• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Nusion

Kapłan
Hej,
Wracając do tej nagrody, mogłabyś napisać, ile ma kultury i czy oferuje coś jeszcze?
No właśnie nie wiem, bo TUTAJ Karvest napisał, że to nagroda główna z sezonu, a u iDavisa jest już TUTAJ rozpiska sezonu (który startuje na becie 19 grudnia) i tam nie widzę tego budynku, jest inny. Może jestem ślepa, albo ktoś coś pomylił :)
 

KatieKate

Zwiadowca
No nic, to przyjdzie mi poczekać na start nowego sezonu, bo u iDavisa widzę tylko rozpiskę obecnego Sezonu Sekretów.
 

Nusion

Kapłan
No nic, to przyjdzie mi poczekać na start nowego sezonu, bo u iDavisa widzę tylko rozpiskę obecnego Sezonu Sekretów.

A no tak, bo to rozpiska sezonu sekretów, a na becie zacznie się sezon snów.
No ale znalazłam to drzewko nagrodę główną :)

@Nusion wiesz może czy z bety przeniesiona została receptura na przerabianie artefaktów tego nowego budynku na księgę?
Nie mam pojęcia
 

agat44

Wędrowiec
Ja jestem w rozbudowie miasta na poziomie 21 i dostałem zadanie: odblokować 59 część w drzewku i wyprodukuj rezydencję grzybków

Zbudowałam od zera nie zalicza,przeszłam osady i nic nie znalazłem
Pomocy
 

ryjuwka

Rozbójnik
74 zadanie z linii zadań:
rozszerzenie wyszukiwania nr 59 + wyprodukuj 9 godzinną produkcję wniebowstąpionego magicznego pyłu
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Na becie mamy taki problemik, 0 Fragmentów Zaklęć za przepalenie budynków eventowych. Fragmenty są tylko za przepalenie budynków z menu budowy schowanych do inwentarza jak rezydki, manu itp.
Za przepalenie Księgi, zaklęć lub szybkich bonusów Fragmenty są dodawane normalnie. Mam nadzieję, że to błąd, a nie zamierzona zmiana...

1704357761762.png
 

Nusion

Kapłan
Błąd z Fragmentami Zaklęć został na becie naprawiony.
Ale żeby nie było nudno, mamy teraz inny błąd. Po każdej zakończonej budowie/rozbudowie wywala z gry :)
 

Nusion

Kapłan
Na becie na jutro (10 stycznia) są planowane zmiany w Antycznych Cudach.

W skrócie, zapowiedziana jest zmiana kosztów, teraz będą do tego potrzebne Fragmenty, Katalizatory i Renowacje, tak jak w cudach z 21 rozdziału o_O
"Poprawione" zostały też nagrody, w większości cudów są one takiego samego rodzaju, tylko silniejsze na początkowych poziomach. Na poziomie maksymalnym różnica jest niewielka w porównaniu ze stanem obecnym (cokolwiek to będzie oznaczać...)

Albowiem nadchodzą 3 osłabienia i 1 wzmocnienie.
Klasztor/Sanktuarium i Ruiny Strażnicy są ponoć zbyt mocne pod względem kultury i zostanie to obniżone. Plusem jest to, że będzie można podnieść Klasztor/Sanktuarium do 35 poziomu, co zwiększy premię do zdrowia jednostek.
Kolejnym cudem uznanym za zbyt silny jest Smocze Opactwo, a konkretnie premia do many za zaklęcie. W porównaniu z poprzednimi rozdziałami Opactwo będzie teraz silniejsze w przyszłych rozdziałach, ale słabsze w obecnych.

Zmiana dotyczyć będzie również Tronów Wysokich Ludzi. Pierwotnie zwiększenie kultury i punkty rankingowe zależały od całkowitego poziomu cudów. Teraz będą również brane pod uwagę punkty rankingowe ratusza, co znacznie zwiększy liczbę punktów rankingowych, zwłaszcza w wyższych rozdziałach. Zwiększy to również nieco kulturę, ale nie tak mocno, jak punkty rankingowe.

Więcej szczegółów w oficjalnym ogłoszeniu tutaj

Jeśli ktoś nie posiada Discorda, oryginalny tekst w spoilerze

Hi everyone!

We have some upcoming changes for our Ancient Wonders! They will be **available on Beta from tomorrow, January 10**.

# Improvements to Ancient Wonders bonuses and costs
We want Ancient Wonders to be a fair challenge. But they use different resources and are very hard when a new chapter comes and easier later. This may stop you from placing an Ancient Wonder you want.

To fix this and make them have a steady challenge, we changed their costs. Now you will need Spell Fragments, Combining Catalysts, and Royal Restoration. This will sound familiar to Chapter 21 players as they are the same type of cost of the Ancient Wonders in that chapter, but we cut them in half (also for Chapter 21) following the feedback we got from you.

In general, we also improved their rewards. In most cases, rewards are the same type but stronger in the initial levels. At max level, there is little difference to now.

The new balance will work for the Ancient Wonders in your city, after the update you will get the new bonuses.

We know these are significant changes, and feel they are necessary to improve the game. These adjustments are essential for maintaining the relevance of Ancient Wonders. Give it a try, your feedback is invaluable to us and we greatly appreciate your dedication to improving Elvenar.

# Four exceptions (3 nerfs and 1 buff are coming)
There are few exception to the general new balancing. Two Ancient Wonders are too strong: The Sanctuary / Martial Monastery and Watchtower Ruins. They give huge culture, making this requirement almost trivial. We cut this bonus, it is still good, but not excessive. This makes culture matter more.

On the plus side, you can now level up The Sanctuary / Martial Monastery to level 35 (before 30) and the bonus on Troops Health is stronger.

The third one we nerfed is Dragon Abbey and its mana per spell bonus. This got too strong over time, as spells got more common. Also, this is very strong at first, but way less later.

We want Ancient Wonders to have stable and good effects in future chapters. With the change, this will happen. Compared to before, Dragon Abbey will be stronger in future chapters, but weaker in the current ones.

The fourth Ancient Wonder in this list is the Thrones of the High Men. It was originally depending on total Ancient Wonder levels to provide increased Culture and additional Ranking points. Now it will also take the Main Hall Ranking points into consideration, which considerably boosts the ranking points output, especially in higher chapters. This also boosts Culture to some degree, but not as strongly as the Ranking points.
 
Ostatnia edycja:

Aras Dynas

Wędrowiec
Na becie na jutro (10 stycznia) są planowane zmiany w Antycznych Cudach.

W skrócie, zapowiedziana jest zmiana kosztów, teraz będą do tego potrzebne Fragmenty, Katalizatory i Renowacje, tak jak w cudach z 21 rozdziału o_O
"Poprawione" zostały też nagrody, w większości cudów są one takiego samego rodzaju, tylko silniejsze na początkowych poziomach. Na poziomie maksymalnym różnica jest niewielka w porównaniu ze stanem obecnym (cokolwiek to będzie oznaczać...)

Albowiem nadchodzą 3 osłabienia i 1 wzmocnienie.
Klasztor/Sanktuarium i Ruiny Strażnicy są ponoć zbyt mocne pod względem kultury i zostanie to obniżone. Plusem jest to, że będzie można podnieść Klasztor/Sanktuarium do 35 poziomu, co zwiększy premię do zdrowia jednostek.
Kolejnym cudem uznanym za zbyt silny jest Smocze Opactwo, a konkretnie premia do many za zaklęcie. W porównaniu z poprzednimi rozdziałami Opactwo będzie teraz silniejsze w przyszłych rozdziałach, ale słabsze w obecnych.

potencjalnie brzmi źle o ile nie szykują ewolucyjnego który będzie produkował fragmenty i ewolucyjnego który będzie produkował renowacje.
Z tym że opactwo jest silne to trochę przesada, chyba zapomnieli jakie koszty są w poszczególnych rozdziałach, jak kiedyś liczyłem na przejście końcowych epok (bez XXI) potrzebnych jest kilkanaście tysięcy zaklęć (przy opactwie na 30 i sensownie rozwiniętej mapie (600+ prowincji).


ps. kilkanaście tysięcy zaklęć równa się robieniu turniejów na bardzo mocnym poziomie przez +/- 2 lata
 

KatieKate

Zwiadowca
Ciekawe, czy będzie to działało wstecz, tzn. czy zabiorą kulturę, którą się przyoszczędziło dzięki Ruiny Strażnicy?
 

Ovocko

Rycerz
Ciekawe, czy będzie to działało wstecz, tzn. czy zabiorą kulturę, którą się przyoszczędziło dzięki Ruiny Strażnicy?
Możliwe, a nawet zapewne tak.

Przekleję to, co napisałem na Discordzie:

@jarq , wróbelki ćwierkają, że szykują się zmiany dotyczące antycznych cudów, m.in. rozbudowy mają wymagać katalizatorów i fragmentów zaklęć (podobnie jak cuda z 21 rozdziału)
Rzekomo ma to być na korzyść początkujących graczy, żeby bardziej zrównoważyć rozbudowę cudów wraz z postępem w rozdziałach.
Trudno oceniać jak to będzie wyglądało zanim wejdzie, ale jeśli rzeczywiście tak jak w przypadku szkoły i sklepu pani Le Pre, to moim zdaniem to słaby pomysł i najbardziej oberwą na tym właśnie gracze na niższych szczeblach rozwoju.
Przede wszystkim, dostęp do katalizatorów zwiększa się razem z postępem - iglica jest dopiero od pewnego (V ?) rozdziału, Smocza Arka pojawia się dopiero w XVII, a valloryjska szkoła w XXI. Podobnie jest z fragmentami zaklęć, które albo są z iglicy, albo z niszczenia budynków/zaklęć, a te pojawiają się w rozsądnych ilościach dopiero z czasem.

Mnie to w sumie rybka, nie mam zbyt dużo cudów do rozbudowy, arka mi daje kilkadziesiąt katalizatorów tygodniowo, mam Tinlunga (i drugiego do rozbudowy w zapasie), a dzięki szkole produkcja katalizatora trwa około 2h. Ale jak ktoś będzie miał tych cudów do zbudowania w sumie kilkanaście+, to jak na każdy będzie musiał uzbierać po kilkaset katalizatorów i kilka tysięcy fragmentów zaklęć (plus kilkaset renowacji), to życzę powodzenia...

Dopisek: żeby dać pojęcie o czym mówimy, rozbudowa cudu z 21 rozdziału do 35 poziomu pochłania 1260 katalizatorów, 1260000 fragmentów (tak, milion 260 tysięcy) i jedyne 270 renowacji.
Jeśli tak ma wyglądać rozbudowa każego cudu...
 
Ostatnia edycja:

KatieKate

Zwiadowca
Możliwe, a nawet zapewne tak.

Przekleję to, co napisałem na Discordzie:

@jarq , wróbelki ćwierkają, że szykują się zmiany dotyczące antycznych cudów, m.in. rozbudowy mają wymagać katalizatorów i fragmentów zaklęć (podobnie jak cuda z 21 rozdziału)
Rzekomo ma to być na korzyść początkujących graczy, żeby bardziej zrównoważyć rozbudowę cudów wraz z postępem w rozdziałach.
Trudno oceniać jak to będzie wyglądało zanim wejdzie, ale jeśli rzeczywiście tak jak w przypadku szkoły i sklepu pani Le Pre, to moim zdaniem to słaby pomysł i najbardziej oberwą na tym właśnie gracze na niższych szczeblach rozwoju.
Przede wszystkim, dostęp do katalizatorów zwiększa się razem z postępem - iglica jest dopiero od pewnego (V ?) rozdziału, Smocza Arka pojawia się dopiero w XVII, a valloryjska szkoła w XXI. Podobnie jest z fragmentami zaklęć, które albo są z iglicy, albo z niszczenia budynków/zaklęć, a te pojawiają się w rozsądnych ilościach dopiero z czasem.

Mnie to w sumie rybka, nie mam zbyt dużo cudów do rozbudowy, arka mi daje kilkadziesiąt katalizatorów tygodniowo, mam Tinlunga (i drugiego do rozbudowy w zapasie), a dzięki szkole produkcja katalizatora trwa około 2h. Ale jak ktoś będzie miał tych cudów do zbudowania w sumie kilkanaście+, to jak na każdy będzie musiał uzbierać po kilkaset katalizatorów i kilka tysięcy fragmentów zaklęć (plus kilkaset renowacji), to życzę powodzenia...

Dopisek: żeby dać pojęcie o czym mówimy, rozbudowa cudu z 21 rozdziału do 35 poziomu pochłania 1260 katalizatorów, 1260000 fragmentów (tak, milion 260 tysięcy) i jedyne 270 renowacji.
Jeśli tak ma wyglądać rozbudowa każego cudu...
Brzmi to strasznie, rzeczywiście bardzo wysokie wymagania :(
 
Do góry