• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Klops

Rozbójnik
Jest już efekt karmienia Tinluga (utrzymuje się 60h) - katalizator co kilka spotkań turniejowych( na 10 lvl co 5 spotkań).
Efekt utrzymujący się 60h sprawia, że moje sumienie na wstępie będzie "czyste" po samym użyciu karmy. Krótkie czasy karmienia budzą u mnie uczucie marnotrawienia;). Co do samych katalizatorów, niby mam mnóstwo, ale przy turnieju na poziomie 20k ta jedna karma "wymieniona" na 90 katalizatorów wydaje się świetną inwestycją.
 

Ovocko

Rycerz
Efekt utrzymujący się 60h sprawia, że moje sumienie na wstępie będzie "czyste" po samym użyciu karmy. Krótkie czasy karmienia budzą u mnie uczucie marnotrawienia;). Co do samych katalizatorów, niby mam mnóstwo, ale przy turnieju na poziomie 20k ta jedna karma "wymieniona" na 90 katalizatorów wydaje się świetną inwestycją.

Nie pisz tego głośno, bo zamienią spotkania turniejowe na skończone prowincje turniejowe ;)
 

Koval92

Kapłan
Dokładnie, mam nadzieję, że dobrze to rozegrają, bo robienie 5 ostatnich poziomów Gildii polegało przede wszystkim na zwiększeniu produkcji portalowej.
1690570359579.png
Ktoś wstawił na betę, działa to na tej podstawie.

"Prosperity is pretty much transparent and painless, there is just one subtlety about it : the quantity of required Prosperity will impact your settlement production bonus in the form of a Prosperity factor. This factor is a ratio between your currently required Prosperity and a base Settlement Prosperity (set to 600 by default). Here with the Portal and all 18 workshops at level 4, I have a Factor of 165% so it adds a 65% production bonus to all my settlement buildings (in addition to the 42% of my blooming trader guild at lvl 31)"

"Remember, required Prosperity increases each time you add a settlement building or upgrade one. So basically, the more buildings you have in your settlement, and the higher they are, the more each other building of the settlement will produce thanks to Prosperity."
 

KatieKate

Zwiadowca
View attachment 5990
Ktoś wstawił na betę, działa to na tej podstawie.

"Prosperity is pretty much transparent and painless, there is just one subtlety about it : the quantity of required Prosperity will impact your settlement production bonus in the form of a Prosperity factor. This factor is a ratio between your currently required Prosperity and a base Settlement Prosperity (set to 600 by default). Here with the Portal and all 18 workshops at level 4, I have a Factor of 165% so it adds a 65% production bonus to all my settlement buildings (in addition to the 42% of my blooming trader guild at lvl 31)"

"Remember, required Prosperity increases each time you add a settlement building or upgrade one. So basically, the more buildings you have in your settlement, and the higher they are, the more each other building of the settlement will produce thanks to Prosperity."
No i super :)
 

Malpa22

Wędrowiec
Na becie w Akademii Magii pojawiły się wzmocnienia dla wszystkich jednostek
WSPANIALE :D
Wreszcie jakaś konkretna zmiana, bo tych Kodeksów, Jednorożców, Płomieni i Wędrownych Kupców coś za dużo się pojawia. I mam nadzieję, że w końcu zostaną usunięte z kolejki.

Szkoda, że wzmocnienia są droższe (5 katalizatorów). Wszystkie pojawiają się w 1 slocie AM, więc znając życie zmniejszą one szansę na wylosowanie dotychczas dostępnych wzmocnień (Oświeconych, Powielaczy i Swobodnych). :(
Małe budynki są za Królewską Renowację, więc kolejny nowy składnik do tworzenia, potrzeba będzie jeszcze więcej Renowacji.

No i najważniejsze pytanie. Te karmy są tylko za Artefakty do Feniksów czy za dowolne Artefakty?
 

Wojtek90

Zwiadowca
Można też przerabiać artefakty na karmę
Ciekawe jak karma za artefakty wpłynie na częstotliwość pojawiania się zwykłej karmy - bez artefaktów...

I w związku z pojawieniem się wszystkich wzmocnień mam nadzieję, że ogólna częstość ich pojawiania w akademii się zwiększy, bo jak będzie taka sama częstotliwość jak teraz to będzie smuteczek (szczególnie chyba z Swobodnym Ulepszeniem) - chociaż też przeczuwam, że w tym przypadku sprawdzi się powiedzenie "nadzieja matką głupich".
 

Charlene

Szef kuchni
Ciekawe jak karma za artefakty wpłynie na częstotliwość pojawiania się zwykłej karmy - bez artefaktów...

I w związku z pojawieniem się wszystkich wzmocnień mam nadzieję, że ogólna częstość ich pojawiania w akademii się zwiększy, bo jak będzie taka sama częstotliwość jak teraz to będzie smuteczek (szczególnie chyba z Swobodnym Ulepszeniem) - chociaż też przeczuwam, że w tym przypadku sprawdzi się powiedzenie "nadzieja matką głupich".
Niestety obstawiam, że to wcale nie pomoże tylko zaszkodzi. Była już o tym mowa. Twórcy jak zwykle dają jakąś nowość i niby to urozmaicenie gry, a tak naprawdę to kolejna kłoda dla graczy i zmuszanie do wydawania diaxów.

EDIT: Czy ktoś ogarnął Prosperity z nowego rozdziału? Jeśli to działa jak myślę, to nie ma mowy, żebym rozbudowała osadę z tym co mam XD
Jeśli portal wymaga 600 prosperity na początek, potem 627, 653 i na końcu 680 to już daje 2560 XD chyba, że to się zwiększa o 27, 53, 80.
Licząc za :
Ratusz 300
Magiczne rezydki 54x12= 648
Magiczne warsztaty 120x7=840
Koszary 170
To mam raptem 1958 prosperity XD a gdzie na osadę.....
 
Ostatnia edycja:
Szkoda, że wzmocnienia są droższe (5 katalizatorów). Wszystkie pojawiają się w 1 slocie AM, więc znając życie zmniejszą one szansę na wylosowanie dotychczas dostępnych wzmocnień (Oświeconych, Powielaczy i Swobodnych). :(
Mialem dokladnie te same obawy, ale kilka wstepnych obserwacji z bety pozwala miec nadzieje :) Nie sa to wprawdzie badania oparte na odpowiednio duzych probkach losowych, ale jednak cos moze byc na rzeczy, bo kilka osob pokrecilo dzis na becie w Akademii kilkanascie do kilkudziesieciu razy i wzmocnienia wpadaja tam dzis ok. 2x czesciej, niz wynika to z moich bardzo dokladnych prob i testow na serwerach live, ktore przeprowadzilem juz jakis czas temu. Na live wzmocnienia wypadaja srednio raz na 6-7 rozdan, a obecnie na becie raz na 3-3.5 przetasowan.
Wolalbym niczego definitywnie nie przesadzac, ale przyznam, ze zaczalem miec nadzieje :)
Jesli rzeczywiscie ilosc zdobywanych swobodnych, oswieconych i powielaczy nie zmaje, a dojda jeszcze wzmocnienia na inne typy jednostek, to o dziwo moze to w pewnym stopniu urozmaicic nudna jak flaki z olejem taktyke walki, obecnie w turniejach na wysokim poziomie oparta prawie wylacznie na napakowanych magicznych i lekkich strzelajacych. Szczegolnie duzo obiecuje sobie po wzmocnieniach na ciezkie strzelajace, bo pozwola one przynajmniej po czesci wrocic do starych sposobow walki, ze jako pierwszy z brzegu wymienie przyklad walki kombinacja Zaby + Kwiatki, co obecnie w wysokich prowincjach nie ma najmniejszego sensu. A kiedys bardzo lubilem tak walczyc :)
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Ciekawe jak karma za artefakty wpłynie na częstotliwość pojawiania się zwykłej karmy - bez artefaktów...

I w związku z pojawieniem się wszystkich wzmocnień mam nadzieję, że ogólna częstość ich pojawiania w akademii się zwiększy, bo jak będzie taka sama częstotliwość jak teraz to będzie smuteczek (szczególnie chyba z Swobodnym Ulepszeniem) - chociaż też przeczuwam, że w tym przypadku sprawdzi się powiedzenie "nadzieja matką głupich".

Niestety obstawiam, że to wcale nie pomoże tylko zaszkodzi. Była już o tym mowa. Twórcy jak zwykle dają jakąś nowość i niby to urozmaicenie gry, a tak naprawdę to kolejna kłoda dla graczy i zmuszanie do wydawania diaxów.

Zgadzam się z Charlene, aktualnie mamy mnóstwo różnych pozycji do wyprodukowania w AM, i niestety ilość "mało atrakcyjnych" receptur mocno przeważa nad tymi naprawdę wartymi uwagi. Z jednej strony super, że wszystkie jednostki nareszcie doczekały się wzmocnień, z drugiej jednak, trzeba pamiętać, że każda nowododana pozycja, zmniejsza szansę i powtarzalność pojawiania się interesujących nas rzeczy, więc przygotowanie do tłustego turnieju, będzie znów odrobinę trudniejsze. W myśl przysłowia "każdy kij ma dwa końce" równowaga w elvenarowym wszechświecie została zachowana ;)
 
Do góry