• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Wewe1

Zwiadowca
Ten nowy Feniks który ma być ma wyjątkowo małe statystyki popkul porównując z wcześniejszymi feniksami.
 

Poziomek

Rycerz
te 5% po karmieniu to tez nie porywa - chyba ze ktos wystawia naprawde duuze ilosci wojska i tak samo duzo traci- ale czy wtedy nie oplaca sie nakarmic niedzwiedzia i wojsko zrobic na przyspieszaczach? .
 

Charlene

Szef kuchni
Ten nowy Feniks który ma być ma wyjątkowo małe statystyki popkul porównując z wcześniejszymi feniksami.
te 5% po karmieniu to tez nie porywa - chyba ze ktos wystawia naprawde duuze ilosci wojska i tak samo duzo traci- ale czy wtedy nie oplaca sie nakarmic niedzwiedzia i wojsko zrobic na przyspieszaczach? .
Feniksy mają to do siebie, że to budynki stawiane pod karmienie a nie pod korzyści z kratek. Mam już całą tabelkę z liczbami, ale poczekam do końca tygodnia z jej wstawieniem, bo mogą nastąpić jakieś zmiany. Gracze na becie już sugerowali( ja zresztą też), żeby ten efekt zwiększyć do 10%, no ale zobaczymy. Na pewno warto zwrócić uwagę, że wskrzeszenie odnosi się do wielkości oddziału, a nie do ilości poległych jednostek. Podobno w Iglicy efekt karmienia jest bardziej widoczny.
@Poziomek ten Feniks właśnie ma być po to, żebyś oszczędzał przyśpieszacze i mógł zrobić więcej walk/ lub je wygrać. To jakby oszczędzacz połączony z dodatkowym życiem jednostek.
 

Wewe1

Zwiadowca
Na pewno warto zwrócić uwagę, że wskrzeszenie odnosi się do wielkości oddziału, a nie do ilości poległych jednostek,ale to dziwne bo wskrzeszenie jak sama nazwa wskazuje powinno dotyczyć poległych jednostek.
 

Charlene

Szef kuchni
Na pewno warto zwrócić uwagę, że wskrzeszenie odnosi się do wielkości oddziału, a nie do ilości poległych jednostek,ale to dziwne bo wskrzeszenie jak sama nazwa wskazuje powinno dotyczyć poległych jednostek.
No jest wskrzeszenie, ponieważ i tak powracają jednostki. Jak masz oddział 20 tys. i Ci polegnie 10 tys. to 5% jest od 20 tys. (powrót 1000 jednostek) a nie 10 tys. (500 jednostek)
 

marcinekk24

Zwiadowca
No jest wskrzeszenie, ponieważ i tak powracają jednostki. Jak masz oddział 20 tys. i Ci polegnie 10 tys. to 5% jest od 20 tys. (powrót 1000 jednostek) a nie 10 tys. (500 jednostek)
Tylko, aby mieć te 20 tyś. to najpierw trzeba zrobić w drzewku technologicznym wszystkie powiększenia oddziału.
 

Charlene

Szef kuchni
Tylko, aby mieć te 20 tyś. to najpierw trzeba zrobić w drzewku technologicznym wszystkie powiększenia oddziału.
To był tylko przykład... Ja sama nie wiem jaką mam wielkość oddziału w turnieju czy Iglicy, ponieważ gram na apce i widzę, tylko ilość oddziałów, które mam do dyspozycji. Musiałabym wejść na komputer w trakcie wydarzeń i sprawdzać, ale to uciążliwe.
 

marcinekk24

Zwiadowca
To był tylko przykład... Ja sama nie wiem jaką mam wielkość oddziału w turnieju czy Iglicy, ponieważ gram na apce i widzę, tylko ilość oddziałów, które mam do dyspozycji. Musiałabym wejść na komputer w trakcie wydarzeń i sprawdzać, ale to uciążliwe.
Jak wejdziesz w koszary, a potem w zakładkę Armia w prawym górnym rogu, pod krzyżykiem i pytajnikiem, w wersji przeglądarkowej, jest pokazana wielkość oddziału.
 

Ovocko

Rycerz
Tylko, aby mieć te 20 tyś. to najpierw trzeba zrobić w drzewku technologicznym wszystkie powiększenia oddziału.

W turnieju oraz iglicy wielkość oddziału z drzewka nie ma znaczenia, a to właśnie tam ten efekt będzie miał największe zastosowanie.
5% to niby nie jest dużo, ale jak rozumiem dotyczy każdego slotu gdzie były straty, więc trzeba to uwzględnić (dla porównania zaklęcia wskrzeszenia działają tylko na jeden slot).

Swoją drogą, jeśli % jest liczony od całkowitej wielkości oddziału, to ciekawe co się dzieje gdy straty są mniejsze niż 5%.
Czyli np. ile dostaniemy zwrotu, gdy straty wynoszą 2%?

Przypuszczam, że oddaje tylko do rzeczywistej wielkości strat, choć fajny byłby bug polegający na tym, że w takich przypadkach daje więcej niż się straciło ;)
 

Charlene

Szef kuchni
Jak wejdziesz w koszary, a potem w zakładkę Armia w prawym górnym rogu, pod krzyżykiem i pytajnikiem, w wersji przeglądarkowej, jest pokazana wielkość oddziału.
Po pierwsze nie gram na kompie.
Po drugie nie mogę od tak sobie wejść do budynków wojskowych, ponieważ wojsko robię na miśku i bym sobie zepsuła robotę.
Po trzecie to nie o taką wielkość oddziału się rozchodzi. To co masz w wojskowych budynkach to liczba jednostek przypadająca na 1 oddział, ale w turniejach są zupełnie inne liczby, tak jak w Iglicy. W turnieju na początku masz do dyspozycji np. 300 odziałów a już przy 40-50 prowincji Ci się z tego robi powiedzmy, że 100 ( zwiększa Ci się ilość jednostek potrzebna na 1 oddział, więc jak polegniesz to straty są bardzo duże, bo może Ci to zabrać nawet połowę tego, co masz wyprodukowane) Trzeba by było wejść na komputer robiąc Iglicę i Turniej i patrzeć jak duże są te oddziały do wystawienia a ja tego na pewno sprawdzać nie będę.
W turnieju oraz iglicy wielkość oddziału z drzewka nie ma znaczenia, a to właśnie tam ten efekt będzie miał największe zastosowanie.
5% to niby nie jest dużo, ale jak rozumiem dotyczy każdego slotu gdzie były straty, więc trzeba to uwzględnić (dla porównania zaklęcia wskrzeszenia działają tylko na jeden slot).

Swoją drogą, jeśli % jest liczony od całkowitej wielkości oddziału, to ciekawe co się dzieje gdy straty są mniejsze niż 5%.
Czyli np. ile dostaniemy zwrotu, gdy straty wynoszą 2%?

Przypuszczam, że oddaje tylko do rzeczywistej wielkości strat, choć fajny byłby bug polegający na tym, że w takich przypadkach daje więcej niż się straciło ;)
Dotyczy każdego slotu i jeśli straty są mniejsze jak 5% to po prostu wraca do pełnej wielkości. Dla mnie fajne by było, jakby zwiększyli do 10%, ponieważ wtedy bym miała 30% zwrotu, a to przy moich turniejach robi robotę.

EDIT:
Ten nowy Feniks który ma być ma wyjątkowo małe statystyki popkul porównując z wcześniejszymi feniksami.
Właśnie sprawdziłam i nie ma małych, ponieważ najmniejsze ma nadal Feniks Zimnego Ognia. Ma trochę mniej pop od Popielatego, ale więcej od niego Kultury, więc średnio wypadają podobnie.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Dotyczy każdego slotu i jeśli straty są mniejsze jak 5% to po prostu wraca do pełnej wielkości. Dla mnie fajne by było, jakby zwiększyli do 10%, ponieważ wtedy bym miała 30% zwrotu, a to przy moich turniejach robi robotę.

Rozumiem, że masz na becie 3 budynki, a efekt się sumuje?

Robi się trochę dużo gąb do wykarmienia: feniks, brunatny, polarny, drugi feniks
 

Charlene

Szef kuchni
Rozumiem, że masz na becie 3 budynki, a efekt się sumuje?

Robi się trochę dużo gąb do wykarmienia: feniks, brunatny, polarny, drugi feniks
Gdzie tam na becie XD planuje mieć 3 w swoim głównym mieście. Efekty się zawsze sumują. Nie mam żadnych problemów z karmą, mam ciągle ponad 200 sztuk w inwentarzu, więc mogę sobie karmić nawet 4-5 Twilightów co tydzień.
EDIT: dlatego uważam, że ten efekt powinien być wyższy, ponieważ i tak będzie go ograniczała ilość karmy, a jak ktoś będzie chciał więcej karmy to będzie kręcił za :diamond: w AM i Twórcy powinni być szczęśliwi.
 

Van Szymons

Wędrowiec
Witam. Wróce jeszcze raz do limitu pw. Czy ktoś może wie jaki jest dzienny przywracalny limit pw i czy taki istnieje? moim zdaniem bez wrzucania pw od siebie i blokowania innych graczy sam limit się nie powiększy. Jednak są admini którzy natrętnie twierdzą , że limit się odnawia codziennie. mija 36 h a limit wskoczył o 150pw( i to też może być za dużo ) . Więc się pytam o konkretną liczbę która wskakuje codziennie na konto gracza. Jarq może coś napiszesz od siebie?
 

Charlene

Szef kuchni
Witam. Wróce jeszcze raz do limitu pw. Czy ktoś może wie jaki jest dzienny przywracalny limit pw i czy taki istnieje? moim zdaniem bez wrzucania pw od siebie i blokowania innych graczy sam limit się nie powiększy. Jednak są admini którzy natrętnie twierdzą , że limit się odnawia codziennie. mija 36 h a limit wskoczył o 150pw( i to też może być za dużo ) . Więc się pytam o konkretną liczbę która wskakuje codziennie na konto gracza. Jarq może coś napiszesz od siebie?
Wróć do właściwego tematu :
Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach
Tam masz wszelkie informacje, tym bardziej moje przykłady jak ten limit działa.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Po pierwsze nie gram na kompie.
Po drugie nie mogę od tak sobie wejść do budynków wojskowych, ponieważ wojsko robię na miśku i bym sobie zepsuła robotę.
Po trzecie to nie o taką wielkość oddziału się rozchodzi. To co masz w wojskowych budynkach to liczba jednostek przypadająca na 1 oddział, ale w turniejach są zupełnie inne liczby, tak jak w Iglicy.
Na apce też można sprawdzić wielkość oddziału. Wchodzimy z apki poprzez Świątynię Wesołych Grzybków klikamy Produkcja w nowym okienku u góry Rozmiar grupy szkoleniowej to jest ta sama liczba która pojawi się nam jeśli klikniemy w Koszary i zakładke Armia.
Ale o tym to pewno już wiesz :)
 

Ovocko

Rycerz
Gdzie tam na becie XD planuje mieć 3 w swoim głównym mieście.

A, bo napisałaś tak jaby one już stały.
Wiesz, ja niby też mam sporo karmy, staram się jednak aby ta ilość się stale zwiększała. W ten sposób mam bufor i wiem, że jeśli poświęce nawet sporą ilość na jakieś nieprzewidziane wydatki, to mogę sobie pozwolić bo wiem, że odrobię straty.
Jak dojdzie mi do pakietu jeden budynek to jeszcze ogarnę, przy większej ilości pewnie będę musiał trochę pokombinować, jeśli nie chcę eksploatować akademii

Na apce też można sprawdzić wielkość oddziału. Wchodzimy z apki poprzez Świątynię Wesołych Grzybków klikamy Produkcja w nowym okienku u góry Rozmiar grupy szkoleniowej to jest ta sama liczba która pojawi się nam jeśli klikniemy w Koszary i zakładke Armia.

Mylisz.
Rozmiar grupy szkoleniowej to powiększenie jakie dają grzybki (i tylko grzybki) do wielkości oddziału szkolonego. Do tego trzeba jeszcze doliczyć zbrojownie i np. bastion jeśli kto ma.
Jeśli ktoś chce sprawdzić całkowitą wielkość oddziału szkolonego (slot produkcji), to można to zobaczyć klikając na zbrojownię - w zakładce "zbrojownia" jest informacja "bazowa grupa" (budynek koszarowy + to co wpada z cudów), osobno ile wpada ze zbrojowni, oraz suma.
I dopiero ta suma (dla zmyłki również nazwana "rozmiar grupy szkoleniowej") jest ilością, którą szkolimy nastawiając jeden slot.

Ale żeby nie było za łatwo, trzeba jeszcze pamiętać, że jest to "goła" wielkość szkolonego oddziału, bez uwzględnienia bonusa z simii czy brunatnego.
W koszarach/obozie/terenach wielkość jest podawana zbonusamii simii i brunatnego (o ile ten ostatni jest nakarmiony), więc będzie wyższa od tego co zobaczymy w zbrojowni. Bazując na informacji ze zbrojowni, trzeba sobie realną wielkość policzyć na piechotę.
Warto pamiętać, że zarówno simia jak i brunatny liczą tylko od bazy, czyli trzeba osobno przemnożyć podstawę przez współczynniki obu budynków a potem wszystko zsumować.

Wielkość oddziału "koszarowego" (tego który jest pokazywany jako "ilość oddziałów" w zakładce armia, tudzież tego, który jest bazą do walk w prowincjach na mapie), owszem, można zobaczyć w grzybkach (jak i każdym innym cudzie produkującym wojsko, typu bastion, piramida, ropuchy itd), ale po kliknięciu na parametr "Produkcja wojska".
Wtedy w wyskakującym okienku widać pozycję "jednostek na oddział" (i to jest wielkość oddziału koszarowego) oraz moc antycznego cudu.

Żadna z tych wielkości (ani oddział produkcyjny ani oddział koszarowy) w żaden sposób nie odnosi się do wielkości oddziałów, które zobaczymy podczas walk w iglicy czy turnieju. Te są liczone wg formuły, którą można sobie zobaczyć np. na stronie niejakiego Minmax'a.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry