie odkryłam, łatwo jak z syrenkami nie będzie. Kolejne miśki pojawiają się po zebraniu 27 artefaktów.
Przyjęłam taktykę @chris07070707 i zbierałam na maksa przyspieszacze. Event śmiga, kluczyki lecą jak szalone. Skrzynka za 85 rządzi :D
9 dzień eventu stoją 2 brunatne miśki (bez sensu) i pewnie spokojnie nazbieram na trzeciego. Ale te miśki trzeba karmić. Sami krzyczeliśmy, że karmy w Akademii jest za dużo, to i mamy mniej. Nakarmienie miśka, fenka i może drugiego miśka to spore wyzwanie.

Gram na 6 warsztatach i 5 mankach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Destinaris właśnie o tym piszę, dlatego dziwne ze dopiero teraz jest potencjalny krzyk o zagrożenie ... no właśnie czego jak od początku jest nierówność nawet koval ryczał o relikty :p

@Kattina i właśnie tez o tym pisałem karma ma być limitatorem bonusów to ma sens i dlatego nie boje się miśków i innych zwierzaków po prostu będą głodne stały :) misiek i tak bez karmy będzie lepszy niż valoryjski budynek wiec dla mnie tobedzie prosta wymiana :) a reszta to wisienka
 
właśnie tez o tym pisałem karma ma być limitatorem bonusów to ma sens i dlatego nie boje się miśków i innych zwierzaków po prostu będą głodne stały :)
Tak, to ma sens. Problem w tym, ze to sie najzwyczajniej w swiecie nie uda. Na to gracze sa zbyt pomyslowi i zbyt kreatywni. U wielu graczy, ktorzy zechca dopasowac swoj styl gry do zmienionych warunkow, Brunnery nie beda staly glodne. Poswieci sie na to 3-4 wolne ekspansje, ktorych dzieki hojnosci gry nie trzeba teraz poswiecac pod budynki rasowe (zyski, placowki itp.). Te 3-4 ekspansje zastawi sie zbrojowniami, lub, jesli ktos ma Grzybki na wysokim poziomie - minizbrojowniami 2x2 na 4lvl. Zwiekszy sie grupe szkoleniowa do kilkunastu, moze nawet do 20 godzin. Szkolenie przy uzyciu kilku miskow bedzie wygladalo w ten sposob:

1. Produkcja calej kolejki (np. 20h) w Koszarach
2. Produkcja kolejki (np. tez 20h) w Obozie
3. Odpuszczam temat szkolenia w Terenach Treningowych (bo ich nie mam). Pisze tylko o tym, co ja sam zrobie, jesli IG sie nie opamieta ;)
4. Nakarmienie Brunnerow
5. Zebranie wojska po lacznym czasie szkolenia 40h.
6. Zebranie nastepnej partii wojska przed uplywem nastepnych 12h (zanim karma przestanie dzialac)
7. Wracamy do punktu pierwszego

Efekt to ponad 2 doby na jednej karmie na jednego miska. Dodam, ze w tym czasie z Brunnerami na koksie mozna tez szkolic wojsko na przyspieszaczach, ktorymi gra nas ostatnio wrecz zasypuje.

Zaznaczam, ze powyzszy scenariusz to wersja w miare lajtowa, ktora bedzie kosztowala 3-4 ekspansje w miescie. Jesli okaze sie, ze na taki scenariusz karmy jest za malo, to jeszcze bardziej zwiekszy sie grupe szkoleniowa, wrecz do granic absurdu, bo pod kreska i tak bedzie sie to oplacac. Nie @BlossomValvi, jesli ktos ma glowe na karku to w pelni wykorzysta mozliwosci, jakie te budynki beda mu oferowac. Proba limitowania tego iloscia karmy spali na panewce tak samo jak nie udala sie proba limitowania ilosci robionych zadan za pomoca zadania na dwie prowincje w Syrenkach. Jesli ktos bedzie mial kilka miskow, to powyzszy scenariusz bedzie warto zrealizowac nawet kosztem usuniecia manufaktury czy dwoch, bo chyba zgadzamy sie, ze surowce coraz bardziej traca na znaczeniu i oprocz podbojow na mapie nie ma z nich wiekszych korzysci w tych wyzszych epokach. Krotko mowiac, IG tylko sie wydaje, ze tym razem wprowadzili wystarczajace zabezpieczenia przed zarowno zdobyciem kilku miskow jednego rodzaju, jak i przed pelnym wykorzystaniem ich mozliwosci. Jesli wersja eventu na live bedzie taka sama jak ta na becie, to podtrzymuje swoje twierdzenie, ze Brunnery wywala balans gry do gory nogami. Zeby nie bylo, to nie jest tak, ze przewiduje skutki wylacznie negatywne ;) Do tych pozytywnych zaliczylbym to, ze na pewno wzrosnie liczba bractw robiacych 10 skrzynek. Pal licho pw, tych i tak mamy ostatnio zatrzesienie z roznych zrodel, bardziej chodzi mi o schematy i co za tym idzie o zaklecia renowacji. Zapotrzebowanie na renowacje wciaz wzrasta, bo tempo przechodzenia ras rowniez ciagle rosnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry