• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Budynki ewolucyjne mając wspomóc miasto, a nie zastąpić jego najważniejsze elementy jak koszary, kupca czy manufaktury. To bonusowe dodatkowe źródło + ozdoba. Podejdź do tego może w ten sposób, że "Szybka Obsługa Boblina" (taką nazwę widziałem w PL plikach) pozwoli ci zachowywać stały zapas blisko 70k unurytu nawet z rozpadem 10%. Z rozdziału 19 będą cuda na bonus produkcji wzniesionych towarów i zmniejszony rozpad unurytu, więc i tak będziemy w tym niedługo wszyscy pływać tak jak w innych towarach.
 

Koval92

Kapłan
Ważny temat więc inny post. Wg informacji z bety usuną wymóg 300 odznak do zbadania obu cudów z rozdziału 18, bo zdecydowali, że wszystkie 3 ostatnie badania będą obowiązkowe do rozpoczęcia rozdziału 19. Gracze byli święcie pewni, że tylko środkowe badanie, więc olali oba cuda i skasowali portal i manufki. Usuną ten wymóg po 300 odznak, żeby masa graczy nie musiała stawiać całej wioski z rozdziału 18 od nowa tylko po to, zeby dobic odznaki na 2 badania. Nie wiem jak to będzie się miało do serwerów live, gdzie będziemy mieli więcej czasu nim rozdział 19 wyjdzie.
W każdym bądź razie jeszcze prosili, żeby się wstrzymać z dyskusjami o drzewku badań, spoilerach itd, bo rozdział jeszcze jest szlifowany do końca.
 

Charlene

Szef kuchni
db1490e8a62d.png


Boblins Express Service
Statystyki: https://sites.google.com/view/public-druids/evo-stats


Ten nowy kupiec na becie to wygląda jakby tam sporo nowych zakładek miało dojść...
Ten budynek jest prześliczny :)))) chyba najładniejszy ze świątecznych ewolucyjnych. Ciekawe jaki będzie awatar za złotą ligę.
 

Ovocko

Rycerz
Podejdź do tego może w ten sposób, że "Szybka Obsługa Boblina" (taką nazwę widziałem w PL plikach) pozwoli ci zachowywać stały zapas blisko 70k unurytu nawet z rozpadem 10%.

No tak, tylko że np. świątynia duchów, nawet na poziomie 1, pozwala na utrzymanie tego stanu w okolicach 200k.
Teraz jest event i dodatkowo daje unuryt z waluty, to można spokojnie wejść na poziom grubo powyżej 300k mając unuryt tylko z duchów. Więc zgadzam się, że szału nie ma...
Fakt, że Bobbins ma niezłą populację i to go może ratować.


Ważny temat więc inny post. Wg informacji z bety usuną wymóg 300 odznak do zbadania obu cudów z rozdziału 18

A to mnie zwyczajnie wkurza, zwłaszcza że zdobycie w sumie 600 odznak nie trwa chwilę. W efekcie ci, którzy przewidzieli że odkrycie cudów może być konieczne, są za to zwyczajnie karani.
A przewidzieć nie było trudno, choćby właśnie po tym, że wymagały odznak do odblokowania.
 

Koval92

Kapłan
No tak, tylko że np. świątynia duchów, nawet na poziomie 1, pozwala na utrzymanie tego stanu w okolicach 200k.
Teraz jest event i dodatkowo daje unuryt z waluty, to można spokojnie wejść na poziom grubo powyżej 300k mając unuryt tylko z duchów. Więc zgadzam się, że szału nie ma...
Fakt, że Bobbins ma niezłą populację i to go może ratować.




A to mnie zwyczajnie wkurza, zwłaszcza że zdobycie w sumie 600 odznak nie trwa chwilę. W efekcie ci, którzy przewidzieli że odkrycie cudów może być konieczne, są za to zwyczajnie karani.
A przewidzieć nie było trudno, choćby właśnie po tym, że wymagały odznak do odblokowania.

Tak dlatego sie dziwię, że niektórzy nie chcą tych cudów z 18 rozdziału bo fajne się wydają, szczególnie ten z orkami dla mnie
 

Charlene

Szef kuchni
Zrzut ekranu 2021-11-6 o 21.53.27.png
Taka nowość, mam czasówkę 40h - pewnie zrobiłam w AM, bo nie wiem skąd się wzięła, ale za chiny nie pamiętam jakie miała wymagania, ponieważ po prostu klikam na fioletowe jak się pojawiają :p ma ktoś informacje na te temat? ostatnio rzadziej wchodziłam na forum i może coś przegapiłam. W każdym razie bardzo fajna opcja :)))

EDIT: jednak to nie nowa receptura, post do usunięcia.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
No i mamy na becie 19 rozdział

1639682387837.png


Cuda

1639682405565.png

Pierwszy cud daje unuryt za zbiór monet z rezydencji i zmniejsza rozpad unurytu.
Drugi produkuje Zwiadowców co 3h i zwiększa produkcję wzniosłych towarów.

Pierwsze badanie

1639682422828.png

Co potrzebujemy do badań przed postawieniem rasy? Ściąga od @Thassien - dziękuję Thass :)
Thassien napisał:
Wymagania do badania wymagającego towarów rasowych (czyli do terenów treningowych – bez opcjonalnych badań powiększenia oddziału, ale z uwzględnieniem opcjonalnej ekspansji):

PW: 1710

unuryt: 180 + 190 + 200 + 210 = 780K

żywe:

kamień księżycowy: 340 + 250 + 230 + 320 = 1140K
platyna: 320 + 340 = 660K
kauczuk: 280 + 250 + 230 = 760K

obsydian: 250 + 290 = 540K
atrament: 260 + 310 + 280 = 850K
aksamit: 270 + 280 = 550K

mydło: 200K
grzybki: 200 + 300 = 500K
bizmut: 220 + 160 + 190 = 570K

pył: 340K
eliksiry: 360K

Budynki 19 rozdziału

Rozbudowy - rozmiar
Ratusz - bz
Kupiec - 5x6
Rezydencje - 6x4
Warsztaty - bz
Zbrojownie - bz
Koszary - 7x6
Tereny treningowe - 5x6
Obóz najemników - bz
Marmur - bz
Stal - bz
Drewno - 6x4
Kryształ - 5x6
Zwoje - 5x6
Jedwab - bz
Eliksiry - bz
Pył - bz
Klejnoty - 7x5

Kolejną gwiazdkę otrzymają jednostki
- Akrobata/Barbarzyńca
- Zwiadowca
- Cerber

Surowce rasowe

1639682440633.png

Osada

1639682457496.png

Portal (Forteca Zemsty) po rozbudowie nie zmienia rozmiaru, zwiększa się tylko ilość slotów produkcyjnych.
Na 2 poziomie - 3 sloty, na 3 poziomie - 4 sloty. Portal na 1 i 4 poziomie nic nie produkuje. Na 2 i 3 poziomie produkuje Ostateczne Stwory. Do ich produkcji będą potrzebne Stwory Światła i Stwory Nocy.
Po sprzedaniu Portalu na 4 poziomie otrzymamy Najwyższą Materię, która będzie potrzebna do ukończenia ostatniego badania.

1639682483755.png

Pierwszy raz mamy do czynienia z wygasającym budynkiem osady (7 dni). Rozbudowa nie resetuje licznika wygasania, po rozbudowie wygasanie będzie kontynuowane od momentu, w którym zostało przerwane przez rozbudowę.
Budynek musi być połączony bezpośrednio z Portalem.
Wieża Światła (Tower of Light) na 1 poziomie produkuje Białą Magię (White Magic), natomiast po rozbudowaniu na 2 poziom staje się Wieżą Ciemności (Tower of Dark) i produkuje Czarną Magię (Black Magic). Są to surowce, które możemy pozyskać używając Zysków Portalu.
Niestety nie unikniemy jednak tym razem stawiania tych budynków, ponieważ sprzedając je na 1 poziomie jako Wieżę Światła, otrzymamy Białą Materię (White Matter) - 1 szt., a sprzedając je na 2 poziomie jako Wieżę Ciemności otrzymamy Czarną Materię (Black Matter) - 1 szt.

Biała Materia jest potrzebna do rozbudowy Wieży Światła na 2 poziom - koszt 1 Biała Materia, natomiast Czarna Materia posłuży do rozbudowy Portalu - koszt każdego poziomu to 24 Czarnej Materii.
Białej i Czarnej Materii nie uzyskamy przy pomocy zysków portalu, a więc Wieże trzeba będzie stawiać i sprzedawać.
Żeby sprzedać Więżę Światła lub Ciemności nie trzeba czekać 7 dni do wygaśnięcia, można je sprzedać w dowolnym momencie.
Nie trzeba czekać, aż budynki skończą się budować, wystarczy postawić w mieście/ włączyć rozbudowę i od razu można sprzedać, by otrzymać Białą/Czarną Materię.
Wieża buduje się 2h, rozbudowa do 2 poziomu to też 2h. Nie zmienia rozmiaru.
Do przejścia rozdziału będzie trzeba postawić w sumie 144 Wieże, 72 sprzedać na 1 poziomie, a kolejne 72 rozbudować i sprzedać na 2 poziomie.

Droga, jaka jest, każdy widzi ;)
1639682509065.png

W ostatnim budynku będziemy produkować Stwory Światła i Stwory Nocy (Creatures of the Light i Creatures of the Night). Jedne z Białej Magii, drugie z Czarnej Magii. Można też wybrać, czy użyjemy do ich produkcji many, czy ziaren.
Budynek musi być połączony drogą z Portalem.
Rozmiar zmienia się z każdym poziomem
1 - 4x4
2 - 4x6
3 - 5x6
4 - 6x6

1639682534252.png

Drzewko

1639682577603.png
1639682595202.png

Koszty badań
https://tinyurl.com/exile-ch19

Oczywiście będziemy też potrzebować manufaktury T8 (T2+2) do produkcji nowych wzniosłych towarów. Handlować nimi będzie można jedynie za pośrednictwem Kupców, których znamy już z poprzedniego rozdziału. Konieczna jest do tego oczywiście rozbudowa Kupca.
Możliwa będzie wymiana między towarami T7 i T8. Przy ratuszu na 42 poziomie dostaniemy 6900 T7 za 4600 T8

Informacje o rozdziale w naszej WIKI

Ogłoszenie na becie

Ogłoszenie u nas
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry