• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

blazius1

Paladyn
Pytanie retoryczne: kto stawiałby w późniejszej epoce Bobins z Ziarnami jeżeli ma Wieże Słońca, czyli stawia mocno na ekonomię, albo już dawno nie ma problemu z Ziarnami?

A kto z graczy wojskowych go postawi, skoro produkuje tyle tych różnych Reliktów?

Bobins z Ziarnami byłby top 3 ewolucyjnych najgorszych. Wdarłby się do czołówki przebojem, o co wcale nie jest łatwo.
 

Koval92

Kapłan
Myślałem, że rozdział 19 będzie pod leśne elfy, ale jednak widać tam czarowników..

Pytanie retoryczne: kto stawiałby w późniejszej epoce Bobins z Ziarnami jeżeli ma Wieże Słońca, czyli stawia mocno na ekonomię, albo już dawno nie ma problemu z Ziarnami?

A kto z graczy wojskowych go postawi, skoro produkuje tyle tych różnych Reliktów?

Bobins z Ziarnami byłby top 3 ewolucyjnych najgorszych. Wdarłby się do czołówki przebojem, o co wcale nie jest łatwo.

Gracze wojskowi mogą sobie dostawić zamiast niego pięćdziesiątą zbrojownię :p
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Myślałem, że rozdział 19 będzie pod leśne elfy, ale jednak widać tam czarowników..
Ja tam widzę nawiązanie do Leśnych, ale zmiksowali to z Czarownikami.
Wygląda całkiem fajnie ten rozdział, ładne przejście z 18 jeśli chodzi o rozbudowę niektórych budynków. Jak tak patrzę to największym niewypałem są Kupcy z Unuru :/ mogliby całkowicie skasować ten rozdział.
 

blazius1

Paladyn
A jaki jest obecny ranking? :)

Top 3 wygląda następująco:
1. Feniks Zimnego Ognia
2. Miś Stara Panda
3. Popielaty Feniks

Bażant bija Pandę na głowę ponieważ jest budynkiem słabnącym. Jego zdolność słabnie wraz z wydłużaniem się czasu zwiadu. Jego czas karmienia błyskawicznie robi się krótszy niż czas zwiadu. Te 13 PW i tak nie poraża.
Panda także jest źle zaprojektowana ponieważ zamiast czasu karmienia najdłuższego, liczonego w tygodniach/miesiącach, nie wiedzieć czemu, ma ten czas najkrótszy. Że daje dwa Zaklęcia, to jej nie ratatuje jeszcze, ponieważ większość graczy nie potrzebuje za bardzo tych zaklęć.
A Popielaty jest na siłę przeprojektowany. W ten sposób ustawiony ma algorytm, żeby dawał tej waluty ewentowej najmniej jak tylko się da. Kluczowe zaokrąglenie do jedności w górę, powoduje, że jego zdolność (po nakarmieniu) w zasadzie nie robi różnicy. A jej nikła siła i tak zależy od tego, w jaki sposób twórcy zmanipulują ilością waluty w danym evencie za wykonanie pojedynczego zadania. A manipulują w zasadzie przy każdym kolejnym evencie. Popielaty jest jakby uzależniony od "widzi mi się" projektantów eventów, a przecież jego zdolność powinna, tak by się przynajmniej wydawało!, zależeć od aktywności graczy. Czyli powinna działać w logice zgodnej z logiką mechaniki eventów. A nie zgodnie z czyimś "widzi mi się".

W ten sposób Bobins "na Ziarnach" wskoczyłby przed Popielatego, ponieważ byłby budynkiem po prostu dla nikogo w wysokich epokach i niespecjalnie wydajnym w niższych. Ponadto miałby silniejszą konkurencję spośród budynków wtykanych obecnie do Iglicy. Twórcy zdają się nie wiedzieć, że sprokurowali nam ostatnio swego rodzaju nadpodaż starych budynków ewolucyjnych.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Top 3 wygląda następująco:
1. Feniks Zimnego Ognia
2. Miś Stara Panda
3. Popielaty Feniks

Bażant bija Pandę na głowę ponieważ jest budynkiem słabnącym. Jego zdolność słabnie wraz z wydłużaniem się czasu zwiadu. Jego czas karmienia błyskawicznie robi się krótszy niż czas zwiadu. Te 13 PW i tak nie poraża.
Panda także jest źle zaprojektowana ponieważ zamiast czasu karmienia najdłuższego, liczonego w tygodniach/miesiącach, nie wiedzieć czemu, ma ten czas najkrótszy. Że daje dwa Zaklęcia, to jej nie ratatuje jeszcze, ponieważ większość graczy nie potrzebuje za bardzo tych zaklęć.
A Popielaty jest na siłę przeprojektowany. W ten sposób ustawiony ma algorytm, żeby dawał tej waluty ewentowej najmniej jak tylko się da. Kluczowe zaokrąglenie do jedności w górę, powoduje, że jego zdolność (po nakarmieniu) w zasadzie nie robi różnicy. A jej nikła siła i tak zależy od tego, w jaki sposób twórcy zmanipulują ilością waluty w danym evencie za wykonanie pojedynczego zadania. A manipulują w zasadzie przy każdym kolejnym evencie. Popielaty jest jakby uzależniony od "widzi mi się" projektantów eventów, a przecież jego zdolność powinna, tak by się przynajmniej wydawało!, zależeć od aktywności graczy. Czyli powinna działać w logice zgodnej z logiką mechaniki eventów. A nie zgodnie z czyimś "widzi mi się".

W ten sposób Bobins "na Ziarnach" wskoczyłby przed Popielatego, ponieważ byłby budynkiem po prostu dla nikogo w wysokich epokach i niespecjalnie wydajnym w niższych. Ponadto miałby silniejszą konkurencję spośród budynków wtykanych obecnie do Iglicy. Twórcy zdają się nie wiedzieć, że sprokurowali nam ostatnio swego rodzaju nadpodaż starych budynków ewolucyjnych.
Top 3 kogo? Bo ja sie nie utożsamiam się z tym rankingiem
 

Wewe1

Zwiadowca
Same budynki nie mają złych statystyk,tylko efekt karmienia maja do bani,ale może i dobrze że nie wszystkie opłaca się karmić bo skąd tyle karmy brać?
 

Magolcia

Zwiadowca
Moim zdaniem obecnie, kiedy możemy dowolnie manewrować ewolucyjnymi używając teleportacji, każdy z nich jest lub będzie przydatny i potrzebny..
 

Ovocko

Rycerz
Też się nie zgadzam z tym rankingiem, właśnie wydałem diamenty by dociągnąć pandę do 10 poziomu ;)
Popielate (2) wyciągam natomiast przed każdą przygodą.
Z tej czeredki jedynie co do zimnego bym się zgodził, nie porywa ani baza, ani efekt karmienia.
 

blazius1

Paladyn
Ja Pandy też ostatnio powyciągałem z czeluści inwentarza. Co nie przeczy tezie że to w gruncie rzeczy kiepskie budyneczki są.
Stara Panda to budynek z największym zmarnowanym potencjałem na bycie dobrym budynkiem. W takim rankingu wygrywa w cuglach z Zimnym.

Jeśli chodzi o tego Bobinsa, to może ktoś wpadnie na pomysł, że on powinien mieć po prostu produkcję przełączną pomiędzy Unurytem a Ziarnami?
Świątynia Fal tak ma i gra się nie zawaliła...
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Top 3 wygląda następująco:
1. Feniks Zimnego Ognia
2. Miś Stara Panda
3. Popielaty Feniks

Ciekawiła mnie twoja opinia, a teraz również mogę się z nią nie zgodzić ;)

Poza Feniksem Zimnego Ognia, bo zbyt wiele by mnie kosztowało jego postawienie, niewspółmiernie do korzyści. A efekt karmienia faktycznie nie powala. Ale gdybym go zdobyła normalnie, w evencie, to byłby całkiem spoko :)
Popielaty jest bardzo dobry do eventów. Widzę różnicę pomiędzy wioskami z i bez. Bez Popielatego nawet zrobienie wszystkich zadań nie gwarantuje kompletu artefaktów, z Popielatym zawsze :)
Natomiast Panda jest super dla miast niewojskowych :D Jeszcze jakby efekt karmienia Polarnego wyciągnęli do 7 dni, to już w ogóle byłoby cudnie :D

Dla mnie więc Polarny ma wyjątkowo źle zaprojektowany czas trwania, na dodatek łatwy do poprawienia.
Bo już i tak by się nie dało go bardziej exploitować niż 2 turnieje na jednej karmie, a dla osób które, tak jak ja, karmią zwierzaki hurtowo, to 2 dni straty.

No i wszystkie typowo wojskowe ewolucyjne nadają się tylko do przemielania na fragmenty zaklęć, więc można by je wywalić...
ale nie będę się upierać :p
 

Ovocko

Rycerz
Natomiast Panda jest super dla miast niewojskowych

Powiedziałbym wręcz przeciwnie, zwłaszcza dla wojskowych.
Aż to sobie policzyłem, dla 18 rozdziału wygląda to tak, że Panda jest tylko ciut gorsza od "bazowej" manufaktury (zakładając 5 zbiorów co 3h+ 1 co 9h, łącznie pełne 24h/dobę). Przez "bazową" liczę samą manufakturę (bez kosztu kultury i populacji) bez efektu zaklęć czy hal.
Gdyby policzyć koszt kultury i populacji wymaganych do postawienia manufaktury (prawie 1,5 magicznej rezydencji + niecałe 6 kratek kultury), to panda wychodzi prawie 2x lepiej, a nie uwzględniłem tu nawet kwestii dróg oraz tego, że panda z kolei dodaje jakąś tam populację i kulturę.

Co ciekawe, jak dorzucimy do tego hale, to różnica robi się jeszcze większa (ponad 2x), bo owszem, hale dają trochę produkcji, ale po uwzględnieniu ich rozmiaru dobowa wydajność manufaktury na kratkę... spada i to nawet wtedy, gdy mamy je wyciągnięte na maks (!)

Trzeba by więc ratować się centrum handlowym, żeby wyjść na plus, ale centrum handlowe też ma całkiem spory rozmiar... :)
Jest lepszym pomysłem niż hale, ale nawet z centrum rozbudowanym na maks (i bez hal) wydajność pandy jest nieco ponad 30% wyższa.

Podsumowując, stawiając pandę i nawet jej nie karmiąc zyskujemy całkiem sporo miejsca na inne budynki, takie jak np. zbrojownie, co akurat jest przydatne zwłaszcza graczom wojskowym (przynajmniej tym, co mają brunatnego).
Panda ma jeszcze tę cechę, że daje swoją produkcję całą w jednym momencie, co może być przydatne przy robieniu zadań w eventach.

Edit - tak już całkiem niuansując, można przyjąć, że mając hale nie potrzeba nam rezydencji. Ale nawet wtedy wydajność pandy będzie prawie 50% wyższa niż manufaktury przy samych halach, a porównywalna przy halach i centrum (obu rozbudowanych na maks).
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Cuda rozdział 19
Ogólnie całość rozdziału wygląda jak miks czarowników z leśnymi elfami
c1864d047996.png
5a3ce3ca1e40.png
 
Ostatnia edycja:

kikimora

Rozbójnik
Ogólnie to budynki wyglądają obłędnie... Aż żałuję że dzięki polityce Ig moje miasto może ich nigdy nie ujrzeć. Nie będę ukrywać, że wybitnie nad tym ubolewam
 
Status
Zamknięty.
Do góry