• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

DeletedUser3975

Guest
a co z pozostałymi artefaktami? Drzewko, Piernik też przydałyby się na wymianę i odwrotnie, zależy, co komu brakuje lub mu zbywa/ma na maksa.
Ja z chęcią wymieniłabym/pozbyłabym się tych poniżej, do niczego mi nie potrzebne, tylko zajmują miejsce.

Nowy obraz (1).jpg
 

visit0r

Paladyn
Jeżeli tak będzie że przygoda zmusi do braniu udziału w iglicy to jest kolejna cegiełka do upadku.. Już sam fakt że gra zmusza do braniu udziału w przygodze bo inaczej nie zrobimy budynku na 10lv jest jawną kpiną a gdyby jeszcze iglica doszła to już kompletna klapa..
w sumie osobiscie jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji, od jakiegoś czasu czułem ze zbyt dużo czasu poświęcałem na ta grę, w połączeniu z faktem że od kilku miesięcy twórcy robia wiele aby zniechęcać graczy do używania tego produktu znaczna ilość osób w końcu wyleczy się z nałogu
 

Nusion

Kapłan
Nowe Przygody Bractw

1604881067963.png


Nowe przygody na >>elvengems<<

To są informacje z Bety i nie wiadomo, czy przygody wejdą na nasze serwery w takiej samej formie!

Mapa F.jpg

Mapka pochodzi z bety od gracza Dony

WIR:
1.

5 x Browar
5 x Cieśla
5 x Farmer
2.
5 x Kowal
5 x Bransoleta
5 x Naszyjnik
3.
5 x Posąg
5 x Kapelusz
5 x Driud
4.
5 x Cuda
5 x Strażnicy
5.
5 x Worek
5 x Pozostałość
5 x Kulki
6.
5 x Diadem
5 x Duch

Nagrody za mapki:

1 mapa
- Obwoźna Biblioteka
- Przyspieszacz 10min x 10
- 1 x 15 PW

2 mapa
- Artefakt do Chatki Czarownicy
- Przyspieszacz 30min x 15
- 2 x 20 PW

3 mapa
- Artefakt do Chatki Czarownicy
- Diabelski Młyn
- Przyspieszacz 45min x 25

Mamy 5 nowych odznak i zmieniły się wymagania do niektórych starych odznak!

Odznaki pogrubione zostały zmienione!

Browarywyprodukuj 50 x Trunki
Cieślawyprodukuj 10 x Zaawansowane Narzędzia
Farmerwyprodukuj 10 x Kosz Zakupów
Kowalwyprodukuj 5 x Skrzynka z Narzędziami
Bransoletawyprodukuj dużą ilość dowolnych surowców T1 *
Naszyjnik3 x 1d w dowolnych manufakturach T1
Posąg2 x 2d w dowolnych manufakturach T1
Kapeluszzdobądź 2 zaklęcia **
Cuda10 PW w dowolny cud
Strażnicywyszkol jednostki
Worki monetzbierz monety

Nowe odznaki
1604876528177.pngZabutelkowany Duchrozwiąż 3 konflikty w Iglicy lub w Turnieju
1604876545549.pngKostur Druidazdobądź 1 x Katalizator ***
1604876562842.pngMagiczna Pozostałośćzdobądź 10 Mgieł Wizji
1604876589964.pngKulki Żywiołówzdobądź 8 reliktów
1604876607694.pngZaczarowany Diademużyj 3 zaklęć

*
Wymagane ilości T1 - według informacji na becie poniższe wartości będą niższe o ok. 30%
Rozdział - ilość
1 - 130
2 - 520
3 - 1830
4 - 5600
5 - 8900
6 - 12.4k
7 - 17.8k
8 - 22k
9 - 29k
10 - 37k
11 - 40k
12 - 51k
13 - 64k
14 - 68k
15 - 82k
16 - 97k
17 - 113k

zalicza również z budynków eventowych

** podstawowe zaklęcia z Akademii - nie zalicza katalizatorów. Zalicza również z innych źródeł, np. turniej

*** zalicza również z Iglicy i z zestawu
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
wiec wtopa bedzie w ewencie, coraz trudniej zrobic chatke na 10 poziom, wczesniej trzeba bylo jeszcze dobijac przygodami ostatnie brakujace artefakty, teraz nawet i tutaj obciete
Poprzednie eventy były z możliwością zamiany nowych artefaktów na stare teraz nie ma takiej potrzeby dlatego twórcy pewnie pomyśleli (moim zdaniem słusznie) że każdy kto zrobi główną linię zadań powinien mieć budynek na 9-10 poziomie w zależności od szczęście w losowaniu dlatego dali po jednym z artefaktów w tej edycji rzygody :)
 

blazius1

Paladyn
Jeśli były jakieś mniejsze bractwa próbujące jeszcze nawiązać walkę w rankingu Przygody z bractwami przygodowymi, to własnie pozbawiono je złudzeń.

Przede wszystkim poprzez powiązanie odznak z podbijaniem Iglicy, trochę z tym, że trzeba będzie też porobić relikty w turniejach, ale też poprzez nadmierne powiązanie odznak z wydajnością Akademii Magii.

Wszystko to do kupy wzięte sprawi, że małe bractwa będą zmuszone odpuścić zawody.

Artefakty nadal do wycofania z Przygody.
Nie ma to żadnego sensu żeby tam tkwiły.
Zwłaszcza teraz, gdy co raz mniej jest elementów, które różnią turnieje od iglicy, iglice od przygód, a przygody od turniejów.
Przygody i eventy nie powinny mieć wspólnych nagród.
 
Ostatnia edycja:

mmargolcia

Wędrowiec
Kiedyś lubiłam PB, później ciągle ta sama wersja mi je obrzydziła. Teraz to już dobili ostatni gwóźdź do trumny.
 

blazius1

Paladyn
Do lunatyka artefakt to bug, Marindor napisał, że niedługo zmienią na drugi artefakt chatki wiedźmy.

To wyglądało jak bug i bugiem się stało.:)

Rozwiązanie, że te dwa artefakty w Przygodzie miałyby być inne, a konkretnie, że jeden z nich to de facto zaledwie pół artefaktu do porządnego miśka z niemal roczną karencją oczekiwania na odpowiednią receptę, a drugi to artefakt do Chatki, gdy gros ludzi potrzebuje dwa brakujące kapelusze z eventu, nie jeden - no powiedzmy sobie delikatnie, że kupy by się to nie trzymało żadnej. Byłaby kamieni kupa.
 

Ovocko

Rycerz
W moim bractwie ścieżkę wybieramy zawsze tak aby nie było posągów i naszyjników czyli produkcji 2 i 1-dniowej.

Posągi są znacznie prostsze do wyprodukowania niż np. kowale i jeśli mam wybierać (a zazwyczaj jest albo dużo posągów/naszyjników, albo dużo kowali) to wolę ścieżkę z przewagą posągów
2 dni czas produkcji wygląda zniechęcająco, tyle że do zrobienia 1-go kowala potrzebujemy 5 warsztatów (minimum 20 pól), a do zrobienia posągu 1 set manufaktur (minimum 8 pól).
Suma summarum licząc potrzebny czas i miejsce 1 kowal to mniej więcej 1,25 posągu lub 2,5 naszyjnika.

A patrząc na nowe wymagania zarówno posąg jak i naszyjnik robią się jeszcze łatwiejsze, bo do pierwszego wystarczy zaangażować 4 pola na 2 dni, a do drugiego 6 na 1 dzień.
 
O dziwo po jednym dniu "obcowania" z nowymi odznakami na becie musze powiedziec, ze nie jest zle. Smiem wrecz twierdzic, ze zmiany wyjda na plus tym bractwom, ktore sa zainteresowane wylacznie zgarnieciem nagrod, czyli przejsciem tylko jednej sciezki na kazdej z map. Wiele odznak robi sie samo przy okazji normalnych czynnosci w grze. Wbrew obawom malym wioseczkom wcale nie jest trudniej, np. maja stosunkowo nizsze wymagania co do ilosci surowcow, potrzebnych do zdobycia nowej bransolety. Mysle, ze po pierwszej fazie przyzwyczajania sie, nowy system Przygod wielu graczom moze sie wrecz spodobac. Jedynym problemem moga byc odznaki za konflikty, bo w zaleznosci od dnia startu PB moga zaburzyc normalny rytm robienia Iglicy czy turnieju w systemie 2 Iglice + 2 turnieje na jednym komplecie wzmocnien, a coraz wieksza liczba graczy z niego korzysta.

Inna sprawa to ta, ze zmainy w PB prawie na pewno nie spodobaja sie bractwom robiacym PB "wyczynowo". Nie chodzi nawet o to, ze w wirze bedzie trudniej, tylko raczej o to, ze nikt robiacy cos na bardzo wysokim poziomie nie lubi poruszac sie po nieznanym terenie.
 

Lanariko

Szef kuchni
Ja wiem, że ja teraz wkładam patyk w mrowisko, ale czy wy tym narzekaniem na zmiany w przygodach nie przesadzacie troszeczkę?
Osobiście lubię przygody - zawsze lubiłam, ale nie o to chodzi - staram się na to popatrzeć obiektywnie.

Dużo osób narzekało ze trzeba dostawiać niebonusowe manufki - no to po zmianie wystarczy jeden rodzaj. Przy czym, bransoleta robi się jakby przy okazji (bo albo ściągamy dzienna produkcje która i tak robimy albo nastawiamy naszyjniki i statuetki). A jak jeszcze puścimy, na manufki, zaklęcia żeby tych błyskotek zebrać więcej, to i kilka tiar nam wpadnie....
W porządnym bractwie, robiącym turnieje i iglice gracze, chyba, nie mogą narzekać na brak zaklęć, a wiec i tiary się zrobią (o bractwach którym turniejów nie chce się robić bo grają "na lajcie" nie będę się rozpisywać, bo dla nich czy stara czy nowa przygoda to ten sam problem).
Walki w turnieju czy iglicy dające duchy i kulki - robiliśmy, robimy, robić będziemy....
No to została najtrudniejsza - Residue (osad?) - 15 mgieł wizji - pozwolę sobie na odrobine matematyki - zakładam ze bractwo chce zrobić wszystkie ścieżki - łączna suma tych odznak to 178 (przy obecnym układzie) - niech będzie, że nie wszyscy biorą udział, powiedzmy 20 osób, to wychodzi niecałe 9 odznak na osobę...
A dodatkowych plusem tych zmian jest większa różnorodność odznak. Gracz w końcowej fazie rasy, który ma miasto upchane do granic możliwości, nadal może wziąć aktywny udział w przygodzie i pomóc bractwu, chociażby odznakami z akademii czy walk. że już nie wspomnę o bransoletach.
 

DeletedUser174

Guest
Przy czym, bransoleta robi się jakby przy okazji (bo albo ściągamy dzienna produkcje która i tak robimy albo nastawiamy naszyjniki i statuetki). A jak jeszcze puścimy, na manufki, zaklęcia żeby tych błyskotek zebrać więcej, to i kilka tiar nam wpadnie....
no nie wiem...
biorąc pod uwagę ilośc surowców potrzebnych do odznaki to raczej zaliczyłabym ją do tych z najwyższej półki trudności.
W przygodach potrzebne jest miejsce, wiec w pień wyżynamy miasto i upychamy maksymalną ilość zestawów... A tu zonk, bo potrzebujemy surowców, których z tych mikro-budyneczków nie zbierzemy. Ilość jest zaporowa. 97k przy wydajności manufaktury 9h to 10k ... Naprawdę uważasz, ze to takie ułatwienie?
smaczek: mamy sporo manufaktur t1 z produkcją żywych... a jak sa żywe to a/ ich produkcji prawdopodobnie nam nie zaliczy (a przynajmniej nie powinno) b/ opcja ustawienia w tych fabrykach produkcji 24h czy 48 jest po prostu niemożliwa. Do odznak użyjemy tylko produkcji 3h, a ta nie zawsze spełnia warunki efektywnej opcji. także ten tego ... to chyba nie jest aż tak różowo jak to przedstawiasz

A czary to raczej się używa z potrzeby, a nie z fanaberii. W przygodach czary poleca na łeb na szyje... i to na bezdurno, bo trzeba odznake zrobić. Później zabrakuje młotków i kupa blada, bo czary poszły się paść na pusto do odznak. A czasy dobrych turniejów już mineły i czary będa akurat towarem deficytowym. Nie oszukujmy sie zdobycie 10-15 zaklęć, a 30-40 (i więcej) to jest różnica... Serio uważasz, ze to ułatwienie?

Hm... relikty... taaa... to nie problem, o ile termin przygód pasuje do rytmu iglicy/turnieju. Jak nie to znowu majtki w krzakach i gapimy się na monitory bo nie ma jak tych odznak pozyskać. To tez uważasz, ze to takie ułatwienie?

A mgła... jasne, zę zawsze się coś tam zbiera. Ale jest różnica czy potrzebujemy tych odznak 10 czy 100 (skala wielkości, a nie konkretne przykłady ilości). I gdyby to było 10 to żaden problem, ale jezeli będziemy musieli na siłę mielić w akademii to mi się to po prostu zwyczajnie nie podoba

Nie lubie przymusu. A wymuszone używanie zaklęć to już jest przegięcie. To nie jest działanie ekonomiczne i za bardzo wpisuje się w destrukcyjny charakter rzygód.

tak. Nie lubie rzygód. I nie lubiłam ich w starym systemie z przewijalną linia zadań, nie lubię ich z panelem odznak i z tymi dziwolągami tez ich raczej nie polubię

a co do zaangażowania graczy z "zapchanymi miastami... w dobie dostępności teleportacji zapchane miasto nie jest problemem. Towarem deficytowym są chęci do uczestnictwa w rzygodach i nie mają nic wspólnego z brakiem miejsca. Nie raz i nie dwa widziałam piękne zielone polany w miastach podczas przygód... to chyba akurat problem "zapchanych miast" ma inne uzasadnienie niz brak miejsca
 

Tajniakos

Paladyn
W moim odczuciu idzie dużo szybciej niż dotychczas :) Dla tych nie przepadających za Przygodami Przede wszystkim.
Z kolei dla tych lubiących Przygody i zdrową rywalizację, choć nie wyeliminuje to farm Przygodowych w 100% to jednak znacznie wyrówna szanse w rywalizacji :)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Właśnie zrobiłam turniej na becie i odznaki wpadają właściwie non stop :) A najlepsze jest to, że w końcu nie trzeba wracać do kupca, tutaj bardzo na plus.
Dla mnie trochę przesadzona jest ilość T1 potrzebna do zdobycia bransolety. 2 dzień przygód, a ja mam 3 bransolety i to tylko dlatego, że pomagają 2 syrenki. Może to zmniejszą choć troszkę po wpisach graczy na forum :)

Cała reszta jest całkiem przyjemna, jak na przygody, za którymi nie przepadam
Najważniejsze, że da się przelecieć szybko 3 mapy i zamknąć temat ;)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry