• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Ovocko

Rycerz
5% to 5% nie ma co kalkulować. Włosy można stracić od tych Waszych kalkulacji. :p

Niby tak, ale to nie jest tak, że jeśli startujesz do turnieju z 300 oddziałami to możesz liczyć na 15 oddziałów (300*5%) "z odzysku".
I co śmieszne ostateczna ilość może być zarówno niższa (bo np. jeśli straty były na poziomie 2% to tylko tyle odzyskamy), jak i wyższa (bo z drugiej strony to nie jest tak, że dany oddział wykorzystujemy tylko raz - to co przeżyło, idzie do walki w kolejnych prowincjach).

Oszacowanie ile jednostek odzyskamy w turnieju (a jak rozumiem to chciała zrobić Charlene) będzie trudne, bo tu jest za dużo zmiennych mających wpływ na ostateczny wynik. Nie bardzo widzę jakby to zrobić inaczej niż biorąc po prostu próbkę z realnego turnieju (a i to trzeba zrobić czujnie, bo w zależności od poziomu prowincji dysproporcje wojska - a co za tym idzie potencjalne straty - są zupełnie inne).
Przy czym taki szacunek i tak będzie bardzo zgrubny, nie jestem przekonany czy w ogóle jest sens coś takiego robić.

Pytanie tylko czy z tym nowym Feniksem warto badania powiększenia oddziału robić czy to wszystko jedno?

Wszystko jedno.
 

Poziomek

Rycerz
cos nowego cos smacznego cos z czekolady = jak bylo w reklamie - tylko ze u nas za diamenty:)gdzie jest ja sie pytam hotel krabowy- na niego wydam diamenty ..:>
 

Załączniki

  • elve.jpg
    elve.jpg
    136,9 KB · Wyświetlenia: 74

Charlene

Szef kuchni
Ja juz kupiłam strzelca, maga, C. Strzelające. Jestem mega ciekawa czy te wzmocnienia trafia do AM.

P.S podstawowe feniksy są cały czas dostępne w AM, tak samo jak artefakty do nich.
Jakbym miała wybierać kolejnego feniksa poza Ognistym to byłby to Burzowy, a zaraz potem Twilight.
 

Poziomek

Rycerz
z czasem się dowiemy, jeśli tak to w akademii będzie cały komplet wzmocnień do wszystkich typów jednostek co z drugiej strony też nie jest aż tak dobre jak to się może nam wydawać ;)
za duzo to nie dobrze, bo zmniejsza szanse na wypadniecie tego czego potrzebujemy np u mnie zawsze sa problemy ze strzelcem. O ile budynki na hp moge dodatkowo zebrac z iglicy, strzelca nie uswiadcze.,
 
Mi się to nie widzi,ale c. strzelająca bym nie pogardziła ;)
Jesli wzmocnienia na ciezkie strzelajace trafia na stale do Akademii Magii, to mechanika walki wywroci nam sie do gory nogami :)
Zaby III z kilkoma dopalaczami znow stana sie prawie niesmiertelna, uniwersalna jednostka,,
a nawet zwykly Kanonier nagle stanie sie bardzo przydatny :)
 
Ostatnia edycja:
Skoro są nowe wzmocnienia to czy zmieni się sposób na wioski iglicowe?
Prawie na pewno tak, choc moim zdaniem zamiast mowic o zmianie sposobow, powinnismy raczej mowic o poszerzeniu palety tych sposobow. To, co dziala teraz, dalej bedzie dzialac, ale dojdzie nam kilka innych skutecznych metod. Jesli wszystkie te nowe wzmocnienia na stale trafia do Akademii Magii, to przewiduje, ze w wioskach iglicowych z niskich rozdzialow calkiem niezle bedzie sie sprawdzac walka lekkimi jednostkami ze wzmocnionym atakiem, czyli cerberami i tancerzami/barbarzyncami.
 

Charlene

Szef kuchni
Ja uważam, że nic się nie zmieni.
Prawie na pewno tak, choc moim zdaniem zamiast mowic o zmianie sposobow, powinnismy raczej mowic o poszerzeniu palety tych sposobow. To, co dziala teraz, dalej bedzie dzialac, ale dojdzie nam kilka innych skutecznych metod. Jesli wszystkie te nowe wzmocnienia na stale trafia do Akademii Magii, to przewiduje, ze w wioskach iglicowych z niskich rozdzialow calkiem niezle bedzie sie sprawdzac walka lekkimi jednostkami ze wzmocnionym atakiem, czyli cerberami i tancerzami/barbarzyncami.

Już teraz lekka jednostka z feniksem ognia bardzo dobrze sobie radzi i wystawiam ją tak samo często jak Łucznika. Mowa o Iglicówkach.

nie zmieni sie jestem zdania. Bo latwiej i szybciej jest produkowac magow niz produkowac(a wiemy ze sa tacy) ktorzy maja orkow,odblokowanych kanonierow czy valkiryjczykow
Czytałeś kiedykolwiek o jednostkach jakie mamy w grze? Zapraszam do podstaw:
Tu się nie rozchodzi o to, co jest łatwiej i szybciej produkować... Mamy do wyboru jednostki dystansowe ( strzelająca, magiczna, ciężka strzelająca) i walczące w zwarciu( ciężka, lekka). Dodatkowe wzmocnienia mogą być pomocne tylko do c. strzelającej, ponieważ należy do dystansowych, a takimi łatwiej jest zaatakować przeciwnika z odległości zanim do nas podejdzie ( odnoszę się do turnieju, gdzie wielkość przeciwnika jest znacząca) Co z jednostki lekkiej czy ciężkiej, która dostanie więcej ataku, skoro przeciwnik może ją szybciej wykończyć zanim do niego podejdzie, bo jest większy niż nasze oddziały. Trzeba by było ją upakować jeszcze większą ilością życia, ale po co, skoro sprawę można załatwić innymi jednostkami osiągając mniejsze straty- warto walczyć mądrze. Poza tym c. strzelające mają więcej życia niż magiczne i strzelające, ale troszkę mniejszy zasięg ruchu i ataku ( Żaba jest tu wyjątkową jednostką) i dużo większą inicjatywę niż lekkie i ciężkie.
W Iglicy sprawa będzie się miała trochę inaczej, ponieważ nie ma aż tak dużych dysproporcji wielkościowych między naszymi jednostkami a wrogiem i jeśli komuś odpowiada zabawa różnymi jednostkami to proszę bardzo. Ja wolę prostsze rozwiązania.

Zaznaczam, że piszę z perspektywy gracza zaawansowanego, będącego w XV rozdziale i robiącego średnio 16k w każdym turnieju, grającego na apce na automacie. Osoby z innych rozdziałów lub grające manualnie mogą mieć inne zdanie na ten temat, dlatego nie będę się wdawała w dalsze dyskusje. Moje jest takie, że jednostki dystansowe będą miały zawsze lepsze wzięcie w turniejach jak walczące w zwarciu.
 
Osoby z innych rozdziałów lub grające manualnie mogą mieć inne zdanie na ten temat
Chyba przeoczylas, ze pytanie dotyczylo sposobow walki w wioskach iglicowych.
Już teraz lekka jednostka z feniksem ognia bardzo dobrze sobie radzi i wystawiam ją tak samo często jak Łucznika. Mowa o Iglicówkac
Jak wyzej, chyba nie za bardzo zrozumialas kontekst pytania o ewentualne zmiany sposobow walki w Iglicy ;)
Ty czy ja od razu potrafimy sobie wyobrazic, co sie bedzie dziac na polu walki, ale sporo graczy majacych iglicowki scisle trzyma sie w nich podanych przeze mnie w poradnikach schematow walki i nie szukaja nowych, no bo przeciez "chris powiedzial" :p A ja wtedy szukalem po prostu schematow, ktorych gracz moglby sie jak najszybciej nauczyc i je opanowac, ale sam walcze przeciez troche inaczej i stosuje szerszy wachlarz mozliwosci, wiec dla mnie rzeczywiscie nic sie nie zmieni. Ale tej grupie trzeba bedzie po wejsciu nowych rodzajow wzmocnien napisac przynajmniej kilka slow na temat nowych mozliwosci. Takze dla stosunkowo sporej grupki zainteresowanych graczy rzeczywiscie cos sie moze zmienic w sposobach walki, ktore beda stosowac, ale najpierw trzeba je opracowac, a potem im je podac :)
 

Charlene

Szef kuchni
Chyba przeoczylas, ze pytanie dotyczylo sposobow walki w wioskach iglicowych.

Jak wyzej, chyba nie za bardzo zrozumialas kontekst pytania o ewentualne zmiany sposobow walki w Iglicy ;)
Ty czy ja od razu potrafimy sobie wyobrazic, co sie bedzie dziac na polu walki, ale sporo graczy majacych iglicowki scisle trzyma sie w nich podanych przeze mnie w poradnikach schematow walki i nie szukaja nowych, no bo przeciez "chris powiedzial" :p A ja wtedy szukalem po prostu schematow, ktorych gracz moglby sie jak najszybciej nauczyc i je opanowac, ale sam walcze przeciez troche inaczej i stosuje szerszy wachlarz mozliwosci, wiec dla mnie rzeczywiscie nic sie nie zmieni. Ale tej grupie trzeba bedzie po wejsciu nowych rodzajow wzmocnien napisac przynajmniej kilka slow na temat nowych mozliwosci. Takze dla stosunkowo sporej grupki zainteresowanych graczy rzeczywiscie cos sie moze zmienic w sposobach walki, ktore beda stosowac, ale najpierw trzeba je opracowac, a potem im je podac :)
Nie przeoczyłam tego pytania, dlatego specjalnie je zacytowałam i zwróciłam uwagę, że Turniej i Iglica będą wyglądały inaczej. Weszły nowe wzmocnienia i nie wiadomo czy będą tylko paczką exclusive czy jednak wejdą do masowej produkcji, dlatego to było moje ogólne zdanie na ten temat, bo wzmocnień nie stawiasz przecież tylko do Iglicy, albo tylko do Turnieju, więc są ściśle powiązane( główne miasto).
//
Nastąpiły zmiany w odznakach w PB, o których nie pisałam wcześniej.
Druid - 2 katalizatory zamiast 1
Cuda- 20 KP zamiast 10 KP

@jarq już pora na nową część tematu, bo ta jest za długa.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcinekk24

Zwiadowca
Nastąpiły zmiany w odznakach w PB, o których nie pisałam wcześniej.
Druid - 2 katalizatory zamiast 1
Cuda- 20 KP zamiast 10 KP

@jarq już pora na nową część tematu, bo ta jest za długa.

No niestety nastąpiły takie zmiany, tylko nie wiem czemu? Bo przecież to co na becie jest finalnie to potem powinno być na normalnych serwerach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry